Montaż ściany z bloczków gipsowych RIGIROC™

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 09. 2024
  • Systemy i produkty Rigips użyte do wykonania ściany z bloczków gipsowych Rigiroc ™
    Bloczki gipsowe zwykłe i wodoodporne
    www.rigips.pl/p...
    Klej gipsowy Rigiroc™
    www.rigips.pl/p...
    Masy szpachlowe:
    Premium Light
    www.rigips.pl/p...
    Rigips Finisz+
    www.rigips.pl/p...
    Taśma bitumiczna
    www.rigips.pl/p...
    Przekładka z korka naturalnego
    www.rigips.pl/p...
    Taśma spoinowa szklana
    www.rigips.pl/p...
    Sprawdź, gdzie kupić systemy i produkty Rigips:
    www.rigips.pl/1...

Komentáře • 49

  • @martakurban8401
    @martakurban8401 Před 3 lety +1

    W najbliższym czasie planujemy zrobić z jednego pokoju dwa. Zastanawialiśmy się z mężem, czy zrobić z wykorzystaniem stelaży i płyt kartonowych czy bloczków. Wasz filmik przekonał nas jednak do bloczków. Wszystko wyjaśnione bardzo dokładnie i zrozumiałym językiem. Brawo! Pełna profeska z Waszej strony :) Będziemy dzielić pokój z wykorzystaniem Waszego filmiku :)

  • @LeoLeo-tc4eq
    @LeoLeo-tc4eq Před 3 lety +1

    Ścianki na pewno relatywnie zdrowe i wdzięczne w obróbce, wszelkie przebudowy. Jednak pytanie, jakie kołki najlepiej stosować do podwieszania wieszaków, półek, itp. Przy tradycyjnych kołkach rozporowych od mikro drgań bardzo szybko wyrabiają się otwory i mocowanie staje się niestabilne..

  • @grzegorzkowalczyk8698
    @grzegorzkowalczyk8698 Před 2 lety +1

    Witam. Można takie bloczki podkuć w celu krycia rur pcv hydraulicznych?

  • @Arimona1
    @Arimona1 Před 4 lety +2

    Ile za dzień można wykonać tej ściany?

  • @sergii4235
    @sergii4235 Před 5 lety +1

    Спасибо большое ! Очень нужная и полезная информация. Мы в Варшаве работаем и эта информация очень нужна . Привет из Украины ! 😉👍

  • @rafacichocki6473
    @rafacichocki6473 Před 2 lety

    Jak przygotować takie ściany pod płytki ? Pierw przetarcie papierem ściernym potem grunt szczepny ?

  • @robertsobczak2220
    @robertsobczak2220 Před 3 lety

    Które łatwiej będzie zamontować - drzwi harmonijkowe, czy zwykłe, wewnętrzne skrzydło drzwiowe?

  • @FrankNight.
    @FrankNight. Před 3 lety +3

    muszę przyznać, że to najgorsze ściany jakie widziałem i z jakimi przyszło mi pracować. Świeżo oddane bloki z tego typu ścianami działowymi. wysokość od posadzki do sufitu 270. ściany pracują jak galareta wystarczy przycisnąć ręką a przy suficie wszystko pęka i pracuje aż strach na tym szafki kuchenne powiesić. Ściana złapana pianką do sufitu tak jak na filmie ( ze szczeliną 2cm ) nad otworami drzwiowymi już bloczki pękają. Teraz kombinacje alpejskie co zrobić żeby to się nie rozleciało bo jak drzwi z pokoju rombną podczas przeciągu to pęknięcia powyłażą jak szczury z kanałów podczas powodzi. Zdecydowanie wybrałbym ścianę gk w technologii knauf!!! Te Rigiroci mają jedną dużą zaletę - szybko się je wyburza bez kropli potu na czole. Ściany te są ultra kruche!! Przereklamowane! podczas wyburzania ściany po pozbyciu się kawałka ścianki tworzącej L całą pozostałą część można było wyburzyć pchnięciem!! pianka u góry na połączeniu z sufitem to kpina!!!! zalecam producentom cofnąć się o pół wieku wstecz i przypomnieć sobie co to był plaster miodu!! dziś to jest gówno a nie technologia! sposób na malowanie tego trupa to kątowniki montowane do ściany i do sufitu a całość do zaciągnięcia klejem i siatką z włókna szklanego. Później gładź i może jakoś to będzie...

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 3 lety

      Budowa ścian działowych z bloków gipsowych ma w Polsce dość długą tradycję. Ściany działowe zbudowane z bloczków gipsowych to technologia zdobywająca coraz większą popularność na rynku w Polsce. Cechują się dobrą akustyką i bardzo dobrą odpornością ogniową, a przy tym zaliczane są do zdrowych materiałów, a dodatkowo biorą aktywny udział w wymianie gazowej w pomieszczeniach.
      Ściany tego typu, podobnie jak ściany działowe zbudowane z innych materiałów, nie powinny być narażone na obciążenia od stropów. Dlatego zaleca się, aby nie wznosić ich „na styk” ze stropami, ale pozostawiać szczelinę o grubości ok. 2 cm i wypełniać ją pianką niskorozprężną. Ponieważ ściana ma być na bokach i od podłogi sklejona do podłoża klejem gipsowym o większej wytrzymałości niż sam bloczek, takie zamocowanie uważa się za stabilne, gwarantujące takiej ścianie odpowiednią nośność, umożliwiającą np. montaż szafek kuchennych. Ponadto ścianki działowe z bloczków, dochodzące poprzecznie do omawianej ściany wzajemnie się usztywniają. Jeśli natomiast ściany, jak Pan to określił, „pracują jak galareta”, to dowodzi wyłącznie złego ich montażu do przegród poprzecznych. Zachowanie takie może też być właściwe dla ścian wolnostojących, opartych na podłodze i nie utwierdzonych poprzecznie, w sytuacji, gdy wykonawca nie zastosował dodatkowego, teleskopowego zamocowania do stropu.
      Należy przyznać, że ścianki Rigiroc, podobnie jak inne produkty tego typu na rynku, łatwo można wyburzyć. To ich zaleta, gdy zmieniamy aranżację pomieszczeń. Wynika to z małej gęstości tego produktu, wynoszącej ok. 900 kg/m3 i braku zbrojenia w masie. Piana na styku ściany i stropu jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem, typowym dla innych technologii, mającym za zadanie uniknięcie wpływu masywnych stropów na sztywne, ale kruche ściany działowe.
      Natomiast, wbrew Pana słowom, finalna obróbka takich ścian jest łatwa i polega na dwukrotnym szpachlowaniu ich powierzchni przy użyciu mas finiszowych (np. Rigips ProMix Finish Plus lub Rigips Premium Light) i szlifowaniu. Pozdrawiamy!

    • @klejnotnilu3413
      @klejnotnilu3413 Před 3 lety +1

      Prawdopodobnie źle zostały wykonane ściany, jeżeli są takie problemy. Często też firmy trzymają te bloczki na dworzu nie osłonięte przed deszczem et cetera i faktycznie są bardzo kruche. Jednak dobrze wykonana ściana z odpowiednią ilością kleju i odpowiednimi wiązaniami jest naprawde wytrzymała ;)

  • @deska51
    @deska51 Před 4 lety

    Czy taka ścianka jest OK akustycznie? 8 cm to jednak bardzo cienko, zastanawiam się też nad wytrzymałością mechaniczną, nie mam zamiaru oczywiście kopać w ściany, ale nawet 12 cm ścianki dudnią jak się je mocniej dotknie.

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 4 lety +1

      Cześć! Ściana z bloczków gipsowych RIGIPS przy grubości 8 cm ma współczynnik Rw = 39 dB, a ściana 10 cm ma Rw=41 dB. Ściany wykonane z bloczków gipsowych RIGIPS spełniają wymagania stawiane ścianom między pokojami w budownictwie wielorodzinnym i jednorodzinnym.

  • @pawelh170
    @pawelh170 Před 4 lety +1

    Czy ściankę można stawiać na wylewce?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 4 lety +2

      Wszystko zależy od tego, czy projektant przewidział taką możliwość. Wylewka musi przenieść ciężar ścianki z bloczków gipsowych Rigiroc.
      1 m2 ściany grubości 8 cm waży ok. 66 kg, 1 m2 ściany o gr. 10 cm waży ok 90 kg.
      Czyli odpowiednio dla ścianki gr 8 cm i wysokości 3 metrów ciężar 1 mb wynosi ok 200 kg, a dla ściany gr. 10 cm ok. 270 kg.

  • @marcinkaliniak7716
    @marcinkaliniak7716 Před 4 lety

    Czy można taka ścianę stawiać na podłodze że szlichtą w której jest ogrzewanie podłogowe?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 4 lety +1

      Cześć Marcin, to pytanie bardziej do producenta ogrzewania podłogowego. Możesz zapytać: Ile wynosi maksymalne obciążenie wylewki i ogrzewania podłogowe. Metr kwadratowy ściany wykonanej z bloczków gipsowych o grubości 100 mm waży 90 kg. Pozdrawiamy!

  • @alteroptiknerv
    @alteroptiknerv Před 3 lety

    Jakie obciążenie można wieszać? Nadaje się to na ściankę działową między pokojem a kuchnią? Od strony kuchni szafki

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 3 lety

      Cześć, dzięki za komentarz! Bloczki gipsowe z powodzeniem sprawdzą się jako materiał do wykonania ściany między pokojem a kuchnią.
      Warto pamiętać, iż przedmioty o masie przekraczającej 40 kg zaleca się mocować przy użyciu wkrętów przechodzących przez całą grubość ściany, zabezpieczonych przed wyrwaniem
      płytką ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Należy stosować łączniki odporne na korozję.

  • @krzysztofrutkowski9307

    A jakie zastosować kołki rozporowe pracujące na wyrwanie?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 5 lety

      Zazwyczaj do mocowania obciążeń na ścianach z bloczków RIGIROC używa się typowych kołków jakie zalecane są do betonu komórkowego. Aby szczegółowo dobrać rodzaj i rozmiar kołka, proponujemy skontaktować się z dostawcą systemów mocowań.

  • @next_group_ng
    @next_group_ng Před 8 lety +1

    Класс!!!!Это польский язык???

    • @piotrdabkowski457
      @piotrdabkowski457 Před 8 lety

      да, это Полский язык :-)
      Посмотритие тоже пожалуйста www.rigiroc.pl

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 8 lety

      +"БК" Братья Кравчук.Ремонт Квартир в Севастополе. № 1 в Крыму.
      Спасибо за Ваш комментарий. Если у Вас есть вопросы, мы будем рады ответить.

    • @next_group_ng
      @next_group_ng Před 8 lety

      +Rigips Polska Вопросов особо нет.Интересно,а Кнауф у вас не распространен?Почему именно РИГИПС.Что за продукция и на сколько она развита?

  • @Reptiles457
    @Reptiles457 Před 7 lety

    Można użyć czegoś innego niż piany montażowej?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 7 lety +1

      Piana jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ jej elastyczność pozwala na ugięcie stropu nawet do 2 cm. Ważne jest aby stosować pianę o podwyższonym współczynniku izolacyjności akustycznej (RSTW min 58 dB) aby zachować pożądaną izolacyjność akustyczną przegrody.

  • @user-bx7bm9xu1t
    @user-bx7bm9xu1t Před 7 lety

    скажите пожалуйста, почему пробка в данном ролике кладется только на стены, а на пол - битумная?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 7 lety

      На полу, вы можете также поместить пробковую прокладку. Мы предлагаем битумную ленту, потому что во время строительства пола часто мокрые. Битум защищает гипса от влаги.

    • @user-bx7bm9xu1t
      @user-bx7bm9xu1t Před 7 lety

      да, я так и подозревал. но ведь битум под нагрузкой может "расплыться" и перестать выполнять демпфирующую роль, ведь подложка снизу нужна не только для защиты от влаги, но и для шумо(вибро)изоляции?

  • @MrWciesciebanan
    @MrWciesciebanan Před 6 lety

    Jak akustyczność przy takich bloczkach ? Słychać głośniejsze rozmowy ?

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 6 lety

      Ściany z bloczków gipsowych RIGIROC zapewniają izolacyjność akustyczną na wyższym poziomie niż typowe ściany działowe z betonu komórkowego. Grubość ścian jest jednocześnie znacząco mniejsza dzięki czemu uzyskuje się dodatkowa powierzchnię użytkową pomieszczeń.
      Bloczki RIGIROC są stosowane z powodzeniem na wielu inwestycjach jedno - i wielorodzinnych. Metody
      pokazane na filmie zapewniają odpowiednia jakość wykonania.

  • @MariaKrystiana2708
    @MariaKrystiana2708 Před 6 lety

    Mam takie sciany ale po zerwaniu warstw farby czy mozna użyc bezposrednio na bloczki gruntu gleboko penetrujacego DIALL bo bedzie kladziony goldband a z niego robione cegielki.

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 6 lety

      Bloczki Rigiroc produkowane są z gipsu i przed wykonaniem kolejnych prac wykończeniowych wymagają gruntowania. Każdy producent tynku lub farby podaje w swoich materiałach rodzaj gruntu odpowiedni do różnych podłoży jako element sprawdzonego systemu. Bloczki należy traktować tak samo jak podłoże z istniejącego tynku gipsowego. Sugerujemy sprawdzenie karty technicznej tynku, którego zamierza Pani użyć.

  • @jeff-xm6gq
    @jeff-xm6gq Před 6 lety

    Zaciekawiło mnie to rozwiązanie ,tylko co gdy futryna znajduje się tuż przy ścianie poprzecznej ,tak że nie ma możliwości ułożenia płyt tak jak na filmie instruktażowym ?Jak zamontować takie płyty tuż nad wnęką między pokojami ? ___ |

    • @RigipsPolska
      @RigipsPolska  Před 6 lety

      RIGIPS preferuje rozwiązania, gdzie drzwi są odsunięte od ściany na co
      najmniej 15 cm, wtedy jest możliwość zamontowania wąskiego paska bloczka, bezpośrednio
      do ściany, a dopiero do niego montowane są drzwi. W takim przypadku należałoby jednak
      zastosować dodatkowe kotwy (z prętów stalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie),
      w rozstawie co 1/3 wysokości. Kotwy te montowane są we wcześniej nawierconych
      otworach. Jednocześnie w bloczku należy wyfrezować gniazdo, które pozwoli taką
      kotwę schować poniżej górnej krawędzi wpustu w bloczku.

  • @bartekkazmierczak3638
    @bartekkazmierczak3638 Před 2 lety

    Tępym nożykiem lepiej piane się wycina przynajmniej się murarz nie pokaleczy xD

  • @wojtekbielawa5770
    @wojtekbielawa5770 Před 2 lety

    przy takiej pracy to by czlowiek na sol nie zarobil stawiam te sciany 8lat i takiego pierdolenia jeszcze nie widzialem

  • @kubawisnie
    @kubawisnie Před 4 měsíci

    Proszę Pana, to nie poziomica, a poziomnica.

  • @rachidbaghzou3061
    @rachidbaghzou3061 Před 3 lety

    Ich komme aus Algerien und suche eine Gebäudeformation

  • @c.m.-b.k2048
    @c.m.-b.k2048 Před 4 lety

    prawie 100 zł za m/2. drogo ............

    • @tomek1848
      @tomek1848 Před 3 lety

      I gówno materiał do tego

  • @MrWciesciebanan
    @MrWciesciebanan Před 6 lety +1

    hahaha, ale fuszerka, no i w ogóle taki sposób to jakieś gówno

    • @mariuszmariusz1229
      @mariuszmariusz1229 Před 6 lety +3

      Thorgal Aegirsson A co to za agresja? Napisz spokojnie co Ci się nie podoba. Jedna rzecz.