Európsky unikát a 2 500 detí na reprezentačnom štadione v Trnave

• čas přidán 5. 06. 2024
  • Komerčné video.
    Zahrať si na reprezentačnom štadióne v Trnave sa nenaskytne každému. Drvivej väčšine futbalistov sa to nepodarí nikdy. Túto výnimočnú príležitosť dostali finalisti jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu, futbalovej školskej súťaže pre žiakov a žiačky prvého stupňa základných škôl. A bol to zážitok na celý život. Postup do veľkolepého finále majstrovstiev Slovenska a Sviatku futbalu si vybojovalo osem víťazov krajských kôl. Favoritov na víťaza bolo viac, no vyhrať mohol len jeden. Po napínavom finále plnom emócii sa z cennej trofeje teší ZŠ Brezová z Piešťan.
    Finále na štadióne City Aréna v Trnave sa hralo v elektrizujúcej atmosfére, na tribúnach ho sledovali tisícky detí z trnavských základných škôl, rodičia a fanúšikovia tímov, ktorí prišli povzbudiť nádejné futbalové hviezdy. Piešťany po dvoch góloch zo záveru zvíťazili 4:2. Šampióni jubilejného 25. ročníka McDonald’s Cupu uvidia na vlastné oči zápas EURO 2024 Slovensko - Rumunsko, ktorý sa hrá 26. mája vo Frankfurte.
    McDonald’s Cup je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Za 25 rokov si tento legendárny turnaj zahralo viac ako 250-tisíc chlapcov a dievčat, ktorí vytvorili 36-tisíc tímov.