Ako postupovať pri výbere REKUPERÁCIE. Hodnotiace a porovnávacie kritéria sú vo videu.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 4. 09. 2024
  • Rekuperácia bez ktorej Vám od 1.1.2021 neskolaudujú stavbu pretože ku kolaudácií máte povinnosť doložiť certifikát A0.
    Ten certifikát bez toho aby RD mal rekuperáciu sa získať nedá.
    Rekuperácia s atak stala pre mnohých nutným zlom a ľudia keď teda musia tak vyhľadávajú najlecnejšie riešenia.
    No nemali by zabúdať, že súťčasné stavby sú pomaly hermetický uzavreté a teda nedýchajú a ľudia majú vo vnútri málo kyslíka.
    Čiže správne by mali hovoriť že si robia riadené vetranie s rekuperáciou tepla.
    Niekedy to lacné riešenie z hľadiska investície bude nakoniec drahé pretože prevádzkové náklady môžu byť vysoké.
    Pri výbere rekuperácie si nechajte urobiť viacero cenových ponúk a porovnajte si ich medzi sebou podľa kritérií ktoré sú uvedené vo videu.
    Aby bolo vaše porovnanie kvalitatívne rovnaké tak porovnavajde výsledky rekuperačných jednotiek ktoré boli testované rovnakou metodou u toho istého ústavu.
    Pre porovnávanie si spočítajte cenu za investíciu a aj prevádzkové náklady na 15 - 20 rokov minimálne. Vrátane servisu a vymeny filtrov.
    Na to aby ste si mohli porovnať porovnateľné tak si kliknite si na tento odkaz:
    database.passi...
    Ing. Miloš Horvát
    konateľ spoločnosti
    HORVÁT s.r.o.
    HORVÁT servis s.r.o.
    HORVÁT klimatizácia a vetrania s.r.o.
    Bánovská cesta 11
    01001 Žilina
    Vyštudoval som FSI ČVÚT Praha katedru Technika prostredia.
    1, Od roku 1982 pracujem v obore, ktorý som vyštudoval - klimatizácia, vetranie, kúrenie. Najskôr ako projektant v Stavoprojekte Žilina.
    2, Od 28.9.1990 podnikám v oblasti klimatizácia, vetranie, kúrenie a to komplexné služby. Projekt, dodávka, montáž, servis, oprava.
    3, Od 23.9. do 23.12. 1998 ( 3 mesiace od výkopu po nasťahovanie) som budoval prvú časť administratívnej budovy a od vtedy som aj v polohe investora, majiteľa budovy a Hospodára.
    4, 0d roku 2005 po dobudovaní areálu som v úlohe prenajímateľa ale aj nájomcu zároveň. Jedna z firme areál vlastní a druhá v ňom vykonáva servis, opravu a údržbu.
    Mám preto osobné skúsenosti s projektovaním ( od roku 1982) realizáciou (od roku 1994), s povinnosťami majiteľa budovy Hospodára (1998).
    Preto som sa v roku 2017 rozhodol pomáhať majiteľom budov "Hospodárom" s informáciami a skúsenosťami z mojej praxe Hospodára a to tak že postupne vytváram nové videa a umiestňujem ich na tento CZcams kanál "Abeceda Hospodára".
    milos@horvat.sk
    servis@horvat.sk
    www.horvat.sk
    www.horvatservis.sk
    www.horvatgroup.sk
    / servis-klima. .

Komentáře • 15

  • @lukaszdechovan6289
    @lukaszdechovan6289 Před 3 lety

    Super, za mňa konečne užitočné video pre ľudí ako ja, čo chcú vidieť a porovnávať si transparentné údaje a parametre.

    • @horvatservis
      @horvatservis  Před 3 lety

      Ďakujem. Môžem ešte nejak pomôcť?

    • @horvatservis
      @horvatservis  Před 3 lety

      Môžem použiť Váš komentár na našom webe?

    • @lukaszdechovan6289
      @lukaszdechovan6289 Před 3 lety +2

      @@horvatservis Dobrý deň, určite, že môžete.
      Ja som ešte len vo fáze projektovania môjho domu a po pravde zatiaľ riešime s projektantom len na všeobecnej úrovni, ako by sme v ňom vedeli dobre potiahnuť rozvody vzduchotechniky, kde umiestniť rekuperačnú jednotku. Ja som si medzičasom pozeral aj konkrétne jednotky, je mnoho výrobcov a cítil som dosť marketingu v tejto sfére. Hľadal som nejaké možnosti porovnávania a tak som natrafil na vaše video.

    • @horvatservis
      @horvatservis  Před 3 lety

      @@lukaszdechovan6289 Ďakujem. Ja som robil v Stavoprojekte Žilina po škole až do revolúcie, takže poznám myslenie architektov. Nás dom sme si dali urobiť 6 návrhov architektúry a všetkým som dal ja pôdorys miestnosti ako myšlienku no aj niektoré veci ako záväzné. Problém architektov ( niektorých) je že nepočúvajú svojho zákaznika - tak dopadli aj tie nami objednané štúdie - miektoré z nich. Vybrali sme si toho kto náše požiadavky vypočul a zhmotnil v projekte najlepšie. Zároveň je dôležité aby ste boli s dispozičným riešením spokojný Vy smanželkou. Preto Vám radí zaplaťe si radšej viacero architektonických návrhov a vyberte si ten čo Vám bude najviac vyhovovat. Aj tu sa pozrite na ekonomiku. Návrhy sú lacnejšie ak ich je viacero ako potom búranie či prerábanie priečok.

    • @petedea625
      @petedea625 Před rokem

      @@horvatservis Ano, kludne ho mozete pouzit, nemam s tym ziadny problem.

  • @petedea625
    @petedea625 Před rokem +1

    Problem nie je v tom, ako vybrat rekuperacnu jednotku, ale v tom, ako najst firmu, ktora okrem velkej kopy dristov popisanej, na jej internetovej stranke a o tom, aki su oni velki odbornici a co vsetko vedia a ked to treba dokazat, tak su v prdeli, jak Bata s drevakami.
    Odbornost, sa dokazuje skutkami, nie dristami.
    Totiz, chcel som si dat namontovat dve lokalne rekuperacne jednotky, v zateplenom panelaku a ked som sa firmy spytal, ci mi da zaruku na to, ze popri rekuperacnych jednotkach nebude zatekat za izolaciu, odpoved bola, ze nie.
    Odbornik nedokaze rucit, za svoju pracu???
    V tom pripade, je to len ubohy fuser.

    • @horvatservis
      @horvatservis  Před rokem

      Dobrý deň. Naše lokalné jednotky okrem rekuperácie tepla rekuperujú aj vlhkosť, teda pokiaľ sú tieto lokalne rekuperácie použité cez stetnu a vetrajú normálnu miestnoť tak sa všetka vlhkosť z vnútra vráti späť a nie je tak dôvod aby zatekala. Vidieť to aj na videu čo Vám tu dám že rúru do ktorej sa jednotka osadí netreba sprádovať ako u rekuperácií ktoré nerekurujú vlhkosť. Otázka zatekania je ale aj v tom ako sa osadí rúra ( chránička) do ktorej sa vsunie rekuperácia. Pozrite si prosím video. vysvetľujem to v ňom. czcams.com/video/Fjn9w960TlM/video.html