Fokhagyma termesztés.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 03. 2014
  • A fokhagyma termesztéssel kapcsolatos videó filmek. A fokhagyma vetésétől a betakarításon keresztül a tárolásig.

Komentáře • 26

  • @zsoltzachar4328
    @zsoltzachar4328 Před 5 měsíci +1

    Ettől a jóságos műtrágyától lesz olyan szaga az amúgy illatos fokhagymának, mint ha petróleumot főznél? Csak hogy jó nagyok legyenek a fejek? 😢

  • @zsoltlazar987
    @zsoltlazar987 Před 8 lety

    Jó napot kívánok!
    Nagyon tetszik a videó! Köszönöm!
    Lenne pát kérdésem ezzel kapcsolatban. Egy kisebb földön én is elszeretném kezdnei, bár akadna pár kérdésem, illetve a fokhagymavetomag.hu oldalt is nézegettem!

  • @FerikeLazar
    @FerikeLazar Před 7 lety +4

    Műtrágya...de miért????

  • @ggabimihai
    @ggabimihai Před 8 lety +1

    hello, can you please upload subtitles in Romanian

  • @turbopityke2799
    @turbopityke2799 Před 6 lety

    szerint a magyar és külföldi hírek

  • @balazshegyi7188
    @balazshegyi7188 Před 7 lety +2

    Kissé le vagy maradva barátom, forgatás nélküli talajművelésé a jövő. Arról nem is beszélve, hogy a vevők egyre nagyobb része keresi az organikus termékeket. Műtrágya...?

    • @Dengezik100
      @Dengezik100 Před 7 lety +5

      Nem az én feladatom megvédeni a videó feltöltőjét, de áruld már el, mi bajod van a műtrágyával? Arról nem is beszélve, hogy a vevők (úgy a magyar, mint a külföldi) döntő hányada pont le*.*ja az organikus termékeket. Olcsót és jót keres, ahhoz meg általában műtrágya kell. Persze a kibicnek semmi se drága ...

    • @balazshegyi7188
      @balazshegyi7188 Před 7 lety +2

      Ha még azt is meg kell magyarázni, hogy mi a gond a műtrágyával, akkor bele se kezdek.

    • @Dengezik100
      @Dengezik100 Před 7 lety +2

      Gondoltam. A műtrágyák döntő hányada megfelelő felhasználás mellett hosszú távon alkalmazva is javítja a talaj termékenységét. Megy a hiszti, de amikor valami konkrétumot kellene mondani, netán tényekkel alátámasztani mindig nagy a csend.

    • @balazshegyi7188
      @balazshegyi7188 Před 7 lety +5

      "A műtrágyák döntő hányada megfelelő felhasználás mellett hosszú távon alkalmazva is javítja a talaj termékenységét."
      Az így van, de az hogy a talaj termelékeny, az nem azt jelenti, hogy a megtermelt árú beltartalmi értéke jó, csak azt, hogy sok szép jól eladható árút állítottak elő.
      1, Mutass Magyarországon olyan helyet, ahol nincs elszennyezve a talajvíz.
      2, A műtrágya előállítása és használata hihetetlen mennyiségű fosszilis energiát emészt fel.
      3, a műtrágya használata mellett, a a növények tápanyagtartalma a töredékére csökkent az elmúlt 50 évben.
      Lehet, hogy vannak emberek, akik azért esznek növényeket, mert szépek, én azért szeretnék enni növényeket, mert táplálóak, és nem mérgezőek, a kinézete nem olyan fontos. A fenti videóban bemutatott termelési mód, mérgező és értéktelen, de szép növényeket eredményez.
      A mezőgazdaságban használt erőgépek hihetetlen mennyiségű fosszilis energiát használnak. 7,5 milliárd embert nem lehet etetni modern mezőgazdálkodás és erőgépek használata nélkül, ez tény, de ha megvan a technológia arra, hogy a traktor egy területen ne 9x menjen végig, hanem 3x, és az eredmény ugyan az, akkor afelé kellene tendálni.
      Az, hogy jelenleg még nem megoldott a mezőgazdaság fosszilis energia nélkül, az nem jelent azt, hogy ne kellene törekedni arra, hogy ezt a problémát megoldjuk. Minden egyes csepp olaj elégetésével plusz széndioxid kerül a levegőben ami nem fog visszamenni csak úgy a földbe, fel kellene ezt már végre fogni, és nem, hogy a zöld tömeget növelnénk, hogy csökkenjen a széndioxid, még irtják az erdőket.
      "Arról nem is beszélve, hogy a vevők (úgy a magyar, mint a külföldi) döntő hányada pont le*.*ja az organikus termékeket. Olcsót és jót keres, ahhoz meg általában műtrágya kell."
      Az, aki azt mondja, hogy a műtrágyával előállított termék jó, az hazudik. A probléma az, hogy sok ember nem tud megvenni mást, de a megoldás nem az, hogy sok szart állítunk elő a tömegnek, hanem az, hogy csökkentjük az emberiség létszámát a földön. Jelenleg 1,5 föld szükséges az emberiség eltartására egy évben. Azt a felet az olaj adja. Én magasról leszarnám, ha 4 milliárd ember éhen halna, mert nekem van annyi földem, ami engem eltart. De, tudomásul kell venni azt is, hogy az erőforrások végesek, és ha csak a hatékonyságot nézzük, akkor az tönkreteszi a környezetet. A politika persze mást akar.
      Én tiszteletben tartom a véleményed, ha nem így gondolod ahogy én, de én ott és olyan hangosan fogom felemelni a szavam ezek a dolgok mellett amennyire tudom. Persze ez mind nem elég, tenni is kell érte. Én most építem a magam önellátó gazdaságát, teljesen bio módon.

    • @Dengezik100
      @Dengezik100 Před 7 lety +3

      Vegyük sorba a te pontjaid szerint:
      1. A talajvíz szennyezésért (ahol van, mert az én földjeim alatt pl. nincs - bevizsgáltattam) zömében a legálisan (!!!) elszikkasztott kommunális szennyvíz és az ipar a felelős, csak könnyebb a gazdákat ba*.*gatni.
      2. Ez igaz a gázból előállatott nitrogén műtrágyákra, de nem igaz a bányászott P és K alapanyagokra és pl. a megújuló energiával előállított nitrogénre sem (lásd pl.: Norsk Hydro)
      3. Baromság. Utána jártam (anno ebből akartam szakdogát írni). Ezt a tévhitet minden alap nélkül terjeszti néhány táplálékkiegészítőket forgalmazó cég. A zöldségek-gyümölcsök beltartalmi értéke a fajtától és a termesztés körülményeitől függ, nem a termesztés időpontjától. Régen és ma is voltak/vannak jó és rossz áruk a piacon.
      A növény akkor ad jó minőségű (jó ízű, vitaminokban, ásványi anyagokban gazdag) termést, ha egészséges és minden tápanyaggal kellően (megfelelő arányban!!!) el van látva. A talajok tápanyagszolgáltató képessége ezt az igényt nem midig képes kielégíteni, különösen úgy, hogy az egyes növények igénye nagyban el is térhet. Ilyen esetben a műtrágya egy jó megoldás. Mivel a jól táplált növény több gyökeret és szármaradványt hagy a talajban, hosszú távon gazdagítja annak szervesanyag készletét (szenet köt meg), javítja a tápanyagszolgáltató képességét, végső soron csökken a műtrágya igény. A jó minőségű műtrágyákból semmilyen "méreg" nem jut sem a növénybe, sem a talajba. A műtrágyákban lévő anyagok zöme megtalálható a természetes talajban, vagy akár benned is (pl. karbamid). A műtrágyákban nincs pl. tartósítószer sem (ellentétben a feldolgozott élelmiszerek jelentős részével), mert nincs rá szükség. Ennek az ellenkezőjét senki sem tudta bizonyítani, pedig évtizedek óta rengeteg komoly vizsgálat van a témában.
      A műtrágyákkal kapcsolatos tévhitek abból erednek, hogy anno piacra került néhány pocsék minőségű (pl. nehézfémmel szennyezett) műtrágya, illetve szakszerűtlenül használták fel őket. Utóbbira tipikus példa a N túlsúlyos trágyázás, ami az általad leírt "tüneteket" produkálhatja. Ezeket a problémákat általánosítani olyan lenne, mintha egy baltás gyilkos miatt be akarnád tiltani a balta használatát.
      A fosszilis energiák felhasználásának mérséklése (hosszú távon teljes beszüntetése) nagyon fontos, ebben nincs közöttünk vita, éppen csak nem erről beszéltünk.
      "Én most építem a magam önellátó gazdaságát, teljesen bio módon." Sok sikert! Ezt most komolyan mondom.
      "a megoldás nem az, hogy sok szart állítunk elő a tömegnek, hanem az, hogy csökkentjük az emberiség létszámát a földön" "Én magasról leszarnám, ha 4 milliárd ember éhen halna" Te vagy túl fiatal vagy, hogy megértsd, amit leírtál, vagy szimplán hülye. NAGYON nem értek egyet veled!!!