MESEKÖNYV ILLUSZTRÁCIÓS MUNKAFOLYAMAT | Könyvillusztráció lépésről lépésre | Gyerekkönyvek

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 21. 08. 2024
  • A mesekönyv illusztráció szinte minden illusztrátor álma. Ebből a videóból kiderül, hogyan építettem fel lépésről lépésre az illusztrációs folyamatot a Nimo & kicsi Zen gyerekkönyv sorozathoz.
    A könyvekről itt többet is megtudhatsz: www.nimoeskics...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    EZEK A VIDEÓK IS ÉRDEKELHETNEK:
    - HOGYAN ILLUSZTRÁLTAM GYEREKKÖNYVET - Tapasztalataim a Könyvmolyképző Kiadónál: • HOGYAN ILLUSZTRÁLTAM G...
    - Hogyan transzferáld a vázlataidat akvarell papírra?: • 5 MÓDSZER A SABLONOK Á...
    - Mit csinál egy illusztrátor?: • MIT CSINÁL EGY ILLUSZT...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TANULJ VELEM AKVARELL FESTÉST:
    Ha komolyabb instrukciók mellett festenél, gyere el valamelyik workshopomra: imeldagreens.co...
    vagy vegyél részt valamelyik ONLINE KURZUSOMON: akvarellkurzus...
    A fő kurzusom előzetesét itt tudod megnézni: • ONLINE AKVARELL KURZUS...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    KÖVESS MÉG ITT:
    - Blog: imeldagreens.com
    - Facebook: / imeldagreens
    - Instagram: / imeldagreens
    - Webshop: imeldagreens.c...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komentáře • 23

  • @szandraczekmany3433
    @szandraczekmany3433 Před 2 lety

    Újabb szuper videó, értékes tartalommal! Köszönjük Orsi! 🙏❤️

  • @krisztinamoor8907
    @krisztinamoor8907 Před 2 lety

    Muveszi koncepcio es mondanivalo. E ket temarol szivesen hallanek toled bovebben. Nagyon jo, amit es ahogy csinalod. Gratulalok es tovabbi szep sikereket.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety +2

      Köszönöm! Hát nagyon őszinte leszek, én nem gondolom nagyon túl ezt a mondanivaló dolgot. Van egy szöveg, ami nagyon jól megadja nekem, hogy "mit" rajzoljak, nem gondolom, hogy tele kellene tolnom rejtett üzenetekkel. Néha hozzáköltök a szöveghez egy-egy plusz poént vagy karaktert (pl. állatokat), és szeretem, ha vannak olyan rejtett elemek a képen, amiket sokáig lehet nézegetni (pl. pont ennél meg lehet számolni, hány erdei állatka van elrejtve az adott képen), de ennél mélyebb dolgokat nem szövök bele. A színválasztásban a hideg-meleg árnyalatokat szoktam még tudatosan használni. Ez a könyv egy nagyon barátságos, nem nagyon nehéz témákat feldolgozó mese, ezért (is) vannak túlsúlyban a meleg színek.
      Szeretem az illusztrációnak ezt a fajta "alkalmazott művészet" jellemzőjét, hogy (szerintem legalábbis) nem kell mindenképp beleszuszakolni mindenféle "mélyebb" tartalmat. Alapvetően olyan képeket szeretnék készíteni, amikhez tudnak kapcsolódni a kicsik, barátságosak, nem ijesztőek, el lehet tölteni több időt a nézegetésükkel, és - nekem legalábbis - ennyi elég is.

    • @krisztinamoor8907
      @krisztinamoor8907 Před 2 lety

      @@ImeldaGreens Es, tenyleg nem is kell tobb egy gyermekkonyvbe. Koszonom.

  • @hikarihoshi6204
    @hikarihoshi6204 Před 2 lety

    Az álmomat éled. Irigyellek. 👏🤩

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety +1

      Hát tényleg csodás, hogy ezt csinálhatom, nagyon hálás vagyok érte.

  • @mezike384
    @mezike384 Před 2 lety

    Számomra ez kifejezetten érdekes videó volt, köszönöm! :) Én sajnos lemaradtam a kérdezésről, de ha tudnál tanácsot adni azzal kapcsolatosan, hogy milyen módon lehet a rajzkészséget fejleszteni, azt megköszönném! Nyilván sok-sok és még több gyakorlással, de könyvre, videókra, hasznos tippekre gondolok. (Nem célom profi módon rajzolni, mint te, csak hobbiszinten érdekel a téma.) Köszönöm! :)

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety +3

      Hát én ilyen "old school" módon tanultam egyetemen meg rajzsuliban (tudod, rajzbak, modell, kockák, székek), de persze sokat lehet tanulni online is. Én mindig a Proko CZcams csatornát szoktam ajánlgatni, mert iszonyat jó anyagaik vannak kezdőknek (czcams.com/users/ProkoTV), illetve Kendyll Hillegas-nak van egy nagyon jó Skillshare kurzusa erről, amit végig is néztem, és hasznosnak találtam. Ez a kurzus-előzetes, hátha tetszik: czcams.com/video/p_otfW8KYi8/video.html Könyvekből én nemigen tanultam, de Barcsay Jenő Művészeti anatómiáját nagyra szokás tartani - ez inkább az emberi testre fókuszál (surprise surprise 😀)

    • @mezike384
      @mezike384 Před 2 lety

      Köszönöm szépen! 😊

  • @AlmokUtjan2020
    @AlmokUtjan2020 Před 2 lety

    Fantasztikus :) Nagyon jól jött

  • @Rhea_Art
    @Rhea_Art Před 2 lety +2

    Nagyon jó tartalom, gratula! Engem ami még nagyon érdekel és szinte mindenki kerüli a témát az konkrét szerződés. Hogy épitsek fel egy jó szerződést, hogy nézz ki egy szerződés amit egy kiadó küld? Milyen formátumban kell küld a végleges anyagot jpg,tiff,pdf,ps? Te konvertálod vagy a kiadó a cmyk/rgb? Köszönöm szépen!

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety +1

      Köszönöm! Nekem ez a szerződés téma úgy indult, hogy kaptam egyet a könyvkiadótól az első könyvnél, azóta mindig azt formálgatom az adott projektre - lassan annyit változott, hogy nem is felismerhető az eredeti. Vannak benne "kötelező" elemek (pl. kik a szerződő felek, mi a leadandó anyag, mik a fizetési feltételek), de szerintem talán azért is kerülik sokan, mert egyrészt olyan sok a változó elem, másrészt aki nem ügyvéd, az nem vállal felelősséget a tanácsaiért.
      Nagyon röviden azért amiket mindenképp rögzítek:
      - mi az, amit konkrétan megkap az ügyfél (milyen formátum, milyen felbontás, milyen színmód, a lehető legrészletesebben)
      - mi a határidő
      - hány változtatási kör van, és ezeknek mi a menete, lefolytatása (pl. ha nem reagál x időn belül a küldött anyagokra, akkor ez milyen hatással lesz a leadási határidőre)
      - mik a fizetési feltételek (én általában 2 részletben kérem, 50% előleggel, és hogy ha megszakad fél úton a munka, akkor ez visszatérítendő vagy nem).
      - milyen felhasználási jogokat kap az ügyfél (ez megbeszélés kérdése nyilván)
      Én photoshop fájlokat sosem adok ki, általában JPG vagy PNG formátumban kapják meg a kész képet, 600dpi felbontásban. Egy ideig próbálkoztam ezzel a CMYK/RGB témával, de soha senkit nem izgatott, a tördelők/nyomdák (?) végül mindig úgyis átalakítják a színprofilokat, úgyhogy végül maradtam az RGB-nél, és szerencsére soha nem lett ebből nagy dráma, szép lett a végeredmény.

    • @Rhea_Art
      @Rhea_Art Před 2 lety

      @@ImeldaGreens Nagyon szépen köszönöm, most egy kicsit már jobban értem. Gratulálok a könyveidhez, nekem is nagy álmom :)

  • @agnesparditka9580
    @agnesparditka9580 Před 2 lety

    Olyan informatívak a videók, olyan jó,h nem 'spórolsz' az infóval, tényleg átadod a tudást.

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety

      💜 Köszönöm! Örülök, hogy segít!!!

  • @evapapp5066
    @evapapp5066 Před 2 lety

    Kedves Imelda! Felíratkoztam a hírlevélre de még nem kaptam választ .Szeretnék belépni a blog könyvtárba ,hogy egy teljes videót megtudjak nézni.Hobbi szinten szeretnék festegetni .Várom válaszát a segítséggel kapcsolatban.Űdv :Éva

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety

      Kedves Éva! Kérlek küldj egy emailt a hello@imeldagreens.com címre, mert akkor tudok utánanézni, hogy hol akadhatott el a dolog, ha megvan az email címed. Köszi!

  • @nemethmik
    @nemethmik Před 2 lety

    11:19 Miért voltak a képek A3-as méretűek? Ez ilyen nagyalakú könyv volt?

    • @ImeldaGreens
      @ImeldaGreens  Před 2 lety

      A valódi könyv 22x22 cm, ami egyébként pont nem fér már rá A4-es papírra - különösen, amikor oldalpárokról van szó. Egyébként szeretek egy 10-20%-kal nagyobban dolgozni, mint amiben ki lesz nyomtatva, kisebb hibák sokkal könnyebben eltűnnek így. 😉