Video není dostupné.
Omlouváme se.

Training Tips CZ - Část 34 Zvykání na vodu

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 17. 04. 2014
  • Seznámit psa s vodou a naučit jej jak se ve vodě chovat patří k základům výchovy. Pes tak bude mít vodu rád a nebude pro něj představovat stres.

Komentáře • 27

  • @tery1994
    @tery1994 Před 6 lety +3

    To nevím jak náš Roníček😊! Ten vodu moc v lásce nemá 🐕. Děkuji za všechny rady, máte moc hezká videa 👍!

  • @anadanad1287
    @anadanad1287 Před 6 lety +2

    super

  • @hanatrnkova3167
    @hanatrnkova3167 Před 4 lety

    Moooc děkuji za radu můj pes se bojí vody protože moje sestřenice mého psa hodils do vody tak se ji boji

  • @animalsandnature8963
    @animalsandnature8963 Před 8 lety +8

    Dobrý den,
    Bydlím blízko pensionu a tam mají pětiletou fenku foxteriéra-Dášenku. Já jsem asi jediný člověk, který o ni měl zájem. Byla to chudinka. Sice co se týče jídla, tak se měla dobře, protože to byl pension a ona dojídala párky salámy a šunky od snídaně. Vody měla také dost, ale její majitel byl zaneprázdněn pensionem a neměl na psa čas. Tehdy mi bylo osm let a my šli do toho pensionu na oběd a já uviděla smutného pejska zavřeného v kotci 10x10m. Bylo mi jí líto, protože se zoufale snažila dostat ven, ale nemohla. Ptala jsem se jejího majitele-majitele pensionu. Proč ji nepustí ven a on říkal, že je neposlušná a že ani jeho nechce poslouchat a není čas na její výcvik. Já jsem mu řekla, že bych to s ní zkusila a takhle se z nás stala ta nejlepší dvojice pes a člověk na světě, protože já byla jediný člověk , kdo jí dal šanci a neřekl že je to jen "špinavej čokl". Poprvé za asi tři roky jsem dveře klece otevřela. Dášenka vyletěla ven jako střela a dlouhou dobu kolem mě obíhala kolečko a pak se rozběhla kamsi pryč a za chvilku byla zpátky a zase znova. Volala jsem na ní jménem, ale ona nic. Dělala si dál co chtěla. Já jsem si u jejího majitele řekla o vodítko, ale on měl jen takové to škrtící.- Když pes zatáhne začne to škrtit. Dáša strašně řádila a tak jsem jí z provazů uvázala normální vodítko, kterému se už tolik nebránila. Nakonec se mi povedlo jí na vodítku naučit chodit u nohy a hlavně reagovat na jméno. Začala se lepšit. Už uměla chodit na vodítku. Téměř každý den jsem jí vyčesávala srst. A začala být také u lidí oblíbenější, protože už byla čistá a také moc hodná. Když její majitel viděl, jak se zlepšuje byl také viditelně šťastný a dovolil mi brát ji na procházky i mimo pension. Zjistila jsem, jak má hrozně ráda vodu. Brala jsem jí do řeky ke které neměla nikdy žádný odpor sice na vodítku ale přece. když už jsem jí znala pár měsíců, tak přišel bod zlomu. Přišlo mi, že na vodítku bezvadně poslouchá a tak jsem ji pustila. Už neutekla šla krásně vedle mě. Začala jsem jí brát i na delší výlety. Na vzdálené louky do parků i do lesa prostě po celém městě. Teď jsou z nás nejlepší přátelé. Já mám ráda ji a ona mě. Vlastně ji mám s jejím majitele na půl. On ji krmí a já ji beru všude možně. Pořád je tu ale problém, protože ona stále poslouchá jen mě a ne svého vlastního majitele ani jiné lidi v okolí. Jednou jim utekla a byla u našeho domu a až já jsem ji chytila. Jak to udělat, aby poslouchala i ostatní? Její majitel by mi jí klině dal, ale rodiče mi jí nedovolí. Co tedy udělat? Napište mi odpověď i to jak na vás tento příběh zapůsobil. Předem vám děkuji.

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 8 lety +3

      +Alžběta Tolknerová Dobrý den, tohle nebude nejlehčí. Fenka vás zcela zjevně „přijala“ do smečky foxlíci obzvlášť mají tento vztah hodně vyhraněný. Nejlepší by bylo, aby s fenkou začal i její páník. Ono vůbec není důležité, kdo je „majitel“ psa, ale koho pes chápe jako parťáka. Pokuste se přesvědčit majitele, aby s fenkou cvičil alespoň 5 minut denně. Zkuste si najít ve svém okolí dobrý cvičák, kde provozují výcvik pejsků ve skupině a tam fenka občas může cvičit i s jinými lidmi. Jiná cesta není.

  • @darky25xd28
    @darky25xd28 Před 7 lety +2

    skvělé videa. určitě liky

  • @danielareingraberova918

    ďakujem veľmi

  • @erikapekarova-hudakova8293

    jak costo mohou jit stenata do vody?

  • @whiteswissshepherd-white5861

    Dobry den, budu si v dubnu porizovat nove štěně od kolikati mesicu štěněte můžeme začít chodit k vode? :)

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 8 lety +5

      +White Swiss Shepherd -White Dobrý den, k vodě je možné chodit se štěnětem již od samotného začátku. Je ale nutné ho mít pod kontrolou, aby do vody vždy chodilo jen se svolením svého parťáka. A stejně tak je nutné mít u štěněte zvládnuté přivolání, aby nedošlo k nějakým problémům. Takže, alespoň zpočátku, koupání ve volné vodě jen na vodítku. Po koupání je nutné vždy štěněti umožnit, aby pořádně vyschlo.

  • @gymnasticteri9972
    @gymnasticteri9972 Před 9 lety

    Hezké video :))) Chtěla bych se zeptat . Mám fenku , 3 roky starou , v psích letech 21 let stará . Mohla bych jí ještě naučit , aby se nebála vody ? A potom jak jí mám naučit , aby chodila bez vodítka , a neštěkala a neprala se s pejskama ? Dekuju za odpoved :)

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 9 lety

      Zdravím, věk psa nehraje roli. Přísloví o starém psu a nových kouscích není až tak úplně pravdivé. Je to všechno jen o lidské trpělivosti a porozumění.
      Z vašeho dotazu není úplně zřejmé, co myslíte tím „nebát se vody“. Předpokládám, že chcete, aby fenka chodila do vody, případně z vody nosila nějaké předměty. Tenhle nácvik bude vyžadovat vaší osobní účast přímo ve vodě. Naučte fenku na jakoukoliv hračku, kterou pro ní uděláte hodně atraktivní. Musíte si s fenkou hrát, nejlépe se s ní o hračku tahat. Nezapomeňte při hře hodně „jásat“, dejte fence najevo, že společná hra je báječná legrace. Až fenka začne spolehlivě na hračku pozitivně reagovat, najděte vodní plochu s plochým břehem a fenku začněte na hračku lákat za sebou do vody. Zpočátku stačí jen velmi mělká voda, jen po kotníky. Je důležité zpočátku upoutat pozornost fenky na hračku tak, aby pro ní hračka byla důležitější než strach z vody. Opět je nutné neustále fenku chválit, jásat radovat se a občas fenku i odměnit. Za každý, byť jen letmý, kontakt fenky s vodou musí následovat pochvala a pamlsek. Fenka si tak spojí vodu s příjemným zážitkem. Postupně můžete do vody jít hlouběji, ústředním bodem musí stále být hračka, pochvala, pamlsek a hlavně vaše trpělivost. Důležité je, abyste hru vždy začínala a končila vy. Pokud uvidíte, že fenku už hra nebaví, dejte jí jakýkoliv jiný povel a za jeho splnění fenku pochvalte a odměňte a hru ukončete.
      Chůze psa bez vodítka vždycky musí začínat zvládnutou chůzí na vodítku. Návody najdete na www.trainingtips.eu. Hlavní roli tu hrají opět pochvaly, pamlsky a vaše trpělivost. Nezapomeňte na to, že pes umí jen to, co ho naučíte.

    • @luciesedova4035
      @luciesedova4035 Před 8 lety

      Pravdivé to není náš téměr 10 iletý pes se naučil 4 triky 😊

  • @delakurc2491
    @delakurc2491 Před 9 lety

    Uděláte video jak naučit pejska aby se nebál jiných psů? U nás konkrétně to vzrostlo až ve strachovu agresi :/ . Zajímala by mě rada od vás když vidím jak umíte pracovat s pejsky v jiných ohledech.

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 9 lety

      Daniela Kurcová Dobrý den, odpověď na tuto otázku vůbec není jednoduchá. V první řadě by bylo dobré vědět, jak reaguje „páník“ na setkání s cizími pejsky. Je totiž dost dobře možné, že páník nechá svého pejska „řešit“ situace, na které mentálně nemá a které by apriori měl řešit alfa jedinec, tedy pejskův „páník“.V ideálním případě je dobré převést pejskovu pozornost hračkou či pamlskem „jinam“ ještě před setkáním s cizím pejskem. Je důležité, pokud páník dokáže situaci předvídat, si začít s pejskem intenzivně hrát a ukázat mu tak, že se vůbec nic neděje. Někdy je dobré začít s pejskem i cvičit různé povely. Je ale nutné vždy na splnění povelů trvat. Vždy je v takové situaci důležité otočit pejska tak, aby se na „soupeře“ nedíval. Těsně před útokem se „agresor“ na svoji „oběť“ upřeně zadívá. Někdy to trvá dost dlouho, někdy jen vteřinku. Ještě v této chvíli má „páník“ čas na hru a povely. Pro tuhle situaci je nutné zvolit hračku i pamlsek s vysokou atraktivitou. Jde o to, aby pejsek na toto odlákání pozornosti zareagoval co nejspolehlivěji. Opět platí, že pejsek se na svého „soupeře“ nesmí dívat. Upřený pohled je pro pejsky signál útočné, agresivní hrozby. Nejlepší v této situaci je otočit se a s pejskem jít na druhou stranu, , třeba jen krok či dva, samozřejmě s podporou hračky či pamlsku. Velmi důležité je i pejska hlasitě chválit, jakmile se, byť jen na vteřinku, věnuje pozornost hračce či pamlsku. Tato činnost končí, když cizí pejsek projde kolem a od „agresora“ se vzdaluje.Pokud už k útoku dojde, jsou tady dvě cesty k řešení nastalé situace. Jejich volba záleží na rychlosti (a někdy i na síle) páníka a jeho vztahu se psem. Obě možnosti spolu úzce souvisí a jedna navazuje na druhou. V prvním případě se páník rychle postaví před svého pejska, upřeně se na něj zadívá, trochu se nad něj nakloní a hlasitě řekne „NE“ nebo „NESMÍŠ“. Zadívání a naklonění jsou signály útočné hrozby, hlasitý povel přeruší činnost psa. V okamžiku, kdy pejsek, třeba jen na vteřinku přestane útočit, musí být pochválen (hodně hlasitě) a odměněn. Pak ho páník otočí hlavou od „soupeře“ a začne s ním výše zmíněné hry a „tanečky“. Pokud tohle páník nestihne, zbývá jen jediné. Na vodítku (byť i s trochou síly) pejska otočit od „soupeře“ a jít s ním pryč. Jakmile se pejsek otočí, je opět nutné ho chválit a odměňovat, hrát si sním. POZOR, po zákazovém povelu vždycky musí následovat pozitivní činnost, pochvala, odměna.Celá situace se dá nacvičit. K tomu je potřeba ještě jeden pejsek se svým majitelem. Začátek nácviku probíhá z dálky. Je dobré, když z počátku cizí pejsek sedí nebo leží. „Agresor“ je stále motivován pamlsky či hračkou. Ve vzdálenosti, kdy začne registrovat cizího pejska (pohled, nervozita, snaha o útok) je „agresor“ otočen, vrácen na výchozí pozici a nácvik začíná znovu. Tímto způsobem se mu upevní, že setkání s cizím pejskem znamená hru, pamlsky, prostě příjemné pocity. Vzdálenost mezi pejsky se postupně zkracuje, ale vždy jen do chvíle, kdy „agresor“ začne reagovat. POZOR, cizí pejsek stále leží či sedí. Tato fáze výcviku končí, když páník může s „agresorem“ minout cizího pejska asi v metrové vzdálenosti. Pak začíná stejný nácvik, kdy cizí pejsek jde pomalu proti „agresorovi“. Opět, „agresor“ musí být stále motivován pamlskem, hračkou tak, aby se soustředil na páníka. Jakmile „agresor“ začne cizího pejska „registrovat“, je nutné oba otočit a nácvik znovu opakovat. Po určité době je možné se potkávat, nejdříve „člověk - člověk“, potom „pejsek -člověk“ a na konec „pejsek - pejsek“. Vždy je nutné nácvik včas ukončit, speciálně pro „agresora“ je trénink „ne-agrese“ psychicky velmi náročný. Asi po pěti minutách je nutné nácvik přerušit, dát pejskovi asi hoďku až dvě pauzu a pak je možné opět pokračovat. Denně by takovéto nácviky neměly být delší než 3x 5 minut. Únava pejska velmi rychle může vyústit v agresivitu i bez strachu.Při výcviku se NIKDY nesmějí používat stahovací obojky nebo dokonce ostnáče. Jen hloupí lidé si myslí, že to funguje. Pro pejska jsou takové obojky velmi nepříjemné a pravidelně si tyto bolestivé pocity spojí s tím, co právě vidí, tedy většinou s cizím psem, někdy, bohužel, i s lidmi. Také se vyvarujte jakéhokoliv škubání vodítkem. To je pro psa nepříjemnost, kterou si spojí se svým okolím, tedy s cizím psem. Vždy je nutné, aby při procházce bylo vodítko prověšené (viz www.trainingtips.eu).Bázlivý pejsek nikdy NESMÍ být uklidňován např. hlazením, konejšivým hlasem atd. To možná funguje u dětí, ale psí mozek je úplně jiný. Na rozdíl od lidí si pejsek takové konejšení vykládá jako potvrzení svého strachu, potvrzení své činnosti a proč by tedy nedělal něco, co se páníkovi líbí? NE, vždycky je pejskovi nutné nabídnout jinou, pozitivní činnost. Je také velmi důležité dát pejskovi najevo radost, když udělá (byť jen náznakem) to, co se od něj čeká, to, co páník považuje za správné.

  • @lenkazavrelova985
    @lenkazavrelova985 Před 7 lety

    dobry den s mojim psem sme jednou sly k vode. Nechtel tam jit tak sem ho tam jakoze zatahla nebo hodila to uz nevím ale od te chvile do vody chodi jenom pod packy co mam dělat?

    • @anomis506
      @anomis506 Před 7 lety

      Lenka Zavřelová neměla jsi ho tam dávat.. musí tam vlist sam, muže si udělat blok k vodě ..

  • @katherinefish35
    @katherinefish35 Před 8 lety

    Dobrý den náš pejsek když byl malý spadnul do bazénu... vody se pořád bojí (nedivím se mu ) Šlo by , že by se to mohl nějak odnaučit ?

    •  Před 8 lety

      Zkuste jít na nějaké hodně mělké místo a třeba si do vody vlést, klidně sednout na břeh a pejska prokrmovat. :-) Nejspíše se strachu úplně neodnaučí, ale dá se to zmírnit. Můj pes třeba do vody vleze jen po bříško. Plave jen když má vyloženě náladu nebo jdu s ním.

    • @katherinefish35
      @katherinefish35 Před 8 lety

      +Petra Pabišková Děkuji zkusím😉

  • @frika1261
    @frika1261 Před 10 lety

    to je border terier?

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 9 lety

      Frika 12 Ano, je to Border teriér

    • @frika1261
      @frika1261 Před 9 lety

      Brit PetFood
      Děkuju za odpověd!!:¨¨)

  • @maximhlavac9012
    @maximhlavac9012 Před 9 lety

    Co to je za pamlsky?

    • @BritPetFood
      @BritPetFood  Před 9 lety

      Maxim Hlaváč Dobrý den, používáme pamlsky Training Tips - www.krmivo-brit.cz/produkty/psi1/premium5/pocoutky/page:1/. Stačí si vybrat velikost pamlsků podle velikosti pejska.

    • @maximhlavac9012
      @maximhlavac9012 Před 9 lety

      Brit PetFood Děkuji

    •  Před 8 lety +1

      Doporučuji! Můj pes se po nich může utlouci! :-)