ФОП в Україні і податковий резидент Німеччини: правила оподаткування доходів

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 09. 2024

Komentáře • 15

  • @user-qw4st7qk8m
    @user-qw4st7qk8m Před rokem

    Олександра, дуже дякуємо! Надзвичано корисна та акутальна інформація, якраз мали питання.

  • @Bella_Rudenko
    @Bella_Rudenko Před 9 měsíci

    дякую!

  • @isoisa
    @isoisa Před rokem

    Дякую ❤

  • @alex_n47d20a
    @alex_n47d20a Před rokem +1

    В принципі, раніше то можна було спокійно приховувати. Єдине як Німеччина могла дізнатися про дохід в Україні це якщо хтось на вас настучить, або ви транзакції по 10к евро проводите і попадаєте під моніторинг. Короче, можна було не палитись просто.
    Зараз же може все змінитися з приходом CRS. Україна буде видавати дані про доходи українців, які є податковими резидентами інших країн, власне, цим країнам. Тому якщо Німеччина захоче взяти українця за сраку, то вона теоретично зможе. Гадаю, є шанс, що відносно низьких доходів, ну скажемо менше 500 чи навіть 1000евро німці просто не будуть паритися. Але це дуже оптимістично. Скоріш за все будуть.
    А оскільки більшість наших людей, навіть маючи дохід в Україні, підсіли на джобцентр, то перевірки ці точно будуть. Таким чином, змусять віддати виплати. А можливо плюсом до того ще заплатити податки за весь період і плюс до того може бути штраф. Здається, штраф в розмірі половини всіх несплачених податків. Я не розібрався поки що, хоча хотів би і намагаюся.
    Як приховатися від CRS? Бачу один тільки варіант. Якщо Україна не буде знати, що ви податковий резидент Німеччини, то вона не буде відправляти туди ваші дані. Як Україна буде це визначати? Хз, поки не знаю. Оскільки так зване "належне опитування"( due dilligence ) буде проводитися фінансовими установами (банками), то є шанс просто не вказувати, що маєте податкове резидентство Німеччини. Але це брехня і можуть бути наслідки. Можливо, навіть блокування рахунку. Десь тут це обговорювалось dou.ua/forums/topic/31853/#2576723

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  Před rokem

      На одній міжнародній конференції радили для уникнення CRS не відкривати рахунки в банках. :)

    • @alex_n47d20a
      @alex_n47d20a Před rokem

      @@KievbusinesscentreUa ну може це десь і спрацює) та думаю, не в Німеччині, бо тут коли людина прописку отримує, то одразу приходить і ІНН

    • @iryna_design
      @iryna_design Před rokem

      ​@@alex_n47d20aЕсли я правильно поняла то временно перемещенное лицо имеет право сам определится какое у него резиденство. Например взять справку в налоговой Украины что он резидент Украины и всё, в таком случае Германия не сможет проверить доходы украинцев, которые сидят в Джобцентре. Или я что-то не так поняла? Или резиденство будет определяться автоматически и никто украинцев не будет спрашивать хотят ли они определится? Слышала что есть двойное резиденство. Но это как? Это значит будет, например, и Германия проверять на доход в Украине и Украина на доход в Германии? Совсем всё запутано...

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  Před rokem +1

      Нет такого варианта определения налогового резидентства как "сам решил" :)

  • @you_right
    @you_right Před rokem

    Де можливо ознайомитися з листом Німеччини по питаннях конвенції?

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  Před rokem

      Тут mof.gov.ua/storage/files/%D0%9D%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%87%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0.pdf

  • @asdfghjk4989
    @asdfghjk4989 Před rokem

    Німеччина буде подавати запит до податкової України чи дивитись по рахунку за 2022 рік? Також 5% з фоп і шкала Німеччини за мінусом 10,3 тис. може бути эквівалентом сплачених податків в Україні, а отже за Конвенцією про уникнення подвійного оподаткування, ця сума йде у податковий кредит.

  • @kostjagoblin
    @kostjagoblin Před rokem

    Тут коллизия наблюдается. Немцы считают вас своим резидентом,поскольку проживаете там, Украина своим, поскольку есть фоп. Так кто же прав. Я так понимаю конвенция исключает двойное налогообложение

    • @KievbusinesscentreUa
      @KievbusinesscentreUa  Před rokem

      Конвенция указывает, как именно регулируется налогообложение тех или иных доходов для резидентов той или иной страны. Но это не исключает конфликт.

    • @alex_n47d20a
      @alex_n47d20a Před rokem

      не исключает, а регулирует. Что-то в духе: В стране А налог 30, а в стране Б 20. Значит, если ты заплатил 20 стране Б, то стране А заплатишь 10 (30-20), вместо 30ти.