Документальний проєкт «Великий Луг» команди Суспільне Запоріжжя (2 частина)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 09. 2023
  • «Великий Луг» - це документальний проєкт про долю населення Запорізької області. В другій частині програми мова йде й про наслідки, які маємо на сьогодні після підриву окупантами Каховської ГЕС, - це висихання Каховського моря та зневоднення населених територій. Питання, які піднімаються: чи відновиться Великий козацький луг, чи історія повториться, і як бути населенню півдня країни?
    Підпишіться та натисніть 🔔, щоб отримувати сповіщення про нові відео та трансляції
    Читайте новини регіону тут: suspilne.media/regions/zapori...
    Ми в Telegram: t.me/suspilnezaporizhzhya
    Ми у Facebook / suspilne.zaporizhzhya
    Шукайте нас в Instagram / suspilne.zaporizhzhya
    Ми у Viber: bit.ly/3Glfnvk
    Політика взаємодії з аудиторією на цифрових платформах АТ "НСТУ": cutt.ly/qkVvY4w
    _____
    Сайт філії: zp.suspilne.media/
    Усе про Суспільне читайте тут: corp.suspilne.media/

Komentáře • 46

  • @user-be1ke7uf4o
    @user-be1ke7uf4o Před 8 měsíci +18

    Хай відновиться Великий Ліс, а люди в цьому допоможуть.

  • @oleksandrm5584
    @oleksandrm5584 Před 7 měsíci +16

    ВЕЛИКИЙ ЛУГ - серце України!!!

    • @dmitryyakimenko1779
      @dmitryyakimenko1779 Před 3 měsíci +1

      Саме так і це не лише про козацтво яке пов'язують з Великим Лугом. Великий луг є джерелом нашої державності на мою диванну думку, бо я не кандидат наук а лише колишній студент історичного факультету. Варяги не просто так вирішили саме по Дніпру торговлею займатися а тому що так було безпечніше через те що кіннота у плавнях серед болот не ходить і нападу кочовиків можна було не боятися. І тому саме Великий Луг та той луг що був на місці Київського і Кременчуцького водосховищ у якомусь сенсі є серцем та праматірью нашої держави яку ми називаємо Русь. На мою думку саме через це перші наші князі (а це чистокровні Варяги!!) вирішили саме тут осісти у Києві бо саме цей шлях був найбезпечніший ніж більш довгий але більш простий і більш небезпечний Волзький.
      І в історії є велика загадка хто мешкав у плавнях за часів Русі? Відповідь на яку нам і нашим нащадкам треба буде знайти. Бо наприклад за часів античності і раннього середньовіччя там мешкали пізні Скіфи (Пізньоскіфське царство) історія яких в нижньому Подніпров'ї маловідома на відміну від Криму де була їх столиця Неаполь Скіфський (Сімферополь). А про те хто ж там у плавнях Дніпра мешкав до появи козаків є лише припущення.
      То Археологам там дуже багато роботи на століття вперед))

  • @4knaturerelaxing164
    @4knaturerelaxing164 Před 7 měsíci +18

    Сподіваюсь великий Луг збережуть, і дозволять йому відновитися. Сподіваюсь у людей вистачить розуму не затопити його знову. Бо це неймовірна дурість затоплювати такі величезні території водою. Нідерланди відвойовують землю у моря, а в нас люди з жиру бісяться, мабуть забагато землі.

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n Před 8 měsíci +9

    Дякую вашій команді за вашу працю, за цю тему, які піднімаєте. Багато наших екологів виступають за те, щоб допомогти природі відновитись, а саме: засіяти ці землі рослинами, притаманним цій території; припинити проєкти з відновлення ГЕС, - бо саме через ГЕС страждає і наш Дніпро, і природа з людьми навколо. ГЕС - це мертва вода, мертва риба, погане повітря. І це, на жаль, ще не всі проблеми, які несе гребля...

  • @user-qu1qr5ew1z
    @user-qu1qr5ew1z Před 3 měsíci

    Дуже сподіваюсь, що відновиться наша історія.

  • @Serhij-rp9uh
    @Serhij-rp9uh Před 8 měsíci +18

    Відновити всі козацькі Січі.
    Мільйони туристів перекриють копійки за електрику.
    Деякі держави за рахунок туризму процвітають.

    • @SuspilneZaporizhzhya
      @SuspilneZaporizhzhya  Před 8 měsíci +5

      Наразі на місці обмілілого водосховища знаходять нові артефакти, серед них човен, якому понад 300 років czcams.com/video/jbNYCeJCi2M/video.html . Також до прикладу у затоці річки Кушугум, що поблизу селища Балабине Запорізької області, внаслідок зниження рівня води в Дніпрі тепер можна побачити залишки лісу, який вирубали для побудови Каховської ГЕС suspilne.media/534727-na-zaporizzi-pisla-vidhodu-vodi-na-misci-kahovskogo-vodoshovisa-na-susi-opinivsa-virubanij-lis-fotoreportaz/

    • @user-cb1mq8cq6k
      @user-cb1mq8cq6k Před 3 měsíci

      @@SuspilneZaporizhzhya почему човен не нашли когда не было ГЭС Каховской?🤔 где он гулял 200 рокив?😃

  • @tarumick
    @tarumick Před 8 měsíci +17

    Потрібно поступово відновлювати заплави і замулені річки, тому що повернення болота під назвою Каховське море, тільки далі буде руйнувати екосистему і акумулювати викиди з підприємств Запоріжжя, та самого міста.
    А висловлювання президента Зеленського, щодо відновлення ГЕС, спонсорується олігархами сільскогосподарської сфери, котрі хочут надприбутків с орошенної землі.
    Щодо Запорізької АЕС, зараз пристосовуються щодо ситуації з зниженням ставка-охолоджувача, тому впевенний що можливо це вирішити, було б бажання

    • @vitaliyfenom6742
      @vitaliyfenom6742 Před 7 měsíci

      А судоходство ?

    • @tarumick
      @tarumick Před 7 měsíci

      Судоходство было на этом участке Днепра до постройки ГЭС, проблемным был только участок выше ДнепроГЭСа

  • @Tserkva-Slovo_Viry
    @Tserkva-Slovo_Viry Před 8 měsíci +4

    Доброго дня! Люблю нашу Неньку, Україну. Мешкаю в Києві і близько 30 літ висаджую дерева, там де мешкав, старався залишити зелену пам'ять. Слава Богу за це, бо все добре, що є у мені я дякую Бога за це. Я вірю, ворог зробив величезне зло в тому числі і з нашою природою. Але вірю, Господь Бог замість попелу дає прикраси, Він уже творить унікальну екосистему. І будуть з усього світу їхати люди подивитися- хто такі українці, що перемогли таку навалу, тому думаю, екотуризм буде розвиненим, все буде добре. Бог з нами, бо інакше уже були б федеральним округом рашастану....

  • @user-be1ke7uf4o
    @user-be1ke7uf4o Před 8 měsíci +3

    Дніпро це головна артерія прісноіі води України, про це потрібно пам‘ятати. Тому потрібно, нам всім турбуватись про екологію ічистоту цього ресурсу.

  • @panikrull
    @panikrull Před 8 měsíci +1

    Інформативне та цікаве відео. Дякую!

  • @tanjademe3905
    @tanjademe3905 Před 8 měsíci +1

    Лайк і комент в підтримку каналу

  • @user-jq7vz4xq2z
    @user-jq7vz4xq2z Před 6 měsíci +4

    Електроенергія від Каховської ГЕС повністю витрачалася на заморозку стволів марганцевських шахт і зовсім не вирішувалася проблема електрофікації-шахти почали затоплюваться саме від створенного Каховського водоймища.СРСР двічі збирав комісії для вирішення спуску Каховського водосховища,але боялися епідемій після спуску води ,боячись розмноження комарів.Почитайте книгу "Собор",в якій розкривалися збитки від постройки Каховської ГЕС!.

  • @Isusia
    @Isusia Před dnem

    На цьому місці вже багато чого відновлюється само собою. Повторно будувати ГЕС і знов затоплювати такі величезні території - це вже втретє влаштувати екологічну катастрофу. Потрібно берегти і допомагати відновитись природі 🌱🌱🌱🙏🙏🙏
    А питання зрошення сільськогосподарських культур, водопостачання, енергетики та охолодження ЗАЕС можна вирішити сучасними технологіями.

  • @user-iy7bo2cy1v
    @user-iy7bo2cy1v Před 7 měsíci +3

    Головне, після Перемоги не підпускати сюди "учених".

  • @Alexua123
    @Alexua123 Před 7 měsíci +6

    За відновлення водосховища не почув не єдиного обґрунтованого аргумента. А також ще хочеться запитати у людей які займають не свої посади, як же охолоджуються реактори на РАЄС зовсім без ставка охолоджувача? Або ЧАЄС, на 4 блоки був ставок, а ті 2 блоки які будувались планували охолоджувати градирнями. Відновлення водосховища буде третьою екологічною катастрофою в цьому регіоні. Всі проблеми можна вирішити, не затоплюючи всю територію, а показані "спеціалісти" повинні працювати на будівництві, а не очолювати кафедри в університетах.

  • @independent408
    @independent408 Před 8 měsíci +2

    Великий Луг - Залужний

  • @leylabakurska2022
    @leylabakurska2022 Před 7 měsíci +2

    😍😍😍💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @victoriavicky2437
    @victoriavicky2437 Před 8 měsíci +6

    Непотрібно нічоговідновлювати, це будет крута туристична зона. Від закриття ЗАЕС нічого не зміниться у ціні, тому що вона і без закриття підніматися буде. Це не найвпливовійший фактор. А ось відновлення Дніпра- це дуже важлива річ для екології. Про це ми повинні думати у першу чергу

    • @SweetWeedukr
      @SweetWeedukr Před 8 měsíci

      ЗАЕС 60% енергії України

    • @Tserkva-Slovo_Viry
      @Tserkva-Slovo_Viry Před 8 měsíci

      Згоден з Вами, бо що створив Творець добре й унікальне, людина не може порівнятися з Богом і так досконало все зробити. Тому також думаю дати спокій цій землі і вона сама постане в унікальній красі.

    • @NeProstyjHlop
      @NeProstyjHlop Před 3 dny

      @@SweetWeedukr близько 30% від всієї згенерованої атомної енергетики. 30% тільки від атомної, від загальної кількості близько 6-8%

  • @ludmilalutsenko1773
    @ludmilalutsenko1773 Před 2 měsíci

    Повернути людині не можливо , але Бог і природа роблять дива !Ми жили з сімʼєю в 50, 40, 30,20, пращури , бабуся , дідусь потім мої батьки і ми діти, була окраса неймовірна трави різні , дерева різані також було багато дубів,жолудями користувалися кабани , корови їли різні трави , пташок , гусей і різне друге ! Коли Дніпро по весні затоплювало під бугром нашим в воді плавали карасі , карпи великі , толстолоби великі вони метали ікру , ми удочкой з бугра ловили рибу . Коли з городів сходила вода , залишалося замулення, дідусь бабуся і батьки копали город і це було добре добриво екологічне , росло все !

  • @user-wc5ef9vc7w
    @user-wc5ef9vc7w Před 7 měsíci +1

    Це вже -Каховське море- Каховський ліс або ВЕЛИКИЙ КАХОВСЬКИЙ ЛІС. Ліс який вже росте.

  • @user-xd3mm3vh7c
    @user-xd3mm3vh7c Před 7 měsíci +1

    Можливо відродити і зробити нові ліси на основі всіх місцевих дерев бо на такій території знайдуться місцини для кожної породи дерев. Це наша роботи, в кінці природа внесе корективи і дать поштовх найбільш придатним сортам дерев. Звірі знайдуть свій шлях і треба буде дати змогу Цкраїнським тваринам з заказників.
    - Повна заборона охоти і зробити всю територію заповідником бо і так забагато поро угідь на такій великій країні з 38млн населення. Не треба годувати голодні роти світу за наш кошт нашої природи.

  • @user-dx4pe6jy3g
    @user-dx4pe6jy3g Před 8 měsíci +1

    Все відновиться, потрібно доповнити і посадити ще дуби і сосни

  • @user-tn3er8mg4t
    @user-tn3er8mg4t Před 5 měsíci +1

    Можливо вийде відновити каховську гс але в меншій кількості щоб не зачипіло історичні памятки і відновити Великий луг і мати міні сзовище яке не заважало еко системі воно змоглоб трошки зрошувати поля і особливо наповнювати басейн ЗАС а каскад гс теж зменшити до такого стану і ми получимо територію історичну туристи будуть іти і еко систему відновим і воду матимем але питання чи це можливо

  • @user-ge9kg8gw7p
    @user-ge9kg8gw7p Před 3 měsíci +1

    Первая эйфория пройде ) Через пару лет все поймут, что плотину надо восстанавливать. ) Надо посидеть без воды и риторика изменится. Никто не говорит, что того бывшего Луга не будет. Климат стал сухим, воды в Днепре будет меньше. Все начнут страдать без воды.

  • @user-jc2cu8qk7c
    @user-jc2cu8qk7c Před 5 měsíci +1

    Дно Каховського водосховища - пісок з мулом. Коли були плавні навесні відбувалась повінь. Потім вода в кінці травня сходила, відкриваючі родючі землі - це Великий Луг, який починався , приблизно, від Василівки і до Каховки! Питання? Хто буде "організовувати" повінь?

  • @BI-GO
    @BI-GO Před 4 měsíci

    Лайк та комент в підтримку!❤❤❤❤

  • @elza8610
    @elza8610 Před 6 měsíci +1

    Яке варварство від цих совєтів....

  • @qwas3515
    @qwas3515 Před měsícem

    і для рашки в Криму не буде води.

  • @pavelkudrin894
    @pavelkudrin894 Před 2 měsíci

    Кому вона потрібна та пшениця, полякам?

  • @user-qn6sz6jg4g
    @user-qn6sz6jg4g Před 2 měsíci

    Разрахуй та перероби,покрути мозоктомі зроби.