O ZMIANIE, EMOCJACH I DZIAŁANIU LUB JEGO BRAKU - N. Karwińska w rozmowie z Miłoszem Brzezińskiem

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 11. 2023
  • Natalia Karwińska - coach, networker, właścicielka swojego studia urody w którym wykonuje japoński masaż liftingujący Kobido oraz stylizację rzęs. Wspiera w zamianie i pomaga kobietom rozwijać się w oparciu o ich własne zasoby i żyć zgodnie ze swoimi wartościami. Pasjonatka rozwoju osobistego.
    Miłosz Brzeziński to autor, doradca w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, współpracujący z organizacjami na całym świecie. Honorowy członek założyciel Trend House Warsaw przy Cambridge Innovation Center. Mentor AIP Business Link, członek Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki, m. in. w programach Executive DBA i Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.
    Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących rozumienia i praktycznego zastosowania psychologii akademickiej.
    Miłosz Brzeziński jest autorem książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: "Zaufarium", "Biznes czyli sztuka budowania relacji", "Życiologia", "Głaskologia" oraz "Wy Wszyscy Moi Ja".
    Miłosz Brzeziński dokonuje interpretacji i analiz na antenach stacji telewizyjnych, radiowych oraz na łamach prasy, a bywa także gościem podcastów.
    miloszbrzezinski.pl/
    Jednym z moich marzeń była rozmowa z Miłoszem Brzezińskim.
    Z tej wielowątkowej rozmowie z Miłoszem Brzezińskim dowiesz się miedzy innymi dlaczego warto i jak zacząć dystansować się do własnych myśli.
    Miłosz Brzeziński "radzi" co zrobić by zestarzeć się godnie?
    oraz dopowiada na pytanie: Na co warto pozwolić naszym dzieciom by wesprzeć ich wejście w dorosłość?
    Miłego odsłuchu!
    Obejrzyj do końca by dowiedzieć się co tak rozśmieszyło Miłosza Brzezińskiego ;-)
    A jeśli spodoba Ci się moją rozmowa z Miłoszem Brzezińskim - daj znać w komentarzu - będzie mi bardzo miło. Ciekawa też jestem jaki jest Twój sposób na godną starość lub czy zawsze wierzysz we wszystko co pojawia się w Twojej głowie.
    Linki:
    Instagram: ‪@karwinska.natalia‬
    Strona: www.nataliakarwinska.com
    Spotify: podcasters.spotify.com/pod/sh...
    Inne rozmowy/wywiady:
    z Martą Młyńską
    • Natalia Karwińska i Ma...
    z Karoliną Barton
    • Jej droga - Natalia Ka...

Komentáře • 29

  • @orlovka283
    @orlovka283 Před 7 měsíci +30

    Jak pan Miłosz , to lajk w ciemno 🙂

  • @Wolansky
    @Wolansky Před 6 měsíci +10

    Tak marzę żeby w końcu ktos zrobił z panem Miłoszem porządny podcast... Zadać porządne pytania i nadążać za jego tokiem myślenia. Jedyne udane rozmowy to chyba z serii mała wielka firma.

  • @user-yf3no4ho9d
    @user-yf3no4ho9d Před 7 měsíci +18

    Bardzo ciekawe treści ale bardzo szkoda, że w wielu momentach głos Miłosza rwie się jak stare portki. Jakość nagrania pozostawia dużo do życzenia.

  • @Arlech7827
    @Arlech7827 Před 7 měsíci +1

    Dobra weda. Wdzięczny jestem🌟🦅🌞

  • @agata_m95
    @agata_m95 Před 7 měsíci +12

    Czekałam na kolejny odcinek :) Pan Miłosz jest mega 💪

    • @karwinska.natalia
      @karwinska.natalia  Před 7 měsíci

      Agata, ja też wyczekuję kolejnego odcinak z Miłoszem ;-). Dobrego dnia!

  • @annakalicka3430
    @annakalicka3430 Před 5 měsíci +1

    Bardzo ciekawa rozmowa i serdecznie za nia dziekuje.

  • @halinasocha5087
    @halinasocha5087 Před 7 měsíci +12

    Tak się cieszę 🤗 martwiłam się że coś przegapiłam, a tu dzisiaj taka niespodzianka. Dziękuję bardzo za rozmowę. Pana Miłosza zawsze z przyjemnością się słucha ♥️🍀

  • @grazynaosetek2665
    @grazynaosetek2665 Před 7 měsíci +2

    Bardzo inspirująca rozmowa. Dziękuję❤

  • @annadluzewska7011
    @annadluzewska7011 Před 2 měsíci

    Pan Miłosz - moja miłość od wielu lat ❤

  • @launchpad53
    @launchpad53 Před 2 měsíci

    Fajny podkast

  • @kasia4963
    @kasia4963 Před 6 měsíci

    Brawo Natalia ;)

  • @gawith9021
    @gawith9021 Před 7 měsíci +7

    Miłosz jak zwykle w formie! Ale dźwięk okrutny... :(

  • @danutaubowicz2686
    @danutaubowicz2686 Před 7 měsíci +2

    Jaka świetna rozmowa, dała mi wiele do myślenia. Dziękuje!

  • @piotreksidoruk4734
    @piotreksidoruk4734 Před 7 měsíci +1

    Dziękuję za ten podcast 💙

  • @JT-px6gr
    @JT-px6gr Před 7 měsíci +6

    Bardzo bym chciała posłuchać kiedyś co p Brzeziński ma do powiedzenia na temat strachu przed samotnością.

    • @VE-em3vc
      @VE-em3vc Před 7 měsíci +4

      czytam właśnie ciekawą książkę o samotności - Samotny jak Szwed. kompleksowe i wielowątkowe spojrzenie na temat, polecam

    • @JT-px6gr
      @JT-px6gr Před 7 měsíci +1

      @@VE-em3vc dzięki! 😊

  • @Heidi772
    @Heidi772 Před 7 měsíci +2

    Ale Miłosz nie mówił, że my się mamy ześlizgiwać z myśli, tylko......że mamy nauczyć się, żeby myśli z nas się ześlizgiwały 😂

  • @majarudnik1892
    @majarudnik1892 Před 7 měsíci +1

    Mam wrażenie, że ja się nadwyrężam za bardzo🤔

  • @pebr70
    @pebr70 Před 4 měsíci +1

    "im więcej cierpienia w życiu, tym mniej cierpienia po śmierci". Ale ten pan jest dowcipny! Pokazuje swoją pogardę względem wiary chrześcijańskiej gdzie i jak może, najwidoczniej niczego na ten temat nie rozumiejąc. Tak widzimy, że inteligencja nie koniecznie musi prowadzić człowieka do zbawienia jego duszy

    • @maxiamberville
      @maxiamberville Před 3 měsíci +4

      "im więcej cierpienia w życiu, tym mniej cierpienia po śmierci" - skupienie na cierpieniu i jego znaczenie jest elementem wielu nie tylko religii, ale również filozofii, jest też obecne w etyce. Jeśli ktoś ma poczucie humoru i dystans do siebie, i rzeczywistości, to niezależnie od tego czy wita się z kimś słowami: "Allahu Akbar" czy "Szalom", będzie rozumiał, że to dowcipna metafora. Natomiast w kwestii inteligencji i zbawienia duszy nie ma badań, które by zaprzeczały czy potwierdzały hipotezę o istnieniu jakiejkolwiek korelacji między tymi zjawiskami tj, między inteligencją i zbawieniem. Dzieje się tak choćby dlatego, że jeszcze nikt stamtąd nie wrócił, a śmierć kliniczna nie należy do evidence-based jeśli chodzi o zaświaty. Najważniejsze: każdy ma prawo do swojego światopoglądu. Np. buddyście zabawienie nie jest do niczego potrzebne, a Sobór Watykański II uznał, że inne drogi do Boga, w tym buddyzm są również uprawnione na równi z chrześcijaństwem. Agnostyk może się nad tym zastanawiać, a dla ateisty temat w ogóle nie istnieje. Świat to różnorodność. Proszę sobie wyobrazić, że ta rozmowa ukazuje się na kanale w USA, UK, czy Indiach czy Rosji i jak wielu słuchaczy mogłoby w tej sprawie mieć zupełnie inne zdanie.

  • @JonhAnderson-yh1nw
    @JonhAnderson-yh1nw Před 7 měsíci

    Być kobietą
    czcams.com/video/_F5_z3F9qc8/video.htmlsi=WJc_LcyAUq3JDSWv

  • @marcin3136
    @marcin3136 Před 3 měsíci

    A to jedna z moich ulubionych herezji :D Tylko zastanawia mnie- czy Wy w ogóle nie macie żadnego wyczucia, a może potrzeby etyki, przyzwoitości, żeby PRZYNAJMNIEJ nie szkodzić ludziom?
    Jak niby można się nie zmieniać, skoro co około 7 lat następuje całkowita wymiana komórek? Jak można takie bzdury mówić ludziom? Jak można az tak szkodzić dla pieniedzy/ udawania eksperta? No jak???????
    Wszystko nas zmienia, każde drobne zdarzenie...(ale nie z każdej czynności wytwarza się nawyk, czyli mamy "ludzkie błądzenie", czyli kwestie sytuacyjne- więcej w psychologii/ Efekt Lucyfera)
    Czyli i tak się zmieniamy cały czas (tylko że niepostrzeżenie, bo to mozolny proces: "kropla drąży skałę"; prosty nawyk tworzy się około 3 msc, ale nie jest utrwalony, więc można zawrócić, gdy się go zauważy, czyli tez uważnie obserwować siebie; czyli wejście w środowisko kłamców i manipulatorów też wytworzy nawyk [kłamania/ mówienia pół prawd/ braku podstaw etyki jak nie szkodzenie ludziom dla pieniędzy], a on docelowo stworzy nowy charakter), więc należy KONTROLOWAĆ kierunek, w którym się zmieniamy...czyli obrać "latarnię morską", a nią są wartości, które pokazują kierunek, gdy nas lekko "zarzuci", czyli to jak antena na statku morskim- jak kanał telewizyjny śnieżył, to wujek dzwonił "na górę", żeby wyprostowali kurs, bo zaraz nie będzie miał telewizji (między "kolejkami", jakby znaleźli chwilę... :D)
    NIE MOŻNA SIĘ NIE ZMIENIAĆ...
    Wam proponuje zacząć od: "PRIMUM NON NOCERE" (zweryfikować swoją wiedzę, a później uczyć).
    I pamiętać kluczowe- mózg chce się zmieniać na gorsze, bo jest leniwy (ma utrzymać przy życiu- mózg to nie jest dział Wellbeing, a Dział Finansowy firmy), a tak łatwiej mu utrzymać przy życiu ten worek mięśni (tudzież tłuszczu) i kości

  • @mevaneasirena563
    @mevaneasirena563 Před 7 měsíci +4

    "Wryło w mózg", "zeslizgiwać z myśli" i Pan ubrany jak z innych czasów. Freud miałby radochę