Jēkabpils apkārtnē ātruma kontroles maratona laikā notverti 22 ātruma pārkāpēji

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 21. 04. 2016
  • Jēkabpils novada iedzīvotājs Laimonis ir viens no vairāk nekā 700 Latvijas autovadītājiem, kuri, steidzoties savās darīšanās, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu un tika notverti “Ātruma kontroles maratonā”. Akcija ilga 24 stundas. Tā norisinājās visā Latvijā, un tās laikā Valsts policijas darbinieki īpaši intensīvi kontrolēja atļautā braukšanas ātruma ievērošanu.
    Laimonis saka: “Mani šādas akcijas daudz neuztrauc, jo es parasti nepārsniedzu ātrumu. Es esmu autovadītājs jau 45 gadus, un nekādi pārkāpumi nav bijuši. Šodien es vedu kundzi uz CSDD, viņai šodien braukšanas eksāmens, liek tiesības. Gribēju, lai instruktoram nav jāgaida, tādēļ mazliet steidzos. Tagad viņas tiesību dēļ drusku cietīs manējās.”
    Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, Laimonis brauca ar ātrumu - 69 kilometri stundā, turklāt bez derīgas tehniskās apskates apliecības.
    Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa jaunākais inspektors Juris Lauga skaidro, ka reidu laikā, apturot par ātruma pārsniegšanu, bieži vien tiek konstatēti arī citi pārkāpumi. Piemēram, kādam vīrietim, kurš ārpus apdzīvotas vietas brauca ar ātrumu 115 kilometri stundā, bija beidzies autovadītāja tiesību medicīniskās izziņas derīguma termiņš.
    Ņemot vērā, ka informācija par “Ātruma kontroles maratonu” bija pieejama jau iepriekš, ātruma pārkāpēju bija mazāk nekā ikdienā. Jēkabpils apkārtnē maratona laikā tika pieķerti 22 ātruma pārkāpēji. Lielākais pārkāpums bija Salas novadā, kur kāds jaunietis brauca ar ātrumu - 162 kilometri stundā, turklāt būdams vairāk nekā trīs promiļu stiprā alkohola reibumā un bez autovadītāja apliecības.
    Juris Lauga stāsta: “Pārsvarā lielākie ātruma pārkāpumi notiek piektdienās un sestdienās, kad no Rīgas brauc studenti, kā arī svētdienās, kad atkal visi brauc uz Rīgu. Tad arī ir tie lielākie pārkāpēji. Bet ikdienā arī ir. Tas ir, kā kuru dienu.”
    Policijas ekipāža ātruma pārkāpējus mēdz kontrolēt, gan stāvot uz vietas, gan braucot. Juris Lauga skaidro: “Braucot ir pat vieglāk noķert ātruma pārkāpējus, jo cilvēkiem Latvijā ir tāda “nemode”, ko sauc par “mirkšķināšanu”. Autovadītājs nomirkšķina, ka tuvumā stāv policija. Tas varētu varētu būt preventīvais pasākums, jo, kad cilvēkam nomirkšķina, viņš samazina ātrumu un sāk braukt tā, kā vajag.”
    Arī “Ātruma kontroles maratons” daļēji ir preventīvs pasākums, jo daudzi, zinot par šādu akciju, tās laikā ievēro noteikumus. 24 stundu ātruma kontroles maratona idejas autori ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012.gadā. Akcija guva plašu popularitāti arī citās valstīs. Latvija šādu maratonu organizēja jau otro reizi. Tāpat kā pērn, arī šogad “Ātruma kontroles maratonā” vienlaicīgi piedalījās lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu.
    Sandra Paegļkalne

Komentáře • 9

  • @karlisozolins3142
    @karlisozolins3142 Před 7 lety +15

    agdievs menti ka mazas meitenes čikst parsniedz veselus 16 kilometrus

    • @Jonjs99
      @Jonjs99 Před 4 lety

      16KM/h var but dzivibas vai naves jautajums

  • @osvaldstumsais7073
    @osvaldstumsais7073 Před 6 lety +5

    Automašīna HZ 9638 stāv zālājā. Uz viņu tika sastādīts administratīvais pārkāpumu protokols? Smirdošie menti paši pārkāp.

  • @user-ke1os3sr1s
    @user-ke1os3sr1s Před 6 lety

    yoo

  • @RobertsKristins
    @RobertsKristins Před 7 lety +2

    0:24 - vai tik tas nav zālājs ? un atkal kaut kādu ceļu nobloķējuši. HZ-9638 paskatām kāds sodiņš.

  • @kooxxoo
    @kooxxoo Před 7 lety

    ГДЕ РУССКИЙ
    !!!!!!!!