Jak przejść z Allegro na własny sklep internetowy i czy zawsze to dobry pomysł? Porady i moja opinia

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 6. 08. 2024
  • 💼 📲 Umów się na konsultację video: www.changelog.pl/kontakt
    Ostatnio w sieci wrze od postów sprzedawców rezygnujących z Allegro. Postanowiłem dodać swoje "3 grosze". Bo mam wrażenie, że przez formę i miejsca zamieszczania takich informacji (grupy FB), nie do końca przedstawia aktualną sytuację i odczucia. Start z własnym sklepem to też spore wyzwanie. Na początku jesteście jak "stragan na pustyni". Na tym właśnie tym razem się skupimy. Większość materiału to zbiór wskazówek jak zabrać się za własny sklep i od czego zacząć. Film jest z serii długich i przegadanych, także polecam do kotleta :D Jeśli planujesz przejść z Allegro na własny sklep, serdecznie polecam.
    Będzie trochę o zmianie podejścia, marketingu, reklamie, kosztach i całej sprzedaży. Czym różni się w codziennej pracy własny sklep od marketplace takich jak Allegro czy Amazon. Dodatkowo czy na pewno w tym wszystkim chodzi o prowizje i koszty.
    Linki z filmu:
    www.sellrocket.pl - kalkulator prowizji Allegro
    squoosh.app - resizer do zdjęć
    Partnerzy:
    Integrator systemów ERP - www.sellintegro.pl
    Nasza agencja e-commerce - www.changelog.pl
    🔔 Subskrybuj: / @konrad_szatkowski_
    🌐 Strona: changelog.pl
    👍 Facebook: / konrad.szatkowski.chan...
    📷 Instagram: / konrad_szatkowski_
    📱 TikTok: / konrad_szatkowski_
    💼 LinkedIn:
    📩 Kontakt: kontakt@changelog.pl
    • Zrozumieć E-Commerce
    • Sezon na biznes
    • Przeglądy narzędzi i p...
    • Shorts
    Timeline:
    00:00 Wstęp i opinia
    02:12 Jak się przygotować? - Analiza, dywersyfikacja, eksport danych, konkurencja.
    07:01 Mam już "stragan na pustyni". Co dalej? - Marketing, SEO, mobile, pagespeed, granie ceną...
    19:07 Zakończenie
    #KonradSzatkowski #ecommerce #allegro #sklepinternetowy #opinia #amazon #woocommerce #sklep #marketplace #dropshipping

Komentáře • 11

  • @piotrmrzygod983
    @piotrmrzygod983 Před rokem +1

    Ciekawy film

  • @eRZet.piotr93
    @eRZet.piotr93 Před rokem +1

    Komentarz dla zasięgu!

  • @user-xn2io9bo3t
    @user-xn2io9bo3t Před rokem +1

    Panie Konradzie, powiedziałeś wszystko co stosuje na mojej stronie, która miesięcznie przyjmuje kilka tysięcy zamówień.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Před rokem +2

      Cieszę się, że ma to podparcie w praktyce u osób oglądających. Miło to słyszeć :). Oby zamówienia tylko rosły, a obsługa klienta była przyjemnością 💪😉. Dzięki.

  • @piotrcaputa3195
    @piotrcaputa3195 Před rokem +1

    Hej kiedy bedzie ten film zapowiadany z agencjami i pytaniami do nich bo chyba jeszcze nie ma chyba ze zle patrze?

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Před rokem

      Cześć. Fakt jeszcze nie ma :) . Postaram się coś takiego ogarnąć do sierpnia/września. Jeśli masz konkretne pytania, wrzuć je proszę tutaj, postaramy się odnieść w materiale.

  • @robmar12
    @robmar12 Před rokem +1

    ja niestety działam w branży technicznej. Czasochłonność i i koszty tworzenia opisów produktów po polsku i pisanie tekstów pod SEO są niewspółmierne do ewentualnych zysków ( a na pewno nie szybkich zysków) . Wiadomo w dzisiejszych czasach bez tego praktycznie nie ma sprzedaży detalicznej a klienci są wzrokowcami i kupują zdjęcia a nie kierują się jakością. Niestety aby utrzymać profesjonalizm i jakość w treści i ofercie należy wydać znaczne kwoty i zarobić je innymi kanałami aby móc inwestować w rozwój własnego sklepu. Tu nie gotowców od producentów , tu zanim klient zdecyduje się na zakup musi dostać konkretną informację. Tu każdy parametr ma znaczenie.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Před rokem

      A próbowałeś to zautomatyzować? Chat GPT i te sprawy? 😉 Może będzie trochę generyczne, ale przy odpowiednim systemie, jest do zrobienia :)

    • @robmar12
      @robmar12 Před rokem +1

      @@konrad_szatkowski_ oczywiście że testujemy ale chat ma swoje ograniczenia i niestety tu każdy przecinek czy kropka ma znaczenie. Tym bardziej że chat swoje dane generuje z tekstów już gdzies przez kogoś napisanych w sieci. I tak dla przykładu ktoś kiedys na swojej stronie użył np sformułowania napięcie od 100 V do 220 v. Niby wszystko w porzadku ale 100 V odnosiło się do Japonii. Chat tego nie wychwyci i generuje opis że twoje urządzenie może pracować w zakresie 100v-do 220v. Co oczywiście jest niemożliwe w europejskich sieciach i konfiguracjach a to tylko 1 przykład . Wystarczy że ktoś wczesniej nieświadomie zrobi błąd i GPT będzie go powielać. Sama zamiana np " - " na "_" już może generować poważne implikacje.

    • @konrad_szatkowski_
      @konrad_szatkowski_  Před rokem

      @@robmar12 Idealny przykład jeszcze dość młodej technologii i jej ułomności. Może w przyszłości będzie lepiej. Dzięki za rozwinięcie tematu :) . Może jeszcze dorzucę, że jak wejdziesz na x-kom czy innych gigantów, to tylko flagowe i reklamowane produkty mają zaawansowane opisy. Reszta jest raczej standardowa i ograniczona. Wybierają, te które najlepiej się sprzedają (lub mają partnera technologicznego - Asus, Apple i innych). Takie typowe Pareto (20% wkładu stanowi o 80% sukcesu) może załatwi sprawę w tym wypadku.

    • @szajamon
      @szajamon Před rokem +1

      @@robmar12 Sam działam w branży mocno technicznej i niszowej i da się robić dobre opisy z takimi narzędziami ;) Mam osobę w teamie, która nie zna się na elektronice a już po miesiącu robi całkiem dobre opisy z użyciem szczątków opisów z neta i właśnie chatem GPT. Taki wsad idzie przez eksperta i jest całkiem fajny opis zrobiony tak naprawdę na szybko. Idzie 3-4 razy szybciej niż osoba z wiedzą miałaby wszystko pisać od zera. Są 2 wyjścia. Albo znasz ułomności i sobie z nimi radzisz, albo narzekasz, że zdarzają mu się błędy i płaczesz :)