Prof. Krystian Jażdżewski "Czy nowotwory są dziedziczne?"

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 04. 2015
  • Człowiek ma ok. 20 tys. genów. Prof. Krystian Jażdżewski znalazł wśród nich ten, który odpowiada za raka tarczycy. O jego badaniach nad nowotworami można było posłuchać podczas spotkania, które odbyło się 24 marca 2015 r. na UW. Wykład pt. „Czy nowotwory są dziedziczne?” był kolejnym z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”.
  • Věda a technologie

Komentáře • 6

  • @inquietudine2244
    @inquietudine2244 Před 5 lety +1

    Właśnie odebrałam swoje i córki wyniki. Szczerze polecam wszystkim zrobienie badań genetycznych. I dodam od siebie jako pacjentka Profesora, to naprawdę wspaniały lekarz i człowiek.

  • @1Neretwa
    @1Neretwa Před 4 lety

    Suuuuuper...wyklaaaaad....dziękujemy....dziekujeeeeemyyyy...:) Więcej wieceeeeej...

  • @ArturrKania
    @ArturrKania Před 4 lety +3

    Przepraszam bardzo Państwa, ale ten wykład wprowadza ludzi w błąd, sugerując, że głównie to tzw. "garnitur genetyczny" człowieka decyduje o zapadalności na poważne choroby, których plaga ma obecnie miejsce. Chciałbym zapytać, który genotyp człowieka jest odporny na trucizny obecne w pokarmie, wodzie, w powietrzu?
    To środki ochrony roślin stosowane coraz częściej przez rolników, różnorodne dodatki do żywności stosowane przez przetwórców przyczyniają się do nowotworzenia. Organizm próbuje sobie poradzić z tym składnikami szkodliwymi dla zdrowia, usuwając je z organizmu wszelkimi możliwymi sposobami, przez jelita, skórę, układ moczowy, detoksyfikując je w wątrobie, odkładając w tkance tłuszczowej, kościach, stąd nowotwory skóry, piersi, jelita grubego, pęcherza moczowego, kości, wątroby i mózgu. Kancerogeny usuwane przez organizm człowieka w jego wydalinach są nadal szkodliwe, przedostają się do wody, gleby, zanieczyszczają środowisko. Raz wprowadzone do któregoś z ogniw łańcucha pokarmowego składniki szkodliwe dla zdrowia, krążą w tym łańcuchu przez wiele lat, doprowadzając do wielkiego cierpienia.
    W przypadku pestycydów stosowanych w ochronie roślin, przenikających do pokarmu, nie ma dawek nieszkodliwych dla zdrowia człowieka. Jeśli substancja aktywna pestycydu działa negatywnie na szkodnika, chwast, to na pewno musi działać negatywnie na zdrowie ludzi, szczególnie, że człowiek dłużej żyje i nawet minimalne dawki substancji aktywnych lub metabolitów akumulują się w organizmie, prowadząc do stanów zapalnych i nowotworów.
    Firmy genetyczne mogą korzystać z niewiedzy naukowców, wciskając im drogi sprzęt, ukierunkowując przy tym fałszywie ich myślenie, że to genotyp człowieka decyduje o chorobie, a nie stałe eksponowanie organizmu na czynniki kancerogenne.
    W środowisku na skutek mutacji, pewne szkodniki uodparniają się na szkodliwe substancje, tych osobników jest niewiele, i mam pytanie czy te wszystkie działania, myślenie, mają doprowadzić do tego, żeby przez ignorancję doprowadzić do śmierci miliony osób, i żeby z miliona osób pozostało kilka osób odpornych?
    Dlaczego instytucje państwa, uniwersytety, stanowczo nie zareagują na trucie ludzi? Czy na uniwersytetach są ludzie zdolni do reakcji na to nowe ludobójstwo?

  • @ArturrKania
    @ArturrKania Před 4 lety +2

    Nowotwory nie sa dziedziczne. Dziedziczna moze byc pewna podatnosc. Bardzo wazne sa czynniki epigenetyczne, czynniki, ktore wplywaja na genotyp czlowieka. Czy nowotworzenie bylo powszechne w poprzednich pokoleniach? To czynniki zewnetrzne, zanieczyszczenia w powietrzu, wodzie, pokarmie, w otoczeniu czlowieka sa przyczyna nowotworow. Dlaczego nie ogranicza sie stosowania chemii z ciagow technologicznych produkcji zywnosci? Wielu jest swiadomych tych przyczyn, ale niewielu reaguje. Ludzie sa stopniowo truci.
    Część osób palących może nie chorować na raka, ponieważ mogą nieświadomie być na diecie antynowotworowej, tzn. mogą spożywać takie pokarmy, np. grzyby leśne, lub inne pokarmy, które odtruwają, działają przeciwnowotworowo, działają silnie przeciwzapalnie.
    Może być także i tak, że tzw. dziedziczne nowotwory lub choroby pojawiające się w kolejnych pokoleniach mogą mieć swoją przyczynę w specyficznych warunkach życia lub „rodzinnej diecie”. W poszczególnych rodzinach w kolejnych pokoleniach w diecie może istnieć pewien składnik, który uszkadza DNA wywołując mutację lub bezpośrednio nowotworzenie. Pośrednio „region życia w Polsce” poprzez wodę o określonym składzie, warunki mikroklimatyczne, powietrze, mogą przyczyniać się do rozwoju określonych schorzeń. O tym nie mówi się prawie nic, gdyż mogło by to skutkować migracjami w inne miejsca kraju lub świata, i wyludnieniem tych okolic. O tym dobrze wiedzieli epidemiolodzy ubiegłych lat. Dzisiaj to nie wiadomo czego nauczają i czym się zajmują. Warto wszystko przeanalizować, sprawdzać co w kolejnych pokoleniach było spożywane lub pite.
    Kilkadziesiąt gatunków grzybów jadalnych występujących min. w Polsce, zawiera w swoim składzie składniki silnie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwstarzeniowe, np. B-glukany, ergotioneinę, glutation, oraz inne składniki. Składniki te są termostabilne, czyli gotowanie lub duszenie grzybów w wyższej temperaturze nie zmniejsza ich pozytywnego działania. Początkiem najczęstszych obecnie chorób trapiących ludzkość są stany zapalne, wywołane przez różnorodne czynniki. Podając w pożywieniu składniki silnie przeciwutleniające zmniejszamy lub eliminujemy stany zapalne, co prowadzi do wyzdrowienia.
    Macie problemy ze stanami zapalnymi jelit, naczyń krwionośnych (miażdżyca), ze stanami zapalnymi dróg oddechowych, z wątrobą, stanami zapalnymi mózgu, zwiększcie w swojej diecie udział różnych potraw z grzybów jadalnych, podgrzybka, prawdziwka, koźlaka i innych i obserwujcie stan organizmu. Jeśli dieta pomogła, dzielcie się wiedzą z innymi. Czytajcie o przeciwzapalnych właściwościach grzybów.
    Tutaj można posłuchać audycji o właściwościach popularnych leśnych grzybów jadalnych:
    www.radiokrakow.pl/audycje/magazyn-medyczny/lecznicze-wlasciwosci-grzybow/
    Obserwuje ludzi wokół i zauważam, że ludzie, którzy mają w swojej diecie jadalne grzyby leśne rzadko lub w ogóle nie chorują.
    Zachęcam badaczy z Uniwersytetu i Akademii Medycznej do podjęcia badań nad właściwościami leczniczymi grzybów leśnych.
    Grzyby są antidotum na stany zapalne, wbrew jakimś zabobonom naukowym pomagają odtruwać wątrobę, wg różnych obserwacji działają profilaktycznie przeciwnowotworowo i są lekami na nowotwory. Grzyby Reishi stosowane w Chinach od tysięcy lat uważane są za pokarm nieśmiertelności.
    Proszę zauważyć, że osoby, u których jest nawet genetyczna skłonność do nowotworzenia, kiedy będą przebywały we właściwych warunkach, na leczniczej, prozdrowotnej diecie, albo kiedy ich dieta będzie zawierała składniki silnie przeciwnowotworowe, będą mogły żyć w zdrowiu, bez usuwania organów, które są potrzebne lub konieczne do życia w pełni.
    Jak wszyscy wiedzą główną przyczyną chorób nowotworowych są kancerogeny w pokarmie (pestycydy), w powietrzu (palenie, wyziewy chemiczne, zatrute powietrze), w wodzie (środki myjące, środki ochrony roślin), kancerogeny w naszym otoczeniu (kleje i impregnaty w meblach, pierwiastki promieniotwórcze w budownictwie (beton, tynki i itd.). Dlaczego badacze uniwersytetów nie walczą, żeby zablokować stosowanie chemii kancerogennej, przecież to jest udowodniony czynnik. Profilaktyka jest przecież najważniejsza. Zamiast szerzyć wiedzę profilaktyczną, to nieudolnie próbuje się z minimalnym procentem skuteczności leczyć. Nie można leczyć chorób, jeśli nie zna się ich przyczyn, ale jeśli zna się ich przyczyny można zapobiegać, można unikać przyczyn.

  • @stanislawkazimir6465
    @stanislawkazimir6465 Před rokem

    0-5m wstretne