Dysfunkcje w Służbie Bezpieczeństwa w latach siedemdziesiątych - cykl Tajemnice bezpieki

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 22. 08. 2024
  • ▶ Współczesna publicystyka i publiczne dyskusje na temat Służby Bezpieczeństwa pełne są uproszczeń i schematycznych ocen. Według jednych SB była organizacją niezwykle sprawną i wszechwładną, zdaniem innych - skorumpowaną jak cały system PRL. Jak było naprawdę❓
    👥 Na ten temat dyskutują:
    ▪ Daniel Wicenty - autor książki "Zgniłe jabłka, zepsute skrzynki i złe powietrze. Dysfunkcje w Służbie Bezpieczeństwa w latach siedemdziesiątych - nowe ujęcie badań nad aparatem represji państwa komunistycznego"
    ▪ dr hab. prof ndzw. Mariusz Jędrzejko
    🎤 Prowadzenie: Piotr Woyciechowski
    ➡ Daniel Wicenty proponuje w swej publikacji ujęcie interdyscyplinarne, łączące badania historyczne z analizą socjologiczną. Opisuje różnorodne typy zjawisk, które można zbiorczo nazwać dysfunkcjami Służby Bezpieczeństwa, a następnie szuka odpowiedzi na pytanie, które z tych nich miały charakter strukturalny.
    📘 WIĘCEJ O KSIĄŻCE 👉 bit.ly/3nwlTYB
    🛒 KUP ONLINE 👉 bit.ly/3GrEaPp
    ℹ Czym była Służba Bezpieczeństwa? Jak powstała, czym się zajmowała, jakie są dzisiaj konsekwencje jej działań? Czy wiemy o niej już wszystko? Na te i inne pytania próbujemy odpowiedzieć w cyklu "Tajemnice bezpieki" poświęconym historii organów bezpieczeństwa komunistycznego państwa.
    🎤 Spotkania z udziałem zaproszonych specjalistów - historyków, politologów i dziennikarzy - prowadzi Piotr Woyciechowski, publicysta i politolog.
    🔔 SUBSKRYBUJ IPNtv i bądź zawsze na bieżąco 👉 bit.ly/30XgzUe
    #PRL #bezpieka #książka #PromocjaKsiążki #SłużbaBezpieczeństwa #historia #dyskusja

Komentáře • 11