Tetőfólia Teszt - Mennyire fontos a jó fólia?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 04. 2019
  • Egyik legkevesebbet vitatott téma egy építkezés során a tetőfólia, illetve annak minősége. Az építőipari fóliák (szándékosan nem tetőfóliát írtam) 100 Forintos négyzetméterártól indulnak felső határuk a "csillagos ég". Sokan csak az árat nézik és beszerzik a legolcsóbb és egyben a leggyengébb minőséget. De vajon mennyire nagy baj is ez nekünk, - illetve mit okozhat a későbbiek folyamán?
    A videóban 5 különböző ALAP árú és besorolású fóliát vizsgáltam, melyik, hogy és minként bírta a terhelést.
    Ha szeretnéd támogatni a videós munkásságom, most azt itt, az alábbi linken megteheted!
    www.patreon.com/user?u=36723969
    Kövess minket facebook-on is:
    / acsbudapest
    www.acsbudapest.hu

Komentáře • 72

  • @lacikeri3102
    @lacikeri3102 Před 3 lety +4

    Nekem a 90-es években épült házam van. Jó minőségű Bramak cserép, meg hozzá való üvegszál erősítéses fólia, szóval akkori viszonyok közt nem spóroltak vele a későbbi beépíthetőségre. Na abból sincs már sok, bár az üvegszál még megvan :D
    Most hogy be szeretném építeni dobhatom le az össze cserepet és fóliázhatom újra.
    Ennek okán hasznos volt a videó.
    Ezek az olcsó fóliák már ránézésre sem tetszenek.

  • @Jakab4457
    @Jakab4457 Před 5 lety +5

    Hasznos volt! köszi

  • @starwhitebudapest5638
    @starwhitebudapest5638 Před 4 lety +3

    Nagyon hasznos volt, köszönjük szépen!

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety +1

      Én köszönöm szépen a kitüntető figyelmet!
      Üdv,
      ÁB

  • @gyurinagy4177
    @gyurinagy4177 Před rokem

    Tiszteletem! Az lenne a kérdésem hogy OSB lapra( 6mm) lehet fóliát rakni? Egy fél tetős teraszt csináltam , és azért lenne rajt OSB hogy ne látszódjon a tetőléc. Tető fel ujitásból maradt fekete bramac fólia. Ja és van 5 db szellőző cserepem is,(24 négyzet méteres a tető) nyugodtan fel rakható az a pár darab szellőző? Köszönöm a választ!

  • @Csfeca
    @Csfeca Před 6 měsíci

    Szia! Mi tortenne akkor ha a para atereszto foliat bentről, azaz a gerenda aljara kerulne? "Ideiglenes megoldaskent" valaszod elore is köszönöm!

  • @tecnopufi
    @tecnopufi Před 4 lety

    Szervusz. Nagyon hasznos volt a videó. Lenne egy kérdésem. A közelmúltban vásárolt házam felújított tetőszerkezetének fóliázását, azzal a sárga kockás fóliával oldották meg, ami sajnos 5-8 évvel a felújítás után, már porlad szét (kipotyog a fólia a szövetkockák közül :). Szeretném a későbbiekben beépíteni, viszont ha van más lehetőség is, akkor nem bontanám vissza a cserepet és a lécezést. Esetleg javasolnál más megoldást? Köszönöm.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety

      Szia! A kérdés nagyon jó, én nem ismerek más megoldást mint a lécek visszabontását és a tető újrafóliázását.
      Ma beszéltem egy fújható szigeteléssel foglalkozó (nyitott és zárt cellás) ismerősömmel, ő azt mondta, hogy szoktak tetőt belülről fújni, zárt cellás anyaggal, amely garantáltan víz-zárttá és szigeteltté teszi a tetőt.
      Viszont egy NEM FÚJHATÓ szigeteléssel foglalkozó másik ismerősöm szerint ez problémás a cserepek miatt, mert óhatatlan a rossz fólia enged át majd habot bőven, és a későbbiekben a cserepek esetleges cseréjéből, (részleges cseréjéből) sok gondod adódhat.
      Nem tudok okosat mondani, VÉLEMÉNYEM szerint egy jó fólia mindenképp kellene, de az több költség és több munka amíg az felkerül.
      Üdv,
      ÁB

    • @tecnopufi
      @tecnopufi Před 4 lety +1

      Ács Budapest Köszönöm, az elkeserítő választ. A fólia tesztes videód létjogosultságát megerősítve kijelenthetem, a drágább, sokszor olcsóbb. Amikor én magam csinálok meg valamit, akkor igyekszem a lehető legjobb minőségű cuccokat megvásárolni, vásárolt háznál más a helyzet, de ha kell visszabontom és nyugodtabban vagyok, hogy a következő 30 évben nem lesz rá gondom

  • @landcruisertoyota3137
    @landcruisertoyota3137 Před 5 lety +5

    Dörken Delta Maxx Comfort 4.500 ft./ m2 :):)

  • @kevekevefi431
    @kevekevefi431 Před 2 lety

    Tiszteletem!
    Cserepeslemez alá kell-e tetőfólia, ha alulról szabadon vannak a lécek, szarufák , nem lakó terület?

  • @lajoslaszlolosonczi7986

    Jó estét! Érdeklődni szeretnék,a tetőfóliára kívülről a láncfűrészről olaj került. Rongálja a fóliát? Hogy lehet javítani?

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 3 lety

      Jó estét. Ha a fűrészelés közben került fel egy-egy csepp, szerintem nem befolyásolja a fólia teljesítményét (legalábbis jelentősen nem)
      Üdv,
      ÁB

  • @neufeldistvan6468
    @neufeldistvan6468 Před 3 měsíci

    Az hogy nem azik at ennyitol az alap, a tobbi nem tetőfólia. A lenyeg hogy hany evig birja? Erdemes e akar 200g osat venni vagy eleg a 130g os? A lengyel, roman stb nonamek hasonlo adatokkal vannak e olyan jok mint a markasak?

  • @darkenedshrine86
    @darkenedshrine86 Před 3 lety

    Szia! Bramac tetőcserép van a házamon, az alatta lévő sárga színű fólia kb 12 év alatt nagyjából szétfoszlott. Érdemes rakni újat, ha nem beépíthető a tetőtér? Ha igen, milyen fóliát ajánlasz? Köszi előre is!

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 3 lety

      Szia!
      A páraáteresztő fólia a tetősík külső részére mindenképpen kötelező, ha a tetőteret hasznos térnek használnád. Ha nem, akkor legrosszabb esetben az történhet ami a házakon előfordult a tetőfólia megjelenése előtt: bejut a porhó egy kis eső, víz itt ott, de ha a födém megfelelő akkor ez a mennyiség nem okozhat gondot. Ha viszont a tetőtér hasznos, azaz be van építve akkor mindenképpen kell a páraáteresztő fólia a tetősík szigetelésének megóvás érdekében.
      A csere módja nem egyszerű, cserép le, léc le, régi fólia le, majd azt követően érkezhet a szarufára az új fólia, ellenléc, (5x5 cm minimum), bramac léc és vissza a cserép.
      Sajnos költséges műveletsor, de máshogy a fólia nem kerülhet fel.
      Mi a Masterplast fóliáját használjuk:
      www.masterplast.hu/product/mastermax-premium-150-sa-2/
      Üdv,
      ÁB

  • @krisztiankovacs3577
    @krisztiankovacs3577 Před rokem

    Üdv!!
    Köszönöm a tesztet, cserepes lemez alá milyen fólia ajánlott, ami hosszabb távon is tartós?
    Mely gyártóknál érdemes nézelődni?
    Köszönöm!!
    ÜDV!!

    • @tomikomar9777
      @tomikomar9777 Před rokem

      Mindenképp nagy hőtűrő képességű fólia a használandó.

  • @rosenfeldferenc5224
    @rosenfeldferenc5224 Před 3 lety +7

    Nekerm az a bajom itt, hogy egyszeri emberként bemegyek az OBI-ba és ott az van, ami van. Most nézem 187 forintos ott a fólia? Most akkor az jó vagy nem jó? Vagy ha mondjuk az OBI fölemeli az árát 320 forintra, akkor a minősége is jobb lesz? Szóval ez így nem jó. A tüzépre se mehetek, hogy jó napot kívánok az OBI-ból jöttem, de ott csak 187 forintos fólia van és az szerintem olcsó. Önöknél van drágább fólia? Bizots hülyének fognak nézni. De a gyártókat sem értem. Ha átengedi a fólia a vizet, akkor nyilván nem jó, akkor azt minek forgalmazza az OBI? Vagy ha megkérdezem az OBI eladót, hogy csókolom ez a fólia bizotsan nem engedi át a vizet, akkor vajon mit fog válaszolni? Szóval ez a videó jó, de nem nagyon használható a gyakorlatban ez az ár szerinti megközelítés. Talán az jobb lenne, hogy mittudomén MAPEI ZX500 K70-es fóliát kell venni, mert az jó és kész. És akkor elmegyek az OBI-ba és ha az nem az, akkor nem veszem meg.

    • @csabaszasz6088
      @csabaszasz6088 Před 2 lety +1

      de jó az a fólia is
      mert ha más a dülés szöge a tetödnek akkor hamar le is csorog róla a viz és nem kell feltétlenül a drágább fóliát vedd
      ha nem futja
      és ha nem futja akkor is jobb az mint a semmi

    • @tomikomar9777
      @tomikomar9777 Před rokem

      Ne az obiban vegyél fóliát.

  • @zoltanimrezoli2613
    @zoltanimrezoli2613 Před 4 lety

    Szia ÁB!
    Érdeklödnék, hogy ezt a foliát használtad e már tetőtér beépítésnél! Thermo green 1500.
    Nekem azt mondták, hogy ez jó.
    Vagy te melyiket javasolnád!
    Milyet szoktatok használni?
    Ebben szeretném kérni a segítségedet.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety +1

      Szia!
      Sajnos soha, így nem tudok érdemben nyilatkozni. Viszont az ára elég kedvező, alacsony, érdemes megnézni a specifikumokat, UV-t meddig bírja, terhelhetőségét stb. A fólia az egyik legfontosabb tétele a háznak, érdemes arra "többet" költeni, jót választani.
      Rengeteg jó termék van, BRAMAC, JUTADACH, SIGA stb, bármi ami jobb kategória az beépíthető!
      Köszönöm, üdv
      ÁB

    • @zoltanimrezoli2613
      @zoltanimrezoli2613 Před 4 lety

      @@acsbudapest köszönöm a válaszodat!
      Hasznos volt az információ amit írtál!

  • @kbuss10
    @kbuss10 Před rokem

    Szia Nagyon jó videó de két kérdésem lenne! 1 Úgy tudom hogy a tető fóliának valamilyen szinten páraáteresztő nek légáteresztő nek is kellene lennie tehát Nem zárhat teljesen légmentesen a párának ki kell mennie... erről lehet valamit tudni? Például ha szájjal megszívod ezeket az anyagokat jön át rajta valami levegő vagy olyan mint egy nejlonzacskó? 2. A két legolcsóbbat Hogyan tudod megkülönböztetni a geotextíliától? Ugyanis több helyen látom most például Aldi amit növényekhez árulnak és teljesen úgy néz ki mint a 100 Ft os amit tesztelt él 😁? Olyanra gondolok hogy azokat szőtt szalagok valamilyen szinten egymáshoz vannak hegesztve vagy fogsz egy ceruzát és simán átdugod közöttük? Köszi szépen

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před rokem

      Szia!
      A fólia nem "szívható át", illetve érdemes valóban tetőfóliát vásárolni nem geo-textiliát. Fontos, hogy tetőfóliát olyan gyártótól vegyünk aki mér régóta a hiteles tetőfóliagyártók között van számon tartva. Az eladó "ez ugyan olyan" jellegű bátorítása és a kedvezőbb ár ne tévesszen meg senkit!
      Üdv,
      ÁB

  • @szekeresakos01
    @szekeresakos01 Před 5 lety +3

    A hő visszaveréssel mi a helyzet? Nekem hőtükrös páraáteresztő fóliám van, egy hetet állt kint fedés nélkül, és egy szem víz nem jött át. Viszont, a legnagyobb nyári melegben klíma nélkül is csak 27-28° van. A mai nem hő visszaverős fóliáknál ez jellemzően magasabb volt, pedig nekem keleti, neki nyugati fekvésű, azonos hajlásszögű tetője van. Általam is mert ácsok egyáltalán nem preferálják. Miért?

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety +5

      Ákos Szekeres megnéztem mi a helyzet a témával kapcsolatban: Valóban nem gyakori kérés vagy előírás az ilyen jellegű fólia felhasználása, őszintén bevallom mi még nem tettük egy házra sem, páraZÁRÓ fóliát természetesen igen ( belső felület ) de hőtükrös páraáteresztő anyagot még nem. Nem szeretnék “mindentudó” színben megjelenni, nincs tapasztalatom az anyaggal, annyi viszont biztos, hogy jókat írnak róla. Ha pedig a valóságban is a leírt adat a tapasztalat ( mint ahogy azt írtad ) szerintem meggyőző, BIZTOSAN tökéletes minőségű fóliáról van szó.
      Hogy miért nem használják az ácsok? Jó kérdés : magamból kiindulva, szerintem sokunknak nincs vele tapasztalata ( köztük nekem sem) illetve a “fóliakedvelő” ácsok pedig a megszokott úton járnak, páraáteresztő “hagyományos” kívülre, beépítés /szigetelés esetén meg a hőtükrös és ha még körültekintőbbek akkor pedig a hálóerősített hőtükrös.
      Érdekes kérdés volt, köszönöm!
      Üdv ÁB

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 Před 3 lety

      A hőtükrös párazáró az nem a hőszigetelés belső oldalára kell?
      Bár most nézem létezik pára áteresztőből is.

    • @szekeresakos01
      @szekeresakos01 Před 3 lety +1

      @@lacikeri3102 Lehet kívülre, belülre, de ha kívül van, akkor légrés kell a szigetelés, és a záró fólia közé (a lecsapódó pára elvezetésére), míg ha áteresztő, akkor a szigetelés érintkezhet a fóliával. Természetesen a külső felületre értendő.

  • @zoltannagy6141
    @zoltannagy6141 Před 5 lety +4

    Nem semmi , de probáld meg a legolcsobbat forditva lègyszives. Mert saját szememmel láttam hogy ahol nemtud elfolyni a viz ,az ott volt 2hèt mulva is amig kinem száradt. Mert a szèp zöldet pl szinèvel felfele tetted a próbára. Ahonnan a vizet kapná.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety +6

      Zoltán Nagy köszönöm a javaslatot, mindenképpen megpróbálok rá sort keríteni valamikor a jövőben, remelem lesz lehetőségem rögzíteni videón is. Valóban érdekes szempont, kipróbálom, sajnos a 2018-as évben volt pár olyan hely ahol minket hívtak javitani más csoportok után, ázott a tető, vizes szarufák vártak minket az ilyen jellegű fóliák miatt. Ha fordítható és úgy nem ázik át, akkor viszont mindenképpen hasznos info, megnézzük, talán még is lesz alacsony költségből megoldás. Köszönöm a kommentet, üdv
      ÁB

    •  Před 5 lety +1

      @@acsbudapest Amikor Ácsként dolgoztam mi a 500-ast használtuk, de kisebb melléképületeknél vagy ahol sóher volt az építtető a 100-as is előfordult. Az 500-a minta be lenne vonva valami impregnáló réteggel, de a 100-at én is láttam hogy hetek alatt sem csöpögött át.
      Ha cserepet rakunk nem elég az olcsóbb kategória? Ott a fólia nem érintkezik csak a tetőlécekkel, nem terheli semmi.
      Zsindelynék már el tudom képzelni, hogy ha átjut rajta a víz esetleg megállhat valahol és akkor jól jöhet a plusz védelem.
      Bár ez csak sérült vagy sok töréses tetőknél hozhatják össze valahogy, a gravitáció azért megoldja hogy ne maradjon a tetőn az a víz.
      Vagy rosszul gondolom?

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety +2

      Mihály Földi köszönöm a kommentet, hasznos szempontokat írtál, a fólia szerintem egy alulértékelt eleme a tetőnek. Legalábbis a legtöbb helyen. Te is említettél “sóher” megrendelőt, stb... nem is tudjak, hogy mennyi pénzt veszíthetnek azon a kicsi megspórolt összegen. Számtalan olyan eset van sajnos amikor bejut a víz, vagy a porhó és gondot okoz a szigetelésben akkor ha beépített tetőtérről van szó.
      Ha tető nincs beépítve nagy dráma nem lehet szerintem. ( ha nincs szigetelve- régi házaknál pl)
      Lehet VÍZSZINTESEN ( enyhe túlzással ) eső csapadék vagy PORhó illevte azzal is kell számolnunk
      - minden tiszteletem a maradék vagy megmaradt ácsoké és építőiparos szakmabelieké-
      hogy sok olyan tetőfedő van ahol szemre vagy emlékből osztják ki a léceket, mondván “ takar a cserép 5 centit az eső letalál”. Pedig nem! Még talán a legolcsóbb fólia is használható lenne (bár a tapasztalataim alapján a 8-10 éves tetőkön a legolcsóbb keresztszőtt fólia a teljesen használhatatlan kategóriába sorolandó állapotot éri el) de nagyon sok esetben nincs elég fedes a cserepeknél és ezért ázik vissza a tető majd a a fólia, mivel a fokozott tehet nem bírja.
      Friss az élmény a múlt hétvégén néztem egy nyolc éves házat ahol olcsó fólia volt rossz léckiosztás és bizony a szigetelés szétázott, azaz folyamatosan ázik extrém időjárási körülmények között több ponton.
      Olcsó fólia és rossz léc kiosztás kombó. A Tető hajlásszögéből adódó követelmény hez képest 3 cm-rel kevesebbet fedett a cserép.
      Ez az én észrevételem, köszönöm a kommentet érdekes és hasznos dolgokat írtál!
      Üdv
      ÁB

    • @laszlovona
      @laszlovona Před 4 lety

      @@acsbudapest Bennem is felmerült, hogy esetleg "fordítva" tesztelted a feketét és a szürkét.
      Amit én nemrég a saját szememmel láttam, hogy egy 99% páratartalmú fűtetlen tároló helyiségben ilyen fekete fólia darabon ki volt csapódva a pára azon az oldalon, ami neked lefelé volt, és a másik, szőtt oldala SZÁRAZ volt. Azaz a szőtt mintájú oldala felől vezette/csatornázta el a nedveséget, a homogén kinézetű, bevont oldalán meg gyűlt. /Egyébként a leírásában benne van, hogy egyik oldalról van bevonva "hővisszaverő és nedvesség szigetelő" réteggel../

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety

      Vona Laszlo szia!
      Köszönöm a megtekintést a tekercsen látható egy ajánlott illesztési pontot megjelölő csík ( nyomtatott) ez meghatározza a megfelelő irányt. Ennek megfelelően végeztem a tesztet, de sajnos gyakorlati tapasztalat is igazolta ugyan ezt az eredményt csak nagyobb tetőn. ( cserére szorult )
      Köszönöm a megtekintést és a kommentet, üdv Neked!
      ÁB

  • @davidfaipar
    @davidfaipar Před 5 lety +5

    Jó a teszt, hiába hogy a háztető nem lapos, a szemléltetés a lényeg, az olcsóbb fólia 25-30 év után szétpizslik, pláne ha lemez van a háztetőn. Igaz a lemez alá is más fólia való, ott a hőállóság is lényeges szempont!

    • @ZsoltCsaszar
      @ZsoltCsaszar Před 5 lety +4

      2-5 év után bármelyik "szétpizslik", ha nem megfelelő a héjazat átszellőztetése. Ereszalján be (min. 200 cm2/fm), fólián a szarufával párhuzamosan min. 5 cm ellenléc (nem cserépléc), gerincen-, illetve a gerinc közelében ki. Ha ez nincs meg, akkor is jelentősen roncsolódik a tetőfólia.
      A lemezzel kapcsolatban igazad van, de az egy másik történet, sokmindentől függhet, hogy hová melyik fólia való...

    • @ZsoltCsaszar
      @ZsoltCsaszar Před 5 lety +4

      A hőterhelésen kívül a fóliák másik nagy ellensége az UV fény, vagyis a napfény. A gyártói előírások maximum 1 hónapot engednek meg a fólia felrakása és a cserepezés között. Sajnos sok tetőt látni ennél jelentősen hosszabb ideig fóliázottan hagyva, mondván, hogy így legalább nem ázik be az épület. 3-4 hónap után, mire felkerül a cserép, már részben tönkrement fóliának kell kibírnia a következő 30 évet...

    • @KopaszPapa
      @KopaszPapa Před 4 lety

      Lemez alá a gyártó ajánlását érdemes figyelembe venni. Sőt, sok helyen láttam, hogy új építésű tetőn hőtükrös fólia is kerül a szerkezetbe (én magamnak mindenképpen tenni fogok, mert erezhetően kontroll alatt tartja a hőmérsékletet.

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 4 lety

      Nálam a tíz éves olcsó fólia cseréptető alatt cafatokra szakadt a melegtől. Ez a cserép újra cseréléseker derült ki. Ugyanis amikor építkeztem, nem volt pénzem új cserépre, a régi cserép került akkor vissza. Tanultam belőle.

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 3 lety

      @@ZsoltCsaszar Az előbb általam a neten böngészett fóliákra 4-5 hónapi napfény tűrést írtak a forgalmazók.

  • @krisszalai
    @krisszalai Před 5 lety +2

    Ami fontos még, hogy a fólia bentről össze legyen ragasztva pl. kétoldalas erős ragszalaggal. Házakat teszteltek így és jelentős megtakarítás érhető el vele.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety

      Krisztián Szalai KÖSZÖNÖM! Valóban! Hasznos info! Köszönöm! Üdv
      ÁB

    • @ZsoltCsaszar
      @ZsoltCsaszar Před 5 lety +1

      Magyarországon évente (a statisztikák szerint) 21-23 alkalommal van viharos erejű szél, ami 80 km/h-nál erősebb. Szinte mindig, közben még zuhog az eső. Ennek az a következménye, hogy a cseréprések között, akár felfelé is, befúja a szél a vizet. Ha a fóliacsíkok nincsenek összeragasztva, akkor ott is átfújja, így átvizesítve a szigetelés. A történetet nem folytatom, mindenki képzelje el a következményeket, amit senkinek sem ajánlok.

  • @tiborkiss9186
    @tiborkiss9186 Před 4 lety

    kosi a videot. Jol gondolom hogy ezek a foliak csak egyik iranyba szigetelik a vizet, azaz a parat kiengedik, de a nedvesseget nem engedik vissza? Udv.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety

      Én köszönöm a megtekintést, igen a páraáteresztő tetőfólia működése az egyirányú kiszellőzés, amely értelmében befele nem engedi a párát / nedvességet, csak a kiszellőzési irány felé (bentről kifelé) tud az távozni.
      Köszönöm a kérdést és a megtekintést!
      Üdv,
      ÁB

  • @visztavisztala7262
    @visztavisztala7262 Před 5 lety +1

    az ár nem mond semmit nekem a legdrágább folia nap hatására szét foszlik vagyis ha fedö cserép elreped a fény bejut folia eltünik. amugy ezt nem lapostetöre tervezték jo lenne ha min 20 fokos dölés szöggel tesztelted volna

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety +2

      Viszta Visztala igazad van az UV sokat árt. Ilyen szempontból nem teszteltem, erre nem volt lehetőségem. A jó fólia is max 3 hónapos UV garanciával kerül értékesítésre. Hajlásszögtől függően mindegyik fólia jelen tesztben AZONOS körülmények között lett tesztelve, így az eredmény viszonyítási ponttól számítva azonos. Valóban a legolcsóbb fólia is jobban teljesített volna 45 fokban, hiszen a folyamatos terhelés nem vízszintesen érte volna. De tavaly sajnos volt egy 35 fokos tető ahol hasonlóan rosszul teljesített nagy esőben. Sajnos.
      Köszönöm a kommentet, jó és érdekes szempont volt amit felhozatal.
      Üdv ÁB

    • @refse2
      @refse2 Před 5 lety +3

      Ha van lejtés akkor mindegyik fóliáról lefolyik a víz. A gond ott van, amikor még nincs rajta a cserép és kiadós esőt kap a tető, ekkor a szarufa és a ráütött ellen léc közötti fólia fog átázni (főleg a lélegzők). Ebből a szempontból nagyon jó volt a teszt, hogy leterhelte a víztócsát.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety +1

      Refse 2 köszönöm a kommentet! Jogos észrevétel! Üdv és jó munkát!
      ÁB

    • @refse2
      @refse2 Před 5 lety +1

      @@acsbudapest Jó a csatornád! Gratula! Több mint 30 éves tapasztalattal is találok benne újat.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 5 lety

      @@refse2 Köszönöm szépen igazán! Nagyon örülök! Köszönöm a figyelmet! üdv
      ÁB

  • @user-kx4hr4lv6p
    @user-kx4hr4lv6p Před rokem

    Ez az árkategória nekem nem segítség. Milyen márka, és típus.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 11 měsíci +1

      Szia!
      A lényeg, hogy nem márka, hanem ár a lényeg, jelenleg 2023-ban szerintem a 800 Ft / m2 alá nem érdemes menni. Felfelé bátran, lefelé nem.
      Mi a Masterplast RX7000 + vagy a Masterplast RX5000+ fóliáit használjuk.
      Üdv,
      ÁB

  • @farkaslaszlo9425
    @farkaslaszlo9425 Před 4 lety

    Én még nem találkoztam rendesen leszigetelt tetővel. Télen még csak-csak, de nyáron dög meleg volt mind! Gondolom ez is pénz és szakértelem hiánya lehet, bár nem vagyok ács!

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety

      Szia! Főleg szigetelőanyag hiánya szerintem, nem olcsó sajnos a jó rendszer létrehozása. Új tetőknél általában jó az érték, hiszen az előírás is sokat változott ! Köszönöm a hozzászólást, üdv,
      ÁB

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 4 lety +1

      A legjobb szigetelés is csak fékezi a hő átjutást egy szerkezeten, ezért egy tartósan forró időszakban reménytelen egy hűvös tetőszobát találni.

  • @szeibertsandor6621
    @szeibertsandor6621 Před 4 lety +1

    Régi cseréptetőm van fólia nélkül és nem ázik be. Erre kössél csomót!

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  Před 4 lety

      Szeibert Sandor nagyon örülök, hogy a belső felület száraz marad minden körülmény között! Jól épített tető lehet , nagy átfedésekkel, jól pozicionált épület. Az új épületeken ez már követelmény, így nincs lehetőség a fólia elhagyására.
      Köszönöm a kommentet üdv
      ÁB

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 4 lety +1

      Nyilván nincs beépítve a tetőtér. Ettől még beázhat valamennyire nagy esőben, viharban, csak te akkor nem mész fel vizsgálódni.

  • @gyenko
    @gyenko Před 5 lety

    Érdekes, hogy a drágább fóliákon nem nyomkodtad át a vizet, csak kihúztad alóluk a papírt. Ez mennyire egzakt mérés?

  • @milanmilo7562
    @milanmilo7562 Před 5 lety

    Sok folosleges duma. Roviden is meglehetne mondani a lenyeget

    • @ZsoltCsaszar
      @ZsoltCsaszar Před 5 lety +2

      ÁB videójának utolsó mondataiban benne van a lényeg: Ne vegyél gagyi fóliát!

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 4 lety

      @@ZsoltCsaszar Bizony. Nehezeb utólag kicserélni, mint a tetőcserepet.

    • @istvansebestyen5016
      @istvansebestyen5016 Před 4 lety

      @@laszloszita7320 korlátozott adatforgalma lehet a mobilján, amin nézte.