TIKI-TAKA: Zavedení čistého času ve fotbale? Balon ve hře někdy jen 40 minut

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 04. 2022
  • Jak se naši hosté v TIKI-TAKA dívají na zavedení čistého času ve fotbale? Jakou revoluci by to přineslo? "Třeba v zápase Jablonce se Slavií byl balon ve hře 40 minut, v souboji Liverpool vs. Manchester United 60 minut. A 20 minut navíc, to je alarmující," vypíchl David Sobišek. A proč Václav Němeček nechce VAR? #tikitaka #fotbal #fortunaliga

@tobisek1320 Před 2 lety +4

VAR je dobrý sluha, jen s ním umět zacházet. Když si vzpomenu na způsoby, jakými Plzeň, Sparta nebo občas i Slávia vozili body z kontroverzních zápasů....zlatý VAR, ikdyž tam jsou taky chyby, tak raději tohle, než ukázky z minulosti.

• @martasek7308
    @martasek7308 Před 2 lety +42

Čistý čas, souhlas. Nicméně Václav Nemecek ví, že ve své době jim rozhodčí pŕipísknul za sezónu 15 bodu. Soudní Sparťané, připomeňme si sezónu 1994-95))) - od 1997 do 2003?? Buďte soudní

• @themoravianeagle3215
      @themoravianeagle3215 Před 2 lety

Dobre napsano👍

• @IvanHorvath7754
      @IvanHorvath7754 Před 2 lety

Souhlas ale i tak to byli geniální fotbalisti.

@martasek7308 Před 2 lety

@@IvanHorvath7754 určitě. Jsem slavista, ale uznávám ze ta generaci sparty byla výjimečná. I když kolikrát měla kliku jako snad nikdo.

• @kuba-kg1gx
      @kuba-kg1gx Před 2 lety +2

Stejně jako teď slavii od sezóny 2017 do teď každý soudný slávista to musí uznat ale problém že soudného slávistu nenajdeš 🙂

@martasek7308 Před 2 lety +1

@@kuba-kg1gx no silným klubům, se vždy přípiskne. To nepopiram. Ale třeba derby 1995 kdy Slavií nepisknuly 2-3 penalty, to se dnes už neděje!?) nebo snad ano?) dnes je to větší rovina. Tak to prostě je

• @Mike-Majk
    @Mike-Majk Před 2 lety +6

VAR je určitě dobrá pomůcka, jen se s ní musí správně zacházet a vytyčit jasná pravidla. Největší průšvih je že spousta lidí v tom má guláš díky věčným úpravám. A jsou bohužel rozhodčí, kteří používají VAR jako alibi, viz. třeba to nemávání jasných offsidů.
    Chtělo by to nějaké shrnutí kolika gólům za celou dobu VAR pomohl a kolika neoprávněným zabránil. Myslím že obrázek by byl dost zajímavý.

• @ondrej1893
    @ondrej1893 Před 2 lety +29

Hroznej aspekt je česká, typicky liberecko-jablonecká strategie proti top týmům "dáme blbej terén a proválíme, prozdržujeme a prohádáme to, vono to pude". To by taky docela odpadlo.

• @jiricirtek8160
    @jiricirtek8160 Před 2 lety

Když mi bylo 6, naši mi nebyli schopní vysvětlit, proč v hokeji se pauzuje čas a ve fotbale ne. (Nejsem hokejka btw. )

• @jiristrelec716
    @jiristrelec716 Před 2 lety

VAR nam pomohl projit přes Holandsko na ME 2020 ,nechapu jak to nekdo muže kritizovat

@zajo136 Před 2 lety +4

najskôr by sa mal poriadne používať "nadstavený čas", nie je možné, že po 6 striedaniach, skúmanie VARu a bohviečo ešte sa nadstavia 3-4 minuty. Normálne nech sa nadstavuje aj 10-15 minút. Ak by toto nepomohlo, tak až potom by som šiel do čistého času

• @robinbocek9420
      @robinbocek9420 Před 2 lety

Tak kvůli střídání se nenastavuje. 🤷‍♂️ bere se to jako součást hrací doby.

• @zajo136
      @zajo136 Před 2 lety +1

@@robinbocek9420 je nepísané pravidlo, že za jedno striedanie sa nastavuje 30 sekúnd

• @thecommentator3552
      @thecommentator3552 Před 2 lety

Pozeraj tureckú ligu tam je bežne nadstavený čas 7-11 minút 😅

• @ludviksechovec2457
    @ludviksechovec2457 Před 2 lety +1

To s ím poleháváním a ženské je pravda. Tuhlde přítelkyně na chvíli zkusila kouknout se mnou na fotbal, jinak ji to nic neříká. Zápas La Ligy a pořád se divila a nelíbilo se ji, jak se pořád válí. Tak jsem ji řekl, ať počká, že tam za chvíli dám Bundesligu nebo Premier League. Ale čekat něměla trpělivost a zase dala na nějaou dobu fotbalu vale.

• @ezechiel194
      @ezechiel194 Před rokem

tu mojí jsem vytáhl na Slavie Ferencvaros a pořád se ptala, proč ti zelení jsou víc na zemi než na nohou.

• @qjckogar8518
    @qjckogar8518 Před 2 lety

tohle jsou díly ještě z minulýho pondělí?

• @martinh3326
    @martinh3326 Před rokem

Teď vážně . Klidně ať zastavují čas, když je faul ,nebo hráč který leží. Auty a rohy bych nezastavoval

• @daviddavidek9327
    @daviddavidek9327 Před 2 lety +2

Za mne všemi deseti pro. Mne už fotbal přestává bavit právě kvůli těm zdrzovackam, simulacim a pod.. Není důvod to neudělat..

Ono by stačilo možná hrát 2x 60min bez nastavení. Nebo hrát 3x 30min 😃

• @romy5485
    @romy5485 Před rokem

Holky nikdy nebyly v hokejový kabině pov: Nicholas Lang

@ondrej1893 Před 2 lety +4

Proč by to končilo jindy? Zdržovat v mezihře a střídání se bude méně. Hrát se bude přibližně tolik, jako se čistého času odehraje dnes. Přece i dnes se nastavuje i 15 minut za zápas, to by též odpadlo. tvrdím, že délka zápasu jako celku se zásadně nezmění, stejně jako její předvídatelnost. I dnes vám světlice protáhne zápas o 20 minut. A pokud ne a rozhodčí to ukončí rychle a nereflektuje události zápasu, je to chyba. Nechat to na rozhodčích je blbost. Jediný, kdo "nastaví" správně a konzistentně, je přeci čistý čas. V hokeji to není problém, v basketu to není problém. Fotbal není speciální.

• @radekduda2381
      @radekduda2381 Před 2 lety

Pakliže tvrdí, že se hraje čistý čas 40 minut , tak by se nehrál stejný čas , ale hrálo by se jednou tolik :)

@ondrej1893 Před 2 lety +2

Ty kecy na VAR nechápu. Ano, pořád lze asi ošmelit zápas skrze posouzení rohů, autů a drobných faulů, nebo úzkostným odpískáním ofsajdu, který není. Ale co bylo před VARem? Jasné ruce se nepískaly, jasné ne-ruce se pískaly, penalty mimo vápno, přímáky, když je faul ve vápně, vymyšlené červené, góly z dvoumetrových ofsajdů. Co třeba zápas Jižní Korea - Itálie na MS? Nebo celý první titul Plzně? To bylo opravdu co zápas buď vymyšlená červená, penalta nebo ofsajd. Dvouzápas Barcelona-Chelsea zprasený mnohokrát na obě strany? Masakr. To už dnes možné není...
    My Češi můžeme vzpomenout na finálový Poborákův let do vápna z Eura 96. Pak je tu goal-line technologie a gól Lamparda Německu nebo nikdy neprokázaný gól Garcii Chelsea. Nebo nedávný gól tuším Ronalda Srbsku v kvalifikaci. Technologie to celé posouvá kupředu.