HNTV sažetak: SOLIN vs HAJDUK 1:2 (osmina finala hrvatskog kupa 2016./2017.)

• čas přidán 24. 08. 2024
  • Osmina finala Kupa: Hajduk i Lokomotiva se prošuljali
    Nogometaši Hajduka i Lokomotive na identičan su način, gostujućim pobjedama 2-1, prošli u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa. Također, oba dva ugledna prvoligaša su gubila 1-0 u osmini finala.
    Najbolji strijelac drugoligaša Solina Jelavić postigao je prvi pogodak na utakmici protiv Hajduka, no u nastavku su prvo Ante Erceg, a potom i Marko Futacs okrenuli rezultat u korist Hajduka koji je tako prošao među osam najboljih u Kupu.
    Roko Prša je, pak, pogodio za vodstvo Vinogradara u ogledu protiv Lokomotive. No, samo dvije minute kasnije Marić je izjednačio na 1-1, a prolaz Lokomotivi je donio džoker s klupe, Lovro Majer, golom u 69. minuti.
    Hrvatski kup, osmina finala: Solin - Hajduk 1-2 (Jelavić 15 / Erceg 64, Futacs 71), Vinogradar - Lokomotiva 1-2 (Prša 33 / Marić 35, Majer 69)