Labioplastyka - plastyka warg sromowych | Odpowiadają Lekarze Dr Horbaczewska, Dr Nieć, Dr Basta

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 27. 08. 2024
  • intimaclinic.p...
    Wargi sromowe u każdej Kobiety są nieco inne. Choć nie ma uniwersalnego wzorca ich wyglądu, powinny one jednak znajdować się w pewnej normie. Tymczasem zdarzają się przypadki naprawdę dużych anomalii w ich budowie, jak np. asymetrie, deformacje, przerost lub niedorozwój zarówno większych jak i mniejszych warg sromowych. Defekty te są uwarunkowane genetycznie, ale również powstają w wyniku urazów np. poporodowych, powypadkowych, czy też nieprawidłowo przeprowadzonych procedur operacyjnych, a także w wyniku starzenia.
    Wargi sromowe pełnią funkcję ochronną, osłaniając pochwę przed urazami mechanicznymi, a także zabezpieczając jej wilgoć i pomagając utrzymać odpowiednią florę bakteryjną. Jeśli więc są za małe lub wiotkie, Kobieta czuje ciągłe otarcia i bolesność głębszych narządów płciowych. Pochwa jest ciągle otwarta i ma styczność z drobnoustrojami. Częściej występują więc stany zapalne dróg rodnych i wagina bardziej wysycha, przez co szybciej się starzeje, wiotczeje i staje się mało jędrna. Pacjentka ze zbyt małymi wargami sromowymi cierpi również w trakcie stosunku, ponieważ brakuje tkanki, która mogłaby się delikatnie rozciągać w głąb pochwy.
    Kiedy Kobieta ma przerośnięte wargi sromowe, nadmiar ich tkanki nagminnie ulega otarciom oraz skręcaniu. Przez to śluzówka pęka i dochodzi do powstawania stanów zapalnych. To wywołuje u Pacjentki ból i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Kobieta z tego typu defektem ma również utrudnione zbliżenia intymne, ponieważ wargi podczas stosunku zaciągane są do środka pochwy.
    Większość Kobiet z przerostem lub asymetrią warg sromowych ma z tego powodu kompleksy i bariery psychiczne w kontaktach seksualnych. Wpływa to znacząco na ich komfort i samoocenę.
    Lekarze odpowiadają na pytania:
    Dr n. med. Anna Horbaczewska
    intimaclinic.p...
    Lek. med. Anna Nieć
    intimaclinic.p...
    Dr med. Tomasz Basta
    intimaclinic.p...

Komentáře • 4

  • @agnieszkamk2058
    @agnieszkamk2058 Před rokem +3

    Oglądam te filmiki w których to lekarze mówią o labioplastyce jak o lajtowym zabiegu po którym pacjentka wraca do domu i normalnie funkcjonuje i trochę mnie to zadziwia. Jedyne z czym sie zgodzę to z tym co Pan powiedział ze „najlepiej gdyby pacjentka leżała ok 2 tyg.” Otóż jestem po zabiegu który fakt 1. Przebiegł bez żadnego bólu, fakt 2. Efekt widoczny od razu i jest satysfakcjonujący. Nikt nie mówi o bólu który nadchodzi po zabiegu, gdyby nie ketonal byłoby to nie do zniesienia, nikt nie mówi ze siedzenie sprawia ból i dodatkowe dolegliwości. To miejsce bardzo ukrwione i normą jest ze na początku sączy sie krew, trzeba uwarzac żeby nie zerwać szwów zwykłym podcieraniem sie po toalecie, miejsce puchnie co tez jest normą. Prosze nie wierzyć w to ze po paru dniach można wrócić do pracy bo można zrobić sobie jeszcze większej biedy. Trzeba sie przygotować na leżenie, ból w pierwszych dniach, bardzo wysoką higienę.

    • @intimaclinic8045
      @intimaclinic8045  Před rokem

      Pani Agnieszko wszystko się zgadza niemniej jednak , miejsce goi się bardzo szybko . Przy wypisie Pacjentka dostaje pełną dokumentacje jak radzić sobie
      z wszelkimi dolegliwościami oraz jest w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym.
      Jednak dziękujemy za Pani wiadomości , będziemy tę kwestie poruszać podczas konsultacji. Pozdrawiamy :)

  • @jolatulipan454
    @jolatulipan454 Před 2 lety

    Jak dlugo dochodzi sie po zabiegu?

    • @intimaclinic8045
      @intimaclinic8045  Před 2 lety

      Zależy to od organizum człowieka ale myśle ze standardowo 2 tygodnie