Psycholog Radek Ptáček: Fyzické tresty v dětství vedou k duševním poruchám v dospělosti

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 17. 02. 2024
  • Dát dítěti pohlavek nebo pár přes zadek je pro českou společnost norma, které se lidé moc nechtějí vzdát. Ale měli by. Důvody probrala moderátorka Bára Hlaváčková s klinickým psychologem, profesorem Radkem Ptáčkem. Ten byl jejím již třetím únorovým hostem k tématu o fyzických trestech, které otvírá v rámci pořadu Ženská tabu.
    Sledujte náš Instagram: / lifee.cz
    Staňte se fanouškem na našem Facebooku: / lifee.cz

Komentáře • 8

  • @rosnicka1472
    @rosnicka1472 Před 3 měsíci +6

    me tata hrozně mlatil a ponižoval. Trvalo mi to.vic jak 25 let, nez jsem se sebrala a vybudována si normální zdravý sebevědomí. Některá traumata ale přetrvávají i když s nima pracuju. Svoje deti absolutně nemlátím, chovam se k nim s respektem ale i s přísností a jsou to naprosto skvělí lidé.

    • @petrnovotny2253
      @petrnovotny2253 Před 13 dny

      To je mi líto. Váš otec musel být neskutečné hovado, doufám že mu nepůjdete na pohřeb hajzlovi.

    • @ruminabartova5355
      @ruminabartova5355 Před 11 dny

      Mohu vam zodpovedne rici ze psychicke tresty treba nemluveni nezajem urazeni se lhani nerealisticke pozadavky ktere dite proste nemuze splnit podezirani ze vseho mozneho a podobne jsou jeste horsi.

  • @user-ls6jt4cb1f
    @user-ls6jt4cb1f Před 21 hodinou

    Já jsem byl za komunistů rodičema hodně bit a nevím, že by to na mně zanechalo nějaké negativní následky. Pamatuju si jediný výprask, který mě hodně bolel a to proto, že jsem dostal neoprávněně. Tam, kde jsem si to zasloužil, jsem se skoro i smál. Já jsem patřil totiž do party sígrů a soutěžili jsme, kdo bude doma víc bit, protože to byl důkaz drsňáctví (dokonce jsme soutěžili o to, kdo bude mít ve škole víc poznámek a poznámka samozřejmě znamenala výprask). Odnesl jsem si z toho ale jeden poznatek: bití k žádnému pozitivnímu výsledku ve výchově nevedlo a proto jsem já nikdy žádné dítě neuhodil, považuji to totiž za selhání ve výchově. Když si rodič dokáže udržet respekt nenásilnými metodami, nemusí sahat po rákosce ani facce a dítě si ho víc váží. My jsme měli z rodičů, co nás bili, akorát srandu. Za našich mladých let byly výprasky standartem a nevím, že by si z toho někdo něco dělal (ani rodiče ani děti), ale dnes už je to jiné, dnes sáhnout na dítě znamená psychické potíže u dítěte a proto je to nepřijetelné. Prostě jiná doba. Nevím jestli je to dobře nebo špatně, my jsme byli psychicky velmi odolní, ale dnešní mládež se při každé menší krizi hroutí a to podle mne rozhodně dobré není.

  • @jevickaromana6074
    @jevickaromana6074 Před 9 dny

    Říká se "škoda facky, která padne vedle", ne "škoda facky, která padne". To úplně postrádá smysl.

  • @libusebala1393
    @libusebala1393 Před 3 měsíci +1

    Jsem nejmladší z 8 děti, rodiče nás netrestali

  • @libusebala1393
    @libusebala1393 Před 3 měsíci

    Jsem nejmladší z 8 děti, rodiče nás netrestali