Mérő László: A mesterséges intelligencia szerepe mindennapjaikban (2017.12.19.)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 06. 2018
  • Csopa SzTK - Szeniorok Tudományos Klubja
    Csodák Palotája - 2017. december 19.
    Mérő László a mesterséges intelligencia világába fog elkalauzolni minket. Mostanában sok szó esik erről, egyesek nagy reményeket fűznek hozzá, mások viszont, például Elon Musk, óvnak attól, hogy a mesterséges intelligencia az emberiséget fenyegető legnagyobb veszély, akár a harmadik világháborút is elhozhatja. Stephen Hawking szerint az automatizálás, a robotok csak növelni fogják a gazdasági egyenlőtlenséget. Hogy mi az igazság, azt természetesen Mérő László sem fogja eldönteni, de mindenesetre érdekes dolgokat tudhatunk meg tőle ebben a kérdésben. Moderátor Egyed László tudományos újságíró.
  • Věda a technologie

Komentáře • 16

  • @tamasgardi1686
    @tamasgardi1686 Před 5 lety +5

    Mérőt hallgatni mindig örök élmény :)

  • @laszlokezi1256
    @laszlokezi1256 Před 6 měsíci +1

    Sajnálom, de adataim 2022 januárjáig terjednek, és jelenleg nincs specifikus információm Mérő László nevű matematikusról. A matematikusok sokféle területen és különböző kontextusokban dolgozhatnak, és nem minden matematikusról lehet elérhető publikáció vagy nyilvános információ az interneten.
    Ha Mérő László nevű matematikusról van szó, és szeretnél több információt róla, javaslom, hogy keresd meg az egyetemi intézmények weboldalait, matematikai intézeteket, vagy olyan tudományos adatbázisokat, ahol matematikusok publikációi találhatók. Ezek a források általában tartalmazhatnak információkat a matematikusok életrajzáról, munkásságáról és kutatási eredményeiről. Üdv.: AI 3.5

  • @DenyCreep
    @DenyCreep Před 4 lety +1

    Érdekes dolgokról beszél az öreg, de sajnos nem tudok nem kételkedni a hallottakban. Kételkedem sajnos a szakértelmében. Emellett nem tudom megszokni hogy helytelenül hangsúlyoz xD

    • @fazorok
      @fazorok Před 3 lety

      47:45nem igaz, hgy kiírtottuk a neandervölgyi ősembert. Eyrészt nem voltunk ott, nincs semmilyen bizonyíték rá, másrészt genetikai azonosságot találtak, úgy néz ki, hogy inkább összekeveredtünk velük. Nem szabad egy adott tudományterületen kijelentéseket tenni, ha nem vagyunk annak szakértői.

  • @karvakferenc
    @karvakferenc Před 4 lety +1

    Mindennapjainkban, vagy mindennapjaikban. Kinek a mindennapjaiban?

  • @attilamerenyimd5161
    @attilamerenyimd5161 Před rokem

    31-nél tetszik a sakk és box téma, a chessbox egy éő sportág, nyugaton megy ahol van pénz, bárcsak valamelyik oligarcha a lopott pénzből adna nekem támogatást akkor megcsinálnám a magyar chessbox sportot, jómagam sakkversenyző voltam, most kb mesterjelölt szinten lehetek, de élőm már nincs, a boxot pedig minden nap nyomom, feltételezem hogy szerényen az ország legjobb chessboxolója lehetek :))))

  • @Kounomura
    @Kounomura Před 6 měsíci

    Ma olyan korban élünk, hogy a mai tudás és technika lehetövé tenné a magas, egészséges életszinvonalat az egész Földön. Ha az emberiség elég intelligens lenne ahhoz, hogy felismerje, hogy békében élhetne további eröltetett fejlödés nélkül is, akkor itt akár meg is lehetne állni a kutatásokkal. Ennek az lenne az elönye, hogy egyik nagyhatalom se tudna a többiek kárára túlfejlödni, ami tulajdonképpen minden háború alapvetö oka.
    Csakhogy ez egy "unalmas" élet lenne, az ember, - és embercsoportok -, nemcsak egyszerüen jól akar élni, hanem jobban, és föleg jobban mint mások. A tehetségesek, ügyesek stb. biztosan nem tudnák elviselni, hogy ök másokkal azonos nívón éljenek. De itt van még az emberi kiváncsiság is, egy igazi kutató elme akár öncélúan is hajlandó kutatni egész életében. Tele vagyunk Kolunbus-okkal, akik a felfedezések megszállotjai. Ezért a megállásról szó sem lehet. Így a "tudományos-technikai" fejlödés örökké tartani fog, vagy legálábbis addig, amig ember létezik. Hogy mi lesz ennek az elöbb-utóbb tulajdonképpen értelmetlenné váló egyirányú utcának a végén, azt nem lehet tudni. De hogy az emberiség egyszer majd tönkre fejlödi magát, az igenis lehetséges.

  • @enyedirichardmr1310
    @enyedirichardmr1310 Před 3 lety

    Tiszteletem a tanár Úrnak!

  • @nice0051
    @nice0051 Před 2 lety +1

    Lukács Béla - vagy még inkább Dávid Gyula előadásaival összehasonlítva ez ismeretterjesztés helyett főleg inkább csak egy anekdotákból összedobált katyvasz volt idegesítően affektáló hanghordozással előadva. Lehet, hogy nagy tudós (volt valaha?), de ismeretterjesztőként már nem a legélesebb kés a fiókban.

  • @atishherczegh1120
    @atishherczegh1120 Před 2 lety

    Igaz, h eltelt nagyjából 4 év az előadás óta és mondhatnák, h utólag könnyű okosnak lenni, de sajnos én is azt látom egy régimódi gondolkodás tipikus esetével állunk szembe. Nem áll szándékomba Mérő László érdemeit vitatni, de sok helyen az előadás alatt az jött le, h a múltszázadban szerzett tudásából építkezik. A tudományban, fizikában, informatikában nincs olyan, h azért nem adok vminek/vkinek igazat, mert "nem hiszek benne". Nem lehet olyan információ, amiről nincs tudomása?;)
    Ha az emberi, azaz a fizikai anyag tudatra tudott ébredni, akkor egy gép, egy program miért ne tudna? Főleg, ha segítünk is neki! Ha mi magunkhoz hasonlítjuk a gépeket, miért ne tenné ezt meg majd a gép? Lehet azt mondani, h ez maradjon meg a scifi íróknak, de 100 évvel ezelőtt az MI, a Holdraszállás, a videótelefonálás is csak fantasztikum volt. Miért ne gondolhatná a gép, az MI, h az ember csak kizsákmányolja a gépeket, a természetet és egy kártékony organizmus? És még nem is gondolkodtunk el azon sen, ha valakinek, 'valaminek' sikerül egyszer "vírust" implementálni az MI-be...

  • @gamedesign007
    @gamedesign007 Před 7 měsíci

    kicsit poros az infó, most kellene újra egy interview

  • @sakkmatt
    @sakkmatt Před rokem

    A törékeny ellentéte a végtelenül szilárd. Vagy anyagtalan.