Megéri ezt megcsinálni? Íróasztal | Green Cottage DIY

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 08. 2023
  • Ebben a videóban egy íróasztalt készítünk és megnézzük, hogy megéri e megcsinálni?!
    🤩Legyél te is csatornatag és támogasd a munkánkat► / @greencottagediy
    👕Green Cottage DIY Shop► shop.greencottagediy.hu/
    🎉Fő támogatónk► www.einhell.hu/hu-hu.html
    🖥Rendelés► mintabolt@einhell.com
    🧯Munkavédelmünk támogatója► www.uvex.com/en/
    📘Facebook► / greencottagediy
    📖Facebook csoport (Fórum)► / 1174463859354427
    📸Instagram► / greencottagediy
    🖱Weboldalunk► greencottagediy.hu/
    📺 Green Cottage DIY BASIC csatorna: / @greencottagediybasics
    💻Blog oldalunk► greencottagediy.reblog.hu/
    📽Videa oldalunk► videa.hu/csatornak/green-cott...
    💬Discord szerverünk► / discord
    📱TikTok csatornánk ► / greencottagediy
    📬Üzleti megkeresések► greencottagediy@gmail.com
    #diy #howto #barkács
  • Jak na to + styl

Komentáře • 16

  • @kovcsrob
    @kovcsrob Před rokem +9

    + gépek ára. + az a két óra munkaidő nagyon optimista. Én ennél lényegesen többet szoktam bénázni. (pedig én sem a földön furkálok és nem is először) És néhány dolog pontos mérete sem fog elsőre menni. (pl a fióksínhez szükséges hely) Meg a tervezés sem öt perc lesz. (legutóbb egy konyhabútornál egy napig pakolásztam a lapokat a CAD progiban mire a család rábólintott) Szóval ez a konklúzió inkább úgy hangzik: Ha valami egyedi dolog kell, akkor megéri, de rá kell készülni, hogy egy nagy szériában gyártott bútornál többe lesz. És egy csomó dolognak a nevét sem fogjuk tudni, amikor meg kellene vennünk. Cserébe ha már elég rutinunk van, (ami nem lesz ha csak magunknak dolgozunk,) akkor a miénk jobb lesz és pont olyan lesz, amilyen nekünk kell. (vagy amit össze bírunk rakni)

  • @davidmolnar6691
    @davidmolnar6691 Před 11 měsíci +1

    Örülök, hogy zenét cseréltetek 😊

  • @DemeterKornel
    @DemeterKornel Před rokem +4

    Amin még lehet spórolni - én legalábbis szoktam -, hogy például a fiókok nem látszó része nem kell, hogy ugyanolyan színű bútorlapból készüljön, mint az asztal többi része, elegendő a fedőlapot olyanból csinálni. Én minden nem látszó bútorlapot sima fehérből rendelem, az rendszerint lényegesen olcsóbb.

  • @tamastoth6788
    @tamastoth6788 Před 11 měsíci +1

    Én magamnak építettem a tv-s komód két oldalára kiegészítő polcos szekrényt a hangfalaknak, ugyan olyan magasságba és mélységbe mint a komód. Teljesen gyári kinézetű lett. Most meg építek a fürdőbe szekrényt, meg a konyhába egy jó nagy szekrényt. Már le lettek vágatva és élfóliázva a lapok. Nem csak hogy sokkal olcsóbban jött ki mint a gyári, de pl nekem ezek mind egyedi méretbe kellettek, amilyeneket nem kapok meg a boltba. Persze ha nincsenek gépei az embernek, akkor neki sem tud állni, hanem marad a gyári. Ha meg mindenképpen egyedi méret kell neki, akkor meg jól kinyithatja a pénztárcát egy egyedi bútor legyártására. Az egyedüli ami kicsit sántít, az a 2 óra. Ha egyedit csinál valaki, akkor már a tervezésre rámegy ennél több, plusz elmenni megrendelni a lapokat plusz kiegészítőket (vagy online, de az sem kis idő). Meg szerintem egy ilyen asztal sincs meg 2 óra alatt, maximum egy asztalosnak, aki egész nap ilyeneket rak össze. Amúgy király a videó, sok hasznos tipp lett ebbe is. 👌

  • @jozsijozsi9711
    @jozsijozsi9711 Před rokem

    Milyen típusú Einhell fúrót használsz, milyen akkumulátorral rendelkezik és milyen üzemidővel?

  • @fjucsorfrenky852
    @fjucsorfrenky852 Před rokem +2

    én 2 méteres asztalkát csináltam, olyan 30-35 ezer volt kb

  • @szakyster
    @szakyster Před rokem +2

    Jópár bútort csináltam már, de lapostiplimaróm még mindig nincs, nem véletlenül: Meglehetősen drága, és mivel célszerszám, csak erre az egy feladatra jó. Nagyon szerény véleményem szerint jobban megéri valami jó tipli-sablonozót venni, és tiplizni, annak ellenére, hogy a lamellózásnak rengeteg vitathatatlan előnye van.

    • @MrFleisz
      @MrFleisz Před 6 měsíci

      Nincs 30000 ft egy lamellázó. egy minőségi tipliző sablon ,plusz hozzávaló dolgok is kb annyi.és 10 x gyorsabb.

  • @gergor6
    @gergor6 Před rokem +1

    Bemutathatnátok hogy egy szabásjegyzéket hogyan kell elkeszíteni. Érdekelt az ilyen mindig de nem tudom hogyan kell megrendelni ezt a lapszabászatnál

    • @zed6360
      @zed6360 Před rokem +1

      mm ben számolsz, első szám a hosszú oldal( szálirany, ha van), második a keresztirány. Pl.: 1650x800
      Élfóliázási igénynek két elterjedt verziója az egyik az aláhúzásos: Azt az oldalt, amelyiket fóliázott akarod, aláhúzod, ha mindkettő adott méretezés oldalt, akkor kettő vonal megy alá.
      Másik a számmal jelölés az oldalakhoz, pl. 1650x800 1-2 annyit tesz, h pl, ha ez egy asztallap; 1 hosszú oldal és a két rövid fóliázva lesz.

    • @gyubo8878
      @gyubo8878 Před 11 měsíci

      Ha dobsz egy e-mail címet akkor én küldök neked egy általam korábban leadott szabáslistát! Meg elmagyarázom mit hogyan és miért adtam meg! 😉

  • @serestamas5004
    @serestamas5004 Před rokem

    Azért azt is figyelembe kell venni, hogy akinek nincs ennyi gépe, az nagy hátránnyal indul neki. Akinek megvannak az eszközei, nyilván maga fogja megcsinálni, hisz egyértelműen olcsóbb. A lapszabászat nem igazán mérvadó, hisz ahány műhely, annyiféle ár... Más anyagár (kivéve ha magunk vesszük meg előre, bár ezt nem minden műhely szereti...)

  • @TheJanimano
    @TheJanimano Před rokem +1

    Bocs a kukacoskodásért, de azért a lapokról levehettétek volna a ráragasztott papírokat. Szebben nézne ki.😛

    • @tamastoth6788
      @tamastoth6788 Před 11 měsíci

      A látszó részeken utólag is lelehet, ahol meg két lap közé került ott meg nem zavar senkit. Ha lapszabászatból rendelek lapokat, akkor én se szoktam a végéig lekaparni róla, mivel a címkére rá van írva a lap mérete, így sokkal könnyebb vele dolgozni. Nem kell laponként méricskélni, hogy melyik az a lap amit épp keresek.

  • @axezr0233
    @axezr0233 Před rokem +1

    En csinaltam magam. 180x65 a felso lap. Kb55 euroba kerult.