Rozmowa ekspertów. Zasady transportu pary wodnej i ciepła. Jak wykorzystać Thermano GK?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 07. 2022
  • Jacek Łazuka wybrał się tym razem na Mazowsze, w okolice Mińska Mazowieckiego, aby odwiedzić wyjątkowego gościa tego programu, Krzysztofa Patokę, znanego eksperta w dziedzinie fizyki budowli. Miejsce jest nieprzypadkowe, ponieważ pan Krzysztof postawił tutaj wręcz modelowy budynek, w którym zastosował wiele wzorcowych rozwiązań. Rozwiązania te pokazują jak należy stosować i łączyć termoizolację, czy też gdzie i w jaki sposób powinno się montować membrany różnego rodzaju. W tym programie możecie się dowiedzieć do czego służą membrany paroizolacyjne, paroprzepuszczalne i wysoko paroprzepuszczalne.
    Budynek pana Krzysztofa jest wręcz wymarzony, aby w nim zastosować Thermano GK czyli płytę izolacyjną Thermano zintegrowaną z okładziną gipsowo-kartonową. I właśnie tutaj pokażemy jak montować Thermano GK zarówno na ścianach jak i na sufitach.
    Płyta GK bazuje na doskonale znanej grupie produktów Thermano, czyli izolatorów z rdzeniem z twardej pianki poliuretanowej. Natomiast płyta w nowej odsłonie ma przyklejoną warstwę gips-kartonu. Taki kompozyt poszerza wachlarz aplikacji płyt Thermano, a ten konkretny produkt pozwala na szereg zastosowań wewnątrz budynków.
    Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Thermano GK, koniecznie zajrzyjcie tutaj balex.eu/produkty/termoizolac...
    #ThermanoGK #IzolacjaPlusWykończenie #ŚcianyWewnętrzne
    pir
    instrukcja
    docieplenie
    balex metal
    balexmetal
    najlepsza termoizolacja
    poradnik
  • Věda a technologie

Komentáře • 5

  • @glinbud401
    @glinbud401 Před rokem +1

    To powszechnie promowana technologia ocieplenia nakrokwiowego z płyt thermano jest szkolnym błędem ?

    • @quinekk
      @quinekk Před rokem

      To samo chciałem napisać - a sam mam tak ocieplony budynek (jeszcze nie zamieszkały). @BalexMetal proszę o odpowiedz!

    • @balexmetal
      @balexmetal  Před 4 měsíci

      Nie rozumiem i nie znalazłem w filmie treści, które by to komunikowały.

  • @jerry7376
    @jerry7376 Před rokem

    Czyli budynki wykonane w technologii styropianowej klocki LEGO są doskonałe jako budynki szczelne a zarazem bo nie przepuszczają pary z pomieszczenia na zewnątrz.
    Pytanie tylko czy wentylacja mechaniczna da sobie z tym radę?

    • @balexmetal
      @balexmetal  Před 4 měsíci

      Oczywiście. Wentylacja jest tak projektowana, żeby zapewnić średnio 9 wymian powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych i 13 wymian w pomieszczeniach narażonych na podwyższoną wilgotność (łazienka, kuchnia, toaleta). Statystycznie oznacza to wymianę ok 5 tys m3 powietrza na dobę. Należy zapomnieć skutecznie o idei "oddychania" ścian i dachów.