Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic Silence

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 11. 2017
  • Dach jest niezwykle istotnym elementem każdego domu. Ekipa murator.tv udała się z kamerą na budowę jednego z domów pod Warszawą, by pokazać proces montażu blachy na rąbek stojący Ruukki Classic Silence. Eksperci z firmy Ruukki krok po kroku tłumaczą, na co zwrócić uwagę przy montażu pokrycia dachowego oraz dodatkowych elementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania dachu. Blacha na rąbek stojący Ruukki Classic Silence to nowoczesny dach w tradycyjnej formie.
    Więcej o Ruukki Classic Silence sprawdź na stronie www.ruukkidachy.pl
  • Věda a technologie

Komentáře • 16

  • @marcinradom
    @marcinradom Před 2 lety

    0:26 czy inwestor ma cos wspólnego z pułkownikiem Dowgirdem z serialu Czarne chmury?

  • @user-ti2eu5po3q
    @user-ti2eu5po3q Před 4 lety

    Jaki jest rozmiar łatki samoprzylepnej. Dziękuję

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 4 lety

      Taśma wygłuszająca pakowana jest w rolkach po 15 mb.

  • @3765298
    @3765298 Před 4 lety

    No

  • @irekblaszynski557
    @irekblaszynski557 Před 6 lety

    Dlaczego świadomi wprowadzacie swoich klientów w błąd ?
    To nie jest rąbek stojący tylko technologia Click.
    Ja rozumie że to się kiepsko sprzedają ale to chyba lekka przesada.

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 6 lety +1

      Całkiem świadomie informujemy naszych klientów o oferowanym produkcie. Rąbek stojący to technologia, która zbiera w swoim znaczeniu różne formy łączenia blach płaskich od pojedynczych zapięć przez podwójne, stojące, leżące, okrągłe itd. Przedstawiając nasz produkt w żadnym wypadku nie mijamy się z prawdą. Jest to technologia łączenia blach na rąbek stojący, gdzie zamek ustawiony jest wertykalnie w stosunku do krytej powierzchni a zapięcie, łączenie odbywa się przez zatrzask lub Click jak Pan trafnie zauważył. Co do poziomu sprzedaży pozwoli Pan, że nie będziemy się wypowiadać. Najlepszym komentarzem jest Pana reakcja i próba dyskredytacji rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.ruukkidachy.pl.

    • @irekblaszynski557
      @irekblaszynski557 Před 6 lety

      Te rozwianie jest dyskredytowane przez wszystkich blacharzy proszę sobie zajrzeć na pierwsze lepsze forum dla fachowców. Więc ja nie jestem wyjątkiem. I co do "technologicznej nowomowy" to trochę śmieszne jest to że tak się upieracie przy utrzymanie tej terminologi. Na początku normalnie nazywaliście to Click i było oki nikt się nie czepiał. Więc jest raczej sprawą oczywistą ze zmiana nazwy to zabieg marketingowy a nie wynik "postępu" technologicznego.

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 6 lety +1

      Co do chronologii zdarzeń pragniemy zauważyć, że od samego początku używaliśmy jedynie nazwy „blachy na rąbek stojący”.
      To właśnie określenie „zatrzaskowy” bądź „Click” pojawiło się w późniejszym okresie jako doprecyzowanie formy łączenia, a co za tym idzie odróżnienie od metody tradycyjnej.
      Co do opinii zgodzimy się z panem, że wielu blacharzy dyskredytuje to rozwiązanie zapewne ze względu na jego ogromną popularność. Na pewno nie możemy zgodzić się z tym, że wszyscy.
      Wśród naszych Partnerów jest wielu blacharzy, którzy układają zarówno blachy na rąbek tradycyjny, jak i zatrzaskowy.

    • @jakuzjelcza
      @jakuzjelcza Před 4 lety

      @@RuukkiPoland A jak z hałaśliwością tego pokrycia? Śruby nie dokręcone na mocno z powodów dylatacyjnych musza powodować dzwonienie pokrycia o łaty. Co wy na to? Można poprosić o adresy zrealizowanych dachów w wielkopolsce (mogą być jakieś obiekty publiczne) żeby móc porozmawiać z użytkownikami i posłuchać dachu na wietrze?

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 4 lety

      @@jakuzjelcza Nie zdarzyło się do tej pory, aby wkręty dokręcone z ograniczoną siłą były przyczyną występowania hałasu.
      W przypadku budynków posadowionych w strefach o silnych wiatrach może dochodzić do występowania niepożądanych zjawisk dźwiękowych. Aby wyeliminować takie ryzyko w naszej ofercie znajdują się taśmy wygłuszające oraz wersja pokrycia Classic Silence z włóknią akustyczną.

  • @dorotka190707
    @dorotka190707 Před 3 lety

    Tragedia nie polecam. Owe falowanie o który mowa w materiale w wietrzny dzień zamienia się w traumę ludzi znajdujących się pod tym dachem, bądź starającym się zasnąć. na oborę bym nie zakładał bo krowy by mleka nie dawały. Za to sąsiad już się przyzwyczaił i nie pyta w wietrzne dni czemu ten dach tak napied...... i czy nie wleci mu do ogródka.

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 3 lety

      @Dorota Rauk z przykrością przeczytaliśmy opis Pani doświadczeń związanych z użytkowaniem paneli dachowych Ruukki Classic.
      Pragniemy zauważyć, że wśród tysięcy użytkowników naszych pokryć dachowych taką opinię możemy zakwalifikować do wyjątków. Nasze doświadczenia wskazują, że tego typu zjawiska choć bardzo sporadycznie, mogą czasami wystąpić. Należy jednak wspomnieć, że z reguły mają one wspólny mianownik.
      Błędy montażowe, niewłaściwy dobór pokrycia (przypominamy, że w ofercie posiadamy model Ruukki Classic Silence) i brak taśmy wygłuszającej to główne przyczyny hałasu wywołanego w skutek działania siły wiatru.
      Co ważne należy również pamiętać o lokalizacji budynku. Duże otwarte przestrzenie o rzadkiej zabudowie to warunki, które wręcz wymuszają zastosowanie się do powyższych kwestii o czym klienci często zapominają.

    • @agzagz8315
      @agzagz8315 Před 3 lety

      @@RuukkiPoland Takiej opinie nie mogą Państwo zakwalifikować jako wyjątek, proponuję przeczytać komentarze na forach dekarskich lub wpisać frazę w wyszukiwarkę "blacha na rąbek hałas" i nagle się okaże, iż wielu posiadaczy tego typu pokrycia dachowego zmaga się z ów problemem, a opinia @DorotyRauk nie jest wyjątkiem - tych wyjątków jest wiele.... Na Państwa stronie jak i również w karcie produktu nie posiadają Państwo informacji, że na otwartych przestrzeniach należy zastosować Ruukki Classic Silance. Posiadam dach pokryty waszem produktem z poklejonymi taśmami wygłuszającymi a hałas jest nie do zniesienia. Problem zgłoszony a efekt oczywiście do przewidzenia - błędy montażowe ( pomimo, że prace wykonywała firma polecana na wszej stronie). Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest usunięcie owej blachy i wykonanie nowego porycia.

    • @RuukkiPoland
      @RuukkiPoland  Před 3 lety

      @@agzagz8315 Zakwalifikowaliśmy powyższą opinię do wyjątków ze względu na stosunek podobnych przypadków do ilości dachów, na których podobne zjawiska nie występują. Ogromny wzrost popularności tego typu dachów sprawia, że rośnie również liczba podobnych przypadków. To statystycznie uwarunkowane. Tego rodzaju pokrycia ze względu na swoją specyfikę są wyjątkowo wrażliwe na błędy montażowe. Produkujemy wszystkie dachy z danego rodzaju na tych samych maszynach i przy wykorzystaniu stałych technologii produkcyjnych.
      Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że promil z nich wykazuje niepożądane cechy jak nie wadami montażowymi, które jak wspomnieliśmy wyżej mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie dachu i jego pokrycia?