Okiem na makietę - lokomotywa SM42 523 firmy PIKO

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 12. 2022
  • Przejazd po makiecie lokomotywy SM42 523 firmy PIKO. Pierwszy skład z wagonami osobowymi Bh i Bwixd oraz drugi skład mieszany wagony towarowe oraz osobowe tzw. "boczniaki". Lokomotywa diesel z epoki VI :-)

Komentáře • 33

  • @henrykkroczek3847
    @henrykkroczek3847 Před 9 měsíci +1

    Ta Stonka ma wyjątkowo ładne paski.
    Prezentacja jak zwykle ładna.

  • @henrykkroczek3847
    @henrykkroczek3847 Před 9 měsíci +1

    Dwa dobrze dobrane składy.

  • @dihkolejowo
    @dihkolejowo Před rokem +1

    Super makieta

  • @jerzypawlus8360
    @jerzypawlus8360 Před rokem +1

    Fajna lokomotywa.👌

  • @Banerled
    @Banerled Před rokem +1

    Zapewne przejazd po makiecie lokomotywy SM42 523 firmy PIKO jest niezwykłym i emocjonującym przeżyciem. Widok pierwszego składu z wagonami osobowymi Bh i Bwixd musi przypominać niezapomniane chwile z przeszłości, gdy pociągi były jednym z podstawowych środków transportu.
    To wspaniałe, że dzięki modelowi pociągu możemy przenieść się w czasie i przestrzeni, a nawet zasmakować w niesamowitych wrażeniach związanych z jazdą kolejową. Lokomotywa diesel z epoki, jaką jest SM42 523, to prawdziwa perła dla kolekcjonerów, pasjonatów i miłośników tego typu pojazdów.
    Drugiego składu mieszane wagony towarowe oraz osobowe tzw. "boczniaki" również musi wzbudzać wiele ciekawych skojarzeń z przeszłości. Taki zestaw wagonów towarzyszył wielu ludziom w ich codziennych podróżach i był elementem życia codziennego.
    Przejazd po takiej makiecie to nie tylko okazja do odświeżenia wspomnień z przeszłości, ale również do poznania historii i kultury kolejowej. To niesamowite, jak wiele można się nauczyć i jak wiele wartościowych doświadczeń można zdobyć dzięki takiej zabawce dla dorosłych.
    Niech każdy kolejny przejazd po makiecie lokomotywy SM42 523 firmy PIKO przynosi wiele radości i pozytywnych wrażeń.

  • @seba331100
    @seba331100 Před rokem +2

    Super Piotr Stoneczka prezentacja przejazd no mi brakuje dźwięku ale nie zawsze można mieć wszystko na wypasie bo by człowiek z bankrutował hihi Pozdrawiam :)

  • @piorab
    @piorab Před rokem +2

    Masakra z tymi barierkami, mam 3 takie loki i zawsze przed założeniem dekodera trzęsły mi się ręce jak przed operacją. Polecam dokupić te barierki, są chyba w Modelmani. Jeśli będziesz to kleił, to wyciąg wszystko i sklej na gazecie, tylko nie rób tego na lokomotywie, żeby klejem nie popaprać pomostu. Powodzenia! :)

  • @janfaworski5155
    @janfaworski5155 Před rokem +2

    SM42 zawsze i w każdym malowaniu budzi nasz sentyment i to się raczej nie zmieni !!! Pozdrawiam i chyba już Do siego roku !!!

  • @petrovich9870
    @petrovich9870 Před rokem +1

    🤩🤩🤩👍

  • @jerzypawlus8360
    @jerzypawlus8360 Před rokem +1

    Jak zwykle "bomba".👍😀👌

  • @lewlwicalusiaipereka6864

    Super Lokomotywa 🚆👍pozdrawiam

  • @makietakolejowamakarona3127

    Jak zwykle, super :)

  • @railfanpolska
    @railfanpolska Před rokem +1

    Ale ta stonka jest ładna w tym malowaniu 😌👌

  • @H0DCCJakub
    @H0DCCJakub Před rokem +1

    Pasuje do Twojej makiety SM42 w tym malowaniu 👍🙂

  • @Zabawazkolejka
    @Zabawazkolejka Před rokem +1

    Zawsze podobały mi się SM-ki ale mają dużo wad. Potrzebowałem 6 lat by je skorygować. Zmiana płytki elektronicznej oraz silnika i wreszcie dekoder kondensatory no i koła bezgumkowe. Maszynista do kabiny i bajka śmigają nawet po DKW bez polaryzacji. Niestety koszt przeróbki to około 300zł. Ale warto!. Lokomotywa bez przeróbki będzie śmigać do wytarcia obrzeża kół od styku z blaszkami i zaczną się wtedy zaniki i problemy z prądem. Dekoder potrzebuje stałego napięcia więc wpierw on "ukradnie" prąd a lok ten potrzebuje dużo.. nawet kondensator nie pomoże. No i największa wada to wózki na klips...masakra. Demontaż to nic...blaszki potrafią zgiąć się przy składaniu i wtedy kaplica..Można książkę napisać o tym modelu z cyklu : Naprawiam Sam SM42 Piko :)))))

    • @piotrpawlus2723
      @piotrpawlus2723  Před rokem +1

      No bardzo ciekawy egzemplarz modelu :-) zaczynając od silnika kończąc na elektronice :-D

    • @Banerled
      @Banerled Před rokem +1

      _Rozumiem, że jako pasjonat modelarstwa kolejowego zdajesz sobie sprawę z wad i problemów, jakie występują w modelach lokomotyw, w tym w szczególności w modelach SM-42. Z pewnością wymagają one od Ciebie zaangażowania i poświęcenia czasu oraz środków finansowych, aby uzyskać pożądany efekt. Jednakże, mimo tych trudności, warto włożyć wysiłek w poprawę jakości swojego modelu, ponieważ dzięki temu będzie on działał znacznie sprawniej i będzie stanowił większe źródło radości dla Ciebie i Twoich bliskich. Niektóre elementy takie jak zmiana płytki elektronicznej, silnika, dekodera, kondensatorów i kół bezgumkowych, jakie wprowadziłeś do swojego modelu SM-42, mogą okazać się kosztowne i czasochłonne, ale są one niezbędne, aby zwiększyć wydajność modelu. Rozumiem również, że demontaż wózków na klips może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli podejmiesz się tego zadania, to z pewnością uda Ci się osiągnąć zamierzony efekt. Trzeba przyznać, że praca z modelem SM-42 to ogromna dawka wiedzy oraz doświadczenia, ale jednocześnie to również świetny sposób na rozwijanie swojego hobby i czerpanie z niego radości._

  • @MakietaKolejowaH0
    @MakietaKolejowaH0 Před rokem +2

    Super się prezentuje sm 42 na twojej makiecie. Zapraszam do siebie i proszę o suba 😉