#15 Prawo pracy w praktyce - Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu prawa pracy

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 16. 05. 2022
  • Gościem piętnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Marcin Frąckowiak, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy.
    W ramach podcastu radca prawny Marcin Frąckowiakopowiada oprawnych aspektach relacji pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, nowatorskim funkcjonowaniu organizacji i związków zawodowych, a także o trybach rozwiązywania umów o pracę.
    Ponadto mecenas Marcin Frąckowiak wspomina o najważniejszych zmianach w prawie pracy, zarówno tych planowanych, jak i już wdrożonych. Szeroko komentowana i analizowana, szczególnie w okresie pandemii, praca zdalna zostanie w końcu uwzględniona w Kodeksie pracy. We wstępnych projektach uregulowane zostały m.in. zasady komunikacji z pracownikiem, kontrola w miejscu wykonywania pracy zdalnej, sposoby rozliczania kosztów pracy zdalnej i inne koszty bezpośrednio związane z miejscem wykonywania pracy zdalnej.
    Jedną z najbardziej rewolucyjnych planowanych zmian, które wskazuje mecenas Frąckowiak,będzie wprowadzenie regulacji dotyczącej elastycznej organizacji pracy ze względu na wymóg implementacji przez kraje UE do 2 sierpnia 2022 roku dyrektywy work-life balance , co ma istotne znaczenie m.in. w aspekcie urlopów rodzicielskich. Ostatnim poruszonym w ramach podcastu zagadnieniem jest temat sygnalistów, czyli osób informujących o nieprawidłowościach czy naruszeniach prawa, w kontekście obowiązków nałożonych w związku z nową ustawą na pracodawców.
    Zapraszamy do słuchania i oglądania.
    „Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.
    Więcej na temat serii podcastów: kirp.pl/prawie...
    Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych (Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast), w wersji wideo na CZcams oraz na kontach KIRP w mediach społecznoścowych.

Komentáře •