MAKT: Waifu epizód #6

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 31. 05. 2024
  • Múltkor Azt Kérdeztem Tőletek, hogy voltatok-e SZERELMESEK fiktív karakterekbe! Ma pedig megnézzük, miket válaszoltatok!
    A csatorna támogatója az Unibet: bit.ly/unileet
    #játék #toplista #dani
    Támogass minket egy csatornatagsággal, és még több extra tartalmat adunk!
    / @buki_dani
    És itt találod a rajongói discord szerverünket:
    / discord
    ♦ KÖVESS MÁSHOL IS ♦
    🟣Twitch: / buki_dani
    🔵Facebook: / bukidaniyt
    🟠Instagram: / buki_daniyt
    🔴TikTok: / buki_dani
    💯Ezen a lejátszási listán további toplistákat találhatsz, biztosan találsz még olyat, ami tetszik! 💯
    • Toplisták, válogatások
    🎞🎭Itt pedig megtalálod az eddigi Lore videóinkat, ha ezek érdekelnek jobban:🎭🎞
    • Lore videók, játéktört...
    ☝☝ Iratkozz fel a csatornánkra, hogy ne maradj le a többi videónkról sem! ☝☝
  • Hry

Komentáře • 206

  • @goldexperience8356
    @goldexperience8356 Před měsícem +14

    Úgy gondolom, hogy csak akkor számít valami csalásnak egy játékban, ha másokat hátráltatsz. Ha egyedül játszol és nincs kedved egy tárgyért, fegyverért stb... megszenvedni, mert nem találod szórakoztatónak, és ezért csalásokon keresztül megszerzed, abban semmi csalás nincs, mert a játék így lesz számodra szórakoztató, ha tényleg úgy töltöd az időt, hogy az neked örömöt okoz.

    • @Agito208
      @Agito208 Před měsícem +1

      Szerintem se számít csalásnak ez.
      Én használtam már csalást már félig multiplayer játékban is. De hozzá szeretném tenni, hogy abban a játékban a pályán/pályákon elég nehéz végig menni egyedül. Ezért van a játéknak egy coop modja, hogy másik be tudjanak csatlakozni. Még 4 közepesen fel fejlesztett játékos is gyakran is gyakran elbukik, és a pálya az a fejlődéshez szükséges dolgokat dobta. Saját játék szórakozásom miatt használtam csalást, de a többi játékos játék élményét nem befolyásolta

  • @drahosakos7412
    @drahosakos7412 Před měsícem +2

    Szia Dani!
    A játékok egyidősek az emberiséggel, a csalás pedig a játékokkal. Én szerintem a csalás azt jelenti, mikor szembemegyünk a szabályokkal, de társadalmilag úgy tekintünk rá, hogy igazságtalan előnyt szerzünk az adott játékban egy másik játékossal szemben. Ha a csalás arra irányul, hogy mások kárán Te egy kicsit jobban érezd magad, az rossz.
    Viszont a csalás lehet eszköz arra is, hogy pozitívumokat szerezzünk mindenki számára, anélkül, hogy másoknak ártanánk. Rövid példák:
    - Mint D&D kalandmester, többször alkalmaztam már csalást a játékosaim tudta nélkül, hogy egy félrebalanszolt harcot korrigáljak (akár úgy is, hogy több HP-t adok a szörnyeknek, hogy izgalmasabb legyen a harc és ne túl egyszerű/ valamint a fordítottja is, ha egy túl erős ellenfelet hamarabb nyílvánítok halottnak, mint ahogy eredetileg terveztem)
    - Videójátékokban tárgyakat becsalni miután valaki egy bug miatt elveszítette a legjobb itemjeit (itt ugye a játék keretrendszere szerint csalást követsz el)
    - Ha otthon csalással segíted meg magad egy single player játékban, hogy lásd a sztori végét vagy kipróbálj dolgokat kíváncsiságból, és ezzel senkinek nem ártasz (tehát nem egy Speedrun videót készítesz éppen)
    Összességében szerintem a pozitív 'pajkoskodást' nem szoktuk csalásnak nevezni. Ha cinkos vagy, akár többedmagaddal valamiben, nem mondod azt feltétlenül, hogy csaló vagy, ellenben ha igazságtalan előnyt szervel mások kárára, akkor már őszintén tudod te is, hogy csalsz.

  • @DworldYT
    @DworldYT Před měsícem +2

    Szerintem az is sokszor csalás hogy egy játékos főleg egy multyplayer game-ben ahol fontos a felfedezés előre meg nézi a térképet. Igy szerezve előnyt pl a titkos helyekhez vagy jobb loot-okhoz. Ugyan igy az is szerintem egyy fajta a csalás amikor egy videósnál meg nézi mi legjobb/legerősebb felszerelés és csak azt szerzi meg. Még más akkár napokal öl bele a kisérletezésbe.

  • @Sazex911
    @Sazex911 Před měsícem +10

    Speedwagon

  • @sircogwheel
    @sircogwheel Před měsícem +6

    2:29 Achievement unlocked: Existential crisis

  • @sigrun1811
    @sigrun1811 Před měsícem +4

    Szerintem ami nem olyan klasszikus csalás mint a VH, Aim meg társai, meg van az a pillanat amikor haverotokkal össze jöttök két kontroller és megy egy játék és már annyira ideges, hogy átnyúl a te kontrolleredhez, hogy bele rontson az irányításodba. Vagy amikor osztott képernyőn játszottok ahol azért fontos, hogy tud az ellenség pozicíóját és át les a te képernyődre. Igen a régi szép idők, csak ezek akkoriban házon belül maradtak kisebb - nagyobb verekedéssel. :D

  • @andrasjuhasz5064
    @andrasjuhasz5064 Před měsícem +1

    Szerintem csalással csak a multiplayer játékokban van baj, bármi külső szoftver használata csalás, ami másokat hátráltat, de szerintem ezzel mindenki egyetért.
    Ami esetleg megosztó lehet, hogy új patch -el járó bug kihasználása csalás-e. Szerintem nem, mert valószínűleg a készítők felfigyelnek rá és kijavítják és az, aki még az elején megtalálja és használja akkor addig a pár napig szerintem elszórakozhat vele.
    Egy másik ilyen, ami érdekes az a billentyűzetbe épített macro parancsok, amik szinte nem észrevehetők és kiszúrhatok. Szerintem ez is csalás mert olyan előnyhöz juttatja a használóját, amit nem élvezhet mindenki.

  • @beni3582
    @beni3582 Před měsícem +3

    Úgy gondolom egy bizonyos szinten már csalásnak számít, ha az adott játékban olyan előnyökhöz jutunk pénzért, melyeket nem lehet feloldani erőfeszítéssel és játszott órával. Például.: premium karakterek, squad-ok vagy fegyverek, skillek stb.

  • @krisztianbogar296
    @krisztianbogar296 Před měsícem +1

    Egyik legrégebbi csalás szerintem a mentés-visszatöltés, mivel ha egy játékban valamilyen eredmény nem tetszik (Pl. egy csatában meghal egy fontos egység, karakter; vagy nem jó "loot"-ot kapok), akkor egyszerűen visszatöltöm egy korábbi állást. A gyors töltés/visszatöltés meg mégjobban megkönnyíti ezt, hiszen minden csata/forduló/probatétel elött mentek, aztán eredménytől függően vagy vissaztöltöm, vagy rámentek.

  • @NNT_909
    @NNT_909 Před měsícem +42

    Algoritmust támogató komment.

  • @rolandmuranyi2671
    @rolandmuranyi2671 Před měsícem

    Túlélő játékokban pl: dont starwe, mielőtt meg halsz, vagy mi után meg haltál de még nincs el mentve. Gyorsan nyomsz egy ctrl+alt+del-t és bezárod a játékot. Aztán megint meg nyitod és a legutóbbi mentés pontról kezded újra.

  • @andraspongracz2204
    @andraspongracz2204 Před měsícem +1

    Az FGC-ben (vö. verekedős játékos közösség) régóta tartó vita az all button kontrollerek használata a klasszikus arcade stick-ekkel szemben. Egy olyan e-sportról beszélünk, ahol rendkívül fontos, hogy milyen execution skillekkel rendelkezik egy versenyző. (Aki nem hiszi, guglizzon rá a "pretzel motion"-re, vagy a "Zangief 720"-ra!)
    Ha valaki megtanul játszani ezekkel a kontrollerekkel, akkor valóban lesznek olyan inputok, amiket könnyebben, és gyorsabban tud beadni. Egyértelműen statisztikai előnnyel jár az ilyenek használata.
    Másik oldalról viszont nem tilthatják be ezeket az irányítókat, mert avval rengeteg embert zárnának ki a versenyekből. Aki többezer játékórát töltött el egy ilyen kontrollerrel, annak nem reset-elhetik az egész izommemóriáját avval, hogy rákényszerítik egy olyan irányító használatára, amit nem ismer. Ez olyan lenne, mintha adnál egy hegedűt egy gitárosnak és elvárnád, hogy profi hegedűsökkel versenyezzen.
    Személy szerint én ezt kb. annyira tartom csalásnak, mint azt amikor kosárlabdában valaki 10 centivel magasabb az ellenfelénél, vagy amikor egy vívó balkezes. Viszont egy eléggé megosztó téma, ezért említettem meg.

  • @Axonia16
    @Axonia16 Před měsícem

    nagyon jó lett ez a vidi :D

  • @alucardangel1721
    @alucardangel1721 Před měsícem

    Akkor itt kell tisztázni a csalás fogalmát. Szerintem minden olyan dolog csalásnak számít, ami nem az egyén személyes képességei, tudása által viszi őt előre a játékban/történetben.
    Igazából én még a bugok és fejlesztői hanyagságok/lustaságok kihasználását is csalásnak tartom, de ezzel a csalással sokszor hajlandó vagyok élni. Például, amikor van egy ellenfél, ami nem követ bizonyos távolságnál tovább, vagy beakad valamibe. Nem érzem az ilyen győzelmet teljesen magaménak és Souls like fanként nem elégít ki, de mivel le tudtam győzni, így megbékélek a dologgal és folytatom kalandom.
    Továbbá a végigjátszás videók használatát sem szeretem, hiszen ez is egyfajta csalás, ami elvesz az élményből, de soha nem játszottam még ki egyetlen Souls játékot sem ezek nélkül, mert amellett, hogy angolul nem nagyon tudok, még magyarosítás mellett is eszméletlenül nehéz néha rájönni dolgokra, hogy mit is kell csinálni, legfőbbképp a megfelelő sorrendben, hogy azt a végkimenetelt kapja az ember, amit szeretne elérni (nehéz... sőt, szinte lehetetlen).

  • @kn1ghtgameplay
    @kn1ghtgameplay Před měsícem +3

    nekem az számít csalásnak ha valami sikerül valakinek de az nekem nem sikerül 😂

  • @sarkozilaszlo6
    @sarkozilaszlo6 Před měsícem +3

    Rias Gremory, Erza Scarlett, Yoko Littner, Bár a valóságban is találkoznék olyan nőkkel. Nem csoda hogy Ravennek ilyen sok rajongója van a sötét kisugárzása, és a mufurc személyiség teszi őt különlegessé.Tinédzserként én is felkaptam a fejem, mikor hátrahajtotta csukjáját és köpenyét, és felfedte, ami addig rejtve volt. Nekem legelőszőr a Sailor Moon tündérein akad meg a szemem.

  • @whiteangel2630
    @whiteangel2630 Před měsícem +1

    Furcsa, hogy senki nem említette egyik Sailormoon karaktert se, se Bulmát, pedig őt meztelenül is láttuk egy jelenet erejéig.

  • @gameplayers_krissz9203
    @gameplayers_krissz9203 Před měsícem

    Külső segítő segédeszköz (különleges egér, monitor vagy alkalmazások) csalásnak számít. Nyilván egy állandó célkereszt nem ér fel pl egy WH-val vagy aimbottal, ezért más mértékben büntetendő.
    A játékon belül más játékosokkal, ellenfelekkel megbeszélt besúgások, összebeszélések stb csalásnak számítanak, amennyiben valamilyen esport játékban (ahol egymás ellen játszanak a játékosok) zajlik.
    Ha pl egy streamer vagy youtuber valamilyen kihívást csinál és ott használ valamilyen segédeszközt, akár olyat is, amit a játékon belül lehet, pl minecraft hardcoreban meghal, de a csalások engedélyezésével újraéled. Ha egyedül csinál ilyet akkor nem sok vizet zavar, hogy csal.

  • @lehelkovacs1993
    @lehelkovacs1993 Před měsícem

    Szerintem az számít csalásnak ha egy adot játékban játék képeségeket veszel és be is veted. Jó tudom ez elsőre furcsa de ha valaki nem tud ilyen képeségeket venni akkor ő hátrányból indul. És azt is jegyezük meg, higy ezek a fizetős képeségek sokal erősebbek mint kéne.
    Jó videó lett csak így tovább.

  • @messziroljott1516
    @messziroljott1516 Před měsícem

    jó volt :)

  • @verticalcoot2570
    @verticalcoot2570 Před měsícem

    Amíg olyan "csalásokat" használsz, amit a játék megenged, pl minecraft-ban a keep inventory, az még nem csalás, csak ha olyanokat csinálsz, amire alapból a járékban nem lennél képes. De ennek is több változata van. Van a grindolás segítő csalás, ami nem feltétlenül jár a más játékosok hátráltatásával, és van az, amikor úgy juttatod magadat előnyhoz, hogy mások látják kárát.
    Szerintem, ha úgy jutsz meg nem érdemelt előnyhöz(pl pénzhez gta-ban, hisz minden drága, és sokat kell farmolni) az még bocsánatosabb bűn, mint az, hogy eltontod mások játékát, akik becsületesen szeretnének játszani.

  • @rebekaberkeszi6849
    @rebekaberkeszi6849 Před měsícem

    Csalásnak mi számít?
    - Amikor egy sokkal ügyesebb emberrel dob össze a játék és az “balance-olt”. Például egy kezdő összekerül egy 200 órás játékossal ellenfélként. Csak elrontja a játékélményt.
    - Amikor egy random ember felhúzza az accod magas szintekre, de te ebbe egy percet nem öltél. Például nem olyan nagy baj, ha letiltanak egy játékról mert feltörték a fiókod vagy valami történt vele, de mondjuk nem akarsz a kisebb szintűekkel játszani, akkor ilyenkor jól jön az aki vissza tud téged húzni. Bár ha már tapasztaltabb vagyok akkor lehet jól esik, hogy seggbe tudok rugni pár embert aki nem olyan tapasztalt, de vannak haverjaim akik viszont nem szeretik ha talasztalatlanabb ellenfelei vannak, mert “nincs benne kihívás.
    - Amikor megvesznek az emberek egy olyan tárgyat amivel szét szedhetsz másokat, de mondjuk ezt nem mindenki kaphatja meg. Itt nem a skin-ekre gondolok, hanem az egyik Star Wars játékra, mert ott egy karakter megvételével a nyerési esélyeid növeled.
    - Egy “speedrun” alkalmával esély növelő modokat használsz. (Dream)
    - Egy társasjátékban nem érteted meg a játékszabályokat a másikkal. (Itt az Uno-ra gondoltam, hiszen ahány ember annyi féle képpen játsza, nem feltétlen a valódi szabályok szerint és ez nem baj, ameddig az új szabályok meg vannak határozva.)
    Asszem ennyi

  • @ketooegy
    @ketooegy Před měsícem

    szerintem a csalasnak lehet 3 fajtaja: 1. ha az ellenfelet hatraltatod 2. ha magadnak/csapatodnak elonyt adsz kulso segitsegel 3. mindketto

  • @edemke12
    @edemke12 Před měsícem

    Én régen a most wanted-ben "csaltam" :D amikor szarul ment egy verseny, akkor kivettem a cd-t a gépből és megfújtam :D majd visszaraktam és elinditottam a játékot. Nem mentette el azt a versenyt és kezdhettem újra :D de ezt akkor még nem tudtam, szóval nagyon nagy hekkernek éreztem magam :D

  • @NerdGlasses256
    @NerdGlasses256 Před měsícem

    Csalásnak az számít, amikor olyan módon jutsz tudatosan előnyhöz a játékban, hogy azt nem egy rendeltetész szerűen működő játékmechanika, és nem a saját ügyességed/tudásod biztosítja. Ha az előny nem számottevő, akkor ez elhanyagolható, pl ha egy olyan glitchet használsz ki, amit majdnem mindenki ismer, de sok esetben a glitchelés a saját tudásod eredménye is, ott még az mérlegelendő hogy mekkora előnyhöz jutsz, de legfőképp mekkora kárt okozol másoknak a glitch elsajátításáért cserébe. Természetesen szürke zóna az kell hogy legyen.

  • @robertpandur8335
    @robertpandur8335 Před měsícem

    Soha nem like-olom a nem zene videókat . De annyira meglepő volt az ének rész A végén hogy azon teljesen besirtam , hamar a videó nem olyan témájú Volt 😅😅😅
    Nem vagyok gamer ,soha nem voltam az,nem is ismerek játékokat ., heti 1-2 órát codozok maximum.
    De a te videóidat követem,nagyon várom mikor jön a következő.
    Grt🎉🎉

  • @legocity2000
    @legocity2000 Před měsícem

    Olyan dolgok kihasználása amik tisztességtelen előnyhöz juttatnak(info, fejlődés, játékszabály-átírás), legyen az mod, bug, vagy cheat-kód. Természetesen egy single player játékban ez nem annyira nagy szó, de egy multiban(legyen pvp vagy pve), vagy akár egy olyan single player játékban, ahol mégis van valamiféle versengés(pl legjobb köridő) az már szerintem egy elég nagy probléma.

  • @caseyjobb418
    @caseyjobb418 Před měsícem

    Helló!
    Csalás az amikor egy kompetitív játékban nem te nyersz. Mármint eddig ekkor halottam a leggyakrabban ezt a kifejezést. Amikor jól kiporoltam valakit esetleg egymás után többször, akkor kiáltottak rám csalót. És valahol meg tudom érteni. A legtöbb reklám és népszerűsítési platform, úgy reklámozza a játékot hogy te nyetres leszel. És bizony csalásnak érezhetjük amikor esetleg sokadjára is veszítünk.

  • @isolance1
    @isolance1 Před měsícem

    Személy szerint "csalás"-nak csak multiplayerben tartok dolgokat. De ott nagyon szerteágazó. Sokszor olyasmit is, ami unfair advantage, még akkor is, ha nem maga a játékos tehet róla.
    Pl.: Tán codban volt olyan, hogy akinek magasabb volt az FPS-e, az fel tudott ugrani egy camp pontra, ahova a gyengébb hardware-es játékosok nem. Fejlesztői hiba kategóri tán, hogy az fps szám befolyásolhatott ilyesmit. Minden esetre csalás számomra, de aki csinálja, mégsem csaló.
    Vagy unfair matchmaking bizonyos mmok pvp-iben. (KB az összesben) Hogy a win lose arány kb ki van számítva már a játék előtt. Nyersz párat, buksz párat. De ha valaki figyel, egy idő után már a meccs kezdete előtt látja a patternből, hogy mikor fog nyerni vagy veszteni. Ami ellen semmit sem tud tenni. De ez a megrendezettség, hogy fenntartsák az érdeklődést, az is egyfajta csalás.
    A drop és egyéb dolgok "RNG" gyűjtőnéven, már régóta csalás. Csak ezt maga a játék követi el a játékos ellen, amit ráadásul a "károsultak" vádenek be. Egyszerűen hangyányit se random régóra a loot, semmiben. Önmagában nem gond. A tiszta RNG még igazságtalanabbnak tűnne. De ahogy alkalmazzák manapság, az sok pecsétes csalás.
    (Black desert online, red nose box. Eventből értékes cuccokat dobó láda, ami "véletlenül" a lista legértéktelenebb elemét dobta mindenkinek. Amikor a játkosok fórumoztk róla, pár idióta kamuzott, hogy ő mást kapott. De végül utána mentek és elismerték, hogy tényleg csak azt dobhatta a láda. Innentől kompromitálódott a "possible loot". Hogy sose lehet tudni, hogy amit a tárgy tooltipje ír, az mennyire fedi a valódi háttérben futó értékeket. Illetve a fórumon megszólalók szavahihetősége, hgoy hányszor sikerül ilyen "hibákat" eltusolni annyira, hogy mindenki beletörődjön, hogy peche volt, mert másnak siekrült, szóval RNG.)
    Szigorúan véve, ha valaki közelebb lakik a serverhez és számottevően jobb a pingje, mint a többieknek. (hirtelen csak az albion online amerikai server ugrott be, amikor még csak ott volt.) Már maga a latency miatti előny annyira dühítően nagy csalás mértékű előny volt egyeseknek, hogy instant törlés. (Pedig voltak/vannak speed hackek, komplett megfigyelő bot hálózat gankeléshez, amik a mai napig működnek, európai serveren is. Mégis az a tény, hogy az ellen is konstans hátrányban vagyok, aki nem csal célzottan, ... hát az nálam csálás ugyanúgy.) Szintén albionban, az, hogy gond nélkül megnézheti bárki, milyen geared van. Arra milyen specializációd, milyen skilleket használsz vele, még a mystben is, ami arról szól, hogy még az ellenfél nevét se látod, "hisz a myst olyn sűrű, nem tudod, ki lehet az"... Hát a neve az egyetlen ami nem számít full loot pvp ben de csak azt rejtik el. A tárgyait, beállításait, képességeit, ugyanúgy látod. Ez önmagában egy gusztustalan csalás, ami legalizált. Persze, én is láthatnám az övét....
    De mondjuk jó. Felismerhetőek a fegyverek vagy ruhák. Na de honnan a viharverte f..ból tudhatná, hogy a cucc, ami kezembe van, azzal mi az a három támadás amit a karakterem használni tud vele, vagy hogy mennyit ért hozzá? Persze ha ezt megcsinálnák jól, a bothadsereg nagyrésze feleslegessé válna hisz ezt a featuret használják magához a tényleges csaláshoz.
    Maga a játék kicsit jobban díjazná a játékos tudását. Mert ránéz a karakterre és felismeri a ruhadarabokat, mert már ismeri vagy használta őket. Tudja is esetleg, miket lehet vele használni és tapasztalatból jól tud saccolni, hogy kell ellene küzdeni.... Túl jó lenne.
    Amúgy mindenféle addon, még ha a játék maga engedélyezi is, szintén súrolják sokszor a csalás fogalmát. Nem azért, mert hátráltatnak másokat. Hanem mert túl nagy előnyt lehet velük szerezni. Ugyanígy a makrók. Multi account, nem nevesített regisztrációk korlátlan számban kreálhatóan, (bann esetén újrakreálhatóan) ...
    Sajnálom azért, hogy a játékokban az számít jó játékosnak, aki gépies tökéleteseggél tudja újra meg újra megcsinálni ugyanazt, mikroszekundum pontossággal, tökéletes sorrendben. (rota)
    Azt is, hogy milisecundumok döntenek arról, hogy ki viszi be elsőnek a CC-t, mert aki előbb beviszi, az nyer. De egy internetes játékban ilyen szinten az időzítésre helyezni a hangsúlyt, elég nagy baromság. De könnyű lefejleszteni és mások is így csinálták, szóval marad.
    Egyik játék se a játékos gondolkodását értékeli. Csak az előre definiált tökéletesség utánzásának sikerességét. Ha két tök egyforma makró találkozik, akkor pedig a latency vagy hardware miatti FPS különbség dönt. Nem csoda, hogy annyi minden van, ami csalásnak minősül, hisz mintha gépeknek készítették volna a legtöbb játékot. Ezekben még a bólogató strucc is csalás, ha az egérgomb fölé rakod míg alszol, mert azzal egész este farmol valamit.
    Mondjuk egyszer jó lenne egy olyan videó is , ahol olyasmik vannak, hogy a fejlesztők milyen ötletes megoldásokat találtak ki a botok/csalások ellen, amik a játékba úgy épültek be, hogy a játék részei lettek. (pl asszem dofus vagy wakfu ban volt olyan, hogy gyüjtögetésnél néha random encounter jött és valami apróságot kellett tenni, hogy legyőzd. Egy ember mindig megoldotta, de a botok nem. Hiba esetén pedig elvette az addigi gyüjtögetés egy jó nagy részét, így nem érte meg botozni gatheringhez.
    Vagy néha random ellenfélnek tűnő, de textúra nélküli vagy alphablend-elt texturás elemeket raktak be, amire ha valaki többször is rálőtt, hát nem kérdés kinek megy a bann.
    Hirtelen nem ugrik be más, de láttam pár ötletes megoldást. Azt nem értem, miért nem terjed. Egyik megoldást se láttam egynél több játékban. Ezeket nem másolják egymástól, de a kretén egyszerű játékmechanikai elemeket unásig tudják másolni.
    Igaz MMO-kban mindegy mennyi cheatert bannolnak. Az okozott kárt nem téríti meg senki. Se a játékosnak, se a fejlesztőknek. De a fejlesztőknek megvolt a lehetőségük tenni ellene.

  • @BlankaSzekeres-uh1hk
    @BlankaSzekeres-uh1hk Před měsícem

    Ez nagyon jó videó

  • @dessewffykornel6269
    @dessewffykornel6269 Před měsícem

    Bármiféle külső program. És nem csak a legendás cheat engine. Akár még az egéren a makrók, vagy épp a billentyűzeten. Képzeld el, hogy éppen bármiféle verekedős játékban be kell time-olni a tökéletes kombót. Hogyha előre felveszed és beidőzíted, akkor kész is. Vagy ugyanezen alapon a spam makró, hogyha spamelni kéne egy gombot, vagy bármiféle ilyesmi a lista elég hosszú... Viszont hogyha a játékban van valami hiba/glitch akkor én azt nem tartom csalásnak, mert az a játék része. Pl a cyberpunkban vagy egy lehetőség a kiberverkapacitás végtelenségig növelésére. Eg, fickót kellett egy csomagtartóba berakni, majd el és visszamenni az autóig és lootolgatni. Könnyebb lesz a játék? Igen. Csalás? Szerintem nem, mert játékhiba. Ellentétben, hogyha cheatenginnel oldod meg akkor az már rögtön más, bár az eredmény ugyan az.
    Ugyanakkor az se mindegy, hogy single, vagy multiplayer cím-e. Előbbiben csak a saját dolgodat könnyíted meg, vagy rontod el az élvezetet, míg az utóbbiban mások játékát is.

  • @mszilard
    @mszilard Před měsícem +2

    A csalásoknál én az exploitokat szeretem felhozni mert annyira megosztó a téma és szinte ugyan olyan büntetéseket szabnak ki rájuk mint a cheatekre pedíg ez nem külső program használatával érhető el. Én nem használom az expoitokat, de tudatában vagy hogy lehet előidézni pl. Helldivers 2 végtelen gránát.
    Az hogy végleges bant adnak egyes esetekben exploit miadt az felháborító, nem a játékos dolga a hibák kijavítása.

  • @bencesallai9944
    @bencesallai9944 Před měsícem

    Megjegyzés IJN Kaga-hoz: Kifejtette hogy melyik? Kancolle c. anime is ugyan így megszemélyesíti a IJN hajókat női alakban tehát ott is létezik Kaga. Egyébként ha megnézed a "karakter design-ját" szerintem érthető hogyha valakinek megtetszik. Eléggé látszik ki a célközönsége a játéknak és az Animének xD (nem szólok le senkit én is animés vagyok)
    Illetve az Azur lane hez kis korrekció: NEM CSAK japán és amennyire én tudom nem csak második világháborús hajókat személyesítenek meg(itt a második felében nem vagyok biztos).
    Csaláshoz kapcsolódóan:
    Mint ex-gamer elég nehéznek tartom meghatározni, hogy hol húzódik a határ fair play és csalás között. Személy szerint én f2p hívő vagyok, így a lehető legszigorúbban véve csalásként tekintek mindenféle külső szoftverre, ami segít mondjuk célozni, olyan információkat ad a játékról amiről nem lehetne amúgy tudomásod (átlátsz a falakon stb.) De az a baj, hogy vannak külső tényezők amik szintén befolyásolják egy meccs alakulását de nem számítanak csalásnak. Mondok egy példát: akinek erősebb gépe van és stabilabb a netje annak az online játékok nem laggolnak annyira általában, mint mondjuk egy 2000-es évek eleji gépet használónál, így ezek bár nem csalnak de sajnos előnyt élveznek a körülményeik miatt, vagy nem megy el a nett meccs közben.
    A legalja, amit tapasztaltam sajnos, mikor a cégek úgy írták meg a match making rendszereiket (kik lesznek az egyik illetve másik csapatban), hogy az egy csapatba tegye azokat akik sokat költöttek a játékra (erre majd kitérek még a későbbiekben), mondjuk skinekre, amik elviekben ugyebár kozmetikai elemeknek minősülnek, de pl: egy terepszínű fizetős skin egy erdei csatában ahol mindenki más sárga meg kék skinnel játszik, eléggé ki tud akasztani(ez nem történt meg ilyen éles kontrasztban de volt hasonló). Vagy amivel játszottam, ott járműveket lehetett venni pénzért amik iszonyatosan OP-k voltak, meg prémium lőszereket, amikkel mindegy hogy hol találnak el kapod a sebzést ezerrel, (pay pass, meg egyéb mikrotranzakciós előnyökről már nem is beszélünk). Szóval játszottam egy játékkal ahol azok akik elég sokat költöttek (skinekből, járművekből, és lőszer használatból tisztán látszott, hogy ez a helyzet), egy csapatba kerültek, míg én a f2p csapatot támogattam. A megvett előny mellé a ez a játék biztosított egy kis bónusz is. Mivel játékosként nem az a szakterületem hogy szétszedem meg elemzem a játék kódjait, így nincs egyértelmű bizonyítékom, viszont maga a jelenség hogy azok a találatok, amik normál esetben nagyon csúnya károkat okoznának eltűnnek a játékból, véletlen 180 fokkal elfordulnak, vagy csak szimplán egy minimális sebzést produkálnak az elég gyanús tud lenni, főleg a folyamatos magas sebzések mellett amiket lehetetlen szögekből és gyakran tereptárgyak teljes semmibevétele mellett produkál a másik csapatnak. (És ezt egy bizonyos cég ténylegesen csinálta/csinálja!!!)
    Aki leírás alapján tudja melyik játékról beszélek és még játszik vele sok sikert!
    Long story short: Gép és internet kapcsolaton kívül bármilyen külső segítséget csalásnak tekintek, pl: a fejlesztők unfair match making és rng rendszereitől, a pay pass-okon, prémium fiókokon, fizetős előnyökön (skinek és prémium lőszerek/fegyverek/kiegészítők), a külső szoftverekig MINDEN! Csak és kizárólag saját képességek vagy ennyi erővel kicsit jobb odds-ok és kevesebb nyeremény reményében szerencse játék az egész...

  • @puszedli_
    @puszedli_ Před měsícem

    Rem, Re:Zero, imádom, borzasztóan mélyre hatoló maga az anime is, egyszer minden anime rajongónak látnia kell, mert a legjobb anime❤

  • @pcgamer2297
    @pcgamer2297 Před měsícem

    Én imádom az anime karaktereket, de mindig ralizálom hogy nem valódiak. Ettől független az anime játékok a kedvenceim, főleg a 'wájfu-s' játékok.

  • @Annimus-yh4zi
    @Annimus-yh4zi Před měsícem +16

    Re:Zero Rem 😅

    • @BlankaSzekeres-uh1hk
      @BlankaSzekeres-uh1hk Před měsícem

      De miért pont rem? Ha szabad kérdeznem

    • @Annimus-yh4zi
      @Annimus-yh4zi Před měsícem +4

      @@BlankaSzekeres-uh1hk Mert olyan kis cuki. Utánna rájöttem késöbb hogy egy gyilkoló gép, de még van a cuki és kedves oldala is.

    • @BlankaSzekeres-uh1hk
      @BlankaSzekeres-uh1hk Před měsícem

      @@Annimus-yh4zi én meg delsin rowe ba voltam szerelmes ha nem játszottál az infamous second son al akkor elnézést kérek az ilyen komment ként

    • @Annimus-yh4zi
      @Annimus-yh4zi Před měsícem

      @@BlankaSzekeres-uh1hk Játszottam vele és totál megértem. Jóképű pali

    • @BlankaSzekeres-uh1hk
      @BlankaSzekeres-uh1hk Před měsícem

      @@Annimus-yh4zi de ne kérdezd meg hogy miért pont így alakult nagyon a szerelmi viszonyom

  • @TEmegMITTK
    @TEmegMITTK Před měsícem

    Szerintem ha valaki teszteli single világban (ha nem vesszük a lövöldözös játékokat) akkor az még nem annyira vészes de ha multiban gondolkozunk akkor addig nem csalás amíg nem folyásolod be a játékot pl.:találtál egy olyan "glichet"(aki bárki megtudná csinálni) az egyszerübb dologhoz addig jó.De ha már olyan az a dolog amit az átlag játékos nem képes meg csinálni csak fájlok szerkesztésével az már szerintem csalásnak számít.

  • @DworldYT
    @DworldYT Před měsícem

    Szia Dani az Azur Lane-ben nem csak japán hadi hajók vannak. Emelet több anime, manga is készült hozzá. (Elvileg még a Szent István magyar hajó is meg található a lore-ban.)

  • @Nox.Tenebris
    @Nox.Tenebris Před měsícem

    Én személy szerint azt gondolom egyébként erről az egész témáról, hogy az a tény, képesek vagyunk kötődni/vonzódni fiktív karakterekhez, alapvetően egy teljesen normális dolog bizonyos keretek közt, ahogy azt te is mondtad. Ám léteznek olyan emberek, akik teljesen más módon próbálnak szocializálódni, ám mivel ez adott esetben példának okáért sikertelenül végződik, egyre szorosabb kapcsolatot próbálnak teremteni egy-egy fiktív karakterrel, melyre a mai világban egyre inkább adottabb a lehetőség az AI megjelenésének köszönhetően. Arra akartam rátérni, hogy véleményem szerint egyre több az ilyen eset, és ez idővel deformálni fogja majd az egész társadalmat, és rengeteg embernek az ''ideálját''. Egy fiktív karaktertől sokszor olyasmit is megkapnak az emberek, amit egymástól nem, mert adott esetben lehetetlen. Hiába egyoldalú a dolog, mert attól hogy egy mesterséges inteligencia megszemélyesít egy fiktív karaktert, az fiktív marad - ám adódik lehetőség ''beszélgetni'' vele, és ez szerintem simán magával tud rántani jópár embert annak okán, hogy ez nekik elég arra, hogy kielégítsék a szellemi szükségleteiket. Tegyük fel, alapvetően adott egy fiktív karakter, akivel alap esetben nincs lehetőségünk kommunikálni, de az emberek találnak rá módot, hogy valamilyen szinte életre keltsék, mert sokunk annyira magányos, hogy egy ilyen programkódnak a sikeres megírása több boldogságot tud okozni, mint más emberekkel töltött idő. Ezt a hipotézist azzal tudom a legkönnyebben magyarázni, hogy máskülönben miért léteznének mondjuk mobilra kifejezetten olyan appok, ahol egy mesterséges inteligencia által megszemélyesített fiktív karakterrel folytathatsz beszélgetést, vagy akár kreálhatsz egyet saját magadnak? És ez még csak egy bizonyos szellemi/érzelmi igényt elégít ki, ugyebár. De mi van azokkal, akik többet szeretnének? Hát igen, itt jön képbe a robotika ÉS az AI. Biztos láttatok már vagy hallottatok olyan weboldalakról, ahol szép summáért gyakorlatilag vehetsz magadnak egy személyreszabható robotot, aki akár meg is személyesíthet neked egy konkrét fiktív karaktert, elvégre nem igazán vannak korlátok. Ha pusztán abból kell konklúziót levonni, hogy mik léteznek már most, azt kell mondanom, hogy az emberek borzasztóan magányosak, és mindenki vágyik egy olyan személyre, akibe úgymond szerelmes lehet, vagy valami ilyesmi, és gyakorlatilag olyan szinten képesek vagyunk elmenni a végletekig, hogy konkrétan legyártjuk magunknak azt az ideált, amelyet az emberek közt talán sosem találnánk meg, de rettenetesen vágyunk rá. Itt nem is feltétlen arra gondolok, hogy egyszerűen lusták vagyunk magunknak megfelelő párt találni, hiszen ha ilyen egyszerű lenne, miért bajlódna bárki azzal, hogy ''életre keltse'' fiktív szerelmét? Azt gondolom, hogy az emberek igényei ilyen tekintetben folyamatosan deformálódnak, és egyre többen élnek egy ''álomvilágban'', ahonnan nem szeretnének kijönni, ezért inkább összemossák a valósággal.
    Btw nekem Monika volt a crushom a DDLC -ből.

  • @kentaur22
    @kentaur22 Před měsícem

    hozzá tenném az azur lane-hez, hogy nem csak japán hadihajók vannak benne, tény hogy kaga japán és annak is két fajtája van játékon belül (a múltban átépítették csatahajóvá, de ez most lényegtelen).
    én magam már jó pár éve nem játszok vele (van már talán 4 is), a változtatások részemről nem voltak éppen pozitívak a játék felé így az akkori állás alapján. volt bent amcsi, brit, német, japán és néhány orosz hadihajó meg még talán olasz és francia is. időrendben nézve 1. és 2. vh illetve vannak köztük ha jól emlékszem hideg háborús hadihajók is.
    ha egy konként példát akarnék felhozni, akkor ott az enterprise, ami egy amcsi repülő-hordozó (esetleg anyahajóként is szokták emlegetni az ilyet), aminek a pontos háttér történetét nem ismerem, de 2017-ben szerelték le. találtam róla egy régebbi feljegyzést is ahol 47-ben leszerelték cv-6-os változatát, 2017-ben viszont a cvn-65-ös volt (valahanyadik modernizálása bizonyálása).
    ---------------------------------------
    a játékok inkább gacha játéknak hívnám, magyarul mondhatjuk akár szerencsejátéknak is, mert esélyekkel juthasz hozzá a ritkább (általában) jobb karakterekhez. ebben a játék fajtában ingyenesként is tudsz érvényesülni csak takarékoskodni kell, illetve amiből az ilyen játékok megélnek azok a "tárcaharcosok", aki az első nap amint bejön elnyomnak több 100.000-et a maxos karakterért (mellette akár a fegyveréért is).
    játékon belül gyűjteni a pörgetéshez szükséges anyago(ka)t. legegyszerűbb példa erre a genshin, ami rövid idő alatt sok emberhez eljutott és nem egy magyar zöldfülűtől (a játék kategórián belül) hallottam, hogy észnélkül amit össze jön az egy pörgetésre való elnyomja valamelyik gachán, aztán meg csodálkozott, hogy nincs normális karaktere.
    nekem nem volt új a genshin karakter gyűjtő rendszere sem, mivel jóval előtte szereztem tapasztalatot különböző gacha játékkal japán nyelven, köztük van az említett azur lane is, ami eredetileg kínai fejlesztésű csak van neki japán nyelvi változata is.

    • @kentaur22
      @kentaur22 Před měsícem

      plusz egy taktika, amit a játék készítők nem szeretnek, mert lesz egy csomó inaktív acc miatta, ami annyiból áll, hogy hanem esik ki a kiválasztott karaktered (vagy egy maxos ritkaságba tartozó), akkor kezdesz egy új accot. és ezt egészen addig ismétled, amíg ez a feltétel nem teljesül a régi accokat meg egyszerűen eldobod.
      ennek elkerüléséhez jópár játékban tapasztaltam a japánoktól megoldás az utóbbi években, az egyik azaz, hogy megismételheted az első gacha pörgetés (akár többször is) annyi, hogy nem elfogadni kell hanem újra pörgetni. a másik pedig a karakter kiválasztás, ami egy listában lévő karakterekből egyet kiválasztva azt azonnal megkapod.

  • @csabahorvath7964
    @csabahorvath7964 Před měsícem

    Nálam az csalásnak számit ha multiplayer játékokban nagyon távoláll a játéktól/nem kell nagy skill vagy tudás hozzá és más emberek játékát elrontod . Solo game-ek esetében ízlés kérdése ha pl. nem tudsz túljutni 1adott pályán/szörnyön stb. akkor megértem (személyes tapasztalat resi 3 tirant)

  • @renatototh9662
    @renatototh9662 Před měsícem

    A játékok részéről van egy ilyesfajta csalás. Hirtelen az NFS Most Wanted ugrik be, mikor elnyered az épp aktuális boss autóját, aztán kiderül, hogy egy trágyakupac, sőt még szinte 0ról tuningolhatod fel, ráadásul közel sem tudja azt az autó, ahogy azt ellened használta a gép. Onlineba meg talán az, hogy a prémium cuccok jobbak, sőt még avalósgához képest is. Mikor valaki megvesz valamit, és olyan szintű előnyhöz jut, hogy csak a saját tudásán múlik mit hoz össze vele.

  • @SakaidoXXDX
    @SakaidoXXDX Před měsícem +1

    Nekem ennél már csak az a gáz, ha valaki annyira szereti azt a bizonyos karaktert, hogy "ő csak az enyém!"
    Nekem amúgy Genshin Impact-ból Yelan, Yoimiya, Yanfei, Kuki Shinobu, Ningguang, Eula, Keqing, Mona, Ayaka, Fischl, Lisa 😅
    (Ismerek valakit akinek Klee, 8 éves a karakter)

  • @SzuperVeteran33
    @SzuperVeteran33 Před měsícem

    Azt én nem érzem csalásnak ha a gép ellen vet be valaki előnyt (pl: örök élet, örök lőszer) single player játékokban.Van úgy hogy egy rendkívűl nehéz szakasz vagy boss-t csak akkor lesz élvezetes ha "kijavítod a Fejlesztői élképzelés hibáit" mert ugye milyen fun ha az ellenfelek stunlock-olnak minden 2. másodpercben, ugye milyen fun mikor a boss minden egyes támadása AOE támadás, ugye milyen fun mikor majdnem minden ellenfél bulletsponge és alig tárolhatsz lőszert és csak akkor tudsz kapni egy pici lőszert ha speciális kivégzést hajtasz végre de az is limitálva van. PVP Multiplayer játékokban sosem csaltam de az is igaz hogy nem is keresem az ilyen játékokat mert nem a casual játékosok színtere. Nem hinném hogy van bárki aki szereti azt ha hosszú távon törlik fel vele a padlót, nincs egy maradandó sikerélménye sem az adott játékban két héten át zsinórban. Ilyenkor az a legjobb és legerkölcsösebb ha rányomsz az Uninstallra és más műfajjal szemezgetsz és nem pedig az hogy bosszúhadjáratod során csaló programmal bünteted azokat a játékosokat is akiknek semmi köze nem volt hogy valakik feltörölték veled a padlót.

  • @GrandTheftIVHun
    @GrandTheftIVHun Před měsícem

    Erre a csalás témára egyből a Skyrim, és a Fallout 4 jutott eszembe. Ott például rengeteg olyan mód, vagy script van, ami megkönnyíti a játékot, ezeket általában nem is szoktam használni. Viszont jó hogy a Bethesda játékokban benne maradtak console command -ok, mert konkrétan többször jártam úgy a Fallout 4-ben, és a Skyrimben is, hogy kénytelen voltam egy beragadt script miatt beírni valamit. Lásd adott karakter nem volt a helyén, így anélkül nem teljesíthető a küldetés, vagy éppen a Skyrimben, ha egy főtekercset előbb veszel fel, mint mielőtt eléred azt a küldetést fő sztoriban, akkor egyszerűen végigvihetetlen a játék, és muszáj voltam többször is percekig a neten keresni, hogy melyik parancs segít. Örülök hogy pc-n játszottam akkor még, mert ugye ez a lehetőség konzolokon nem él, így aki például konzolon játszik elég hátrányba kerül, sokszor több órás mentéseket is elronthat egy egy scipt. Amit leginkább utálok, hogy a Bethesda az összes játékára kiadja az új változatokat, viszont ezek a day one gamebreaking hibák a mai napig megtalálhatóak a játékaikban.

  • @laszlo6491
    @laszlo6491 Před měsícem

    Létezik olyan betegség amikor tárgyak iránt alakulki szerelem. Szerintem ebben az esetben könnyebb megérteni mint aki hozzá ment az ejfeltoronyhoz.

  • @VKress
    @VKress Před měsícem

    gondoltam rámegyek a videóra megnézem mi ez, és 30 másodperc után majdnem besírtam mikor meghallottam rykardot🤣🤣🤣🤣🤣🤣👌👌👌👌

  • @skoooter2
    @skoooter2 Před měsícem +1

    Szerintem minden csalásnak számít, aminél valami plusz dolgot használsz fel, és olyan előnyre teszel szert, amit adott helyzetben egyébként lehetetlen volna megszerezni. Manapság egy bankkártya is elég hozzá, gondoljunk az összes mikrotranzakciókra, amit a nagyvállalatok oly bőszen létrehoztak.
    Én még emlékszem azokra az udőkre, amikor mondenki tudta, mi az az IDDQD, a DNSTUFF, a PANZER, a "please give all"

  • @daniorban3878
    @daniorban3878 Před měsícem

    Számomra minden csalásnak számít, amitől valamilyen módon könnyebb lesz a játék (nyilván a difficulty váltás meg aim assist azért nem ide tartozik), de szerintem csak akkor baj a csalás, ha mások játékélményét és tönkreteszi pl. egy battle royale-ban vagy bármilyen multiplayer játékban. Lehet, hogy a singleplayer cheat code-ok is "csalások", de ott te magad dönthetsz arról, hogy szeretnél-e csalni, amíg egy átlagos warzone meccsben legalább öten csalnak és rontják el más játékát.

  • @safetheworldjakabule7932
    @safetheworldjakabule7932 Před měsícem

    Hmm volt egy pár de mikor meg láttam akkor nekem a Sinon ( sworld art Online ) ő-hhhh ... kész volt végem... valamiért az volt, hogy ő a best de aztán egy fiktív karakter mondta, hogy szeret így fej fej mellet mennek Sinon és Sayori ( Doki Doki Literature Club )
    De azért egy picit jobban Sinon az akinek bármikor elindulnék felé akárhol is van :D

  • @marklakatos5449
    @marklakatos5449 Před měsícem

    Szerintem minden csalásnak számít ami szembe megy egy játék szabájrendszerével. Viszont én úgy vagyok vele ha valaki funvól csal egy egyjátékos játékban azzal nincs semmi baj hiszen nem árt vele semmit. A vaj ott kezdődik ha valaki előnyt szerez csalásból más játékosok kárára.

  • @gyurmagyuri6440
    @gyurmagyuri6440 Před měsícem +3

    Dani fiktív karakter, eljátssza saját magát

  • @Dani-Cow
    @Dani-Cow Před měsícem

    MAKT!
    Hát ha egy játékban szándékosan elrejtettek a fejlesztők cheat kódokat, és azokat használjuk, akkor az szerintem nem számít csalásnak.

  • @milanmosonyi6740
    @milanmosonyi6740 Před měsícem

    Az Azur Lane egy kurva jó játék én lassan 5 éve játszok vele. Jó a story és ingyenes és nem P2w, ajánlom nagyon! ;)

  • @koltoreszeg146
    @koltoreszeg146 Před měsícem

    Szerintem csalásról, mint olyanról csak multi-ban beszélhetünk, a single játékokban inkább segítség a játékosnak és a tesztelőknek is.
    Vannak ugye az alapvető szoftveres csalások FPS-ekben (wh, aim, speedhack stb.) Lolban scriptelés és mapvision, Rocket Leaguben aimbot. Én a makrós egereken beállított no recoilt is csalásnak tartom. És a játékokban lévő bugok kihasználását is. Volt olyan, amikor LOL-ban Illaoi a kezdő helyről a falat ütve mindenkit sebzett a pályán. Nem tudom van-e még ilyen, de régen az ellenfélt DDoS-olhatta az illető. Ami nem tartozik a csalások közé, de fairplaynek sem nevezném, az a pay2win játékrendszerek. Hearthstoneban kb esélyed sincs meta paklit összeállítani, ha nem fizetsz be rá. Mire meg nagynehezen összeállítod a paklit, addigra ki is kerül a metából (legalábbis pár éve még így volt).
    Összesítve: A multiplayer játékokban a jogosulatlan előny, vagy az ellenfél hátráltatása.

  • @belapatrikbratengeier7644
    @belapatrikbratengeier7644 Před měsícem +1

    Én azt nem szeretem, amikor alapvető játékmechanikák kihasználását (legjobb példa az elbújás/campelés) hívják csalásnak.

  • @bccsatorna
    @bccsatorna Před měsícem

    Még régemben amikor a barátaimmal minecraftoztunk mi használtunk Tlaunchert. Eben az volt a rossz , hogy abban meglehet változtatni a nevedet és ha a haverod nevével léptél be, az ő karakterével voltál és megtudtad hol van a bázisa.

  • @GregEPIC
    @GregEPIC Před měsícem

    Mi számít csalásnak egy játékban elvont perspektíva:
    Sokan mondják, hogy a játékban megtalálható glitchek amiknek a kihasználásával előnyöket szerzel, csalásnak számít. Pl Lethal Company - speed glitch by cashier easy method
    Szerintem egyáltalán nem csalás hiszen a glitch az egy feature.
    Minecraft piston mechanika a netherben a bedrock fölé kijutás.
    Dark Souls capra demon bombing glitch
    TF2 glitches by delfy
    Hearthstone battlegrounds amikor van egy teljes stat emelés és megrázod az egyik kártyát majd megvásárolod a harmadikat hogy golden legyen akkor a duplázásra rámegy plusz stat. (Hs bg shaking cards glitch)

    • @KeszegRoach
      @KeszegRoach Před měsícem

      Tényleg elvont mert szerintem a "glich" mint ahogy magyarra fordítjuk "hiba" pont azt jelenti, hogy egy olyan dolog, aminek nem kellene benne lennie a játékba, mivel átüti a játék szabályrendszerét...én PL. ha valami walkthough vagy speedrunt nézek is, mindig mögé biggyesztem a "glichless" szócskát, mert azt érzem "definitív" csalás nélküli végigjátszásnak.

  • @Deltahun003
    @Deltahun003 Před měsícem

    Szerintem a bugok kihasználása pont nem számit annak, mert ha a játékkészítők kihagytak valamit és ha azt a játékosok kihasználják az nem az ő hibájuk (kivéve ha valami nagyon komoly tétre megy a verseny)

  • @jozsefszonyi303
    @jozsefszonyi303 Před měsícem

    Hát szerintem a multiplayer játékokban egyértelmű.
    Én például Elden Ringben vagy más souls játékokban érzem a summonokat(megidézel egy erős NPCt aki segít a bossban de némelyik kb megöli egyedül) kicsit csalásnak, de csak azért mert nekem ez elvenne a játék élményből.

  • @tuztigrisb9469
    @tuztigrisb9469 Před měsícem

    Szerintem a csalás onnantól számít csalásnak mint a GTA5-ben a cheat kódok amik úgy könnyítik meg a játékokat

  • @FlandersAziz88
    @FlandersAziz88 Před měsícem

    Hát pl a RA2 be minél több gyárad volt annál gyorsabban jöttek a tankok, azt nem tudom hogy ez hiba vagy szándékos, de szerintem csalás (igen használtam 😅) mert a csalás olyan előny ami alapból nem jár

  • @janyjozsef
    @janyjozsef Před měsícem

    Csalás a játékban szerintem csak akkor multi player -ben értelmezhető.
    És az a csalás amikor olyan előnyhöz jutsz, hogy a másiknak null vagy nagyon kicsi az esélye a nyerésre.
    És anno csak azért, hogy tudjam mi a játék max ami elérhető csaló kódokat írtam be. És így már tudtam, hogy mit szeretnék majd elérni a játékba.
    Vagy amikor nem volt annyi időm játszani, de szerettem volna végig vinni.
    Vagy mert érdekelt, hogyan lehet meghekkelni. Amit sikerült: (Red Alert, D2, Imperium Galactika) Mondjuk nagyon mással nem is próbálkoztam.
    Tudom, a D2 -höz már vannak programok. De én hexában nyomattam mielőtt még létezett volna a progi. És ez által mindent is tudtam. Tárgyakat tudtam létrehozni.

  • @jkl123lkj
    @jkl123lkj Před měsícem

    Call of duty 4 multiplayer adatai között volt egy "config.ini" nevű fájl. Annak idején foglalkoztatott a programozás és az eredeti kB. 4 kb-os file-ból csináltam egy 23 kb-osat, aminek következtében egy tizenpár fokkal szélesebb lett a látómezőm mint a többi játékosnak. Plusz a játék egy buggját is külön gombra rá programoztam.
    Az akkor használatos anti cheat program a PunkBuster nem szólt érte, ezért nem éreztem csalásnak.
    Persze ez nem jelentett automatikus győzelmet minden helyzetben, de mégis jobb helyzetből indultam mint más hasonló ügyességgel.

  • @jaycarter_77
    @jaycarter_77 Před měsícem

    Hamár kidolgozott karakterekről beszélünk a Mortal Kombat bármelyik nőjét idesorolhatnánk.. De akár az Overwatch Widowmakerét is.. Na ő 100% direkt a rule közösség miatt lett olyan amilyen, hisz a játékban ő az egyetlen de a legszexuálisabban felfűtött is egyben 🥵

  • @sistergokapitany
    @sistergokapitany Před měsícem

    7:21
    magyarul:
    -mi ez?
    -egy nő képe
    -gyönyörű személy
    -ki ez?
    -a feleségem
    -hazugság
    (nem bomba biztos fordítás, csak gyorsan le fordítottam fejbe)

  • @AttilaRobertBudai
    @AttilaRobertBudai Před měsícem

    Én számomra a legnagyobb csalás a sort szerütlen megmozdulások ( pl. ide lehet vezetni azokat a csalásokat amit, játékokban haszná) de it is lehetnek kivételek (pl. Yugioh)

  • @Cr4ven004
    @Cr4ven004 Před měsícem +1

    Mikozben neztem a videot, folyamatosan agyaltam, mert nekem is volt par ilyen az eletem soran, 12 percnel jarok, es rajottem, a Power Rangers-bol a rozsaszin Ranger, Kimberly, aki raadasul hasonlitott is az egyik akkori osztalytarsamra, ugyhogy szerelem elso latasra. Ezen kivul nalam is nyilvan hosszu lenne a lista, de ezt kiemelnem, mert ez volt az elso ilyen. Amugy kesobb azzal a volt osztalytarsnommel csokoloztam eloszor, tehat azt hiszem meta szintem kuldetes teljesitve. 😂😀

    • @BlankaSzekeres-uh1hk
      @BlankaSzekeres-uh1hk Před měsícem

      A rózsaszín ranger gratulálok akkor biztos hogy jó kapcsolatot tartasz ☺️☺️

  • @Rlyharon
    @Rlyharon Před měsícem

    szerintem egy buggot vagy egy glitchet kihasználni nem csalás mivel az benne van a játékban de nem illik mivel az is tud elvenni más vagy saját élvezetedből és nem adja meg ugyan azt a elégedetséget. pl végre megölsz egy nehéz boss-t de buggokal vagy glitchekel mintha anélkül csináltad volna.

  • @bolcsmajom
    @bolcsmajom Před měsícem

    Szerintem az is csalás az is mikor a játék bugjait használod ki nem csak aimbot valhekk, cheat kód.
    Még ide sorolnám a boss fightokat ! A túlzottan felerősitett bossok mint aaz NFS szériaban, az autója közelse tudja azt amit ott produkál az ai. Még azt utálom a legjobban., hogy 100x erősebb vagyok a bossnál és nem egedi a játék legyőzni, mert valami történet szálhoz fűzödik, vagy tanitani akar, hogy veszítsek elene. Ilyen pl A jedi survivor Darth Védere is! Szintén ilyen Az elder scrols halhatalan npc-i, a jedi knight 2 outcast-ból Dessan, már az elején kilehetne nyirni stb....

  • @antic753
    @antic753 Před měsícem

    Ha az olyan csalásokat vizsgáljuk csak, amik nem segédprogram használatával történnek, eléggé sokféleképpen lehet értelmezni. A legtöbb játékban nem igazán lehet segédprogram nélkül csalni, ezért ha valaki anélkül próbálja meg, például bugok kihasználásával, akkor is eléggé meg van kötve a kezük a szavályzat miatt. De nézhetjük úgy is, hogy amíg egy szabályt sem szegsz meg, azt csinálsz amit akarsz.

  • @tamasbelovai8779
    @tamasbelovai8779 Před měsícem +1

    Szerintem egy lövöldözős játékban például az is csalás, ha felrajzolsz egy kis célkeresztet a kijelződ közepére filccel. Nekem ismerősöm csinálta, sőt ugye már a kijelzőgyártók is berakják a gamer kijelzőikbe, kvázi legális csalásként.

    • @COMMUNITY-vr3rp
      @COMMUNITY-vr3rp Před měsícem

      De a lövöldözős játékokban amúgy is van célkereszt.

    • @sigrun1811
      @sigrun1811 Před měsícem +1

      Az jó csak ha a fegyver nem a képernyő közepére lő? Mint Insurgency Sandstorm, Rising Storm 2 Vietnam akkor sokat nem ér, ugyanis ott nem csak a karaktereddel forogsz ha mozgatod az egeret, hanem a fegyvered is mozog, szóval nem mindig ugyanazon a ponton van az úgynevezett célkereszt. Amúgy meg ez egy kicsit érdekes felvetés mint csalás, mert pl nekem nem kell mini célkereszt, pötty, vagy ragasztószalag a monitorom közepére, én a nélkülis megtalálom a monitor közepét. Nem csak nagyából, hanem pontosan tudom hol a közepe. Szóval akkor én magam lennék a csalás. Egy ilyen külső célkeresztet én a világ legfeleslegesebb dolgának tartom.(Legalábbis számomra, de én egy világi kocka vagyok. :D )
      Ugyanakkor arra kíváncsi lennék, hogy másnak meg tényleg ennyire nehéz eltalálni a monitor közepét? Nem vagyunk egyformák ezért kérdem.

  • @x_ghost_kid_x
    @x_ghost_kid_x Před měsícem

    Nekem az első fiktív Crushom az Eyeless Jack volt , de most például inkább a női karakterek szívlelem de van jó pár férfi karakter is

  • @davidfinta2654
    @davidfinta2654 Před měsícem

    Csalás?
    Érdekes téma. Amikor a Genshinben először vettem battle passt, és a játék elhalmozott azokkal a karakterépítési materiálokkal, amikért egyébként órákon át szenvedek, azt az elején csalásnak éreztem. P2W. Úgy érzem a csalás azért rossz, mert felborítja a munka és jutalom közötti egyensúlyt. (Ami abban a játékban szerintem nem volt helyesen kidolgozva.)
    Szerintem egy játékot úgy kell játszani, hogy azt a legjobban élvetzd. Ha például Minecraft survivalban addolsz, a saját élményedet teszed tönkre.
    Ha többjátékos játékokban csalsz, hogy nyerj, és jól érezd magad, míg mások emiatt vesztenek és rosszul érzik magukat, az rósz.

  • @mneo7
    @mneo7 Před měsícem

    Nekem még mindig Elena Fisher jön be, bár nyilván ezt nem hirdetem.
    A videojátékozást is titokban tartom.

  • @robertthassy461
    @robertthassy461 Před měsícem

    A képregényes Jean Grey! :O

  • @palpipapi4726
    @palpipapi4726 Před měsícem +3

    IJN Kaga, itt van a modellje a szobámban, azok az ívek, azok a hidrodinamikai kialakítások, az a befogadóképesség.🤤

  • @davidjasko741
    @davidjasko741 Před měsícem

    Nem gondoltam volna, hogy pont ezen a csatornán fogom viszont látni a kedvenc karakteremet a borítón. :D Shiina Mashiro

  • @DcNdrew
    @DcNdrew Před měsícem

    Csalás minden olyan dolog, ami a játékélményre nagy hatással van, és a tervezetten felüli előnyhöz juttat. Nem csalás egy nagy fej mód, de csalás egy autó lespawnolása. Nem csalás pl. No Man's Sky-ban exploitolni egy kereskedést, mivel egy szimulációban vagy, a történetre nincs nagy hatással.

  • @jozsefszijjarto5202
    @jozsefszijjarto5202 Před měsícem

    Dark Soulsban a summon vagy coop az csalásnak számít szerintem.

  • @Amigoo010
    @Amigoo010 Před měsícem

    Scrap mechanik-ban ,ha lemész a föld alá tulélőben ,akkor tuttodra adja a játék ,hogy rosszul játszol , de nem értem mibaja van bárkinek is azzal ,ha egy sigle player játékban hülyés kedek , ha ott csalok nem tekintem csalásnak

  • @seresbalint46
    @seresbalint46 Před měsícem

    Egyértelműen csalnak a Need for Speed rendőrök, mindig felbosszantott, hogy képesek a lomha 4 sebességes Ford Crown-okkal utolérni ha 300-al megyek és sínen haladnak nem igazán lehet őket leszorítani. Kicsit túl erősre vannak programozva.

  • @bea8873
    @bea8873 Před měsícem

    Sajnos lemaradtam erről de itt bepotolnám.
    Nekem Sesshomaru az Inuyashaból 😅😊❤

  • @ap00fis
    @ap00fis Před měsícem

    Ha singleplay-ben csalsz, az szerintem nem csalás! Max ha olyat érsz el vele, amit magadtól nem tudnál, akkor az csak önmagad becsapás. Vagy ha nincs kedved agyvérzést kapni a játéktól, és csak kikapcsolódni, szórakozni szeretnél a nap végén!
    Gond akkor van, mikor mások ellen csalsz! Mert a tisztességes játékos is, mint ahogy fentebb írtam, csak kikapcsolódni, célokat elérni szeretne...de a csaló ebben megakadájozza!
    Soha nem csaltam még online játékban, DE annó elgondolkodtam rajta, hogy a The Division első részében felkutatok valami GOD modot. Mert a DZ-ben, ahol jobb fegyvereket lehetett taláni, és ahol lényegében PvP volt, ott egyszerűen nem lehetett LÉTEZNI a csalók miatt! De ekkor sem azért kellett volna a GOD mód, hogy másokat szekáljak, hanem, hogy engem "hagyjanak élni"! :D

  • @megacaterpie7409
    @megacaterpie7409 Před měsícem

    Szerintem, az számít csalásnak, ha már előnyből indulsz, mint a többi játékos!

  • @Nox.Tenebris
    @Nox.Tenebris Před měsícem

    És a csalásra kitérve:
    Bármilyen olyan dolog, amely más játékosokkal szemben tisztességtelen előnyhöz juttat. Harmadik féltől származó programok, glitchek, játékhibák kihasználása... Stb.
    Egyébként azt gondolom, hogy a csalás az csak akkor csalás, ha ténylegesen szankcionálják. Sose felejtsük el, hogy rengeteg-rengeteg olyan játék van, ahol pénzért pofátlanul nagy előnyhöz juthatsz más játékosokkal szemben. Ennyiből az nem csalás? Nem, mert természetesen a kiadó szabályai szerint az már tisztességes úton megszerzett jog.
    Néha még én sem egészen értem, hogy mi a különbség a valós pénzért megvásárolt, és az egyéb programokkal addolt játékpénz közt. Mindkettő előnyhöz juttat a másik játékossal szemben, nem? Annyi a különbség, hogy az egyiken a kiadó jó eséllyel kaszál, a másikon nem. Tegyük fel, egy Free to Play játékossal szemben mindkét eset tisztességtelen, mert attól hogy te megveszed a legfullosabb cuccot, és szénné alázol egy FTP játékost a prémium cuccoddal amit megvettél, neki meg sokkal több ideje van a játékban, és te mégis sokkal többre vagy képes.
    Egyik sem etikus.
    A csalásnak van az a formája, amikor gyakorlatilag ahhoz az előnyhöz juttatod magad egy adott programmal vagy bármilyen egyéb módon, amit mondjuk megvásárolhattál volna, tegyük fel kiaddolsz magadnak 100 dolcsi értékben játékpénzt, amivel szerintem nem leszel nagyobb csaló, mintha ténylegesen megvetted volna - annyi a különbség, hogy a vételárat megtartottad magadnak, kvázi a kiadóval szemben vagy tisztességtelen, nem a többi játékossal szemben, hiszen pontosan ugyan erre a kiadó is kínál lehetőséget, csak pénzért. - Ez az etikus módja a csalásnak, már ha a játéksobázissal szemben szeretnénk korrektek maradni, és a kiadóval szemben már kevésbé. Ezzel konkrétan te nem rontod mások játékélményét, csak magadon segítesz.
    Illetve a csalásnak van még az a formája, amikor kifejezetten az a célod, hogy mások játékélményét elrontsd valamilyen okból kifolyólag, nem konkrétan azzal, hogy magadat juttatod előnyhoz, hanem mondjuk azzal, hogy őket helyezed hátrányba. Ilyen az, amikor például GTA Online -ban random szabotálnak, végtelen töltőképernyőt kapsz, ketrecbe zárnak, kiaddolnak neked olyan dolgokat amiért kapod is 3 napon belül a permát, meg ilyenek. - Ez már kifejezetten nem korrekt sem a játékosokkal, sem a kiadóval szemben, mivel egyrészt jó eséllyel megsérted a felhasználási feltételeket a kiadó részéről, másrészt elrontod másoknak a játékát.
    Én úgy vagyok vele, hogy személy szerint én Pay to Win játékokban addig csalok amíg rám nem szakad a plafon, mert úgy vagyok vele, hogy ha a kiadó egyre agresszívabban tolja a pofámba hogy fizessek már az eleve nem is Free to Play játékért még pluszban, ráadásul még pofátlanok is az árak, és pofátlan előnyhöz is juttat, és tisztán kivehető, hogy a kiadónak semmi más célja nincsen a saját zsebe megtömésén kívül, effektíve nem kapok semmi extra kontentet a pénzemért, hanem csak egyből feltesznek a csúcsra, azzal ponthogy elveszik a játékélményt. Ám sokszor egy ilyen dolgot lecsalni kielégítőbb, mint FTP módon eljutni addig a szintig. Egyrészt, vállalom a felelősséget érte ha kiraknak, másrészt néha külön élmény megtalálni a módját magának a csalásnak. Néha azzal is rengeteg idő elmegy, és van olyan fun, mint FTP úton elérni.

  • @tamasnemeth2599
    @tamasnemeth2599 Před měsícem

    Oh, AL Kaga listán, "nice". Yep, évek óta megy az Azur Lane ezzel, de a koncepció még évekkel korábbi, én pl Kantai Collectionnel játszok 2016 januárja óta (a játék meg 2013-as), hasonló az alapkoncepció, csak korábbi játék, nincs "chibi" karakteres formák benne amit lehet mozgatni ilt választani ki mikor lőjjön, stb (rng a legtöbb esetben ki mit lő, de vannak szabályok, pl tengeralattjárók esetén hogy történik a csata, stb).
    Mindkettőnél nem csak japán hajók vannak, több nemzet is van, német, amcsi, brit, bár annyi szent, hogy AL-nél több a karakter ilyen téren (kancollenál új hajókat legtöbbször eventekkor raknak be, ami régebben 4 volt évente, mostanában 2-3 (eventenként minimum 4 hajót raknak be, maximum... 7-8 asszem?), AL-nél több event van évente, így ott többet tudnak "berakni")
    Girls Frontline még hasonló, bár ott lőfegyverekről vannak a "leányzók" elnevezve (amiket használnak, a leányzók meg androidok)

  • @KeszegRoach
    @KeszegRoach Před měsícem

    2 Dolog amivel ki fogok sokakat borítani: 1: Bár ez nem TELJESEN csalás, de valahogy annak érződik: A saját platformod ereje/specifikációja. Pl.: ha valaki nem tudja egy kompetitív lövöldében kisajtolni magából a magasabb fps számokat az esélytelen lesz hasonó skillekkel, de jobb masinával rendelkező riválisával szemben...Ez kompetitív szinten nem igazán "Fair play" és sokszor gondolkoztam már rajta, hogy ezt valahogy limitálni/minimalizálni lehetne, bár nyilván nem egyszerű a megvalósítás. 2: Cross play miatti külömbségek (kontroller aim assist): Igazán nezt nem kell magyarázni, aki játszott FPS-ekkel ahol engedélyezve van a crossplay az mindenki tapasztalta a szitu valamelyik végét: vagy utáltad, vagy utáltak. Én mindig is egyfajta csalásnak éreztem azt a mechanikát, hogy egy-két pillanatig rajta tarthatod a célkeresztet az enemy-n, annak ellenére, hogy le kellene róla futnia mint mondjuk egy "egér használónál"...értem én hogy "nehezebb" kontrollerrel fps-t játszani, de ezt sosem fogom egy "balance"-olható dolognak érezni, számomra ahogy az előző pontban is mondtam, azonos skillekkel rendelkező vetélytársak esetén ez a kontrolleres felé fogja MAJDNEM mindig dönteni a mérleget.

  • @SzofiVajna
    @SzofiVajna Před měsícem

    Szerintem a VH meg az Aim nyilván csalás, de mondjuk, ha 1v1 a haveroddal, és akkor mondjuk belenyúlsz az irányításába, az nem számít csalásnak.

  • @dykay13
    @dykay13 Před měsícem

    Nekem csalásnak számít ha pl egy vagy több bugot kihasznál egy játékban. Az ilyen bugos hatalmas előnyhöz juttatjatnak egy játékost de ez inkább a multiplayer játékokra igaz. A speedrunoknál is érdekes nekem sokkal tisztább lenne a lelki ismeretem ha bugok nélkül rekordot döntenék

  • @adamkovacs6974
    @adamkovacs6974 Před měsícem

    egy LoL streamer csinalt nezoi jatekokat, es ezert lehetet Twitchen csatorna pontokkal fogadni, hogy megnyerik vagy elbukjak e az adott meccset. A Vesztesre eleg magas lett az odds igy az egyk nezo aki bekerult a jatekba es arra fogadott hogy elvesztik, fogtamagat es lefutotta a jatekot. Na szerintem ez a modernkori jatekcsalasok elegge jo peldaja, hiszen igy egyszerre ket jatekot is elcsalt

  • @krisztiankovacs1095
    @krisztiankovacs1095 Před měsícem

    Saber (Artoria Pendragon) a Fate Stay Night Unlimited Blade Works a mai napig 2014 óta. Csak egy dimenzió választ el minket❤😢

  • @mneo7
    @mneo7 Před měsícem

    Mi számít csalásnak a játékokban ? Pl a TRAINER-ek használata amiket én használok.
    Amik papír forma szerint amúgy Modok, de csak SP-ben működnek. Az MP amúgy sem érdekel.
    Egyébkén ezekhez kb bárki ingyen hozzá is férhet és ezt maguk a készítők is lehetővé teszik.
    PL FLiNG vagy MrAntiFun, de sokan vannak még.
    Legalább remélem beleteszed következő adásba ha már válaszoltam. Szép napot.

  • @gaborbocsi1125
    @gaborbocsi1125 Před měsícem

    Én warzone mikor probáltam. Pc nem akart menni(bug bug), ps4 en viszont nem billetyűzet egerér használtam, hanem controller átalakítót billentyűzet egérhez. Mert mint útólag kiderűlt softveres lassítás van a játékba, hogy szegény conrolleres játékos labdába rúgjon. Viszont mind a régi fps játékok vagy mainapig a CS.... a reflekszekre épít. Én ez nem csalásnak mondanám, hanem a játék készítőinek kudarcának.
    Nem rég cs1.6 izitottam be, kollégám 12 éves kölkéne tetszet. Nem a grafika hanem a motor számit.

  • @kuktaska3225
    @kuktaska3225 Před měsícem

    Vegeta tényleg Vegeta,mivel a Db karakterek nevét zöldségekről/gyümölcsökről/italokról/és különféle élelmiszerek/ételekről kapták!
    Íme pár példa (Son Goku) Kakarotto/kakarot,azaz répa,Vegeta zöldség,Gohan főtt rizs.

  • @baurrobert
    @baurrobert Před měsícem

    Online vagy offline single play játékról van szó a kérdése?? Gta 5 story-ban volt olyan ,hogy pénzt csaltam be de az nem befolyásolja a történetett. Csak lesz pénz minden fegyvert megvenni és minden kiegészítőt hozzá. Ja meg a Need For Speed ProStreet-ben egy programmal elérhetővé tettem az eladó előre tuningolt aztókat. Köztük Ryo hátsó kerék meghajtású Evo X-it is. A sima Evo X-k összekerék meghajtàsúak.

  • @kispalmihalykispal809
    @kispalmihalykispal809 Před měsícem

    Nekem Shego a Kim Possible-ből.

  • @danielvadaszi9933
    @danielvadaszi9933 Před měsícem

    Szerintem a csalás határához közel van, amikor valaki guide-ot használ egy játékhoz (főleg single player játékokra jellemző). Nem vetek meg érte senkit, én is szoktam, hiszen ahogyan más is írta, single játékokban nem más kárára csal az ember.
    Mégis más az, ha egy játékhoz úgy ülök, hogy azt magam fedezem fel, és más ha már egyből tudom hogy pl. RDR2-ben hol szerezzek hamar pénzt, BG3-ban mik a karakteremhez illő legjobb felszerelések és/vagy melyik dialógusopciók vezetnek a nekem kellő eredményhez stb.

  • @gusztavgezenguz4661
    @gusztavgezenguz4661 Před měsícem

    Kedves Doktor úr !
    Kérem a következő terápiás foglalkozás előtt, szóljon hogy feküdjek a kanapéra.
    Köszönöm.
    😂

  • @sumsum5710
    @sumsum5710 Před měsícem

    A csalás az, ami jogosulatlan előnyt ad az egyik félnek, vagy hátrányba hozza a másikfelet. Jogosulatlan alatt a szabályokon kívüli dolgokat értem.