Video není dostupné.
Omlouváme se.

PROSTY SPOSÓB NA BUDOWĘ UNIWERSALNEJ KOTŁOWNI

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 20. 02. 2021
  • W tym odcinku pokażę jak w prosty sposób zbudować bardzo zaawansowaną i zarazem uniwersalną kotłownię przy użyciu grup pompowych TERWAT .
    po produkty firmy Terwat Zapraszam do mojego sklepu 😄👍
    glob-energy.pl/

Komentáře • 164

  • @dariuszpisko9503
    @dariuszpisko9503 Před 3 lety +4

    Człowiek z pasją widać ,że przekazywanie wiedzy sprawie panu przyjemność. Dzięki za jak zawsze świetny material .Co bardzo ważne jak się do niego zadzwoni pomoże doradzi . Pozdrawiam i czekam na kolejne świetne jak zawsze materiały.

  • @Tutek1981
    @Tutek1981 Před 3 lety +4

    Pan Stanisław jak profesor przy tablicy tłumaczy :) Mega wiedza.

  • @TheWojtinho
    @TheWojtinho Před 3 lety +4

    Panie Stanisławie, dziękuję bardzo za odcinek 😉

  • @edwardszpak937
    @edwardszpak937 Před 3 lety +1

    Bardzo dobry pokaz wykonania kotłowni i świetnie tłumaczenie zagadnień . Czekam na dalszy ciąg budowy kotłowni ,szczególnie pokazanie automatyki .

  • @irlynx8494
    @irlynx8494 Před 3 lety +3

    Panie Stanislawie bardzo dziekuje za takie materialy i ze przekazuje pan zdobyta wiedze i doswiadczenie pozdrawiam

  • @wojtekkonka8553
    @wojtekkonka8553 Před 3 lety +1

    Czas montażu kotłownie to pieniondze przy zastosowanja takich zestawów skraca ten czas i pracę super 👏👌

  • @RicoBoro
    @RicoBoro Před 3 lety

    robota jak ta lala. Wszystko elegancko, czysto i estetycznie. Za jakiś czas w drzwiach na budowie stanie człowiek w garniaczu z aktówką i to nie będzie przedstawiciel handlowy, a instalator ogrzewania i wody w domu :D

  • @smigielskitomasz129
    @smigielskitomasz129 Před 3 lety

    Dzięki za dzielenie się wiedzą, wszystkie instalacje wodne w moim domu złożyłem na podstawie twoich filmów. Gdybym jeszcze wiedział o tych rurach gebo to bym nie walczył tydzień temu z gięciem pexa 32 do podłączenia bufora.

  • @terwat2495
    @terwat2495 Před 3 lety +2

    Grupy izolowane to jedno z najlepszych rozwiązań na budowę profesjonalnej kotłowni - zintegrowane wszystkie niezbędne podzespoły, estetyczny wygląd i izolacja termiczna w standardzie. Nie możemy doczekać się filmu z uruchomienia gotowej instalacji. Pozdrawiamy !

    • @dawidskowronek7992
      @dawidskowronek7992 Před 3 lety +2

      Bedzie trzeba przetestować takie rozwiązanie zamiast naszych ulubionych zestawow z sprzeglem

    • @kama2343
      @kama2343 Před 3 lety

      Jaki jest numer katalogowy akurat tych grup pompowych? Zamawiałem u Was grupy z siłownikiem w izolacji i są takie z wystającym zaworem mieszającym. Czy to jakaś nowość czy na stronie zdjęcie nieaktualne?

    • @mariuszkruszewski7116
      @mariuszkruszewski7116 Před 3 lety

      Jakaś podpowiedź nie mam działalności nie mogę się zarejestrować na waszej stronie a interesuje mnie zakup waszych produktów. Jakiś na miar.

    • @terwat2495
      @terwat2495 Před 3 lety

      @@mariuszkruszewski7116 Można zgłosić się do nas telefonicznie, mailowo lub na Facebooku - pokierujemy do dystrybutora który zrealizuje zamówienie :)

  • @darekwalaszczyk8789
    @darekwalaszczyk8789 Před 2 lety +2

    Bardzo dobrze powiedziane.

  • @mitu1830
    @mitu1830 Před 3 lety

    Rury Gebo, świetna sprawa, nie miałem pojęcia, że takie istnieją. Dzięki!

  • @szymonjadachowski7232
    @szymonjadachowski7232 Před 2 lety

    Świetny film i kapitalne rozwiązanie kotłowni. Przymierzam się do modernizacji z kotłem na pellet , w połączeniu z kominkiem z płaczem wodnym w układzie otwartym który do tych czas ogrzewa piętro budynku i poddasze . Gdzie najlepiej zamontować wymiennik ciepła. Chciałbym zastosować taką grupę pompową jak Pan na filmie tylko podwójną. Bardzo dziękuje

  • @momontiego8705
    @momontiego8705 Před 3 lety +1

    Film super ale w opisie literówka- pokarze jest od pokarać, pokażę od pokazać ;)
    Dzięki za kolejny film.

  • @AnetaTeclaw-qw4kr
    @AnetaTeclaw-qw4kr Před 6 měsíci +1

    Super filmik bardzo dobrze pokazane objaśnione tylko mam pytanie gdzie można to zakupić

  • @tomekw2400
    @tomekw2400 Před 3 lety

    Rurka miedziana nad Vortexem wygląda na fi28. Można było podłączyć Vortex 500 z zaworami z końcówkami zaciskowymi "conex" na fi28. od dołu filtra po zdjęciu nakrętki zawór miałby GZ1" i można było gwintem przejść dalej na instalację. Obyłoby się bez mufy i byłoby chyba ładniej, a z pewnością szybciej. Super robota tak przy okazji :)

  • @piotrnowak7824
    @piotrnowak7824 Před 3 lety +1

    z roku na rok budowa kotlowni jest coraz prostsza z jednej strony to dobrze ale z drugiej strony jako instalator obawiam sie ze z czasem bedzie coraz mnie pracy heh :D

    • @jakubmadura1701
      @jakubmadura1701 Před 3 lety +3

      Ja uważam że dobregi fachowca nie da sie tak latwo zastapic. Zamontować to jedno ale dobrac odpowiednio, uruchomić i ustawić zeby działało niezawodnie przez lata to juz wiedza pana Mietka nie wystarczy 🙃

  • @many20m
    @many20m Před rokem

    Będę modernizował starą kotłownie, nowe piony i w ogóle. Dom parter, piętro i poddasze. Zamierzam na takim sprzęgle zamontować piony, żeby każde piętro było osobno zasilane. Ogrzewanie to same kaloryfery. No ale co w takim przypadku z woda użytkową ? Chciałbym też osobne zasobniki. Jak rozdzielić to na poszczególne "mieszkania" ? Przed sprzęgłem na 1 pompie do poszczególnych zasobników ? Powiedzmy 100L ? Dwa byłyby w kotłowni na parterze a jeden na poddaszu.

  • @mitu1830
    @mitu1830 Před 3 lety

    Bardzo fajny film. Super, że promujesz gotowe grupy pompowe. Znakomicie, że mówisz o temperaturze powrotu. To, podstawa, takiej kotłowni, nie da się zepsuć. Zasilenie, powrót i tyle. Do tego sterowanie i masz kotłownie, drogo? No nie wiem, podejrzewam, że instalator weźmie mniej za robociznę, zrobi to szybciej, a tutaj wszystko jest złożone i gotowe. Co sądzisz o produkcie Primobox AZB 365 Afriso? Z tego, co widzę też ma trzy obiegi i trzy zawory mieszające z siłownikiem. Moim zdaniem, jeszcze prościej to złożyć, bo tylko trzeba dać zasilanie i powrót, plus podłączyć to do sterownika kotła. Przy tak rozbudowanej instalacji z reguły niezbędny będzie moduł B w sterowniku, a może i moduł C. Warto o tym pomyśleć, przed zakupem kotła.
    Mnie tylko zastanawia, czy 3/4 powrót i zasilanie wystarczą na tak rozbudowaną instalację. U mnie w kotłowni jest większa średnica 1 cal, a mam kocioł tylko 10 KW i trzy biegi (CWU, CO i Powrót tzw. kotłowy). Na filmie zestaw ma 1 i 1/2 cala.
    Teoretycznie Afriso podaje moc kotła 35 KW. Czy z takiego obiegu 3/4 można przejść do rozdzielacza/rozdzielaczy, średnicą 35 mm czy 42 mm na stali lub miedzi? Nie zaburzy to przepływów? Bo później powrót znowu 3/4. Tylko to mnie niepokoi. B wydaje mi się, że sensowniej byłoby zrobić każdy rozdzielacz na osobnym obiegu, ale to znacznie wyższe koszty. Pozdrawiam, dzięki za film.

  • @michaordon6361
    @michaordon6361 Před 3 lety

    Dzień dobry!, Jestem pod wrażeniem Pana wiedzy i ogromnych kompetencji. Proszę o podpowiedź. Chce Modernizować stare ogrzewanie w domu jednorodzinnym 2 kondygnacje ok 160m2.
    Obecnie wymieniony jest nowy mieć na pellet firmy Sas 17kw plus zawór 4drozny. Chciałbym zbudować nową instalację kaloryfery, podłogowa wraz z c.w.u proszę o poradę, które z gotowych rozwiązań grupy pomp było by najlepsze.
    Z góry dziękuję

  • @danielz9755
    @danielz9755 Před 3 lety +3

    Nie lepiej w przypadku kotła na pellet czy groszek separator zanieczyszczeń dać na zasilaniu w celu ochrony wirników pomp i całej grupy? Pokazywał pan kiedyś takie podłączenie na jednym z filmów. Kocioł pełni wtedy funkcję dużego osadnika wszystkich zanieczyszczeń. Pozdrawiam :)

    • @wwaldes
      @wwaldes Před rokem +1

      no właśnie, to pytanie retoryczne, kocioł stalowy, elementy układu stalowe, grzejniki i inne gówna które wyrzucają syf żelazny z siebie. a pompy inwerterowe , elektroniczne, nie zapominajmy że ich wirniki to magnesy stałe, oklejają się się szlamem magnetycznym jak cholera. rok, dwa lata i mamy zatarte pompy. kupa śmieci magnetycznych krąży w układzie a separator mechaniczny (magnetyczny) na powrocie. tak się nie robi bo to gotowa awaria, i to szybciej niż myślimy.

  • @andrzejkaczmarek1182
    @andrzejkaczmarek1182 Před 3 lety

    super film,
    oglądam dużo tych filmów,
    przy okazji poproszę o podanie producenta zaworu kapilarą do czujnika temperatury, typu, ceny ...

  • @grech66
    @grech66 Před 3 lety

    Super patent z rurkami.

  • @devmdevm6062
    @devmdevm6062 Před 3 lety +1

    Piękna robota

  • @czarny262
    @czarny262 Před 3 lety +6

    Fajne to i wygodne, tylko często jak klient usłyszy wycenę z takimi zestawami to się za głowę chwyta i cytuję :" panie dlaczego tak drogo? ,,

  • @marek7668
    @marek7668 Před 4 měsíci

    Stanisławie będę zmieniał swój kocioł Atmos podłączony 20 lat temu za pomocą rur stalowych 1 1/2” na kościoł pelletowy Calori 11 kW wyjścia 5/4” czy mogę zredukować już na wyjściu na 1” średnica rozdzielacza z 2 grupami pomocowymi i to wszystko połączyć rurą GEBO ? Proszę o opinię.

  • @Kuba1994le
    @Kuba1994le Před 3 lety

    Podziwiam Pana. :) chciałbym mieć taką wiedzę jako młody instalator . Pozdrawiam

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety +2

      Zapraszam na szkolenia👍

    • @mariuszdubel7629
      @mariuszdubel7629 Před 2 lety

      @@StanisawMigas dzień dobry, chciałbym nauczyć się zawodu/przebranżowić. Mieszkam obok Krakowa, czy zna Pan (i może polecić) osobę/firme która nauczy, pozwoli nabrać doświadczenia?

    • @lukaszcyklinowanie5103
      @lukaszcyklinowanie5103 Před rokem

      ​@@StanisawMigas można więcej szczegółów na temat szkoleń.

  • @alfagarage80
    @alfagarage80 Před 3 lety

    A takie pytanie mam dom piwnica, parter, piętro i plan na poddasze użytkowe. Hydraulik proponuje 2 grupy na 4 kondygnacje i pompe do cwu. A czy nie lepiej dac grupe na kondygnacje, i osobna do ładowania cwu? Powierchnia kondygnacji ok 90m2 docelowo źródło ciepła beda 4 czyli kociol na ekogroszek, pompa ciepła, solary i grzalki w buforze. Wszedzie podłogowka tylko piwnica grzejniki ale na niskim parametrze

  • @lucky2k132
    @lucky2k132 Před rokem

    Witam ma pytanko, chciałbym sterowac niezleznie trzema obiegami grzewczymi wszystkie grzejnikowe, kazdy na osobnej pompie, jak to wszsytko zgrac do kupy by niewysadzic pieca :D piec gazowy kondensacyjny

  • @jozeklenkiewicz7236
    @jozeklenkiewicz7236 Před 3 lety

    Super odcinek Dzieki 😉👍

  • @MrLuiK
    @MrLuiK Před 3 lety

    A ja nadal czekam, aż będzie Pan świadczyć usługi na pomorzu :)

  • @muzeumpobojowisk
    @muzeumpobojowisk Před 3 lety

    Mam pytanie odnośnie ogrzewania podlogowego i ogrzewania na poddaszu grzejniki niskotemperaturowe dwa rozdzielacze, Źródło ciepła bufor 1000l zasilany grzałkami
    Pytanie
    Zasilić wszystko jednym obiegiem czy rozdzielić na dwa?
    Zaznaczę że poddasze będzie zasilane taka sama temperaturą jak dół
    Pozdrawiam

  • @tobiaszkaminski7663
    @tobiaszkaminski7663 Před 3 lety

    Świetny filmik Panie Stanisławie czy przy modernizowanym budynku przy zmianie kotła na kocioł gazowy taka instalacja jest gotowa do użycia? Czy wtedy wystarczy tylko dodatkowo z kotła podłączyć zasobnik wody i z grupy pompowej już idzie bezpośrednio do rozdzielacza i na grzejniki. Czy warto montować separator powietrza przy kotle gazowym gdzie jest tylko jeden obieg grzewczy ? Dodam ze wszystko w budynku parterowym. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmiki

  • @farelkla2009
    @farelkla2009 Před 3 lety

    Panie Stanisławie, pytanko odnonie separatora powietrza, w starszym filmie mówił pan że separator powinien byc na wyjsciu z instalacji przed kotłem, natomiast producent pisze że aby umieszczac na wyjsciu z kotła tam gdzie jest najwieksza temperatura, jak to powinno w koncu byc zamontowane? pzd.

  • @zupatrupa4573
    @zupatrupa4573 Před 3 lety +4

    Wszystko ok tylko te rozwiązanie kosztuje kupę kasy. Jeszcze do tego zapewne sterowanie strefowe. Osobiście dałem namówić się na te bajery i szczerze mówiąc profity z tego tytułu są znikome. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Sama kotłownia kosztowała mnie 25 tys i zapewne za mojego życia się nie zwróci. Teraz jakbym miał robić kotłownie gazową to wszystko bym puścił bezpośrednio z kotła bez zbędnych gadżetów. Nawet jeśli kocioł by szlak trafił po kilku latach to wyrzucić na śmietnik i kupić nowy ze współczesna technologia. Jak mówią "Mądry Polak po szkodzie"

    • @EmPtY414
      @EmPtY414 Před 3 lety +1

      Hehe cos o tym wiem. Jak 20 lat temu moi rodzice robili instalacje co i cwu to byly dziesiatki metrow rurek miedzianych, dziesiatki zaworow itp. Jakies 5 lat temu byl remont generalny mieszkania i jak przyszedl hydraulik to wiekszosc tych rurek wycial wstawil 3 zawory (na wode doprowadzajaca, zawor na cieplej i zimnej wodzie co) i tyle. I nagle „kran Balladyny” zniknal.

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 Před 3 lety +1

      zgadza się, ja patrzę na portfel klienta, sam moge poskładać grupy pompowe i nie będzie to koszt 2500pln.

  • @axaja9287
    @axaja9287 Před 3 lety +1

    Pełna profesja

  • @tadeusz6061
    @tadeusz6061 Před 2 lety

    Mam instalacje z buforem i zastanawiam się czy mogę zawiesić rozdzielacz niżej niż wyjście zasilania z bufora, dla zobrazowania króciec z bufora jest na wysokości 180 cm, a belka rozdzielacza na wysokości 100 cm od podłogi. Można tak ?

  • @szymons45157
    @szymons45157 Před 6 měsíci

    Dzięki za świetny film. Mam pytanie czy całą instalacje można robić na rurach gebo

    • @tomekk5236
      @tomekk5236 Před 6 měsíci

      Można, ale wtedy braknie ci kolego funduszy na kocioł i resztę

  • @robin_needforspeed1543

    Panie Stanisławie, co Pan sądzi o kotle DE DIETRIH EVODENS AMC 25 , miał Pan styczność z tym kotłem ?

  • @wojtekmikulski2910
    @wojtekmikulski2910 Před 3 lety

    Panie Staszku czy moduł i 3 plus tech o którym Pan wspomina w filmie można podpiąć pod zacisk bus w kotle tak aby sterować krzywa kotła???

  • @volvojacek
    @volvojacek Před 3 lety +1

    Dobra pytanie kto będzie płacił rachunki za wyngiel

  • @sylwesterczpakowski7158

    Witam jaka cena zestawów do ogrzania domu- grzejniki i zasobnik CWU i dotego ochrona powrotu?

  • @djtim85
    @djtim85 Před 3 lety

    A co jak już jest zamontowane zasilanie cwu na takim rozdzielaczu z sprzęgłem, czy to duży problem ?

  • @EmiNetworks
    @EmiNetworks Před 3 lety

    Jak zawsze prof.

  • @conceptbuilde
    @conceptbuilde Před 3 lety

    W idnym filmie zaleca pan filtr cząstek stałych na zasilania

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety

      Tu mamy Delikatny zawór termostatyczny który jest na powrocie z instalacji

  • @jarekkeska8632
    @jarekkeska8632 Před 3 lety

    Witam potrzebuje porady zrobilem pex 25 od rozdzielacza 9petli do grupy pompowej w kotlowni odcinek 10m jest ok czy trzeba wiekszy?

  • @marekwisniewski7363
    @marekwisniewski7363 Před 3 lety

    Czy można ustawiać krzywa w piecu 9000iw bez CW400?

  • @waldemargrochowski4607
    @waldemargrochowski4607 Před 3 lety +4

    Sumując koszt tego żelestwa, kotła, komina wyjdzie nam dobra pompa ciepła :)

    • @szymonbork9237
      @szymonbork9237 Před 3 lety

      Tylko, że to zelastwo też jest potrzebne do pompy ;)

    • @waldemargrochowski4607
      @waldemargrochowski4607 Před 3 lety

      @@szymonbork9237 no właśnie nie za każdym razem :)

    • @szymonbork9237
      @szymonbork9237 Před 3 lety

      No jeśli masz jeden obieg grzewczy, to wiadomo, że rozdzielacz nie potrzebny.

    • @Grisznak3421
      @Grisznak3421 Před 3 lety

      Tutaj będzie kilka pomp ciepłych

  • @dowolny
    @dowolny Před 3 lety

    Witam. Czy mogę podjechać rurą 32mm do łazienki, tam dać trójnik 32/25/20 i z tego 25mm podłączyć rozdzielacz, żeby w niego wpiąć przybory w łazience, a 20mm zrobić pętlę cyrkulacyjną do kuchni oddalonej ok. 13m i tam na końcu pętli dać trójnik 20/20/16 i 20mm podłączyć zlewozmywak, a 16mm wrócić żeby był obieg cyrkulacyjny. Czyli inaczej, rzecz ujmując, czy można do pętli cyrkulacyjnej podpiąć rozdzielacz? Czy dzięki temu będzie i szybka ciepła woda w rozdzielaczu i w przyborze podpiętym do pętli? Czy nie będzie problemu z ciśnieniem po podkręceniu któregoś z przyborów?
    A może lepiej z jednego z wyjść z rozdzielacza zrobić pętlę cyrkulacyjną?

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 Před 3 lety

      ja tak robię u Niemców, zimną wodę również aby nie zagniwała

  • @maximmono1
    @maximmono1 Před 3 lety +3

    Poezja 😁, dlaczego Pan nie robił filmików w 2011? 👍😁

  • @kamiloxadakamiloxada5083

    Witam. Czy można rurami gebo 1' połączyć grupę pompową z rozdzielaczem podłogowym. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  • @prezes7905
    @prezes7905 Před 3 lety +2

    👍👏

  • @sylwesterczpakowski7158

    Z co z odpowietrzeniem tego układu gdzie je trzeba zamontować?

  • @robertsolarz9016
    @robertsolarz9016 Před 3 lety

    Jaki tryb pracy zaleca Pan ustawić na pompie Grundfossa Alpha 1L dla obiegu cwu?
    Dodam że identyczna pompa robi za pompę kotłową i pracuje w trybie grzejnikowym,ciśnienie proporcjonalne.
    Jest sprzęgło z dwoma mieszaczam,i siłowniki.
    Cwu omija sprzęgło.
    Pozdrawiam.

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety +1

      Dla cwu Tryb stałego biegu

    • @robertsolarz9016
      @robertsolarz9016 Před 3 lety

      @@StanisawMigas Ok, jest coś takiego, tyle tylko, że aż trzy biegi 🤔.
      Który ustawić... myślę,że max drugi.
      Trzeba będzie słuchać,czy pojawiają się szumy i ewentualnie korygować.
      Jak Pan uważa?

  • @miro63zrobtosam
    @miro63zrobtosam Před 3 lety

    jestem na etapie dorabiania ogrzewania do małej dobudówki i będzie tam podłogówka i mam pytanie w związku z tym , czy można podłączyć rozdzielacz podłogówki tymi rurami karbowanymi bo będe miał 1,5m straszne wywijasy a widzę że łatwo się wygina i czy można je łączyć w dalszej kolejności z pexami,,, pozdrawiam

  • @__klepa__
    @__klepa__ Před 3 lety

    Panie Stanisławie jak Pan myśli czy zamiast sprzęgła można zastosować bufor około 1000l zakładając że będzie sama podłogówka? Czy takie rozwiązanie będzie dobre chodzi mi o częstość rozpalania się pieca.? A tak na marginesie czekałem na taki materiał myślę że na podstawie Pana filmów zbuduje kotłownie dziękuję 😊

    • @momontiego8705
      @momontiego8705 Před 3 lety +1

      Większa bezwładność w tym przypadku to większa sprawność. Bufor poprawi wydajność pieca.

  • @majsterklepka9840
    @majsterklepka9840 Před 3 lety +1

    Wciskanie ludziom kitu aby wydoic z nich kase .Za wygode sie placi ale bez tych drogich zabawek tez mozna zbudowac instalacje.

  • @mateuszlenczewski3520
    @mateuszlenczewski3520 Před 3 lety +1

    Będziesz robił filmik z tymi grupami pompowymi jak będziesz u klienta ?

  • @energyinstallserwis1705

    Stanisław jakie to wszystko proste, co? Pozdrawiam Cię serdecznie

  • @animabusu
    @animabusu Před 3 lety

    Witam, wysłałem Panu maila i wiadomość na messengera 9 lutego, z opisem mojego problemu w kotłowni. Znalazłby Pan chwilę na poradę? Pozdrawiam.

  • @grzegorzczarny5279
    @grzegorzczarny5279 Před 3 lety

    Witam panie Stanisławie mam pytanko z innej beczki co może być przyczyną niepodnoszenia się roto-metra w rozdzielaczu od podłogówki nawet jak jest odkręcony na max na górnej i dolnej belce nie podnosi się jedna pętla reszta reaguje podczas regulacji

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety

      Zbyt mały przepływ który może być spowodowany złą budową Rurociągów czyli zbyt mała Średnica rury

    • @grzegorzczarny5279
      @grzegorzczarny5279 Před 3 lety

      @@StanisawMigas rura od PC 28 miedź do rozdzielacza a rozdzielacz na 7 pentli po 100 Mb rurki w podłodze Kan therm 16 mm

  • @conceptbuilde
    @conceptbuilde Před 3 lety

    Panie Stanisławie planuję kupno pieca na na ekogroszek w czerwcu i czy była by możliwość kontaktu przez messengea w celu porady w połączączeniu pieca grupy popowej kombimix i boliera z tymi rurami

  • @rosnos73
    @rosnos73 Před 3 lety

    Witam, proszę o informacje jakie to klucze. Pozdrawiam

  • @Sebastian-cf7zx
    @Sebastian-cf7zx Před 3 lety

    Witam serdecznie mam zamiar zakupić tzw. Szeregowiec (parter plus piętro) całość 84m2, w całości ogrzewanie podłogowe bez tradycyjnych grzejników, gdzie developer proponuje piec bez zasobnika dwufunkcyjny w układzie bezpośrednim (bez sprzęgła, grupy pompowego mieszającej). Czy to jest prawidłowe rozwiązanie czy lepiej zainwestować w osprzęt pod tytułem sprzęgło, grupa pompowa itp. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Ps. Kolejny świetny materiał 👍

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety

      Witam jeśli jest to mieszkanie do 120 metrów kwadratowych to nie powinno być z tym żadnych problemów taki układ jest w schemacie producentów Kotów.

    • @Sebastian-cf7zx
      @Sebastian-cf7zx Před 3 lety

      @@StanisawMigas dziękuję za pomoc. Zastanawiam się tylko czy 2 kondygnacje nie mają tu znaczenia- żeby pompa wbudowana w piec nie umarła za szybko...

  • @slamak9897
    @slamak9897 Před rokem

    A gdzie jest reszta rurek?

  • @Flint88Sky
    @Flint88Sky Před 3 lety

    Jaka cena takiej konstrukcji? Na stronie TERWAT nie ma cen pod produktami... (przynajmniej nie mogę takich znaleźć...)

    • @merlin032
      @merlin032 Před 3 lety

      Też mnie zastanawia cena tego zestawu. Fajnie też będzie zobaczyć kiedyś całą instalację opartą na tym systemie.

  • @hydro-kan-instalmateusz7893

    Witam można kontakt jakiś do Pana bo jestem zainteresowany kupnem takiego rozdzielacza i dwóch grup pompowych

  • @damiantwardak
    @damiantwardak Před 2 lety

    Witam jaka cena u Pana całość zestawu tych grup pompowych

  • @janekx18
    @janekx18 Před 3 lety +1

    Fachowiec to fachowiec !!!

  • @krzysztofchacus6934
    @krzysztofchacus6934 Před 3 lety

    byłbym zainteresowany zestawem dwie grupy z podmieszaniem +jedna bezpośrednia + sprzęgło rozdzielacz jaki koszt zakupu

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 Před 3 lety +1

      i tu cały myk jest ukryty - jedna grupa ponad 2500 pln hehe

    • @terwat2495
      @terwat2495 Před 3 lety

      @@krzysztofp7846 Nie wiemy skąd taka informacja, ale sugerowana przez Pana cena jest dwukrotnie wyższa od obecnej katalogowej :)

  • @pawewiewiorka4285
    @pawewiewiorka4285 Před 3 lety

    Ciekawe ile pieniążków kosztuje taki zestaw... Ale super rozwiązanie👏

  • @devmdevm6062
    @devmdevm6062 Před 3 lety

    Mam pytanie do Pana.Posiadam piec gazowy Termet dwufunkcyjny.Czy można podłączyć do niego bojler na wodę .Pozdrawiam

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety

      Oczywiście pod warunkiem że jest jedno funkcyjny

    • @tomaszsarkowicz9550
      @tomaszsarkowicz9550 Před 3 lety

      @@StanisawMigas Niekoniecznie. Proszę sprawdzić Galmet Fusion.

    • @EmPtY414
      @EmPtY414 Před 3 lety

      Piece dwufunkcyjne dzialaja na zasadzie podgrzewacza przeplywowego (dawny junkers) takze tutaj nie podepniesz zasobnika. Jakby byl jednofunkcyjny to tak wtedy podpinasz zawor trojdrozny ze sterownikiem i masz podpiety zasobnik na cwu i co.

    • @devmdevm6062
      @devmdevm6062 Před 3 lety

      @@EmPtY414 Dziękuję za naświetlenie sprawy.

    • @andrzejkaczmarek1182
      @andrzejkaczmarek1182 Před 3 lety

      do każdego kotła niezależnie, dwufunkcyjnego czy jedno funkcyjnego można podłączyć bojler,
      na kilka sposobów...
      trzeba jednak trochę wiedzy i doświadczenia...

  • @yz400fpower9
    @yz400fpower9 Před 3 lety

    A gdzie naczynie przeplonowe podłączyć?

  • @19janosik
    @19janosik Před 3 lety

    👌 😀👌 😀👌 😀👌 😀👌 😀👌 😀👌 😀

  • @vvitkor12
    @vvitkor12 Před 3 lety +1

    Gdzie tu ta uniwersalność? Że przy zmianie można część zostawić - tak?! Uniwersalność to by był bufor ciepła grzany czymkolwiek + takie właśnie pompy i mieszacze. Chyba że to te styropiany mają taki uniwersalny kolor i dlatego to się tak nazywa.

    • @szymonbork9237
      @szymonbork9237 Před 3 lety

      Chyba nie zrozumiałeś przekazu :) tutaj nie potrzebujesz pakować pieniędzy w bufor, a wszystko będzie działać. Bufor w każdej chwili można zamontować na 2 źródła ciepła.

    • @vvitkor12
      @vvitkor12 Před 3 lety

      @@szymonbork9237 Czyli powinno być: Sposób na kotłownie w której wszystko będzie działać - wow ale rewelacja, chyba sobie też taką zrobię. Kurcze tylko nadal nie mogę znaleźć tej uniwersalności tu.

  • @krzysztofchacus6934
    @krzysztofchacus6934 Před 3 lety

    jakiej firmy kluczy pan używa podczas prezentacji

  • @pawelwalczak1972
    @pawelwalczak1972 Před 3 lety

    Gdzie można zakupić takie zawory z termometrami?

  • @mussli
    @mussli Před 3 lety +1

    "pelletem pal będzie taniej" no właśnie widzę ;D

  • @maniek8499
    @maniek8499 Před 3 lety +2

    PoLeCaM

  • @zygmuntdarznik1324
    @zygmuntdarznik1324 Před 3 lety

    jaka cena

  • @dawidg.9270
    @dawidg.9270 Před 3 lety

    szkoda że grupy antykondensacyjnej nie zrobili jak grupy pompowej, ale może jeszcze podpatrzą od innych że są jak grupy pompowe montowane do rozdzielaczo-sprzęgła.

    • @terwat2495
      @terwat2495 Před 3 lety

      Izolowana grupa ochrony powrotu również występuje, w tym wypadku wybrany był po prostu inny model.

    • @dawidg.9270
      @dawidg.9270 Před 3 lety

      @@terwat2495 Ok dziękuję.

  • @patrykk8205
    @patrykk8205 Před 3 lety

    Grupa pompowa przed buforem czy za ?

  • @devmdevm6062
    @devmdevm6062 Před 3 lety

    Pakuły czy taśma teflonowa?Co Pan poleci?

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety +1

      Zdecydowanie pakuły

    • @damian2221
      @damian2221 Před 3 lety

      @@StanisawMigas zamontował By Pan pompę ciepła w okolicach Kępna?

  • @SwordOfUltimate
    @SwordOfUltimate Před 3 lety +1

    Rejestracja tylko na firmę w sklepie terwat to jakaś kpina, bez sensu,

    • @StanisawMigas
      @StanisawMigas  Před 3 lety +3

      Hurtownia jest dla Instalatorów

    • @terwat2495
      @terwat2495 Před 3 lety

      Cieszymy się że zainteresowały Pana nasze produkty. Jako producent zastrzegamy sobie prawo do obsługi tylko i wyłącznie firm z sektora instalacji grzewczych, co jest uznaną i powszechnie stosowaną praktyką. Dodamy, że zawsze można złożyć zapytanie mailowe o dany produkt podając swoją lokalizację - skierujemy do najbliższego dystrybutora lub instalatora, który dokona wyceny.

  • @lukasz271186
    @lukasz271186 Před 3 lety

    Jaki kosz takiego zestawu?

    • @Grisznak3421
      @Grisznak3421 Před 3 lety

      Myślę że połowę ceny nowego samochodu

  • @Szymekgamespl
    @Szymekgamespl Před 3 lety +4

    W końcu ktoś wie ile ten zestaw kosztuje

    • @wojtaswojtas1101
      @wojtaswojtas1101 Před 3 lety

      Od chuja i jeszcze trochę ha ha ha 😂 pomy wilo to koszt około 2500 zł nie licząc zaworów 3D z siłownikami itd oczywiście dużo zależy od inwestora.

  • @keramzytowymocarz7104
    @keramzytowymocarz7104 Před 2 lety

    jpdle ale mi fakofcy spiepszyli instalację .....

  • @Szopler
    @Szopler Před 3 lety

    Tak po prostu włożony czujnik temperatury będzie przekłamywał. Zalecałbym zastosowanie pasty termoprzewodzącej i ewentualnie jakiejś izolacji miejsca montażu czujnika.
    Płyty OSB-GK, a co to za wynalazek?!
    Te elastyczne rurki ze stali nierdzewnej - opory przepływu lubią to ;)

    • @szymonbork9237
      @szymonbork9237 Před 3 lety

      Izolację masz w obudowie styropianowej. Pasta jak najbardziej.
      Jaki wynalazek z taką ściana? Pierwszy lepszy dom szkieletowy ma najpierw OSB, a później GK. Więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie...

    • @Szopler
      @Szopler Před 3 lety

      @@szymonbork9237 Zawór nie ma obudowy styropianowej. To są dwie płyty jedna na drugiej, a powiedział jakby to była jakaś hybryda fabryczna.

  • @Szybki2
    @Szybki2 Před 3 lety +3

    99-ty

  • @kaktus7283
    @kaktus7283 Před 3 lety +1

    robi sobie reklame , a leszcze to kupuja , a tak normalnie to cienias jakich wielu , lub jak to byly jego klijent mowi gosc , ktory nie wie co to jest bajbas

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 Před 3 lety +1

      by pass. zwykle u ludzi wyginam rurki, czy to miedź czy stal bez znaczenia, - koszt - 0,50mb rury, zamiast tych elastycznych.

  • @robin_needforspeed1543

    Panie Stanisławie, co Pan sądzi o kotle DE DIETRIH EVODENS AMC 25 , mial Pan styczność z tym kotłem ?