STABILER - zacznij oszczędać na kosztach ogrzewania

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 09. 2024
  • STABILER to stabilizator wentylacji, który stabilizuje i ogranicza przepływ powietrza w instalacjach wentylacyjnych. Instalacja Stabilera pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zablokować niekontrolowany przepływ powietrza, uciążliwy zwłaszcza przy wzmożonym ruchu powietrza na zewnątrz.
    więcej na www.stabiler.pl/
    KUP ONLINE: sklep.darco.pl...

Komentáře • 23

  • @kaktus7283
    @kaktus7283 Před 3 lety +1

    bardzo duzo mozna zaoszczedzic , robie tak od 10 lat , jak gotuje otwieram , jak koncze zatykam , i jest cieplutko

  • @piotrfrai7628
    @piotrfrai7628 Před 7 lety +3

    ..nie wymaga konserwacji" mówi producent..czyli kłamie po penym czacie a szczególnie w kuchni oblepi się parą i kurzem ( kto ma kratki wie jak wyglądają)powoduje to ruch powietrza , jak sie oblepi kurzem nie będzie już wyważony odpowiednio do tego oblepieniu ulegną elementy ruchome -łożyskowanie i nie będzie juz tak lekko swobodnie pracował a jak na dworze będzie silny mróz to nie wyciągnie ci powietrza ogrzanego ale nadmucha ci zimne jak masz w kuchni parownik podłączony do komina to czujesz jak bije z niego zimno................

    • @darcospzoo
      @darcospzoo  Před 7 lety +1

      Kurz i tłuszcz zwykle osadzają się na kratce wentylacyjnej - w znikomym stopniu na Stabilerze… Kratki oczywiście należy cyklicznie przecierać, by nie blokować przepływu.
      Stabiler nie wymaga bieżącej konserwacji, przeglądów ani czynności serwisowych. Warto oczywiście raz na jakiś czas (np. przed sezonem grzewczym) wyjąć Stabiler i przeczyścić go szmatką oraz sprawdzić działanie (czy na przykład jego przepustnica nie została mechanicznie zablokowana). Co ważne, przy okazji przeglądów kominiarskich (a przewody wentylacyjne powinny być czyszczone i sprawdzane przez kominiarza co najmniej raz do roku), warto zabezpieczyć Stabiler lub na czas czyszczenia - wyjąć go.Więcej informacji o Stabilerze znajdzie Pan na www.stabiler.pl

    • @piotrfrai7628
      @piotrfrai7628 Před 7 lety

      witam ponownie- wiem jak wygląda mały wentylatorek w WC z żaluzją oblepiony cały wirnik śmigła jak i sama klapka - żaluzja generalnie wymaga czyszczenia co miesiąc kupić nie kupię stabilera ale chętnie bym go przetestował chodź wiem że na to nie pójdziecie:)-pozdrawiam

    • @darcospzoo
      @darcospzoo  Před 7 lety

      Być może pójdziemy:). Prosimy o kontakt na darco@darco.com.pl.

  • @naiwapnaiwap8700
    @naiwapnaiwap8700 Před 4 lety +1

    Jak już na normy się powołujecie. Jaki powinien być przekrój poprzeczny wlotu do przewodu kominowego netto ? Proszę też informować czy urządzenie posiada odpowiednie atesty, żeby ktoś kto ma piecyk gazowy tego nie założył.
    Po za tym kilkuletnia bezawaryjność .... wystarczy jeden dzień niesprawnej wentylacji w łazience z piecykiem gazowym. Trochę mało szczegółów, a już sprzedają jakieś kratki plastikowe ze stożkowymi wlotami po 100-200 zł z tym, że znowu nijak to się ma do normy i się nie sprawdza.

  • @junglaman
    @junglaman Před 5 lety +5

    co z ciągiem wstecznym?

  • @darcospzoo
    @darcospzoo  Před 10 lety +2

    Stabiler ogranicza i stabilizuje ilość usuwanego powietrza do wartości minimalnych zalecanych polską normą PN-83/B-03430.
    Dla kuchni z oknem zewnętrznym z kuchenką gazową strumień usuwanego powietrza powinien wynosić 70m3/h.
    Natomiast w/w norma nie przewiduje sytuacji, gdzie w pomieszczeniu łazienki jest zainstalowany piecyk gazowy.
    Zastosowanie stabilera w takim pomieszczeniu (łazienka) z piecem grzewczym najlepiej uzgodnić z kominiarzem, który na miejscu może ocenić sytuacje oraz zainstalowany osprzęt wentylacyjny.
    Dla prawidłowej wentylacji mieszkań musi być zapewniony odpowiedni nawiew świeżego powietrza, poprzez nawietrzaki czy nawiewniki. Pozdrawiamy Darco team

  • @op8124
    @op8124 Před 6 lety +2

    witam. a jesli nie mam komina went. w sypialni ? czy moge go przez sciane przepuscic na zewnatrz?

  • @wawrzyniecstefanski6734
    @wawrzyniecstefanski6734 Před 10 lety +2

    Pomysł bardzo ciekawy, ale co z wentylacją w kuchni, czy łazience z piecem, gdzie konieczny jest przepływ powietrza ze względu na zapach i spaliny?

  • @dariuszbaa2276
    @dariuszbaa2276 Před 6 lety +7

    Czy blokuje ciąg wsteczny ? Mam na myśli czy zamyka przepływ jeśli powstanie ciąg wsteczny.

    • @gooral9438
      @gooral9438 Před 5 lety +1

      Po budowie można wnioskować że nie. Przy ciągu wstecznym klapa jest niewychylona.

  • @edmundnowak5412
    @edmundnowak5412 Před 10 lety +3

    wzruszlem się xd ;-)

  • @hejnalpsk8928
    @hejnalpsk8928 Před 2 lety

    A jest jakieś rozwiązanie gdy zamiast kratki jest wentylator i nim się dostaje zimne powietrze

  • @mattjello635
    @mattjello635 Před 2 lety

    Jeżeli w kotłowni mam nawiew tzw. Z- ke przy podłodze i kanał wywiewu przy suficie to mogę tam założyć Stabiler? Kanał wywiewu jest połączony z pokojem wyżej gdzie jest już stabiler zamontowany i wyżej okap kuchni który ma zawór zwrotny. Będzie to działać?

    • @darcospzoo
      @darcospzoo  Před 2 lety

      Dzień dobry, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie: darco.pl/kontakt/ . Opisując sytuację prosimy podać jak najwięcej szczegółów - przekroje wylotów i kanału, oraz wydajność kanału nawiewnego.

  • @mattjello635
    @mattjello635 Před 2 lety

    Witam dziś zamontowałem Stabiler jest on w kanale kominowym wolnym do tego kanału jest podpięty okap z kuchni, czy nie będzie on wywiewał zapachów na pokój skoro stabiler nie jest do końca zamknięty? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

    • @darcospzoo
      @darcospzoo  Před 2 lety

      Jeśli zostanie włączony wentylator okapu (będący w okapie i wtłaczający powietrze do komina), to może wystąpić wdmuchiwanie powietrza przez stabiler do kuchni. Jeśli wentylator byłby na kominie (wentylator wyciągowy) to wtedy taka sytuacja nie wystąpi.
      Warunkiem działania stabilerów jest, żeby każdy kanał wentylacyjny w mieszkaniu był kontrolowany przez stabiler. Jeśli choć jeden kanał będzie bez stabilera lub otwarty, to powietrze i tak będzie w niekontrolowany sposób wypływać tym kanałem. W przypadku podłączenia okapu zaleca się stosować przepustnicę, która byłaby otwierana tylko wtedy, gdy okap jest używany. Zwykle w typowym domu lub mieszkaniu potrzeba jest około 100 - 150 m3/h powietrza do wentylacji. Okapy mają wydajności rzędu 200-300 m3/h lub wyższe. Czyli około 2-3 razy więcej niż wentylacja. Podczas włączania okapu powinno się nawet uchylić okno, żeby okap miał skąd czerpać powietrze. Inaczej pewnie pociągnie z wentylacji, chyba że nawietrzaki są tak dobrane, że będą w stanie dostarczyć powietrze zarówno do wentylacji, jak i do okapu?

    • @mattjello635
      @mattjello635 Před 2 lety

      @@darcospzoo dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam

  • @gienieklol2708
    @gienieklol2708 Před 10 lety

    Jak wy to robicie że macie tyle wyświetleń???

  • @gendopetrov2709
    @gendopetrov2709 Před 6 lety

    умно и на място

  • @pawelmark2540
    @pawelmark2540 Před 2 lety

    Ale gówniania reklama