Догляд за трояндами перед цвітінням🌹, підгодівля на довготривале рясне цвітіння 🌹🌹🌹

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 05. 2023

Komentáře • 41

  • @user-ud9ew1fe1w
    @user-ud9ew1fe1w Před rokem +3

    Троянди, божественние.
    Дякую, за інформацію.
    Дуже гарні троянди, успіхів в
    Роботі,щоб були завжди гарн

  • @user-zn9lj1hq4j
    @user-zn9lj1hq4j Před rokem +4

    Доброго дня з півночі півдня України ! Гарне відео - правдиве та інформативне.Окремо ДЯКУЮ за таку чудову мову : лайк та підписка. Успіхів та наснаги. Слава УКРАЇНІ !!!

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Щира подяка за підтримку 🌹❤️💛💙

  • @user-cr7sn3in2m
    @user-cr7sn3in2m Před rokem +4

    Вiтаю!Багато корисного,дякую!☘🍀🌿😊

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Навзаєм 🌹Дякую, що завітали❤️

  • @user-ki9fm4kk7e
    @user-ki9fm4kk7e Před rokem +5

    Дякую за таке інформативне відео! Почала знайомитись з трояндами і такі відео для початківців це просто супер! ❤

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Дякую 🌹Дуже тішуся ❤️

  • @liudmila.flowerworld9436

    Дякую за корисне відео, своєчасно

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Дякую за відгук та підтримку 🌹❤️

  • @user-jt1xk8mb1z
    @user-jt1xk8mb1z Před rokem +2

    Дякую, що ділитеся цінною інформацією! Миру і процвітання!

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Навзаєм 🌹🌹🌹❤️❤️❤️

  • @liudmilanekrash884
    @liudmilanekrash884 Před rokem +3

    Дякую ❤️
    Дякуючи вашому відео про дженерики, наша зелена аптека поповнилася вчасно необхідними засобами догляду і усі дерева й троянди стоять красунчиками ❤💛💙🌹

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +2

      Дякую ❤️🌹Дуже тішуся ☺️

  • @user-jt1xk8mb1z
    @user-jt1xk8mb1z Před rokem +2

    Доброго дня! 😊

  • @user-sk9wd1kf7u
    @user-sk9wd1kf7u Před rokem +3

    Дякую за відео.Багато корисної інформації🌹

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Дякую навзаєм за відгук та перегляд 🌹❤️

  • @user-ml2vq2rl1b
    @user-ml2vq2rl1b Před rokem +2

    а в нас на Київщині всі абрикоси гавкнули... ніяк не змогли обробити в цьому році...
    а троянди наче нічого... Топаз змішую зі Скором, Актеліком або Енжіо + добива та прилипачі

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +2

      В нас також во всіх гавкнули не тільки абрикоси, а й вишні, персики, навіть сливи - тобто всі кісточкові, я обробляла, в мене щось є, але... ще може також гавкнути😉

  • @user-pj5yn3ll8u
    @user-pj5yn3ll8u Před rokem +2

    Прошу уточнити: цього року дуже багато пагонів троянд без бутонів, для бутонізації яким добривом краще обробити? Знаю що після першої хвилі цвітіння обрізати пусті пагони, в т.ч, і вони дадуть квіти в другій хвилі. Чи це так? Як з вашого досвіду?

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Не потрібно чекати ніякої другої хвилі), побачили, що пагон сліпий, то просто потрібно його вкоротити, троянда дуже швидко відросте, бо день довгий, та й тепло вже. Сліпі пагони утворюються через недостатню сонячну інсоляцію. Або, як варіант, зрізати вже після першої хвилі. На цвітіння підживити по листу добривом с більшою частиною фосфора(P).

  • @user-cp5hi5ob4s
    @user-cp5hi5ob4s Před rokem +2

    Добрий вечір! Чи можете ви пояснити, чому хлороз з'являється на трояндах? Це нестача мікроелементів? А скільки обробок залізом можна робити, щоб покращити листя троянд?

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Добрий вечір! Залізо може блокуватися через полив жорсткою водою, бо кальцій та магній блокують залізо, ця проблема в мене зазвичай має місце в другій половині літа. Цієї весни вважаю, що хлороз стався через довготривале зволоження, там де вода стояла просто калюжами. Фосфор також може блокувати залізо, я не давала багато фосфора, але, можливо, відбулося якесь вимивання з подальшим переміщенням саме завдяки зливам. Ми не робимо аналіз ґрунтів, тому це все на рівні припущення. Думаю, що 2-3 раза можно підлити під коріння, з інтервалом 10 днів, поки не має спеки, бо в спеку не має жодного сенсу вже підлівати в ґрунт, в спеку вже тільки по листу.

  • @lidiyadruz5620
    @lidiyadruz5620 Před rokem +1

    Доброго дня, Ларисо. Мене зацікавив ваш канал. Підписалася .Я теж живу на півдні. Це Одеська обл. Нерубайське. Ніколи не стикалася з такою хворобою роз як іржа ,і ось цю весну вона мене просто атакувала. З самої весни листочки на трояндах були чисті , блискучі , навіть тлі не було. І ось із настанням тепла прийшла така біда. Звідки взялася , чому , яка причина? І чи тільки у мене? Інформації майже немає про неї в інтернеті ,мабуть, вона дуже рідкісна. Борюсь , але успіху поки що немає.Що можете порадити ? Буду вдячна .
    А вам успіхів у повсякденній справі.

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Добрий день, трохи пізніше обов'язково відповім

    • @lidiyadruz5620
      @lidiyadruz5620 Před rokem

      Дякую!❤

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Іржа є небезпечною хворобою троянд, вона уражує пагони, гілки, бутони, квітколожа і особливо сильно листя.
      Симптоми захворювання досить мінливі, що обумовлено біологічними особливостями патогенів, а також залежить від органів, на яких вони паразитують. Збудниками хвороби є гриби Phragmidium distiflorum (Tode) James та Phragmidium tuberculatum.
      Вони є облігатними паразитами (розвиваються тільки на живих рослинах). Біологія цих грибів досить складна, що пояснюється декількома стадіями спороношення, які утворюються на одній рослині. Ці патогени мають повний цикл розвитку і є однодомними. Формування певного типу спороношення обумовлює зміну симптомів хвороби.
      Перші ознаки захворювання характеризуються утворенням на верхній стороні листкових пластинок поодиноких жовто-оранжевих горбиків - спермогоніїв, у яких формуються спеціальні спори - спермації. Це весняна стадія розвитку гриба, яка в природних умовах спостерігається в кінці квітня - початку травня. Через декілька днів на нижній стороні листків (під жевто-оранжевими горбками) утворюються округлі еції, в яких формуються еціоспори. При дозріванні останніх, еції розриваються і набувають вигляду пустул (пустула - тип прояву захворювання, при якому спори виходять через розриви епідермісу, що характерний для іржастих хвороб), з яких виходить оранжева маса, що порошить. Слід зазначити, що рясний розвиток ецій також відбувається на черешках і жилках листків, зелених молодих пагонах. Ці утворення мають в масі різноманітну форму на поверхні ураженого органу (округлу, витягнуту, неправильну, можуть окільцьовувати черешки і пагони). Масове продукування еціоспор і їх розповсюдження на здорове листя викликає повторні зараження. В середині літа на нижній стороні листкових пластинок розвивається уредініостадія (уредініопустули, літня стадія). Вона характеризується виникненням дрібних іржасто-бурих, порошистих пустул, з яких вивільняються уредініоспори. В той же час, на верхній стороні листків спостерігаються хлорози, що мають вигляді крапок, які при сильному розвитку пустул можуть зливатися і перетворюватися на некрози.
      В кінці літа - на початку осені іржаві уредініопустули (з нижнього боку листка поступово темніють і перетворюються на чорні теліопустули, в яких знаходяться теліоспори (осіння стадія). Формуванням останніх завершується цикл розвитку гриба на рослинах. Вони призначені для збереження патогену в несприятливих умовах зимового і осіннього періодів. Деякий проміжок часу можна спостерігати на одних і тих же листках одночасно уредініопустули і теліопустули.
      Джерелами інфекції є теліоспори, які знаходяться в теліопустулах на опалому листі. Резерватором збудників також може бути шипшина, на котрій іржа також проявляється.

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +1

      Ось такий паразит Іржа троянд, живе тільки на шипшині та трояндах, має складний цикл розмноження, з'являється три рази за сезон з різними ознаками, позбутися повністю можно тільки разом з рослиною. В сад потрапляє з інфікованими саджанцями. З препаратів боротьби : Магнікур Стар, та Стробі.

    • @lidiyadruz5620
      @lidiyadruz5620 Před rokem

      ​@@LarysaRosesДуже дякую за вашу увагу і витрачений час. Настрій зіпсований , боюсь, що вона мене переможе , а не я її. А у мене більше 80 троянд. Буду боротися до останнього. Мабуть, я отримала цю хворобу від восени посаджених нових рослин.😢

  • @user-ut4dm9ym6z
    @user-ut4dm9ym6z Před rokem +1

    У мене Мучніста роса та ложна, я теж все обробляла як персики. Але не дуже допомогло ..(

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      Несправжня борошниста роса обробляється як віноград : Квадріс, або Старк, Рідоміл Голд, або препарати проти фітофтори: Магнікур Енерджі, або щось накшталт. Зазвичай на деревах ці препарати не використовують.

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      В мене також є трохи борошнистоі роси на молодому листі, на трояндах, які ось ось тільки заквітували, але зараз вже встановилась сонячна погода, а сонце-найкращий лікар👍

    • @user-ut4dm9ym6z
      @user-ut4dm9ym6z Před rokem

      @@LarysaRoses я зрозуміла що у мене.. : кордесовская пятнистость (

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem

      😁😁😁 Це паребрік вигадав, все, що не зрозуміло, пхають туди. В нас інший клімат. Зверніть увагу на Diplocarpon,

    • @LarysaRoses
      @LarysaRoses  Před rokem +2

      Може просто слабка рослина, саме цей екземпляр