Klíma vs Elektromos fűtőpanel I Összehasonlítás, reakció, 2. Rész

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 09. 2024
  • Elektromos fűtéssel foglalkozó videó
    Kapcsolat: www.futesotthon.hu
    ajanlat@futesotthon.hu

Komentáře • 62

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 Před 8 měsíci +2

    Már kb 5 éve használok klímás és hőszivattyús fűtést nekem nagyon jól bevált gazdaságos és abszolút nem zavar, mert éjszaka nem járatom. hőszigetelt a ház reggelig minimális hőmérséklet esés.

  • @steve_video
    @steve_video Před rokem +5

    A klímának kérdéses költségei LEHETNEK, az adax viszont 4x annyi (ha ilyenek maradnak a telek akkor még több) áramot fog fogyasztani a teljes életciklusa alatt és ez nem feltételes mód hanem fizikai tény.

  • @peterk0203
    @peterk0203 Před rokem +9

    Én voltam az egyik "kritikus" az első videónál. :) Becsülöm a jó szándékodat, hogy ki akartad egészíteni az első videót, de a problémám továbbra is megvan. Így kár összehasonlítani a kettőt. Az nem jó, hogy hasadra ütsz és kijelented, hogy öt évre számolsz, mert addig tart a garancia. A garancia csak egy dolog egy fűtési rendszer telepítésénél. A sok paraméter egyike. Autókat sem úgy hasonlítunk össze, hogy csak az első - tudomisén - százezer kilométerig számoljuk ki az árát+költségeit, mert addig adnak rá garanciát. A teljes időszakra, amíg az autó a miénk, arra számoljuk ki és hasonlítjuk össze a költségeket. Egy autó esetén az öt év még el is lenne fogadható - sokan cserélik ennyi időnként az autójukat -, de fűtést senki nem öt évre telepít. Így annak sincs semmi jelentősége, hogy az ötödik év végén éppen hol áll a büdzsé. Az számít, hogy a teljes tervezett élettartamra vonatkoztatva melyiknek mennyi a teljes költsége (mindenestül, telepítés, használat, karbantartás, csere, satöbbi).
    Másrész a számítás sem kerek továbbra sem. Vagy legyen H tarifa, vagy ne legyen, mert most költségeit beszámoltad, de az előnyeit nem. A klíma vs elektromos fűtőpanel elektromos fogyasztását könnyen össze lehet hasonlítani, hiszen csak két paraméteren múlik: a hatásfok és az ár. Mindkettőt ismerjük. Az elektromos fűtőpanelek kb. 100% hatásfokkal üzemelnek, a klímák a mi éghajlati viszonyaink mellett 290-330% hatásfokkal. A tarifa pedig úgy néz ki, hogy a klíma H tarifát használ, az elektromos fűtőpanel meg normál A tarifát. Mégpedig a 70 forintosat, mert a kedvezményes keretet egy átlagos család körülbelül elfogyasztja világításra, mosásra, főzésre, tévé, számítógép ésatöbbire. Ez is ismert, hiszen a kedvezményes limit éppen azért lett 210kW/h, mert ennyit fogyaszt egy magyar háztartás átlagosan. Akkor számoljunk is eszerint, tehát a hatásfok és a tarifa különbséggel is. A hatásfokban kb. 3-szoros a különbség, árban kb. 2.5-szörös (a H kb. 40%-a a normál 70Ft-os árnak), így a teljes, forintban vett különbség a H tarifás klíma és az elektromos fűtőpanel között jó közelítéssel 3 x 2.5, azaz 7.5-szeres. Ha tehát a klímára 100 ezret számoltál elektromos fogyasztásra forintban, akkor a fűtőpanelre 750 ezret kellett volna. Ez tényleg "labor" számítás, ebben nincs további figyelembe veendő paraméter a hatásfokon és a kilowattonkénti áron kívül, a különbség ennyi.
    Lényeg a lényeg, hogy mindkét fűtési módszer a jövő, mert zöld, és az lenne a jó, ha minél többen választanák valamelyiket. De az, hogy melyiket, azt mindenki kalkulálja ki magának. De ne így. :) Általánosságban annyit nagyjából ki lehet mondani, hogy minél jobb szigetelésű egy ház, annál kisebb arányban szerepel az összes költségben az elektromos áram költsége, így annál kevesebbet számít az áramra kifizetett pénzbeli különbség, és annál többet az egyéb költségek - beruházás, karbantartás, javítások, satöbbi. És ahogy gyengül a ház szigetelése és nő a fűtési igénye, úgy lesz egyre nagyobb tétel az áramra kifizetett díj, és csökken arányaiban a beruházási/karbantartási/javítási költség. Úgyhogy egy nagyon jól szigetelt házba érdemes az elektromos fűtés felől elindulni, a nem jól szigetelt ház esetén meg a klíma felől. A kettő között meg mindenki kalkulálja ki magának, a saját adottságai szerint. Lehet vegyíteni is a kettőt, adott esetben jól megférnek egymás mellett is.

    • @steve_video
      @steve_video Před rokem

      nyugodtan lehet egy H tarifás klíma hatásfokát 4es szorzóval számolni, SCOP4 alatti klímát szerintem nem is nagyon lehet kapni és a SCOP a teljes szezon átlagos hatékonyságát mutatja, amibe benne van, hogy ilyen időben (ami évek óta a tél nagy részén jellemző) COP5-6-ot is tudnak még a klímák -10ben meg lemennek COP2-re (a gyengébbek, a rendes fűtő klímák még ott is COP3 felett vannak)

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Před rokem +6

    A tényekkel probálsz vitatkozni , a fűtőpanel 1kw áramból 1kw hőenergiát termel egy klima meg 4-et . Soha nem jön ki a matek + azt soha nem veszet számításba hogy a nagyobb teljesítmény miatt ujra kell vezetékelni a ház villamos hálozatát ami mai áron egy átlagos háznak minimum 1-1,5 millió .

    • @danielnagy6809
      @danielnagy6809 Před 10 měsíci

      Ha bekerülési és karbantartási költsegeket is beleteszed a matek egy jó ideig kijön. Az újravezetékelés pedig hülyeség. Amelyik vezeték elbírja a 3,5es klímát, abba a 2kWos fűtőpanelt is bedughatod.

    • @visztavisztala7262
      @visztavisztala7262 Před 3 měsíci

      @@danielnagy6809 a matek csak neked jön be egy 3,5kw klima leadot teljesitménye 4,5 coof értékel közel 12kw nyi
      a 2kw fütöpanelod meg 2kw marad és 12kw nyi fütöpanel az 12k \220 =54 A szoval számolgassunk csak
      fogyasztásrol neis beszéljünk ora\16A a klima az ugyan olyan teljesitményü fütöpanel meg ora\54A

    • @danielnagy6809
      @danielnagy6809 Před 3 měsíci

      @@visztavisztala7262 hujuj… a 3,5-es klíma az a leadott teljesítményt jelöli minden esetben, nem a felvettet.Innentől borul a matekod, úgyhogy kezdd újra a számolást, mert sokkal szűkebb az az olló.

    • @visztavisztala7262
      @visztavisztala7262 Před 3 měsíci

      @@danielnagy6809 természetesen igazad van de ha 3.5 visszaosztod meg kapod a felvet teljesitményt az viszont nem lesz 2kw az fütöpanelod 750w a felvet teljesitményed a klimán abbol állit elö 3,5kw
      és ebol számoltam ki neked ha egy klima 3,5kw venne fel arányaiban akkor is kevessebbet fogyasztana a teljesitménye töbszöröse ellenére
      összefoglalva egy 2kw fütöszál leadott teljesitménye 2kw egy 2kw klima 4,5coof értékel szorozva 10kw körül ad le hömérséklet arányába ugyan annyi felvet áram mellett
      2kw versenyeztetünk 10kw elenében értelmetlen a válalkozás tisztelettel

  • @azrael834
    @azrael834 Před 11 měsíci +2

    Egyértelmű klíma!

  • @zoltanpaplanos4686
    @zoltanpaplanos4686 Před rokem +4

    Én meg egy másik kritikus voltam: Igen itt ha már behoztad a H-tarifát....akkor ezt nem korrigáltad....de nézzük a számokban! Nálam fűtésre 620 Kwh/téli fogyasztás (6 hó) klímánként (A+++) és ha behoztad a H-mérőt akkor ez 23 Ft/kwh KORLÁTLAN MENNYISÉGBEN TÉLEN! Így a matekod szerint a fogyasztás számokban kifejezve: 620 x 23 = 14.260 ft / tél! Nálam H-mérő 220.000 Ft volt ezt megjegyezném, de ebben itt tényleg nagy a szórás ebben nagyon is igazad van! A hangban szintén van igazad! Valaki érzékeny rá, de ez szerelő függvénye is! Illetve párás helyeken tényleg nem tanácsos a klíma! De fogyasztásban fűtésben jelenleg veri! (5+ évnél már tuti!) De megint egy konkrét példa számokban FIGYELJ: 10 év: Klíma esetén 2022-es példa valós számokkal: 350.000 (gép) + 60000 (telepítés) + 200.000 (karbantartás a garanciához minimum 1x) + 142600 (fogyasztás, h=23ft/kwh) = 752.600 ft és ahogy említettem nálam H-mérő nálam: 220.000 így = 972.600 ft! ! Illetve abban is jó gondolatod, hogy komplexebben kell gondolkodni! pl szigetelés nélkül ezek a számok nem sokat érnek! Tehát az se megoldás csak úgy hogy vegyünk klímát vagy valamit....mert az önmagában az már megoldás! De ha bizonyos feltételek adottak (pl szigetelés megfelelő mértékű) és nem milliós tétel a H-mérő kialakítás sem, és maga az egyén sem túlérzékeny, mert valakit a legkisebb zaj, légáram is zavar. Akkor megfelelő időtartamra tervezve (10 év) a Klíma nagyon is lehet nyerő!

    • @steve_video
      @steve_video Před rokem +1

      Szerintem rossz a megközelítés. Minél szarabb a szigetelés annál jobban megéri a klíma mert a befektetés ugyanannyi a passzívházban is meg a vakolatlan B30 házban kapcsolt gerébtokos ablakkal is, de a passzivházat az adax is kifűti A1 tarifáról évi 15ezer forintból mig a megénekelt B30 házat az adax évi 600ezer villanyszámlával fűt fel, a klíma meg H tarifával 51ezerből, A1 tarifával 70Ft-os árammal 150ezerből. Minél rosszabb a ház annál jobban nő a klíma előnye a COP1-el szemben.

  • @TheMzs1978
    @TheMzs1978 Před rokem +3

    Tények : 154nm a házam 5cm szigeteléssel allando 20 fokon 170e az éves gázom + 2db 3.5kw klima (amit tavaly rakattam fel mert készültem a rezsiháborúra 700e volt kompletten ) ha klimával fűtenék akkor is kijönnék évi 200 alatt ha h tarifáznek akkor meg bőven .

    • @fanatikbitcoin5291
      @fanatikbitcoin5291 Před 9 měsíci

      ja, meg amit mi kifutunk az 1*3.5 kw-tal, oda hany infrat kene felszerelni??? Nekem van a mellekepuletben, de csak alatta van meleg, 2 lepessel mellette mar kajak fazok!

  • @juditandadam8888
    @juditandadam8888 Před rokem +1

    Szia! Köszönjük a videót, hogy elkészítetted! Ha pár nappal hamarabb csinálod az elsőt, lehet másképpen döntünk. 😄 Röviden, de tényleg röviden... A társasházi lakásunkban ami egy szigeteletlen tégla lakás (53m2) elpusztult a gázkazán, amiből egy új, plusz a kéménnyel való babrálás, kőműves munkák, daruskocsi, 2 - 2.5 millióból jött volna ki. 2-3 éve lehet a fele lett volna...de erről kár beszélni most... Természetesen erről ment a melegvíz fűtése is, ami fantasztikus élmény volt tavaly március környékén. Wim Hof módszer kipipálva... :D De szerencsére akkoriban találtam rá a csatornádra és vettünk is gyorsan egy Adax Glamox 1000W norvég panelt a hálónkba pár nap alatt. Így nem fagytunk meg. Majd hetek múlva megjött egy Ariston okos bojler. 1 hónap múlva pedig a nappaliba vettünk egy klímát, ami a konyha felé is fúj meleget vagy hideget. :) Közben nyílászáró csere nyáron.
    Na de... Ami miatt írtam az elején, hogy másképp döntünk ha hamarabb csinálod meg ezt a videót, az a következő dolog miatt volt. A hálónk kb. 8,5m2. Ebből 2 fal, szigeteletlen társasház sarok falrész. A norvég panelt, kevésnek éreztük a feladathoz néha, így vettünk a hálóba is egy klímát ami 340.000 pénz.
    A kérdésem az, hogy szerinted mekkora Glamox látta volna el a feladatot ilyen esetben? 1200, 1500W ? Illetve hogy a lakásunkban megjelent a penész a hideg beálltával, hiába szellőztetünk naponta... erre tudsz valami megoldást? A párátlanító készülékekről olvastam hideget meleget...
    Arról ne is beszéljünk hogy a klíma hangját hogyan lehet megszokni... 😵‍💫 Még szokjuk... Köszönjük megtisztelő válaszod! Szuperek a videóid. :)

    • @steve_video
      @steve_video Před rokem +1

      Ha 8,5m2-t nem tud egy 1kw-os fűtőtest melegen tartani úgy, hogy ezen a télen még nem volt hideg akkor ott brutális szigetelési gond van. Nagyon fel kell fűtenetek a lakást és nagyon alacsonyan tartani a páratartalmat ha nem akartok penészt törölgetni folyamatosan. ha mittomén 22fokos levegőt csináltok akkor a falatok simán lesz 14fokos a távolabbi helyeken és ott már csapódik is ki a pára = penészedik. Itt jön be a szigetelés (egyik) előnye, 22 fokos levegőnél a távoli sarokban is 18-20fokos a fal, harmatpont felett van: nincs páralecsapódás, nincs penész. Szóval vagy szellőztettek mint a kisangyal és fűtitek ezerrel a lakást, vagy megoldjátok, hogy kevesebb pára keletkezzen (szárítógép teregetés helyett: mosásonként 2-4 liter vízzel kevesebb megy a levegőbe) vagy páramentesítőgép vagy egy pár hővisszanyerős szellőztető beépítése a lakás két végébe szinkronba járatva.

    • @juditandadam8888
      @juditandadam8888 Před rokem +2

      @@steve_video A szigetelés jó ötlet persze, de mi hiába szeretnék, a társasház többi tagja nem...

    • @steve_video
      @steve_video Před rokem +1

      @@juditandadam8888 Nyilván ezzel nem lehet mit kezdeni de ha maradnak a jelenlegi vagy hasonló energiaárak akkor egy idő után csak fájni fog a többi lakónak a gázszámla...

    • @zoltanmaczko4846
      @zoltanmaczko4846 Před rokem +1

      Ezt pontosan ki kellene számolni. De jellemzően 1m2 szigeteletlen B30 vagy km tégla külső -13 és belső 21 fokra számolva a hőszükséglete 48-52W körül van.
      De aki pontos akar lenni csináltat tanúsítványt, azzal nem lő mellé, cserébe teljes lakásra megkap mindent is.A fűtés beruházás teljes költségéhez képest elenyésző az a 12-14ezres ára.

    • @istvanvarga3326
      @istvanvarga3326 Před rokem +3

      Párátlanító készülékekből csak kompresszorosat... igen lesz hangja, de kiszed a 0,5-1 liter párát egy óra alatt. Így ha naponta elindítod 2-3x egy órára már az nagyon sokat számít. Amúgy klíma mellett érdekes, hogy penészedtek... annak pont az az előnye egy fix panelhez/radiátorhoz képest, hogy keveri a levegőt, azaz sokkal jobban képes pl hideg sarkokat is fűteni. Fürdő szellőztetés van-e? főztök-e sokat? Van-e konyhai elszívő? Ha nincsen akkor akár egy egyhelyiséges hővisszanyerős készülék is javasolt lehet és az had menjen akár éjjel nappal... egy ilyen beszereléssel együtt közel 200e Ft, de pl nálunk bevált: földszinti (alatta szigeteletlen pince ) régi nagypolgári lakásban 6-8%-kal sikerült lejjebb vinni a páratartalmat. Ott kezdenék, hogy szereznék egy páratartalom mérőt meg egy infrás/lézeres hőmérőt, hogy kiderüljön hol mennyire párás levegő és mennyire hidegek a falak, mert ha csak pl egy sarok, akkor azt könnyen lehet kezelni. Hideg falakra pl az infrapanel is jó lehet mert az nagyobb térben szór és magát a felületet melegíti. Sokszor már az is elég ha 3-4°C-kal meg tudod emelni az adott hideg falrész hőmérsékletét, mert akkor már nem lesz párakicsapódás... nálunk a leghidegebb pont 14 fok volt egy sarokban. Kapott egy kicsi 500W-os panelt ami pár órát megy egy nap így már nem nagyon meg 19°C alá...

  • @Gabesz984
    @Gabesz984 Před rokem +2

    Kicsit árnyalnám. Nekem nappaliban Emura, hálóban Perfera van. Konkrétan alatta alszom, jól van méretezve konkrétan hangtalan. Fűtésre es hűtésre is tökéletes. 4 klímával fűtünk 100m2 15-18kw a napi teljes fogyasztás, ebben a nem túl hideg idoben( 4,2kw 3 db 2,5kw).

    • @istvanvarga3326
      @istvanvarga3326 Před rokem +1

      A daikin perfera egy teljesen más világ... majdnem egy milló Ft csak a gép! Én is néztem, hogy van parapet splitük a perferaban 20 db alatti hanggal, ami gyakorlatilag tényleg hangtalan... de meg is kérik az árát. Helyből beruházni 2,5-3 M Ft-ot, amit te írtál 3 db daikin klímára, azért nagyon komoly tőkét igényel indulásnak. Ne hasonlítsuk már a fenti példához ahol 300-400e ft os klíma vagy 200e Ft-nyi főtőpanel van ( 3,5 kw / 2x2kw) ;)

    • @Gabesz984
      @Gabesz984 Před rokem +3

      @@istvanvarga3326 jogos ha az árakat nézzük. De úgy érzem kategorikusan ki lett jelentve, hogy hálóba nem való a klíma meg hogy hangos. Ez nem feltétlen igaz a fenti példa alapján. Van az a klíma ami való, csak igen, drágább, mint a Gree, de egy Sensira is halk es az jóval olcsóbb is csak jól kell választani.

    • @istvanvarga3326
      @istvanvarga3326 Před rokem +1

      @@Gabesz984 Értem. Teljesen egyetértek veled. Csak a nagy árkülönbségen akadtam fent hogy kicsit almát a körtével... de valóban vannak szuper kis gépek már, amik hálószobában is simán jók. Meg még talán annyi hogy hálószobában úgyse kell éjjel olyan meleg, nappal meg többnyire nincs ott az ember. A videóban én inkább azt a részt értettem inkább a hálóra hogy ha kicsit a légköbméter akkon oda nem annyira jó a klíma, főleg ha csak egy kerül beépítésre. Akkor sokkal inkább egy nagyszobába, nappaliba érdemes, ahogy a videóban is elhangzik...

    • @steve_video
      @steve_video Před rokem +1

      @@Gabesz984 Nálunk 2 kisgyerek alszik egy gree amber royalos szobában, a szomszéd kutya ugatásának beszűrődése sokkal zavaróbb mint amit a gree produkál. 1-es ventilátorfokozaton 150w-os fogyasztással végigtolta az eddigi fűtésszezont, 22-23 fok van a szobájukban. Apámnál sima amber van, amellett is lehet simán aludni. Akit nagyon zavar a 1es fokozat (kb mint egy pc hűtője terhelés nélkül) az kapcsolhat silentet, az tényeg olyan, hogy figyelni kell be van-e kapcsolva a gép.

    • @Gabesz984
      @Gabesz984 Před rokem

      @@istvanvarga3326egyetértünk. A szoba mérete meghatározó kell legyen, vagy ahogy a videó első részében is elhangzik, hőigényt kell számolni és az alapján kell meghatározni, hogy milyen készülékkel szeretnénk/lehet gazdaságosan azt előállítani.

  • @jozsefkoroknai5727
    @jozsefkoroknai5727 Před rokem +1

    Drágám! Túl sok energiát fektetsz a fűtő klímák lenyomásába. Így ez nem összehasonlítás, hanem termék marketing.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před 11 měsíci

      Először is üdvözlöm! A csatorna szabályában benne van, hogy adjuk meg egymásnak a tiszteletet! Tegyen ön is így, nem vagyok a drágája...
      Továbbá semmi okom lenyomni egy olyan műszaki cikket, ami nem konkurenciája semminek, mivel egyedi. A videóban költség összehasonlítás látható, ami több éves tapasztalat és klímákkal foglalkozó szakemberrel való konzultáció alapján készült.

  • @szekreny0
    @szekreny0 Před rokem +1

    Nekem a második világháborús 1x15A villanyóraszekrény 2x32A egy nappali, dgy H tarifa 450 ezer ft haveri alapon...
    Az 6.400kwh 72ft os áram
    12.400kwh kedvezményes 36ft os
    18.000kwh H???

  • @Leslie19720110
    @Leslie19720110 Před rokem +1

    Több helyen olvastam,hogy egy-két klimához nem érdemes H tarifás dobozt felrakni,mert sokban kerül.Érdemes csinálni vagy nem ?

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před rokem

      Jó a kérdés, ez főleg attól függ, hogy pl mekkora helyiségeket akarunk ellátni hűtéssel, fűtéssel, és hogy kihasználjuk-e rendesen majd a klímát. Mert 1-2 kisebb miatt tényleg nem biztos, hogy megéri. De érdemes utánajárni, hogy kinek mennyi lenne a H-óra, mert az is eltérhet egyénenként.

    • @azrael834
      @azrael834 Před 11 měsíci +1

      Felénk már egy H-tarifa rendszer költségét 1 millióért vállalják. Mikor térül az meg, főleg ha gondol egyet a kormány és megszünteti? Szerintem 2024-ben az is megszűnik, mert olyan pénzhiány lesz.

  • @soltesznagytamas
    @soltesznagytamas Před 10 měsíci

    👏👍

  • @Towards32
    @Towards32 Před 9 měsíci

    Átlag fogyasztás feletti érték adax nál hamarabb eléredd nem? Akkor a kwh/ ár más igy jelenlegi modositás és nagy ház esetén ez kevésbé költséghatékony. Ilyen szempontbol másik a nyerő de ház kinek mi xd thx

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před 9 měsíci +1

      Így van, pontosan, az épületfizika mindenkinek más, és az is csak egy szempont. Ezért kell szakemberrel beszélni elektromos fűtés választása előtt.

  • @user-xn2cu8we1u
    @user-xn2cu8we1u Před rokem +2

    Az előző videónál kommenteltem, hogy mi pont a kettő végletnél vagyunk, vagyis akkor még nem voltunk közvetlen közelében. De mostmár aktuális, Gree klímával fűtünk, és egy adax compact wifi 1500w-os fűtőpanelt vettünk a plusz szobába mondhatni fűtés kiegészítéshez.
    Nem szeretnék megsérteni senkit, de én csalódott vagyok. Kezdeném a Budapesti üzlettel, úgy kellett kikönyörögnöm milyen típust, színűt, milyen lábat, és a plusz garanciát akarok. 3 hét után megjött, és nem lehetett az egyik lábát rácsavarozni a helyére. Ezt telefonon keresztül megis erősítették, hogy ez tényleg ilyen, fúrjam meg a helyét nyugodtan?! Hogy mi? Egyébként viszonylag jól mutat, nyilván nincs fogdosva állandóan, de maga a minősége olyan mintha... Mind1...
    Maga az árát szerintem nem éri meg.

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před rokem +1

      Bár nekünk nincs budapesti szaküzletünk, (és nem tudom melyik cég lehetett az eladó, mert van több is a fővárosban), de sajnálom, hogy így járt.

  • @steve_video
    @steve_video Před rokem +3

    Megint kicsit torzult kicsit a valóság szövete, H órával (ha számolod a költségét akkor számold az előnyét is) SCOP4-el nem 100e hanem 66e az éves dij ugyanannyi melegnek.

  • @SaNyIkArCsI
    @SaNyIkArCsI Před rokem +1

    Könnyű számolni a klímával. Add hozzá, hogy 5 év után felrakatsz egy újat. Másik oldalhoz meg add hozzá a fogyasztást. Szépen elmozdul a mérleg még így is.

    • @SaNyIkArCsI
      @SaNyIkArCsI Před rokem +2

      Nekünk mindkettő van. 4db 2KW-os elektromos konvektorunk van + 1db 1KW és 2 db 3.5KW Gree klímánk. Szépen megvannak egymás mellett. A klímánál a hangot, illetve a kezdeti magas árat szoktam felhozni hátránynak. Ha ezen túl vagyunk, a klíma abszolút győztes. Nappaliba, konyhába simán mehet. Szobába mi este kikapcsoljuk, vagy levesszük csendes üzemmódra és rásegít a konvektor. A klíma hangja szobában pedig megszokás kérdése, de hosszútávon éjszaka csendes üzemmódban egyáltalán nem zavaró.

    • @SaNyIkArCsI
      @SaNyIkArCsI Před rokem +2

      Még egy dolog. A H Tarifa költség klímánként osztódik.

    • @SaNyIkArCsI
      @SaNyIkArCsI Před rokem +2

      A radiátorokhoz ellenérv még, hogy ha több is van, nő az amperigény, ami ismét költség.
      Egyszerűen túl sok a változó.

    • @azrael834
      @azrael834 Před 11 měsíci +1

      10 év garancia van a GREE és Cascade klímákra. Még a régiek is elmennek 15 évet simán, ha jól vannak szerelve. Klímákban az a jó hogy viszonylag keveset fogyasztanak. Akinek van pár napeleme fent. Télen is termel annyit hogy egy-két klímát lazán elvisz, viszont hőszivattyút, vagy 2000W-os paneleket nem biztos.

  • @mihalyturanyi6634
    @mihalyturanyi6634 Před 9 měsíci

    Klima és kondenzációs gáz kazán. Nappal klíma, mert melegebb az idő, jobb a hatásfok. Ha napellem van még áram is van hozzá valamennyi. Éjjel meg a gáz kazán.

  • @andrasnagy1770
    @andrasnagy1770 Před rokem +1

    Ez így nem kerek! Egy két kilovattos fűtőpanelt hosszútávon nem konektorból használunk! Ennek már kell külón kismegszakító villanyszerelés stb! Ha esetleg több helységgel számolunk, akkor fázis bővítés! Tűzhely, bojler, fűtés, a háztartás, mosógép, szárító, mikró! 32 amper nem elég! 30 nm2 nem életszerű!

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před rokem

      Kedves András, köszönöm a hsz-t. Azonban egy 2000W-os elektromos szerkezetet a már 20 éve használatos rézvezetékek mellett nyugodtan lehet konnektorról használni, hiszen csak 8,7A áramerősségű. Ez már sok sok éves gyakorlat, legyen az fűtőtest, vagy vízmelegítő, vagy bármi más. Még a 2500W-ost is lehet, csak olyan esetben nagyobb keresztmetszetű réz vezeték szükséges. Villanyszerelési megoldást természetesen szoktak alkalmazni olykor, de azt túlbiztosítási okokból, bár az 2500W és felette jellemző szintén, pl elektromos sütő esetén.
      A 32A természetesen pedig abban az esetben elég, ha a háztartás többi fogyasztója is partner ebben. Ez mindenkinél változó. Természetesen több fős család, napelem, stb esetén a 3 fázis szükséges.

    • @andrasnagy1770
      @andrasnagy1770 Před rokem +1

      @@elektromosfutesek Egy két készülék esetén igazad lehet! De egy 4-5 helységes családiház vagy lakás esetén már a villany bővítése elkerülhetetlen. Amit igen is bele kell számolni a költségekbe! Arra kérlek számolj egy költséget 8kw multi split 4 beltérivel, és négy fűtőpanel esetére. Persze nem 38ft/kw hanem 70ft! Hisz egy család az árcsökkenetett részét az áramnak alapból elfogyasztja! Jók a videóid! De erősen fűtőpanel párti vagy! És légy kedves 10-évre kalkulálj! Jelenleg gáz fűtésről álok át kiegészítésként elektromosra. Az egészet számolom nálam másképp jön ki a matek!

    • @korneltakacs9157
      @korneltakacs9157 Před rokem

      ​@@elektromosfutesek Sajnos az "utólagos" dugaljakat a meglévő villamos hálózatról szokták leágaztatni, amely 2,5nm-es Cu gerincvezeték szokott lenni, melynek folyamatos terhelhetősége 12A. Namármost, ha csak két ilyen eszközt bedugnak ide-oda, az valahol 2x8.7=17.4A lesz (1 fázis esetén). Ilyenkor jön az ötlet, hogy hálózat bővítést kérnek, majd a betáp 25A-es lesz, de az épületen belül marad a vezetékelés az eredeti állapotban. A lényeg, hogy ilyen esetben időzített bombán ül az ember. Az nem kérdés, hogy le fog-e égni a villamos hálózat, csak az hogy mikor. Ilyen teljesítményű villamos készülékek beszerelését csak a villamos hálózat megvizsgálását követően javallom.

    • @danielnagy6809
      @danielnagy6809 Před 10 měsíci

      @@andrasnagy1770 A példádban szereplő lakásban a klímák esetén pont ugyanúgy szükséges a hálózatbovítés. Sőt, ha H tarifával számolsz kötelező. Míg az elektromos fűtőtestnél csak opció, ha szarul szigetelt a ház. Persze ebben az esetben hülyeség is az elektromos panel eleve.

    • @danielnagy6809
      @danielnagy6809 Před 10 měsíci

      @@korneltakacs9157maximum a szabad ég alatt csinál folyamatos terhelést.

  • @fanatikbitcoin5291
    @fanatikbitcoin5291 Před 9 měsíci

    es ha szeretnek esetleg nyaron a 35-40 fokokban egy kis husset, akkor szereltessek fel klimat??? iiiijjjjj.... teso...

    • @elektromosfutesek
      @elektromosfutesek  Před 9 měsíci

      Aki nem érti a videót, hogy ez fűtésről szól, kérem nézze meg újra :)

    • @fanatikbitcoin5291
      @fanatikbitcoin5291 Před 9 měsíci

      nem vitatkozom. Ehhez es a masik videohoz is leirtam, amivel nem ertek egyet. Szep napot!