PRAWDA o pracy PRACOWNIKA HUMANITARNEGO - Aleksandra K. Wiśniewska | WNOP

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 09. 2024
  • Ratowała tonące łodzie uchodźców na Morzu Egejskim. Pomagała w obozach uchodźców w Grecji i Francji. Pracowała w obozie IDP pod Mosulem w Iraku. Po co?
    Transkrypt i wszystkie linki ► jakoszczedzacp...
    MÓJ BLOG ► jakoszczedzacp...
    MOJA KSIĄŻKA "Finansowy Ninja" ► fin.ninja
    MOJA KSIĄŻKA "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" ► zcwp.pl
    WNOP 137: Wolontariat i pomoc humanitarna, czyli jak naprawdę wygląda praca humanitarysty? - Aleksandra K. Wiśniewska
    Bez owijania w bawełnę - nawet, jeśli temat na pierwszy rzut oka wyda się Wam mało interesujący, to musicie wysłuchać ten odcinek podcastu. Osobiście myślę, że to najważniejszy wywiad, jaki udało mi się do tej pory przeprowadzić.
    Mógłbym dać tytuł "Stale odwiedza piekło" albo "Tata wybierał z Nią kamizelkę kuloodporną" albo "Odważna Polka pomaga ofiarom ISIS", ale to jedynie wycinek rzeczywistości, którą żyje Aleksandra K. Wiśniewska. Wspólnie próbujemy rzetelnie przedstawić kulisy trudnej pracy wolontariuszy i pracowników humanitarnych działających w rejonach, gdzie każdego dnia giną ludzie potrzebujący pomocy.
    Ola to osoba absolutnie wyjątkowa. Nie boję się o niej powiedzieć - bohaterka. Pomimo swojego młodego wieku jest już osobą bardzo doświadczoną w obszarze pomocy humanitarnej. Wyjeżdża i pomaga tam, gdzie zdecydowana większość z nas bałaby się zapuścić. Na początku tego roku znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „25 przed 25-tką” magazynu Forbes, którego celem było wyłonienie 25 wybitnych Polaków w wieku poniżej 25. roku życia. Wygrała w kategorii Działalność społeczna.
    Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy i jednocześnie mam do Was wielką prośbę. Jeśli to co usłyszycie się Wam spodoba i podobnie jak ja uznacie, że takie treści warto szerzyć, to udostępnijcie proszę ten odcinek znajomym. To co robi Ola jest dobre, potrzebne, ważne i po prostu ludzkie. Takie przykłady zdecydowanie warto pokazywać.
    A jeśli jesteście wierzący, to pomódlcie się proszę za Olę. W trakcie nagrywania tego odcinka podcastu - jako świeżo zrekrutowany pracownik Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) - szykowała się do wyjazdu na misję do Jemenu, gdzie rozgrywa się aktualnie olbrzymi dramat humanitarny. Jej misja została na razie opóźniona ze względu na eskalację konfliktu, ale spodziewam się, że prędzej czy później trafi do tego kraju.
    W tym odcinku usłyszysz:
    ► Kim jest Aleksandra K. Wiśniewska i gdzie niosła pomoc?
    ► Jak Ola odnajdowała się w polskiej szkole?
    ► Dlaczego Ola wyjechała jako wolontariusz na grecką wyspę Lesbos?
    ► Skąd Ola czerpała wiedzę o zadaniach wolontariusza niosącego pomoc?
    ► Na co musi być przygotowany wolontariusz na misji zagranicznej?
    ► Skąd czerpać wiedzę o realiach miejsc, w które się jedzie?
    ► Jak wyglądają szkolenia wolontariuszy i pracowników humanitarnych?
    ► Kto zapewnia i dba o bezpieczeństwo wolontariuszy na miejscu?
    ► Jak zorganizowany jest czas humanitarystów?
    ► Jak dba się o kondycję psychiczną pracowników humanitarnych?
    ► Czy wolontariusz musi sam za wszystko płacić?
    ► Jak wygląda struktura zarobków pracowników humanitarnych?
    ► Plusy i minusy pracy humanitarnej?
    ► Czy Ola miewa koszmary?
    ► W jaki sposób Ola się relaksuje i skąd czerpie siłę do swojej pracy?
    ► Jakie są zdaniem Oli niezbędne cechy osoby, która jest dobrym kandydatem na humanitarystę jeżdżącego na zagraniczne misje?
    ► Jak na wyjazdy Oli zapatrują się Jej rodzice?
    Wszystkie linki i zapis całej rozmowy w formie tekstowej - tam też znajdziecie linki do wszystkich materiałów ► jakoszczedzacpi...

Komentáře • 225