Aris vs. Panserraikos 3-1 (Superleague - 2010/2011)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 09. 2024
  • Ο ΑΡΗΣ πέτυχε την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες με τον Σάκη Τσιώλη στον πάγκο του. Στο άδειο λόγω τιμωρίας Κλεάνθης Βικελίδης αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Πάρκερ στο 3΄, ο ΑΡΗΣ αντέδρασε και ήδη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται με 3-1 με γκολ του Μπομπαντίγια (υπέστη ωστική θλάση στην λεκάνη και θα μείνει εκτός δράσης για μία εβδομάδα) στο 15΄, του Καστίγιο στο 39΄και του Νέτο στο 42΄. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο γκολ, έχασε κάποιες ευκαιρίες με μεγαλύτερη το δοκάρι του Καστίγιο στο 62΄. Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 3-1.
    ΑΡΗΣ : Χουάνμα, Νέτο, Ρονάλντο , Τόχα (59΄ Σακάτα), Κόκε, Φατί, Μισέλ, Καζναφέρης, Μπομπαντίγια (26΄ λ.τ. Πορτίγια), Λαζαρίδης, Καστίγιο (69΄ Μενδρινός).
    Πανσερραϊκός : Φερνάντεζ, Γεωργιάδης, Ντιόγκο, Νταλέ, Παπάζογλου, Πάρκερ, Βοσκόπουλος, Τριανταφύλλου, Κάστρο (61΄ Σίντιτς), Κις , Σουμπίνιο (65΄Παπαδόπουλος).