Dziś sprzedają się domy, które są prawie gotowe. Jak zatem budować szybciej?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 09. 2024
  • Dzień otwarty w domu z prefabrykatów żelbetowych firmy Stropy Małro to przyczynek do głębszej dyskusji o tym, jak teraz budować.
    Aktualnie najlepiej sprzedają się domy, które są już wybudowane lub prawie gotowe. Klienci, którzy mogą czekać - obserwują (i nie ma w tym nic zaskakującego przy aktualnej sytuacji rynkowej).
    Jak zatem budować szybciej i co można przy tym zyskać? Odpowiedź w materiale wideo.
    A więcej o prefabrykacji u naszych partnerów dowiesz się tutaj: dewelopuj.pl/u...

Komentáře • 11

  • @mojemalecnc
    @mojemalecnc Před rokem +1

    Super,
    Dużo informacji, podanych w sposób który rozumie przeciętny Kowalski, Dużo dobrego na przyszłość dla firmy Stropy Małro !

  • @sebastianss
    @sebastianss Před rokem +1

    Super. Czekam na wyliczenia.

  • @pawegaczynski4788
    @pawegaczynski4788 Před rokem +1

    Właśnie takiego kanału szukałem. Właśnie kończę 1 dom i ruszam z drugą budowa dla klienta. Mam własną ekipę budowlaną i sami wszystko ogarniamy. Cieszę się że jesteście

  • @bogusawkucharczyk8749

    Oczywiście świetna technologia - ma zbyt wiele zalet, aby ją zignorować. Pytania do producenta:
    1. Czy można powtórzyć, bo niezbyt wyraźnie było słychać, dlaczego stosujecie dwie warstwy styropianu po 10 cm, a nie jedną warstwę 20 cm?
    2. Czy elementy żelbetowe są wykonywane wymiarowo indywidualnie pod każdy projekt, czy też trzeba opierać się na elementach standardowych i dopasowywać je do projektu?
    3. Czy rozważacie zastosowanie stropów z prefabrykatów ze strunobetonu? Czy nie była by to lepsza, tańsza i zbieżna do prefabrykowanej technologia, niż wylewanie betonu na filgrany?
    PS. Paweł i Kacper - bardzo dobry pomysł na kalkulację m2 gotowej ściany, czy nawet całego budynku w SSO w tej technologii - czekamy :) Może jako kalkulator online, gdzie można wprowadzać swoje zmienne jak grubość styropianu? Dodam, że to podobny problem, jak z porównaniem płyty fundamentowej ze ścianami fundamentowymi, gdzie płyta ma już gotową podłogę pod ewentualną wylewkę.

    • @pawedratwa
      @pawedratwa Před rokem +1

      1. Stosujemy dwie warstwy z powodu uniknięcia mostków termicznych, styropian często nie jest równy i powstają szczeliny. Podczas transportu ścian, szczeliny mogą się powiększyć.
      2. Możemy wykonać ściany indywidualnie pod każdy projekt, nasze biuro projektowe przeprojektuje dowolny dom w technologii prefabrykacji. Zmiana technologii wykonania ścian, jest zmianą nieistotną więc nie trzeba specjalnych pozwoleń.
      3. Stropy prefabrykowane strunobetonowe to ciekawe rozwiązanie, należy do każdego projektu podchodzić indywidualnie. Nie ma stropu idealnego do każdej inwestycji. Ze względu na skomplikowaną geometrię budynku (przewieszenia), można było zastosować strop typu filigran albo lany na budowie. Strop filigran jest dopasowany co do cm do geometrii budynku, są wykonane w nim otwory na wentylacje, kanalizacje itp. Posiada również najmniejsze ryzyko pękania na łączniach płyt.
      4. Najlepiej podchodzić do każdego kosztorysu indywidualnie, możemy oszczędzić już na samej płycie fundamentowej dzięki temu że nasze biuro specjalizuje się w oszczędnym ale bezpiecznym projektowaniu. Artykuł wkrótce się ukaże.

    • @bogusawkucharczyk8749
      @bogusawkucharczyk8749 Před rokem

      @@pawedratwa Ad.1. Wydawało mi się, że grubszy styropian (20 cm) zabezpiecza lepiej przed powstaniem szczelin, niż składany z warstw (2x10cm), bo jest już monolitem. Dodatkowe łączenie pomiędzy cieńszymi warstwami z cieńszego styropianu, to dodatkowe ryzyko powstania szczeliny. Przyznam, że nie do końca rozumiem. Poza tym zakładam, że te cieńsze warstwy nakładacie z przesunięciem na zakładkę - czy tak?

    • @pawedratwa
      @pawedratwa Před rokem +2

      @@bogusawkucharczyk8749 Lepiej zabezpiecza właśnie na zakładkę styropian, często się tak robi w posadzkach lub właśnie w wytycznych do ścian w domach pasywnych. Dwie płyty dolegają do siebie dzięki kołkom i właśnie dzięki temu nie ma ryzyka mostków na łączeniach. Oczywiście na budowie wystarczy przykryć jedną warstwą ale u nas podczas transportu i montażu ściana może trochę pracować dlatego stosujemy 2 x 10.

  • @samuelb6864
    @samuelb6864 Před rokem +1

    Czy kalkulacja kosztu m² gotowej ściany jest już dostępna?

  • @robertrogolski7599
    @robertrogolski7599 Před 9 měsíci

    Poznałem Pawła D. Biznesmen!!!!

  • @dorotadudek3371
    @dorotadudek3371 Před rokem

    Ja
    Gg