FILTRACJA NARUROWA

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 08. 2024
  • Filtracja narurowa w akwarium 500l !
    Pompa użyta do budowy narurowca to grundfos alfa 2 - 25-40
    Cała instalacja została sklejona na bazie systemu nibco 3/4 cala.

Komentáře • 41

  • @piszecokolwiek
    @piszecokolwiek Před 5 lety +2

    Obstawiam w ciemno że jesteś z zawodu instalatorem ;) Ja chociaz nim jestem nigdy nie wpadłem na to żeby zwykłą pompę CO zagonić do pracy przy filtracji akwarium. Jesli tylko starczy miejsca mozna za nieduże pieniądze zrobić SWÓJ świetny filtr o jakim tylko marzymy. Naprawdę szacunek. Pozdrawiam.

  • @petsitter78
    @petsitter78 Před 10 lety +1

    Bardzo dobrze i ciekawie wytłumaczone co więcej , świetnie wykonana praca.

  • @tomaszmk
    @tomaszmk Před 4 lety +2

    Witaj - bardzo fajny baniaczek. Mam pytanie - mniej więcej 0:12 widać od lewej strony : filtr narur , zawór kulowy , plastikowy śrubunek ? Pytanie brzmi co to jest ten "plastikowy śrubunek" ? Pytam, bo zawory plastikowe są droższe i dłuższe , więc się zastanawiam nad metalowymi.

  • @UEDSquadron
    @UEDSquadron Před 10 lety

    super estetyka wykonania, szacunek :)

  • @pablox11NEW
    @pablox11NEW Před 2 lety +2

    no3 5-10 lux Super temat.

  • @DD-fj5cp
    @DD-fj5cp Před 10 lety +3

    fajnie to wygląda ale chyba trochę za bardzo skomplikowałeś ten system filtracji .Myślę że największa wada to "pchanie wody przez filtry " .
    Ja zamontowałem pod akwarium beczkę 66litrów pojemności ( zamknięta ) w środku gąbki i keramzyt. Pompa za beczką wyciąga wodę do akwarium ( zasysa) i efekt jest ZDUMIEWAJĄCY .woda kryształ , 450 litrów , czyszczenie filtrów co 2 lata !!!! proste i skuteczne .

    • @ukaszkuczynski3988
      @ukaszkuczynski3988 Před 8 lety

      +Piotr G Widziałem w sklepach już coś na taki wzór haha i to nie małej ceny, oczywiście projekt zaczął się o DIY a skończył w sklepowych półkach. Każda filtracja jest dobra i zależy od tego co ma się w akwarium jeżeli jest to słodkowodne no moim zdaniem nie ma nic prostszego i tańszego niż filtr hydroponiczny - Co ważniejsze zero podmian wody... same dolewki no i jak dobrze pokombinowane to i estetyka ładna.

  • @dawidd.7718
    @dawidd.7718 Před 3 lety +1

    Za pamięci jak się nazywa ta pompa? Pytam przed obejrzeniem bo potem zapomnę. :P

  • @irishzx9r
    @irishzx9r Před 9 lety +1

    Not a clue on what your saying but it looks great just subbed more videos please and best of luck with your new tank

  • @karpiowystanumysu8017
    @karpiowystanumysu8017  Před 10 lety

    Muszę cię rozczarować ale tak właśnie działa filtracja narurowa czyli jest oparta na korpusach narurowych ;-). No i pompy CO maja większą siłę pchająca , a nie zasysającą.
    Jeżeli chodzi o ta beczkę to chętnie bym to zobaczy na filmiku lub mały schemat , jeżeli oczywiście go masz.Dokładnie chodzi mi w jaki sposób uszczelniłes takową beczkę ?

  • @bialll3937
    @bialll3937 Před rokem

    Powiedz jesteś zadowolony filtracji narurowej po takim czasie co nagrywałeś ten film, podpowiedz czy jest sens robic taka filtracje do baniaka 240 litrów z roślinami, bo chyba ta filtracja jest bezpieczniejsza od kubełka chodzi o zalanie, rozszczelnienie

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před rokem

      Jestem bardzo zadowolony z narurowca.. Spokojnie można dać go do 240l ale sporo do kombinowania bedzie z zamontowaniem go pod tak małym akwarium.

  • @przemolukas
    @przemolukas Před 7 lety

    Czy jest sens stosować filtry narurowe do małego baniaczka? Posiadam 100litrów ale nie bardzo mam miejsce na klasyczny filtr kubełkowy. Najpierw bym dał "sznurek" 100mikronów, następnie ceramikę i na końcu reaktor co2. Zastanawiam się jedynie nad małą pompą? P.s. Z związkami azotu nie muszę specjalnie walczyć przy typowym sałaciaku.

  • @michaklej724
    @michaklej724 Před 3 lety

    Purigen jest umieszczony bezpośrednio w korpusie 3/4" bez wkładu wewnętrznego?

  • @exo571
    @exo571 Před 9 lety

    pieknie

  • @adamakwarystaamator1731
    @adamakwarystaamator1731 Před 10 lety

    a powiedz mi pan jedną sprawę czy ta filtracja jest wystarczająca nic więcej nie potrzeba wewnątrz akwaria lub filtra kublowego to jest 100% sprawny bo mam własnej roboty kubła i myślę sobie, że on nie daje z siebie wszystkiego lecz spełnia swoją funkcję w

  • @Piterszczyk
    @Piterszczyk Před 9 lety

    Witam, wyglada swietnie, mam jednak pytanie: bakterie nitryfikacyjne potrzebuja tlenu i to dosc sporo, jak Pan radzi sobie z natlenianiem wody? I czy wogole mierzy Pan zawartosc tlenu w wodzie? Pozdrawiam

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 9 lety

      Natlenianie odbywa sie poprzez poruszającą się tafle wody za pomocą cyrkulatora i to w zupełności wystarczy żeby woda w akwarium była bardzo dobrze natleniona. Żadnych nie trzeba pompek i innego ustrojstwa które wygląda kiczowato w akwarium. Nie mierzę zawartości tlenu w wodzie bo to jest nie potrzebne. Mierzę parametry takie jak no2 , no3 ,pH i po4. Te wartości są w normie więc nie ma takiej potrzeby jak pomiar tlenu w wodzie ;-).

    • @Piterszczyk
      @Piterszczyk Před 9 lety

      stanisław gajaszek
      Ok dziekuje za odpowiedz, ja tez uwazam ze takie rzeczy wygladaja kiczowato i dlatego jedyne co bedzie w moim akwarium to wezyk od pompki zasysajacej wode do filtra. Dlatego rowniez chcialem sie zapytac jak wyglada opcja z natlenianiem, bo wiele filtrow z medium ruchomym (k1 micro- takiego zamierzam uzyc w swoim filtrze) ma wbudowana pompke powietrzna zeby dodatkowo natlenic wode i zwiekszyc sprawnosc filtra. Ale jezeli u Pana wszystko dziala jak nalezy, to i u mnie powinno. Na pewno mojemu filtrowi bedzie daleko do wygladu Panskiego gdyz robie go totalnie na niskim budzecie, ale dla mnie wazne jest to zeby spelnial swoja funkcje, i tak znajdzie sie poza akwarium. Akwarium mam niezbyt wielkie (115l) takze uwazam ze dam sobie rade przy niskich kosztach. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

  • @ukaszkuczynski3988
    @ukaszkuczynski3988 Před 8 lety +1

    Trochę nie kumam po co taka pompa co kosztuje ponad 400zł...? Energooszczędność? Przepływ wody? Wysokość podnoszenia wody? czy dla szpanu?
    (To nie reklama czy jakiś spam)
    Aqua Nova NP-1500 to pompa fontannowa kosztuje nie całe 100zł z przesyłką moc to 25W przepływ wody 1500l/h podnosi wodę na 2m więc po co przepłacać?

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 8 lety +1

      +Łukasz Kuczyński Hmm, tak dla szpanu ;-)
      Po pierwsze taka pompa jest praktycznie nie do zajechania , po drugie energooszczędna , po trzecie idealnie montuję się ją do filtracji narurowej po czwarte ma większą przepływność ( w granicach 1800/h z wkładami) . No i po piąte podoba mi się ;-)

    • @ukaszkuczynski3988
      @ukaszkuczynski3988 Před 8 lety

      +stanisław gajaszek (STAN) I tak nie ma nic lepszego niż filtr hydroponiczny, praktycznie darmocha a te NO3 o które tak walczysz znika praktycznie do 0 bo tym się żywią rośliny

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 8 lety

      Nie zawsze jest miejsce na hydroponikę ;-)

    • @ukaszkuczynski3988
      @ukaszkuczynski3988 Před 8 lety

      No z tym się nie zgodzę bo nad akwa zawsze jest miejsce, ale co innego jeżeli np. jest słabe nasłonecznienie, dochodzi koszt lamp i kolejne Watty.

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 8 lety

      hmm, no szczególnie jak wisi nad akwarium TV lub obraz itp. Lub najzwyczajniej w świecie żona może powiedzieć - hydroponika wygląda jak g.. w lesie ;-)

  • @MrZjarko
    @MrZjarko Před 6 měsíci

    Jak z głośnością tej pompy? Producent podaje 43db więc sporo, natomiast do pompek akwa nikt nie podaje. Pytam, bo nie wiem czy wchodzić w podobną czy jednak pójść w akwarystyczną obiegową eheim universal lub Jebao ADP 2000 itp

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 6 měsíci

      Hej … nie ma żadnego problemu z głośnością.. Po prostu nie słychać tych pomp

    • @MrZjarko
      @MrZjarko Před 6 měsíci

      Dzięki za odpowiedź :) To się chyba przestawię, bo są podobne do tego Grundfos (cholernie drogi koło tysiaka) za jakieś 3 stówki z regulacją elektroniczną, gdzie akwarystyczne kosztują pod tysiaka. Mam kubły eheim 2213 i rzygam ciągłym pucowaniem. Mają króciec 12mm wiec nie wiem czy se ich nie odpuścić i nie przejść na 3/4 cala lub 1 cal na narurowe czy byś wykorzystał kubły po 3L każdy, bo tak mocna pompa pociągnie? @@karpiowystanumysu8017

  • @MrBartix1982
    @MrBartix1982 Před 7 lety +4

    tyle roboty z tymi rybkami ze ja dla przykładu wywaliłem 250l akwarium na śmieci i na pewno do tego nie wrócę... :/

  • @dariuszwojtaszko7470
    @dariuszwojtaszko7470 Před 7 lety

    Witam, tak odgrzebię stary filmik. Co jaki czas czyścić taki filtr biologiczny? chodzi mi o sam wkład biologiczny stały i fbf. Czyścić, wymienić na nowy czy może dzięki poprzedzającym filtrom mechanicznym wcale nie ruszać?

    • @karpiowystanumysu8017
      @karpiowystanumysu8017  Před 7 lety

      Wystarczy go przepłukać kiedy widac że wyraźnie spada przepływ wody w narurowcu. Wkładów takich się nie usuwa.

    • @dariuszwojtaszko7470
      @dariuszwojtaszko7470 Před 7 lety

      stanisław gajaszek dziękuję za odpowiedź :)