V CYKLISTICKÉM ZÁVODĚ GRACIA ORLOVÁ 2024 ZVÍTĚZILA CORINNA LECHNER

• čas přidán 28. 04. 2024
  • 29. 4. 2024
    Ve čtvrtek 24. dubna po slavnostním zahájení v domě kultury pak ve
    13 hodin odstartoval v Orlové 36. ročník mezinárodního cyklistického závodu
    žen Gracia Orlová. Závod probíhal čtyři dny a dělil se do pěti etap. První etapa
    měřila přes 100 km a projíždělo se kromě Orlové Havířovem, Albrechticemi, kde následovalo
    několik vrchařských prémií, přes Třanovice na Frýdlant nad Ostravicí a končilo se ve Štramberku. Následující
    den byl na programu okruh vedoucí z Lichnova zpátky do Lichnova, který byl
    v délce téměř 100 km. Část této trasy vedla také přes Slovensko.
    V sobotu měly
    účastnice letošního ročníku na programu dvě půl etapy. Ráno probíhala časovka
    jednotlivkyň v Havířově na silnici první třídy za kruhovým objezdem směrem
    na Ostravu a odpoledne se postavily závodnice na start druhé půl etapy, která se jela v Bohumíně.
    Tento okruh se jel pětkrát. Poslední den závodu se jelo tradičních osm okruhů kolem Orlové, kdy
    za celý den cyklistky ujely více než 100 km.
    A jaké jsou celkové
    výsledky tohoto mezinárodního cyklistického závodu žen? Titul absolutní vítězky Gracia Orlová
    2024 si odnesla Němka Lechner Corinna, která zároveň získala i žlutý trikot.
    Druhé místo v celkových
    výsledcích si zasloužila Knaven Mirre z Nizozemska, včetně bílého trikotu a třetí místo obsadila Žigart Urška. Zelený a puntik trikot získala De Schepper Lore.