Стимулююча підкормка бджіл/Медове сито/Весняний мед

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 03. 2023
  • Підписуйся на канал
    Жми дзвінок
    Підтримай своїх
    Сьогодні 15 березня, плюсова температура, вітру нема , наші трудівниці вже носять трошки пилок з ліщини , бджоли ми вже піджали, готуємо весняну підкормку для наших бджілок.
    Мед із рамок вони взяти не можуть бо він закристалізований (соняшниковий), тому роблю їм "вкусняшку" .....

Komentáře • 21

  • @Alex6Znn
    @Alex6Znn Před 3 měsíci +1

    Почнемо з того, що готуємо медоаУ ситУ. СитО - це те через що сіють😮 борошно, пісок в т.п.

  • @Romanbeekeeper
    @Romanbeekeeper Před rokem +2

    👍🤝🐝🇺🇦

  • @pasikaruslana
    @pasikaruslana Před rokem +1

    👍🇺🇦💪 Підписався

  • @SergiyFrolenko
    @SergiyFrolenko Před rokem +3

    На мою думку Мед по Весні завжди краще, але якщо меду нема, то для стимуляції роботи матки допустимо і використання цукру. Зараз саме час, коли наявність кормів - на першому місці 👍🙋‍♂

    • @user-rm3hx7uv4t
      @user-rm3hx7uv4t Před rokem

      При наявності пилку

    • @SergiyFrolenko
      @SergiyFrolenko Před rokem +1

      @@user-rm3hx7uv4t Так пане Віталій, бажано щоб був пилок, або перга в рамках з медом, яка частіше всього присутня в зимувалих сім'ях.

  • @user-bm3em9me7n
    @user-bm3em9me7n Před 9 měsíci +1

    СитА!

  • @valeryzabolotny6656
    @valeryzabolotny6656 Před rokem

    Пакет проколювання чи кладеться цілим?

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před rokem

      Я не проколюю , так як пакетик маленький "майка" і він тонкий , то не проколюю просто кладу на рамки зверху

  • @igorman8073
    @igorman8073 Před rokem +2

    Добрий день.
    А які пропорції меду і води? Дякую за відповідь.

  • @user-kw3dq2gz6y
    @user-kw3dq2gz6y Před rokem

    Яка пропорція водив і меду для сита

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před rokem +2

      Я роблю один до одного , я готував сито бо мед сильно кристалізований , якщо консистенція меду дозволяє то можна просто покласти мед в пакетику , якщо треба то трохи розігрівши на водяній бані, тільки не сильно щоб мед не розтікався , і в пакетик робите маленькі отвори в пакетику(якщо самий мед, а якщо сито то не робіть отвори бо потече) і кладете зверху на рамки через брусочки 10х10 мм ...все

  • @Michael_M_A
    @Michael_M_A Před 4 měsíci +1

    Доброго дня 👋
    В мене виникло питання коли саме варто починати давати стимулюючий сироп щоб бджоли набрали сили до першого взятку?
    А також скажіть чи з соняшникового меду можна робити медове сито

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před 4 měsíci +2

      Доброго дня, Отже дивіться:
      1. У відео я робив сито якраз із соняшникового меду
      2.Я починаю давати медове сито на 2-3 день після весняного обльоту, і то по трошки починаю з 250 грамів на сім*ю, а далі по ситуації дивитесь як вони його споживають.
      3. Обов*язково роблю весняне скорочення гнізда , це важливо , для того щоб забезпечити теплом гніздо, так як після весняного обльоту вже є засів та трошки розплоду, а погода весною не стабільна . Треба закрити дно вулика,( але має бути вентиляція в кришці вулика обов*язково) скоротити гніздо до мінімальної кількості "вуличок" , скільки обсиджують бджоли стільки я і лишаю , це може бути як 5 рамок так і 3 рамки + теплі заставні з двох сторін та зверху холстик з подушкою,(під холстик з подушкою ставлю пакетик з ситом , або відерце 0.5 л перевернуте з медом ) гніздо навпроти льотка. І не біжіть за кількістю рамок розплоду, працюйте на якість, краще 2 рамки розплоду від бруска до бруска, ніж 4 рамки по п*ятачку розплоду .......Ось таким методом я нарощую весною сім*ї , і вже десь станом на 10-15 травня сім* в пред ройовому стані, .....
      Думаю можливо мій коментар чимось Вам допоже, це я розповів як роблю я на своїй пасіці.

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před 4 měsíci +1

      Це за умови що у Вас здорові бджолинні сім*ї, і вийшли із зимівлі з більш-менш нормальною силою , а так певні непередбачувані нюанси можуть бути завжди , навіть та сама погода не відомо яка буде

    • @Michael_M_A
      @Michael_M_A Před 4 měsíci +1

      @@prosto-ic5tv Все зрозумів крім моменту де ви пишете що сім'я заходить у ройовий стан.
      Я тієї зимівлі ставив сироп середнім по силі сім'ям десь за 2-3 тижні до першого взятку то сім'ї чудово зайшли в сезон незважаючи на дощову весну і до кінця літа на основний соняшниковий взяток займали повний вулик (український лежак на 24 рамки), цього року хочу спробувати за місяць давати сироп але вагаюся в своєму виборі, на ютубі поки що конкретної інформації про це не бачив, сім'ї сильні але хочу їх наростити краще щоб зробити відводки в кінці червні але не хочу щоб вони завчасно зайшли у ройовий стан.

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před 4 měsíci +1

      Ну тобто я розганяю сім*ї наскільки можливо, щоб була сильна сім*я, доводжу їх до моменту коли вони мають зайти в ройовий але ще не зайшли, це десь 10 - 15 травня (важливо щоб вони не зайшли в ройовий, якщо вже є 7 рамок розплоду то роблю відводки) на 4-5 рамок +кормова і на плодну матку і натрушую молодої бджоли , це десь з 15 по 20 травня, при потребі ще можу підкинути рамку розплоду у відводок ,так як соняшник в мене починає цвисти 10 - 18 липня.

    • @prosto-ic5tv
      @prosto-ic5tv  Před 4 měsíci +1

      Просто сім*я яка ось-ось має зайти в ройовий стан має добру силу , відповідно її добре використовувати для виводу молодої матки, так як сім*я має достатню силу та ресурси для цього .
      Десь на тижневі знімлю відео про один спосіб який я буду робити , на пасіці в цьому році , ЯК ПОБОРОТИ РОЇННЯ , ЗАМІНИТИ МАТКУ ТА ЗРОБИТИ СІМ*Ю МЕДОВИК ЯКЩО У ВАС МАЛО МІСЦЯ НА ПАСІЦІ І НЕМА КУДИ РОЗШИРЯТИСЬ однією маніпуляцію , але я ще не впевнений до кінця але буду пробувати цікаво просто , а відео знімлю схематично на прикладі пустого вулика, можливо пасічники щось підкажуть хто дивиться, та й Ви собі інформацію зачерпнете, дякую за увагу та миру Вам))