Parketta felújítás, csiszolás, lakkozás

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 29. 12. 2019
  • Ebben a videóban bemutatom a parkettafelújítás mozzanatait. Ez talán segítséget nyújt annak, aki önmaga vállalkozik otthon erre. Ha még kérdése merülne fel, kérdezzen bátran!
    További információk: www.parkettasmunkak.hupont.hu
    Nézd meg ezt is: • Parketta felújítás, cs...
  • Jak na to + styl

Komentáře • 29

  • @laszloforizs4204
    @laszloforizs4204 Před 8 měsíci +4

    Érthető, lényegretörő hasznos. Köszönöm.

  • @katalinszendi-horvath7238

    Kedves Gábor !Köszönöm a jótanácsokat !

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 2 lety

      Kedves Katalin! Nagyon örülök ha tudtam segíteni. Üdv Gábor

  • @univerzita_
    @univerzita_ Před 2 lety +2

    Köszönjük szépen a videót! Mindent megtudtam ami kérdésem volt 🙂

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 2 lety

      Ez nagyszerű! Örülök ha tudtam segíteni

    • @edinapeterfi
      @edinapeterfi Před 2 lety

      Szia Zita, megkerdezhetem hogy hogy sikerult a csiszolas Neked? Mennyire talaltad konnyunek/neheznek a felujitast? Azon filozok, h csinaltassam massal vagy belevagjak magam.... jo lenne hallani egy No velemenyet, aki csinalt mar ilyet... :)

  • @nandorbalogh2992
    @nandorbalogh2992 Před rokem +1

    Remek kis videók, mi is belefogtunk részben ezen videók alapján, a mi padlónk már ilyen határeset, hogy érdemes e megmenteni, mert itt ott mozog, néhol még bogár rágás nyomok is vannak rajta, talán 40 éves vagy több. 24-es papírral legalább 6x mentünk át rajta, útána 40-es 4x, így már azért egészen jó. Viszont mindenkinek, aki ilyenben gondolkodik a gép bérlés 30 ezer (szélcsiszoló és csiszológép) csiszolóvásznak 30 ezer körül volt. Lakk 40 ezer. Tehát összesen 100 ezer + a saját munka és mi rengeteget csináltuk kb. 4 napig, 25 nm-ről van szó, gondolom egy mester még az ilyen nem túl jó állapotót is megcsinálja nm-enként 7 ezer körül tehát az 175 ezer Forint lenne vagy gondolom max. 200 ezer. Szóval 4 napnyi kemény munka nem bizos, hogy megéri. Ha nem lett volna ennyire tárgya a padló állapota akkor lehet nem tart eddig.

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před rokem

      Köszönöm ezt a remek hozzászólást, tapasztalat megosztást. Igen, néha nagyon sok munkát bele kell tenni, de a végeredmény jó esetben kárpótol. Gratulálok!

  • @szuperkispeti
    @szuperkispeti Před 2 měsíci

    Kedves Gàbor! Nagyon szuper video köszönjük, halszálka, mintánál milyen irányba kenjük az alapozót meg a lakkot? Köszönöm előre is a segítsèget!

  • @petertarjani8019
    @petertarjani8019 Před 6 měsíci +1

    köszi

  • @zsoltsuhanszki1079
    @zsoltsuhanszki1079 Před 3 lety

    Szia. egy kérdés. egy 16nm hez mennyi csiszoló papír kell??

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 3 lety +3

      Szia! Normál esetben mindegyikből elég egy, tehát 40-80-120, ami pl. az én gépemnél 55 centit jelent 20 centi széles papírból, plusz ugye kell a szélcsiszológépre is legalább egy 40-es és egy 80-as

  • @ttibor
    @ttibor Před 2 lety +1

    Az utolsó lakkozás előtti köztes csiszolást lehet ugyanúgy a parkettacsiszolóval csinálni 120-as papírral? Ahogy látom te valamilyen más gépet használtál.

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 2 lety +4

      Nem, semmiképp sem...
      Amit én használtam az finomcsiszoláshoz való egytárcsás csiszoló gép.
      Házilag legegyszerűbb kézzel átcsiszolni, kitakarítani, egy nedves ronggyal áttörölni, és mehet az utolsó lakkréteg.
      Üdv Gábor

  • @ParkettaKarkusz
    @ParkettaKarkusz Před rokem

    Üdv. Gábor . Milyen típusú egy tárcsás gépet használ ? Köszönöm

  • @jozsefhorvath6389
    @jozsefhorvath6389 Před 3 lety

    Egy kérdés!....halszálka mintánál a csiszolási irány a kezdetben 30..35 fokos aztán merőlegesen...aztán meg fényirányban....ez a frissen rakott új parketta csiszolásánál is ugyanígy müködik?

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 3 lety +2

      Igen, ha a sorok a fény felé futnak akkor mindenképpen

  • @zsuzsacsokasi2667
    @zsuzsacsokasi2667 Před rokem

    Kedves Gábor! Nálunk festés és parketta csiszolás van tervben (teljes lakás) melyikkel érdemes kezdeni? Mindkettő nagy porral jár azt tudom, de mégis mi lehetne a javasolt sorrend? köszönöm előre is válaszát :)

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před rokem

      Kedves Zsuzsa!
      Írok erről a honlapomon, azt érdemes elolvasni.
      Üdv Gábor

  • @szabolaszlo2426
    @szabolaszlo2426 Před 3 lety

    Nem kaptam fugazo anyagot, de ajánlották a finom por és parketta lakk keveréket, akkor ha ez működik, akkor azt milyen arányban érdemes össze dolgozni? Hol kiaebb, hol nagyobb hézag van.

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 3 lety +1

      Igen, a finomcsiszolásnál keletkező port kell összekeverni a fugázó anyaggal, ha az nincs akkor valamilyen nitrolakkal.
      Arányt nem tudnék mondani, de érezni fogja ahogy keveri, olyan lágy tésztaszerűre. Ha nagyok a rések, akkor nem árt száradás után még egyszer tömíteni, mert ekkor besüppedhet az anyag a résbe

    • @szabolaszlo2426
      @szabolaszlo2426 Před 3 lety

      @@parkettasgaborKöszönöm a válaszát. Nekem kimondottan parketta lakkot ajánlottak a szaküzletben, mert nekik nem volt fugazo anyaguk. Az is jó?
      Illetve azt szerettem volna megkérdezni, h. azt ajánlottak, h. két rétegben vigyem fel majd a cuccot a parkettara. Igy vettünk egy vastag lazurt és egy parketta lakkot, amit mondtak. Ezzel illetve a felhordassal kapcsolatban volna tanácsa? Köszönöm

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 3 lety +4

      @@szabolaszlo2426 Igen, sajnos hallottam már hasonlót...
      A rések kitöltéséről akkor még egyszer:
      Azért javasoltam a nitrolakkot (ami ugye parkettalakk is),mert egyébként is valamilyen nagyon hasonló anyag az oldószeres hézagkitöltő. Ezt lehet használni nagyobb - 4-5 mm-es vagy nagyobb -réseknél is, a vízbázisú hézagkitöltőt nem . Ez gyorsan szárad is, és ami a legfontosabb, finom csiszolópapírral is csiszolható lesz. Ha sima lakkott használ pláne vizes lakkot a tömítéshez, nagy valószínűséggel nem fogja tudni utána a 120-as papírral csiszolni, mert az beleragad rögtön a csiszolópapírba.
      A lakkozásról: az első lakkréteg a legfontosabb, ezen múlik,hogy néz majd ki a felület. Ezért tulajdonképpen minden parkettalakknak van alapozója, valamelyiknek többféle is. Mindig ez legyen az első réteg utána pedig minimum két réteg fedőlakk.

    • @szabolaszlo2426
      @szabolaszlo2426 Před 3 lety

      Nekem a Sadolin vastag lazurjat ajánlottak, utana pedig egy premium lépcső és parkettalakkot. Akkor mindenféleképpen kellene a vastag lazur előtt egy alapozó, utanaa lazur, majd a lakk, igy jó vagy lazur esetén nem kell alapozó? Illetve az a kérdésem lenne, h. fugakitoltest megoldottam a nitrolakk +finompor keverékével, de nekem elég szemcsés lett és ez a csiszolas után is látszik. Illetve sajnos a szellőztetés kellett, és jóval hidegebb volt a napokban, több helyen a fuga és a padló között végigrepedt. Mit javasol, szedjem ott ki és csináljam újra, vagy menjen rá egy réteg javítás. Vagy vettem fakitt folyékony fát, és azzal húzzák ra egy fedő réteget. Ez csistolhato és lazurozhato.

    • @parkettasgabor
      @parkettasgabor  Před 3 lety

      @@szabolaszlo2426 nem értem hogy lehetett szemcsés a finom csiszolópor és a nitrolakk keveréke...Ha mondjuk hosszirányban van csiszolva pl. szalagparkettánál,hajópadlónál, svédpadlónál vagy ilyen irányú mintában lerakott parkettánál ott csak a szél csiszoló finom csiszolóporát lehet a rések tömítésére használni.
      Nem értem mi az hogy a fuga és padló között végig repedt...?
      Ha a kitöltött rés repedt meg akkor gondolom mozog a parketta...
      A lakkozásról akkor még röviden:
      Nem ismerem a lakkot amit említett, de olvassa el a felhasználási útmutatót, nagy valószínűséggel írnak benne arról, hogy milyen anyaggal kell elvégezni a parketta alapozását, a sadolint vagy mit meg felejtse el!