Від Nina Simone до Muse. Історія однієї народної пісні.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 06. 2024
  • Плейліст - open.spotify.com/playlist/6sO...
    Пану монтажеру на каву - send.monobank.ua/jar/9MSnfYpuUc
    Наше секретне місце - t.me/hate_the_concert_podcast
    У цьому епізоді ми занурюємося в захопливу історію однієї з найзагадковіших пісень американського фольклору - "The House of the Rising Sun". Ми досліджуємо її коріння, які можуть сягати аж 16 століття, і обговорюємо, як різні виконавці з часом надавали цій пісні нове звучання. Від блюзових версій до рок-н-рольних адаптацій, таких як знаменита інтерпретація The Animals, кожна версія додає свою унікальну ноту до розповіді про місце, здатне одночасно притягати та відштовхувати. Приєднуйтесь до нас, щоб відкрити для себе багатовимірність цієї класичної мелодії і її вплив на музичну історію.
    00:00:00 - The Rising Sun
    00:00:30 - Сенс пісні
    00:02:35 - Музику
    00:07:22 - The Animals
    00:13:33 - Версія Alt-J
    00:15:25 - Версія Muse
    00:16:14 - Висновок
    Монтаж аудіо і відео: / o.lukerin
  • Hudba

Komentáře • 18

  • @silverstone2104
    @silverstone2104 Před 21 dnem +1

    Дякую, що продовжуєте просвітлювати нас щодо історій легендарних пісень і виконавців

  • @user-ip8qy6xq5s
    @user-ip8qy6xq5s Před 21 dnem +1

    Я звичайно знав, що свої версії The House of the Rising Sun співали не тільки Animals, але ось про те, що цю пісню і сучасні гурти переспівують, вперше почув. Вподобайка)

  • @sofiyabozhyk
    @sofiyabozhyk Před 22 dny

    Дякую за такий глибокий огляд! Скоріш за все вперше її почула у виконанні the animals, а крайній раз alt-j. Зустрічала версії, що це про місце, де вживали опіум, про шинок, плантацію, про доньку, яка вбила свого батька, алкозалежного чоловіка. Цікаво, як пісня живе своїм життям)

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 22 dny

      Хм, ще багато цікавих версій, які я ще не чув.
      Хоча дуже логічно, що існує багато варіацій народних пісень, враховуючи особливості американського півдня. Кожен переспівував цю пісню про себе)

    • @sofiyabozhyk
      @sofiyabozhyk Před 21 dnem

      ​@@i-hate-the-concert то точно) це хіба до Нового Орлеану прив'язка: нам колись дуже хороша викладачка розповідала, що один із піонерів джазу, Чарльз Болден, хворів на шизофренію і його сприйняття музики, вражене хворобою, вилилося у те, що зараз є джазом. Ось така історія, яку чомусь згадала, але її ще треба дослідити)

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 21 dnem

      ого, дуже цікаво. Як раз досліджую ранній джаз останнім часом. Але поки без спойлерів)

  • @ADmytriiev
    @ADmytriiev Před 22 dny

    Дякую за відео! Стосовно обробок народних пісень, то дуже люблю американські народні пісні та госпел у виконанні Джонні Кеша. Це взагалі чудово що його творчість можна умовно поділити на дві половини - рання, де він грає в основному класичне кантрі, і останні альбоми які мають дуже класний темний похмурий саунд.

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 22 dny

      О так, декілька місяців тому переслуховував раннього Джоні Кеша. Була думка, що це ідеальна музика під біографічний роад-муві. Хоча і пізня творчість на дуже сумний роад-муві)

  • @annabordyuh2199
    @annabordyuh2199 Před 14 dny

    Я навіть не підозрювала, що в цієї пісні є стільки версій! Взагалі цікаво слухати старі пісні в більш сучасній обробці. Що одназу спало на думку, це In Extremo, у яких досить багато аранжувань різноманітних народних пісень. Наприклад, "Ai Vis Lo Lop" і "Herr Mannelig"

  • @julywind12
    @julywind12 Před 22 dny

    О, я давно не слухала Muse та Alt-J, треба щоб ви зробили випуск, щоб я нарешті до них дійшла 😅😅😅

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 22 dny

      Буде-буде, обидва гурта варті огляду!

  • @ji_gregory
    @ji_gregory Před 22 dny

    16:37 кайфую від обробки народних пісень у трансатлантичному стилі від Ukie'z у альбомі Похода. Певно, що мені подобається, блюз/кантрі/фольк і обробка народних пісень в цих стилях дає поглянути на пісні з нової сторони. Наприклад як чорношкірі хлопці сідають у вагони та їдуть козачитись десь під Переяслів під Туман Яром, або як ірландці разом з українцями танцюють десь в Карптах під Ой при лужку.

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 22 dny

      Оо, щось давно не слухав Ukiez, хоча на інтерв‘ю Семесюка час від часу потрапляю. Варто було їх згадати у відео. Дякую!

    • @ji_gregory
      @ji_gregory Před 22 dny

      @@i-hate-the-concert Зарарз, наскільки я розумію, вони пішли більше у свій матеріал та накладання віршів українських поетів 20-ст на музику. Та ж "Вона Прийшла" Симоненка, ще наживо грають "Ви знаєте, як липа шелестить" Тичини й "Нерозвійно нагусла над мокрим вікном" Свідзінського. Поезію не сильно сприймаю, а ось так, накладену на музику, прям класно.

    • @i-hate-the-concert
      @i-hate-the-concert  Před 22 dny

      Супер, сьогодні буду слухати!