Hegyen völgyön tavasz

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 09. 2024
  • Egy érdekes és új próbálkozás a makrofotózás irányában. Ami még a tavaszból itt maradt.
    Haszonits Zoltán
    www.facebook.c...
    / _.zolee._
    Ujvári Zsolt
    / zsoltujvarinature
    Tuza Ráduly Marianna
    / marianna.tuzaneraduly
    / marcsaa6
    Zene:
    Better Day - penguinmusic
    Desire for Freedom - Aleksey Chistilin
    Nézz szét instagramon vagy facebook-on is :)
    / zsolubereczki
    / hikingbootsoriginal

Komentáře • 8

  • @zoltanhaszonits8750
    @zoltanhaszonits8750 Před 2 měsíci +1

    Vigyázz Zsolti, mert a végén átlényegülsz makrófotóssá! Könnyű rákapni :) Különösen tetszett a zsúrló és a tyúktaréj képek színvilága! (köszönöm a megemlítést! ❤)

    • @turabakancsoriginal
      @turabakancsoriginal  Před 2 měsíci

      Köszi Zoli. Ami jó az jó! Már régóta mondom, hogy amit csinálsz az fantasztikus. Azt, hogy előbb utóbb makrofotós leszek nem gondolom, még nagyon sokat kell tanulnom hozzá. De valahogy megnyugtat. Köszönöm, hogy megnézted :)

  • @LaszloSzilagyi-fj5lt
    @LaszloSzilagyi-fj5lt Před 2 měsíci +1

    Nekem tetszenek a képek, így tovább. Laci

  • @jozsefbobis5758
    @jozsefbobis5758 Před 14 dny

    Nekem nagyon tetszett az egész videó. Bár szakmailag nem tudok hozzátenni.
    Mindig is egy természetjáró,természetszerető ember voltam de a fotózás részébe még csak most kívánok elmélyedni komolyabban.
    Én csak egy telefonnal járom a természetet. És az én szintemen azok a makrók amiket te készítesz álomvilágnak számítanak.
    Nagyon tetszik a lelkesedésed és hogy ekkora csodálattal fordulsz a természet felé. Amit néztem eddig videókat az mind tetszett. És fel is iratkoztam.
    Igyekszem mindet megnézni. És ellesni a praktikákat, megjegyezni a fontos dolgokat. És természetesen csodálattal nézni azokat a szép dolgokat amiket te látsz és mutatsz meg nekünk a te lencséden keresztül. 😊

    • @turabakancsoriginal
      @turabakancsoriginal  Před 14 dny +1

      @@jozsefbobis5758 nagyon köszönöm és nagyon sok sikert kívánok :)

  • @pilisipixelek2558
    @pilisipixelek2558 Před 2 měsíci +1

    Szia,veled történt már meg,hogy huzamosabb ideig nem sikerült vadat lencsevégre kapni ott ahol előtte azért mindig volt valami?Én kokrétan idén semmit nem tudtam lefotózni itt a Pilis ezen részén.Nyilván elég nagy az emberi zavarás de nagy már évek óta és azért valami mindig jött,most semmi.Ok,a disznókat elvitte a pestis,de sokszor cserkelek órákon át úgy,hogy még csak meg sem ugrik semmi az erdőben,nem,hogy még le is tudnám fotózni.Kilőttek mindent vagy mi,de elég bosszantó a sok kilóméter semmiért.

    • @turabakancsoriginal
      @turabakancsoriginal  Před 2 měsíci +3

      Sajnos most sok területen ez van. Az elmúlt néhány évben sokat változtak a vadászati törvények és nem feltétlenül jó irányba. Az én vitám is a megszokott helyemen egy ilyen miatt alakult ki. Nincsenek már meg azok a kiméleti időszakok amik régen voltak, valamilyen vad mindig épp vadászat alatt van. Hogy mást ne mondjak a disznó pld. egész évben vadászható, vagy a muflon kos is. A gímszarvas bika vadászható szeptembertől - február végéig, de a másodéves bika március végéig, a borjú pedig április végéig. A dámoknál a másodéves bika április végéig, a borjú pedig május végéig. Az ünő pedig júniustól február végéig, vagy a gímeknél májustól február végéig. Láthatod, hogy szinte minden hónapra jut valami vadászható, szinte soha nincs nyugta a vadnak. A róka, sakál, borz kérdésről ne is beszéljek. Az erdőgazdálkodási törvény is úgy módosult, hogy a klasszikus kiméleti időszakok összemosódtak a állományjavító gyérítések, szállalóvágások, növedékfokozó gyérítések vagy a végvágások időszakával. Így már szigorú értelemben nincs (vagy nem nagyon van) olyan időszak ami akadályozná a fakitermelést egy adott területen, akár a fészekrakási időszakban is. Ezt a helyzetet egyrészt a szakértelem hiánya, a nem gyakorlaton alapuló törvényhozás, az éghajlatváltozással összefüggő természetben megjelent időszakváltozások figyelmen kívül hagyása valamint az a tény okozta, hogy minden gazdálkodó szervezet még több pénzt akar / szeretne kisajtolni a kezelésére bízott területből. Láják vagy nem látják, hogy így már nem az erdők védelme, a faállomány minőségének a megőrzése, a fafajok szelekciója vagy épp a vadállomány minőségének javítása a cél, csupán a területről lefölözhető haszon az ami meghatározza az elvégzendő feladatok sorát. Minket "csak" annyiban érint, hogy adott területen kevesebb vadat, megváltozott diverzitású madárvilágot, vagy erdőterületet találunk. Viszont, hogy hosszútávon milyen károk keletkeznek (vagy már keletkeztek) azt már csak a gyerekeink fogják látni / érezni.