Dividende vs Rezultate T1 2024

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 21. 08. 2024
  • Dividende si Rezultate financiare T1 2024 la ce sa fii atent in luna Mai

Komentáře • 14

  • @PopaConstantin-vm6ry
    @PopaConstantin-vm6ry Před 3 měsíci

    Felicitari pentru munca depusa ! Cumva vreo analiza sau vreun indiciu despre MEOY MECANICA CODLEA SA (Piata Aero) ? II urmaresc de ceva timp ! Multumesc

  • @bogdanjipa
    @bogdanjipa Před 3 měsíci

    nu mă aflu în Statele Unite și nu sunt rezident sau localizat în Australia, Canada sau Japonia sau în orice altă jurisdicție în care accesarea acestor Materiale este ilegală. Ce este cu acest mesaj pe BVB?

  • @danielsirb4355
    @danielsirb4355 Před 3 měsíci +1

    Rareș, dacă te referi la H2O tocmai azi am văzut o știre cum că majorează prețul pe kw la clienți ci 10 bani per kw

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  Před 3 měsíci

      in cazul H2O cea mai mare pondere a veniturilor vine din productia si vanzarea de energie pe contracte bilaterale catre clienti mari. Veniturile din productie si vanzare a energiei pe piata angro au fost in 2023 de 6.17 mld veniturile din furnizare (la care te referi tu) au fost de 3.4 mld

  • @bh25jay
    @bh25jay Před 3 měsíci

    Nici o stire despre FP ?
    A propus un dividend cu randament de aproape 12%...

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  Před 3 měsíci +1

      Propunerea de dividend a foat facuta pe 25 Martie. Pe 30 Aprilie a fost doar votata propunerea. Deci dividendul nu e o noutate.

    • @bh25jay
      @bh25jay Před 3 měsíci

      @@InvestestelaBursaro pai chiar asta ziceam Rares, cu toate ca a fost propus si votat un dividend mare, nu se aude nimic despre fp, de parca nici n-ar exista...anul trecut a dat 2 dividende, a impartit profitul din vanzarea hidroelectrica, a avut o rascumparare foarte buna, dupa care a vandut Salrom (parca) si totusi parca ar fi o firma fantoma, nu prea se vorbeste de el.

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  Před 3 měsíci

      Salrom inca nu au vandut. Nici nu vor putea vinde pentru ca statul se opune vanzarilor de active. Statul are alte planuri pentru FP. Mandatul administratorului de fond Franklin Templeton a fost reinnoit doar pentru 1 an si cel mai probabil statul doreste schimbarea managementului de acolo pe viitor. Sunt multe elemente care in acest moment pun sub semnul intrebarii viitorul FP tocmai de aceea a intrat compania intr-un con de umbra.

    • @bh25jay
      @bh25jay Před 3 měsíci

      @@InvestestelaBursaro Am citit pe ZF ca FP vrea sa se extinda si in alte tari, sincer eu sunt deja de mult pe plus, mi se pare totusi interesant, nu vand ci acumulez in continuare, pe langa restul companiilor in care investesc.
      Sunt foarte curios ce va aduce viitorul cu fp, de pierdut nu mai am ce...
      Multumesc pentru raspuns.
      Desi rar comentez la videouri, imi pari cel mai bun youtuber legat de content bvb, vorbesti clar si raspicat, esti scurt si la subiect, foarte obiectiv.
      Apreciez munca depusa, keep up the good work !

    • @InvestestelaBursaro
      @InvestestelaBursaro  Před 3 měsíci

      Ai inteles gresit. NU FP se extinde ci adminitratorul de fond Franklin Templeton vrea sa creeze alte fonduri in alte tari. financialintelligence.ro/franklin-templeton-vrea-sa-reproduca-modelul-fondului-proprietatea-si-in-alte-tari-bloomberg/