FC Kuřim - Zbrojovka Brno 3:7 (0:2) 2.pol

• čas přidán 4. 05. 2024
  • Sváteční májové dopoledne patřilo dohrávce 7. kola SpSM U13.
    Přestože jsme po nesmírně náročném a vyčerpávajícím víkendu zrušili pondělní trénink a v úterý byl jen lehčí, už od rozcvičky bylo na hráčích vidět, jak jsou zatavení a přehraní. 2 dny na regeneraci po takovém turnaji, jakým finále Planeo Cupu bylo, jsou prostě málo. Čekal nás vedoucí tým soutěže Zbrojovka a navíc nám ze sestavy ze zdravotních důvodů vypadli klíčoví muži defenzivy Vilda a Pači.
    Rozhodně nelze klukům upřít bojovnost a snahu plnit na hřišti taktické pokyny, Bylo však zřetelné, jak máme těžké nohy, jak nám chybí ten krok navíc, abychom byli v soubojích ve výhodě, a tak měli hosté v první půli více ze hry. Nepředváděli sice žádný oslnivý fotbal, ale na nás to stačilo. A šli i do dvoubrankového vedení. Nejprve se prosadil hráč po individuální akci, a potom jsme opět bránili roh prachmizerným způsobem.
    O přestávce jsme hledali cesty k možnému obratu. Jenže mohli jsme jít na hřiště se sebevětším odhodláním, hned v 1. minutě napálil hráč soupeře na vlastní polovině po větru směrem k naší brance, ten několikrát skočil a nakonec přeskočil i Nata, doskákal až do sítě a bylo to 0:3 (branka pro silvestrovský sestřih), vzápětí prošla do branky další rána z uctivé vzdálenosti po zemi a mělo být vymalováno. Zbrojovka sundala nohu z plynu, začala hrát údržbu se snahou držet míč. Ale rozehrávku jim vypíchl Cupi a dal náš první gól. To nás nakoplo, někde jsme vyštrachali poslední zbytky sil a během následujících minut jsme podnikli 2 rychlé kontry, a oba jsme gólově zužitkovali. Doutnající plamínek naděje jsme však sami uhasili, když Nat nesmyslné hodil míč přímo na kopačku soupeře a ten mu ho s poděkováním vrátil rovnou do sítě. Tentokrát bylo rozhodnuto definitivně, hosté využívali silného větru v zádech k nácviku střelby z dálky, jednou se trefili a v samém závěru doladili skóre opět z rohového kopu, aby nám napověděli, čemu se máme v tréninku víc věnovat.
    Škoda, při lepší konstelaci to mohl být úplně jiný zápas. Ale nemůžeme žehrat jen na osud, musíme se zaměřit na naše vlastní nedostatky.