Zioła Czerwca: Poznaj i Zbieraj Najlepsze Zioła

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 06. 2024
  • ‪@foresthunger‬ W tym odcinku zabierzemy Was na fascynującą wędrówkę po polach i łąkach, aby odkryć najcenniejsze zioła czerwca. Dowiedz się, jak rozpoznać, zbierać i wykorzystać popularne zioła, takie jak dziurawiec, chaber bławatek, mak polny, rumianek, dziewanna, nostrzyk żółty, ,serdecznik pospolity. Te skarby natury są pełne zdrowotnych właściwości, które możemy wykorzystać na wiele sposobów.
    Ten film to tylko wstęp do bogatego świata ziół i ziołolecznictwa. Zioła mają tak wiele do zaoferowania, że trudno wymienić wszystkie ich właściwości w jednym filmie. Nasz cel to inspirować i zachęcać Was do odkrywania i korzystania z dobrodziejstw natury.
    Jeśli podobał Ci się ten film, daj łapkę w górę, subskrybuj nasz kanał i podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach. Chętnie dowiemy się, jak Wy korzystacie z tych niezwykłych roślin!
    muzyka:
    Utwór Fluidscape (autor: Kevin MacLeod) jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons - uznanie autorstwa 4.0. creativecommons.org/licenses/...
    Źródło: incompetech.com/music/royalty-...
    Wykonawca: incompetech.com/
  • Jak na to + styl

Komentáře • 12

  • @dorota2572
    @dorota2572 Před měsícem +2

    Wdzięczność za ten uroczy filmik z naszymi pięknymi kwietnymi łakami. Dziękuję za wiedzę i subtelna muzykę. Dobrej nocy

    • @foresthunger
      @foresthunger  Před měsícem +1

      To super, że doceniasz nasze kwietne łąki! 🌼 Te rośliny są prawdziwymi darami natury, więc naprawdę się nimi cieszymy, gdy kwitną. Życzymy Ci pięknej i spokojnej niedzieli! 🌞

  • @jacekjacek1198
    @jacekjacek1198 Před měsícem +2

    Witam pamiętam jak byłem dzieckiem zbieraliśmy chabry i mama robiła pyszną lemoniade .Pielegnuje na mojej działce chabry ,maki ,dziurawce i dziewanne ,oraz inne zioła jak glistnik czy zywokost i.wrotycz ..Z dziurawca nastawiony już olej .Dziękuję za podpowiedź muszę zebrać płatki maków ,bo dotychczas służyły ,aby cieszyć nasze oczy swoim pięknem . Nie znaliśmy tak cennych właściwości makow polnych . Jestem wdzieczny za ten film i pozdrawiam serdecznie .

    • @foresthunger
      @foresthunger  Před měsícem +1

      Zawsze można sobie zrobić i przypomnieć smak lemoniady. Pewnie nie będzie tak pyszna jak w wspomnieniach z dzieciństwa, ale nadal ucieszy. 😊 Super, że macie na działce wszystkie te rośliny. 🌿 Jak mówiłem w filmie, sama ich obecność wokół nas ma bardzo duży wpływ na samopoczucie. Płatki maku są super, ponieważ przetwory z nich mają piękny kolor, który jest tak intensywny, że jak mamy dużą ilość płatków, przetwory wyglądają jakby były czarne. 🌸 Miłej niedzieli! 🌞

  • @magorzatagardias4290
    @magorzatagardias4290 Před měsícem +1

    Super film bardzo przyjemnie się słucha 🎉🎉🎉❤

    • @foresthunger
      @foresthunger  Před měsícem

      Cieszymy się, że film przypadł Ci do gustu. Pozdrawiamy serdecznie! 🎉🎥😊

  • @agagaga745
    @agagaga745 Před měsícem +1

  • @DoctorEcclesiae
    @DoctorEcclesiae Před 12 dny

    Co prawda wszystkie te rośliny ( LECZNICZE ) już znam, ale trzeba uczciwie przyznać, że zarówno od strony merytorycznej, technicznej kończąc na estetycznej film trzeba ocenić bardzo wysoko! Tak, bardzo przyjemny odbiór. Gratuluje!
    Sądzę, że na kolejne miesiące taki " miks" roślin leczniczych już jest.
    Zaraz poszukam :)))
    Szczerze, to nie wiedziałem, że wierzbówkę można wykorzystać leczniczo, przyznawałem jej jedynie wartości estetyczne, dekoracyjne. Widać, Z mało jej uwago poświęciłem, a rośnie w wielu miejscach- oczywiście dziko. Przynajmniej w 3,4 miejscach ją widziałem.
    ps
    Oczywiście, że biorąc pod uwagę "czas filmu " , zostały przedstawione te najistotniejsze informacje, to wystarczy. Resztę można samodzielne sprawdzić.

    • @foresthunger
      @foresthunger  Před 11 dny

      Dziękujemy za miłe słowa! 😊 Cieszę się, że filmik przypadł Ci do gustu zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym. To naprawdę motywujące usłyszeć, że doceniasz naszą pracę.
      Tworzenie filmu, który zadowoli zarówno nowicjuszy, jak i osoby z doświadczeniem, jest dużym wyzwaniem. 🎥 Staramy się znaleźć balans między długością a zawartością, aby nie zanudzić, a jednocześnie dostarczyć wszystkich istotnych informacji. Cieszę się, że udało nam się to osiągnąć w Twoim przypadku.
      A co do wierzbówki, rzeczywiście, to niezwykle wszechstronna roślina! 🌿 Na wiosnę młode pędy można jeść, a z kwiatów można przygotować syropy i galaretki o pięknym kolorze. 🍯 To kolejny przykład na to, jak wiele fascynujących zastosowań mają rośliny wokół nas.
      Jeszcze raz dziękujemy za miłe słowa i zachęcam do dalszego odkrywania! 🌸

    • @DoctorEcclesiae
      @DoctorEcclesiae Před 11 dny

      @@foresthunger Na wiosnę trzeba umieć rozpoznać pędy młodej wierzbówki. Niestety mnie do tego daleko - przyznam szczerze. W tym roku ( od kwietnia ) dopiero zacząłem poznawać, zbierać, przetwarzać i suszyć cenne zioła jak pokrzywa, podagrycznik, przytulia czepna- sok, wrotycz, dziewanna, dziurawiec, serdecznik i inne. Ale to początek przygody- wciągnęło mnie to. Dużo czytam, dużo słucham na YT- to bardzo trafne i przystępne źródło wiedzy no i własna praktyka. Przyznam , że znajduję rośliny lecznicze przypadkiem, gdy inne na inne ziółka. np serdecznik pospolity :)
      Pozwolę sobie zapytać; jakie są najlepsze ( jeśli w ogóle ) zioła na niedoczynność tarczycy?
      A może jest jakiś film o tym?
      Wiem, że witamina d3 k2 i suplementacja jodem jest istotna i stosuję, ale jeśli jakieś rośliny- zioła lecznicze mogłyby wspomóc, to polecam zrobić takowy film lub napisać. Pozdrawiam serdecznie!

    • @foresthunger
      @foresthunger  Před 9 dny

      Niektórzy mówią, że to zioła znajdują nas, a nie my je 🌿. I rzeczywiście, jeśli się temu przyjrzeć, to często tak jest - gdy na coś chorujemy, zioła potrzebne do leczenia jakimś cudem rosną w pobliżu 🌼. Poznawanie roślin, w tym ziół, to wspaniała pasja 🌱, w którą można zagłębiać się bez końca, a mimo to wciąż nie wie się wszystkiego. Super, że Cię to wciągnęło 🌿💚.
      Co do drugiej części komentarza, to już gdzieś to pisałem, ale jeszcze raz dla przypomnienia . My, jako Forest Hanger, jesteśmy pasjonatami roślin 🌿, ziół 🌾, zrównoważonego stylu życia 🌳, a przede wszystkim natury jako całości 🌍. Nie jesteśmy jednak fitoterapeutami i nie chcemy być tak odbierani. Aby leczyć ludzi, trzeba mieć przede wszystkim doświadczenie w leczeniu, najlepiej wieloletnią praktykę . Wiedza na temat tego, na co można zastosować daną roślinę , to jedno, ale jak ją zastosować u konkretnej osoby z określonymi chorobami współistniejącymi , czy można podawać dane zioło przy przyjmowaniu określonych leków , w jakiej postaci i w jakiej ilości - to wszystko wymaga bardzo dokładnego wywiadu i osobistego kontaktu . Dlatego takich rzeczy na naszym kanale zawsze unikamy 🚫. Możemy pomagać ziołami sobie , naszym bliskim czy znajomym , ale ludzi, których nie znamy, zostawiamy pod opieką doświadczonych fitoterapeutów i lekarzy 🌿.
      Oczywiście istnieją rośliny wspomagające przy niedoczynności tarczycy i na pewno kiedyś zrobimy o nich film 🎥. Każdy z Was będzie mógł wtedy indywidualnie ocenić, czy dane zioło jest odpowiednie w jego przypadku 😊. Pozdrawiamy serdecznie! 🌿💚🙂

    • @DoctorEcclesiae
      @DoctorEcclesiae Před 9 dny

      @@foresthunger Przychylam się do tego stwierdzenia, tj. uważam, że zioła lecznicze nie rosną daleko, a czasem tuż za oknem, za balkonem; krwawnik, babka lancetowata , żmijowiec. Resztę nie wiem, bo skoszone :)
      ( Stwierdzam, że wszystko zależy od tego, czy jest tam człowiek, który wszystko kosi, "niszczy" , czy są tam dziko rosnące rośliny w całej swojej różnorodności)
      Moim zdaniem im więcej znamy roślin, tym lepiej rozumiemy, że rzeczywiście są one niemal pod ręka. Albo taka dziewanna : koło torów na wzniesieniu, tyle jej jest - aż trudno policzyć. Właśnie robię syrop z dziewanny- z kwiatów. Odległość zdecydowanie mniej niż kilometr od domu. a to już dobry pretekst ,aby się przejść. O coś mnie się przypomniało.
      Jak piszę Eugeniusz Kuźniewski w swej książce pt. "Przyroda apteką" : pozwolę sobie zacytować , bo to mądre co piszę:
      "Samotność, to dodatkowy czynnik pogłębiający uczucie zagrożenia i leku. Jedną z istotnych przyczyn dzielących ludzi są różnice wynikłe ze stanu posiadania. Majątek, stanowisko, wykształcenie, pozycja społeczna, oddzielają ludzi od siebie, tworząc bariery trudne do pokonania. Na łonie przyrody człowiekowi przestaje dokuczać samotność, jeżeli tylko odczuje jedność z otoczeniem. Przestaje być reprezentantem zawodu ,stanowiska , pozycji społecznej, staje się integralną częścią środowiska. Rodzi się zainteresowanie różnorodnością zjawisk i przejawami innego życia. W tym właśnie tkwi lecznicza siła biotopu. Kontakt z naturą wyzwala potrzebę RUCHU, która jest biologiczną podstawą dobrego stanu psychofizycznego. ..."
      Tak jak zauważą " wszelkie czynności związane z ruchem utrzymują organizm w sprawności. "
      Pozdrawiam!