Hifi erősítő választás tippek kezdőknek

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 11. 2021
  • 💡 Ezzel a videóval szeretnénk tippeket kínálni minden kezdő, hifi építés előtt álló felhasználónak, aki életében először vásárol otthonra sztereó erősítőt, de néhány támpontra lenne szüksége. A következő ilyen jellegű részben arra is kitérünk majd, hogy mikor és milyen szempontok alapján érdemes különálló D/A konvertert választani. Köszönjük a sok építő hozzászólást, találkozunk a következő videóban!
    🔈 Hangfal választás tippek kezdőknek:
    • Hangfal választás tipp...
    🎧 Hogyan válasszunk fejhallgatót:
    • Hogyan válasszunk fejh...
    ⚽️ Hogyan válasszunk fülhallgatót sportoláshoz: • Hogyan válasszunk fülh...
    📻 Sztereó erősítő tesztek a belépő kategóriától a high end szintig: bit.ly/315rEok
    💻 Kövess minket Facebook-on: / audiovisiononline
    📷 Instagram: bit.ly/2A2F8nx
  • Věda a technologie

Komentáře • 44

  • @av-online-hifi-tesztek
    @av-online-hifi-tesztek  Před 2 lety +7

    A videóban elhangzó, esetleges szóbeli pontatlanságokért és fogalmazási hibákért szíves elnézést kérünk.
    Köszönjük a hasznos hozzászólásokat, igyekszünk minél hatékonyabban kutatni az információkat és még jobb tartalmakat készíteni Nektek a jövőben!

  • @vilmosszucs7704
    @vilmosszucs7704 Před 10 měsíci +1

    Amire pénzed van azt vedd meg. Hülyeség a kezdő haladó stb felhasználókról beszélni. Ami tetszik!!!

  • @ferenchorvath5311
    @ferenchorvath5311 Před 2 měsíci

    Egyik ismerősőm vett egy hangfalpárt, melyben 16cm kosárátmérőjű mély-közép hangszóró volt csipogóval. 200 watt teljesítmény volt ráírva. A 20 wattos erősítője leégette a hanghszóró tekercseit! Most mondják, hogy a teljesítmény nem számít. Aki nem ért a teljesítményekhez, az így jár!!

  • @attilazimonyi2112
    @attilazimonyi2112 Před 2 lety +2

    Minden fém alapú vezető lehet antenna.. Teljesen mindegy a befotrasztott kábel vagy villáscsatlakozó... A hangerőszabályzás kritikus sok szempontból...és nem folytatom....mert megsértek valakiket...

  • @gaborlehota9799
    @gaborlehota9799 Před rokem

    Szia! Érdeklődnék mint kezdő hogy milyen erősítőt ajánlanátok bronze 100 hangfalhoz? Minden zenét szeretek. Max200 at szeretnék rákölteni,lehet használt is!

  • @danielhorvath6098
    @danielhorvath6098 Před 2 lety +4

    Én szívesen megnéznék egy Cambridge Audio AXA25 tesztet, nagyon tetszetős erősítő

  • @janosszabo1849
    @janosszabo1849 Před 2 lety +2

    Jó estét Egy olyan kérdésem lenne mekkora teljesítményű erősítő vagy előerősítő lenne ideális 1pár Magnat vector needle 3 Way 4 Bass Drivers 200/320 W és 1pár Magnat 144 422 3 Way Double Bass 190/360 W még 1 Magnat subwoofer 302a köszönöm

  • @JohhnyFirpo
    @JohhnyFirpo Před rokem

    Szia Üdv. Megtudnád mondani légyszíves hogy egy Pro-ject stereo box, dac és 1pár speaker box 5 milyen kategóriát képvisel? Nagyon köszi

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Před rokem +1

      Szia,
      Abszolút tisztességes belépő kategória rendkívül kedvező méret igénnyel.

  • @MixuQ
    @MixuQ Před 2 lety +3

    Hangszóró, erősítő vásárlásnál első szempont: hallgasd meg, hogy tetszik-e a hangja. Ennyi....
    Ezen kívül, ha az egyenirányítás nem egyetlen szál diódával történik hanem graetz-cel, akkor lényegtelen a fázis (ha pedig valamiben nem az van, akkor az instant kuka)...
    Én hiányoltam az általános karaszterisztikákat, hogy mit érdemes és nem érdemes figyelembe venni vásárláskor, pl damping, THD és hasonlók... Nekem nem mondott semmit sem ez a videó. Javítsatok ki, de nemrég vettem használt erősítőt (150€ kategória) a hangszóróimhoz, a következők alapján: elég erős legyen, hogy meg tudja hajtani őket, ha kell, és akkor is tiszta jeled adjon (kb 100w), jócskán alacsony torzítással és 320-as csillapítással. Öröm hallgatni. Ami szerintem még árulkodó lehet, hogy amelyik erősítőn dB-ben adják meg a hangerőt, az már nem a legalsó kategória...

    • @keresztnevemvezeteknevem5395
      @keresztnevemvezeteknevem5395 Před 2 lety +5

      Ha túllépünk a középiskolai elektrotechnika szakkör szintjén úgy a HiFi irányába, akkor ha kipróbáljunk bizony tapasztalhatjuk, hogy van hatása, hogy hogyan dugjuk be azt a fránya tápkábelt az aljzatba! ;) Én főleg a szűrt tápnál hallom. A HiFisták egyik fele hallja, a másik fele meg elolvassa az erősítő használati utasításában levő paramétereket és annak örül. Mindenki talál valami szépséget, a kreativitásának teret ebben a műfajban. ;)
      Amúgy gratulálok a jól sikerült választásodhoz, ez a lényeg, a jó hang.

    • @MixuQ
      @MixuQ Před 2 lety +1

      Lehet, igazad van, audiofil nem vagyok :D de csak figyelembe veszem a paramétereket, ha nincs más támpontom... Minél kisebb thd és minél szélesebb frekvencia átvitel szerintem számít...

  • @klementattila8223
    @klementattila8223 Před 2 lety +1

    Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek.Az alany egy pár Infinity Reference 61i MkII hangfalpár.Jelenleg egy Harman/Kardon BDS 275 hajtja(tudom nem hozzávaló:).Akérdésem az lenne milyen sztereo erősítőt ajánlanátok hozzá.Válaszotokat előre is köszönöm;)Üdv.:Ati

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Před 2 lety +1

      Üdv!
      Az Infinity hangsugárzók magasabb minőséget képviselnek, ezért ha egyértelmű előrelépést akarsz a H/K-hoz képest, akkor mindenképpen a videóban is megnevezett "középkategóriából" lenne érdemes válogatni. Ahogy a videóban is elhangzott, a hangfalpár újkori árához hasonló összegért célszerű hozzá erősítőt társítani. Olyan gyártók termékei érhetők el e szegmensben, mint az Arcam, Hegel, Rotel, Marantz és még sorolhatnánk. Ha viszont használt erősítőt keresel, azzal kapcsolatban nem tudunk érdemi infót nyújtani, mivel a használt piacon elég hullámzó árak és esetleges kompromisszumok vannak - minden esetben javasoljuk a személyes kipróbálást. Sok sikert a választáshoz, majd írd meg, hogy mi lett végül!

  • @csanad88
    @csanad88 Před 2 lety +1

    Szeretnénk azért hozzáfűzni a videó még egy gondolatot olyan gyártótól ne vásároljonk szerintem aktív hangfalat ami egyéb perifériák is gyárt pl. billentyűzet

  • @toto05691
    @toto05691 Před 7 měsíci +1

    Évek óta Onkyo A-5VL -t használok...most vettem hozzá ACOUSTIC ENERGY AE100 MKII-t a Castle Knight 3 mellé. Én elégedett vagyok vele.

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Před 7 měsíci +1

      Nagyon jó ár/érték arányú erősítő, kár hogy már nem gyártják. Meglepően dinamikus hangú és igényes belső felépítésű volt Nem mellesleg jól nézett ki a szimmetrikus előlap és keskeny dizájn.. Sok kellemes zenehallgatást hozzá!

  • @zoltanmadarasz238
    @zoltanmadarasz238 Před rokem +2

    ACOUSTIC ENERGY AE100 MKII -höz milyen belépő erősítőt ajánlanátok, ami egy 100 ezres hangfalpárhoz reális tudást nyújt?

  • @jozsefgaspar5976
    @jozsefgaspar5976 Před 2 lety +2

    Nem az ínyenceknek szól, én is az vagyok, csak nekem nincs annyi pénzem...

  • @janoszsiga6833
    @janoszsiga6833 Před rokem

    1/3 igaz

  • @IstvanSzabolcsKercza-dz7lg

    Denon PMA 600 NE HiFi es penztarca Baratoknak

  • @Morzsika007
    @Morzsika007 Před 2 lety

    Kiváncsiságból kérdezném a hozzáértőket és tapasztalt Hifi rajongókat, hogy melyik kategóriába sorolhatóak a régi csúcskészülékek pl Pioneer A-6X6, 7x7, 8X8 modellek vagy ezekhez hasonló 25-30 éves integrált erősítők. A mostani belépőszint ezek alatt van bőven vagy a kor haladtával változott a helyzet!és a mostani belépő hozza ezt a szintet? Paraméterükben az öreg gépek komoly értékeket képviselnek, legalábbis én úgy látom. Arra irányulna a kérdésem, hogy inkább nézegessek régi profi cuccot vagy inkább új belépőt, árban kb egyeznek. 80-150 E Ft.

    • @laszlobarany5368
      @laszlobarany5368 Před 2 lety

      A régi hifi eszköz vásárlása elég nagy lutri. Ilyenek megvásárlásánál a kedvező árcédulához érdemes hozzákalkulálni egy esetleges javítás költségeit is, amennyiben nem rendelkezel elektronikus eszközök javításához szükséges gyakorlati tudással, ismeretekkel. Az általam leírtak nem zárják ki annak a lehetőségét sem, hogy régi, használt készülékből is találhatsz makulátlan állapotú berendezést.
      Hangminőség szempontjából szinte mindegyik eszköz másképpen szól. Nem nagyon lehet így összehasonlítani őket. A felvázolt összegből én vagy új eszközt vennék, vagy olyan használtat amelyik nem túl régi konstrukció. A használt eszköz ára "általában" az új árának a fele szokott lenni. Én inkább egy adott hangzásra mennék rá, mint csak az árcédulára. A jól megválasztott erősítő, egy nagyon fontos eleme az egész hifi láncnak. Nem érdemes rajta spórolni. 150 és környékéért, már elég komoly használt, de nem nagyon régi erősítőt lehet kifogni a használt piacról.
      (A régi pio-k általában fix tápkábelűek, ez nem igazán előnyös tulajdonság a mai világban, mint ahogy az a videóban is elhangzott.)

    • @Morzsika007
      @Morzsika007 Před 2 lety

      @@laszlobarany5368 Köszi a választ. Azért is kérdeztem, mert rengeteg régi és új modell van a piacon és sok energiabefektetés és idő lenne több modellt is kipróbálni. Ezért kértem segítséget, hogy felesleges köröket ne fussak. Nyilván az ember a lehető legjobbat szeretné kiválasztani magának egy adott összegből. Az sem mindegy milyen forrással hallgatjuk ugye. Én is úgy vagyok, hogy inkább újabb darabot vennék, mert az alkatrészekre rossz hatással van az idő meg egy régebbi konstrukció, de ennek ellenére a paraméterek messze jobbak, mint egy belépő kategória. Persze ezek számok, össze kell hasonlítani a hangjukat.

    • @laszlobarany5368
      @laszlobarany5368 Před 2 lety

      @@Morzsika007 A probléma azzal tovább mélyül, hogy a hifi berendezéseknek van egy bizonyos bejáratási idejük. A boltban kicsomagoljàk, meghallgatod, hazaviszed és egy hónap múlva tök másként fog szólni, mint ahogyan azt a boltban megtapasztaltad.
      A műszaki paraméterek nagyon fontosak ( feltéve, hogy igazak), de koránt sem elégségesek. Például itt van a damping faktor kérdése (régi + csöves erősítők rákfenéje szerintem). Számomra egy alacsony dampingú erősítő már majdhogynem az élvezhetetlen kategória, míg mások el sem tudnák képzelni a zenehallgatást csöves hang nélkül. Szóval egy nagyon bonyolult képletet kell tudni megoldani a hifizés területén ahhoz, hogy egy magasabb szintet tudj elérni a minőségi zenehallgatàs területén.
      A témában nagyon jó "alapszintű" olvasnivalók a neten: audioland; audiolife; audioworld; hangzásvilág, stb.

    • @Morzsika007
      @Morzsika007 Před 2 lety

      @@laszlobarany5368 Azt nem tudtam, hogy az erősítőknek is van bejáratási idejük.
      A Damping factor, ahogy írtad régebbi erősítőknél kevesebb, bár amit én hallgattam Pio A-777 annak ez az érték 150 meg a Yamaha AX492-nem 240. De sok eszköznek 100 alatt van. Ez az egyik tulajdonság, amit figyelembe veszek vásárláskor.

    • @laszlobarany5368
      @laszlobarany5368 Před 2 lety +1

      @@Morzsika007 Nekem hegel van, > 1000. Ez nagyon "feszes", de én ezt szeretem. Próbáltam 100 alattiakat is, de a mély hangok visszaadásában azok elvéreztek a nekem tetsző hangú hangsugárzók esetében.

  • @3erMatt
    @3erMatt Před 5 měsíci

    Jóisten gyere le... Cserélhető tápkábel..
    Az aljzatokkal és falban futó vezetékekkel mi lesz? Ezt tényleg elhiszitek?

    • @GBatya
      @GBatya Před 5 měsíci

      Szinusz csúcson történik az egyenirányítás (rövid ideig nagy áram) a kondik töltése miatt, ezért számít dugó, tápkábel stb. ohmikus ellenállása. Műszeresen mérhető. Teljesítmény tényező korrigált tápban (ahol szinte folyamatosan folyik áram) ott jóval kevésbé számít.

  • @misztert01
    @misztert01 Před 10 měsíci

    Én ajánlom nektek mi legyen a végcél :) czcams.com/users/shorts1f-PcdQZt50

  • @zoltanszalai1941
    @zoltanszalai1941 Před 2 lety +2

    Mindenkinek gratulálok, aki hallja a tápegység, vagy a vezetékek hangját XD Pláne aki meghallja, hogy fordítva van bedugva a villásdugó XD Szerintetek egy IC-ben össze vannak válogatva a tranzisztorok bétára?? Ez csak kinlódás amit csináltok. Egy normális-átlagos alkatrészekből épített erősítő teljesen megfelelő otthonra.