A logaritmus azonosságai

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 03. 2021

Komentáře • 7

  • @vocsokmester7730
    @vocsokmester7730 Před 2 lety +27

    Én személy szerint nagyon értékelem a munkádat. Szerintem fantasztikus videókat készítesz mind képminőség, mind pedig magyarázat/érthetőség terén.
    Egy dolgot nagyon sajnálok, az pedig az, hogy nincs több néződ. Szerintem minden tanárnak kellene a videóidat ajánlani a diákjaiknak mint szorgalmi, mert én aki mindig is azon a véleményen voltam, hogy tanteremben nem lehet tanulni (tanulás alatt az elmélyült és kifizetődő, belefektetett munkát értem), nálad úgy érezhettem magam, mintha egy kellemes magánórán lettem volna.
    Köszönöm a tartalmas videóid! Nagy segítségek lesznek a későbbi tanulásaim során. ^^

  • @photo.frankg
    @photo.frankg Před 2 lety +8

    ❣️ Hál Isten aktív vagy🙏❣️

  • @viragradics76
    @viragradics76 Před 2 lety +5

    Nagyon jó köszönöm 12. Vége felé meg értettem😆❣

  • @bottasbacsi
    @bottasbacsi Před 2 lety +5

    Nagyon köszönöm

  • @smooth990
    @smooth990 Před 9 měsíci +2

    Tisztelt Bede Anna!
    Annyira szépen és érthetően magyaráz. Igazi megkönnyebblés úgy matekozni, hogy az emebr tudja mit csinál és nem csak a sötétben tapogatózik. Az eddigi matek tanáraim nem bontották fel a feladatokat lépésenként, ezért nem tudtam meg, hogy mi pontosan miért és hogyan is történik.
    Tetszett említeni, hogy az a fő, hogy biztonságban érezzük magunkat. Na ez a mondat keményen haza csapott, mivel nekem a matek alapból a bizonytalanság ingoványos talaja volt (valamilyen szinten még az is). Ezért ahol tudtam mindig szerettem, ha külön, szétbontva, lépésről-lépésre mentem a feladatban.
    (Itt amúgy kifejezetten egyszerű és tényleg sokkal logikusabb, hogy rögtön a törtvonal főlé és alá írjuk a számokat attól függően, hogy plusz vagy mínusz a szóban forgó szám.
    Azt szerettem volna megkérdezni, hogy mi van olyankor, ha a logaritmus alapok nem azonosak. Arról van videója/lesz videó?
    Illetve a logaritmus alapja lehet tört szám is, amennyiben az pozitív?
    Köszönettel és tisztelettel, Szalai Vivien

    • @annabede
      @annabede  Před 9 měsíci +1

      Kedves Vivien! Örülök, hogy érthető számodra! Van egy képlet, amivel át lehet írni a logaritmust bármilyen alapra. Nem tervezek videót egyelőre erről, mert nem szerepel a középszintű érettségi követleményben. De ha érdekel, biztosan találsz róla információt a neten! A logaritmus alapja lehet tört szám, a lényeg, ahogy Te is említetted, hogy pozitív legyen.

  • @gaboraronmarton8718
    @gaboraronmarton8718 Před 2 lety +2

    11:07 - 11:20
    Az én lelkemnek speciál jót tesz a számológép használata.