Światła dzienne z drogowych (moduł Ampio - ściemniacz świateł drogowych)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 2. 06. 2020
  • Moduł Ampio pozwala zrobić światła dzienne ze świateł drogowych (długich). Zwany jest także ściemniaczem świateł drogowych, ponieważ redukuje światła drogowe na 25% mocy pozwalając używać ich jako dziennych. Poza tym jest to automat świateł drogowych jako dziennych (po uruchomieniu samochodu następuje automatyczne włączenie świateł drogowych na 25% mocy - wartość ta jest regulowana w zakresie 20-35%). Dodatkowo można uruchomić funkcję Follow me home. Produkt polski, posiadający homologację.
    Światła drogowe jako dzienne?
    Zobacz moduł Ampio +12V: bit.ly/3eWsx4D
    Auta japońskie do ok. 2001 roku (sterowanie światłami minusem): Ampio -12V): bit.ly/2XZ9wHC
    Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!
    22 663 47 58
    info@sklephadron.pl
    Krasińskiego 59, Warszawa
    Jeśli trzeba, umówimy Cię na montaż modułu świateł dziennych w Warszawie.
    Copyright (c) 2020 Paweł Ślubowski, Corel Corporation oraz licencjodawcy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Podkład muzyczny pochodzi z biblioteki audio CZcams. W intro wykorzystano: SORRY - VOLTE/FACE [Release Trailer].
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 53

  • @eaospeedpeace3430
    @eaospeedpeace3430 Před 3 lety

    Zamontowałem i działa. Jednak, że w instrukcji jak i na filmie jest podane, że moduł automatycznie włącza światła gdy napięcie osiągnie 13V jednak, że to nie prawda. Ponieważ mój egzemplarz który kupiłem załącza automatycznie światła przy 13,5V subtelna różnica ale jednak nowe alternatory sterowne komputerowo czasem nie ładują aż taką mocą w celu wydłużenia eksploatacji komponentów i ekonomii. Np moja laguna 3 przy starcie ładuje poniżej 13,5V. Muszę coś włączyć i przygazować. Żeby doszło do 13,5 ładowania. Laguna z 2012r. Nowy kaptur max ładowanie ma na naładowanym Aku to 13,2V. Tak że przed zakupem upewnij się czy ładowanie w twoim samochodzie osiąga 13,5V a nie jak podają w instrukcji 13V. Trochę się naciołem... Może mój ampio jest z wadą fabryczną?

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 3 lety

      Producent deklaruje że wszystkie moduły, są testowane i ustawiane na 13V. Wzięliśmy jeden z półki i sprawdziliśmy, wyszło 13,2V. Myślę że 0,2V to jakiś dopuszczalny błąd pomiaru. Ale że u Pana wychodzi 13,5 to dziwne.

    • @eaospeedpeace3430
      @eaospeedpeace3430 Před 3 lety +1

      Przetestowali państwo jeden i jest inaczej niż deklaruje producent. Ja ze swojej strony też. Funkcja ta jest po to aby stać na włączonym zapłonie i żeby nie świeciły się światła do jazdy dziennej - potrzebna opcja lecz producent nie przetestował w przypadku gdy akumulator jest nowy lub naładowany w aucie z komputerowym sterowaniem ładowania. Ale nic nie jest uniwersalne na jakie mogło by wyglądać. Po odpaleniu auta ładowania nie ma lub jest zdecydowanie niższe gdy zgasimy na chwilę samochód i odpalimy to światła się nie włączą bo komputer steruje ładowaniem na potrzeby akumulatora. (Kiedy aku jest naładowany to ładowania nie ma). Tak czy siak aby ampio działało to trzeba przed zakupem sprawdzić ładowanie w swoim aucie i się upewnić czy moduł będzie kompatybilny w 100% jeżeli ładowanie od razu po odpaleniu wskakuje na około 14,2V to urządzenie będzie kompatybilne z autem. W moim przypadku jak akumulator jeszcze trzyma z dnia na dzień to mam upierdliwą sytuację:( ale coś za coś:). Producent mógł by pomyśleć nad dodaniem funkcji aby można było zdezaktywować tą funkcję przekroczenia napięcia lub opcja podłączenia bez tej funkcji. Lub zmiany progu napięciowego potrzebnego na włączenie świateł. Np 12,6V. Po zgaszeniu zapłonu i tak się wyłączą. Urządzenie będzie współgrać ze wszystkimi autami. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem.

  • @sebastianz5953
    @sebastianz5953 Před rokem

    Ile przeciętny elektryk samochodowy powinien zawołać za montaż takiego modułu?

  • @Anrzejek
    @Anrzejek Před 3 lety +2

    Lampy nie powinny przypadkiem mieć oznaczenia "RL" aby taki zabieg był zgodny z przepisami?

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 3 lety

      Też tak myśleliśmy dopóki producent modułu nie pokazał nam polskiej homologacji E20 na urządzenie, gdzie jest napisane w jakich pojazdach można modułu używać. Homologacja jest do wglądu w opisie produktu - zakładka załączniki: sklephadron.pl/akcesoria-oswietleniowe/4344-modul-swiatel-dziennych-ampio-12v.html

    • @sawomirbednarczyk796
      @sawomirbednarczyk796 Před 3 lety

      @@SklepHADRON Homologacja jest na urządzenie a nie na źródło światła na którym powinno być RL

    • @LeitoAE
      @LeitoAE Před 3 lety +1

      @@sawomirbednarczyk796 Tylko na zwykłych reflektorach, w samochodach bez świateł do jazdy dziennej, też używasz świateł mijania, które nie mają homologacji RL.

  • @ludwik2219
    @ludwik2219 Před 2 lety

    A gdy mam na długich żarówki LED ?? Też moc światła spadnie na 25% ? Czy przy ledzie to nie działa ??

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 2 lety

      Teoretycznie tak jednak praktycznie nie zalecamy modułów do świateł LED. Żarówki włóknowe mają pewna bezwładność i sterowanie wypełnieniem nie wywołuje migotania. Ledy będą migotać i może to być widoczne.

  • @subnormal8853
    @subnormal8853 Před rokem

    Dlaczego niektóre moduły mają podłączenie do stałego plusa na niektóre nie. Czy przez podłączenie stałego plusa nie ucieka nam prąd? Nie lepiej podłączyć zasilanie na plus po stacyjce?

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před rokem +1

      Wszystko zależy od konstrukcji. Prezentowany w materiale sterownik ma funkcje dodatkowe, które mogą działać po wyłączeniu stacyjki, dlatego potrzebne jest zasilanie. Dobrze zaprojektowana elektronika pobiera znikomy, pomijalny prąd na czuwaniu (z podłączonym zasilaniem ale bez wykonywania funkcji)

  • @hehu5213
    @hehu5213 Před 2 lety

    Według prawa ten moduł nie może być stosowany w połączeniu z reflektorem bez homologacji RL przy ostatniej kontroli policji grozili mi mandatem 500zł.

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 2 lety

      to mamy ciekawostkę, bo nasz moduł ma normalną, legalną homologację. Można ją sobie ściągnąć u nas ze strony.

    • @LeeszekZoro
      @LeeszekZoro Před 8 měsíci +1

      Oczywiście, homologacja modułu to nie homologacja reflektora. Komu nie chce się czytać przepisów może przed zakupem zapytać diagnostę na najbliższej stacji diagnostycznej.

  • @1964Orzel
    @1964Orzel Před 3 lety

    czyli jest to legalne i nie musze sie martwic ze zabiora mi dowod rejestracyjny? samochod jest z 1998r.

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 3 lety

      Dowód to akurat zawsze mogą zabrać :) ale moduł świateł dziennych jest legalny i nie trzeba się o niego martwić podczas kontroli

    • @hehu5213
      @hehu5213 Před 2 lety +3

      Jeśli Twój reflektor nie ma homologacji RL jazda na światlach dziennych jest nielegalna więc samą homologacje modułu można do śmieci wyrzucić.

  • @mirekk1775
    @mirekk1775 Před 4 lety +2

    Światła dzienne mogą się świecić z pozycyjnymi tylnymi jest to uregulowane przepisami:
    Przed tą datą mogą sie świecić tylko tylne pozycyjne przy światłach dziennych. W pojazdach zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 2009 r. połączenie elektryczne powinno być takie, iż światła do jazdy dziennej powinny automatycznie się włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. Przednie i tylne światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej.
    A mnustwo aut na drogach nie wyłącza Swiateł dziennych w przypadku załączenia swiateł mijania.
    Ponadto należy stwierdzić, iż zgodnie z Regulaminem nr 87 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - jednolite przepisy dotyczące homologacji świateł jazdy dziennej przeznaczonych dla pojazdów o napędzie silnikowym, światła do jazdy dziennej (dwa) oznaczają oświetlenie skierowane do przodu, stosowane w celu poprawy widoczności pojazdu w czasie jazdy w dzień. Powinny one być oznaczone dodatkowym symbolem „RL”. Światłość każdego ze świateł do jazdy dziennej nie może być wynosi mniej niż 400 cd (kandela - jednostka światłości) w osi odniesienia oraz najwyżej 1200 cd w dowolnym kierunku, z którego jest widoczne. Światło posiadające więcej niż jedno źródło światła (tzw. paski świetlne) musi spełniać wymóg minimalnej światłości w przypadku awarii jednego ze źródeł światła, a w przypadku gdy światło wysyłane jest ze wszystkich źródeł, nie może być przekroczona światłość maksymalna.
    Będę miał czas to poszukam przepisu odnośnie używania świateł drogowych jako dzienne ale pamiętam tyle, że mogą być używane jeżeli są przewidziane przez producenta pojazdu tj np. BMW , Rover niektóre VW gdzie ich uruchomieniem steruje moduł komfortu i z nimi pojazd był homologowany !!!
    Homologację wydano do automatycznego włącznika a nie reduktora mocy oświetlenia sprawdzałem w UDT.
    Lampa zespolona przednia nie musi mieć dodatkowego oznakowania na kloszu, takie oznqaczenie musi mieć lampa zespolona gdy w jej wnętrzu zabudowane są led-owe światła dzienne.
    Planowana nowelizacja przepisów na 2020 odnośnie świateł dziennych wobec propozycji zniesienia obowiązku jazdy na światłach mijania ma dopuszczać dodatkowe ledowe oświetlenie dzienne ale będzie to wbite w dowód rejestracyjny taka jak teraz haki czy instalacja lpg i diagnosta będzie rządał xera świadectwa homolohacji oraz sprawdzał trwałe oznaczenie na zamontowany lamp tj DLR i E.
    Ma to na celu zmniejszenie ilości spalin ale i wyeliminowanie tanich chińskich lamp nie spełniających wymogów a masowo montowanych przez garazowych Januszy.
    Co do montażu racja druciarstwo najwyższego lotu !!!
    Niepotrzebna ingerencja w wiązki lamp zespolonych, wszystkie podłaczenia można wykonać w skrzynce bezpieczników.
    Przewody winny być poprowadzone w rurce izolacyjnej i w postaci wiązki, ten montaż to robienie niepotrzebnej pajęczyny pod maską a w przypadku kolizji niebezpieczeństwo pożaru.
    Ponadto nic nie wspomniano jak włącznik ma się do pojazdów z szyną can sprawdzającą sprawność żarówek.

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 4 lety

      Dzięki za cały wpis, ale serio uważa Pan, że instalator zostawił przewody tak "samopas" wiszące pod maską i nie włożył ich w peszel i nie przytwierdził tak, żeby wyglądało to elegancko? To, że nie zostało to pokazane, nie znaczy, że nie zostało wykonane (nie pokazaliśmy też lutowania przewodów i owijania ich izolacją, czy z tego faktu można wyciągnąć wniosek, że przewody nie zostały zaizolowane?)

    • @mirekk1775
      @mirekk1775 Před 4 lety +1

      @@SklepHADRON Sory ale takie rzeczy pokazujcie by garażowy Janusz nie robił na skętkę tak jak potrafia.
      Naprawdę ingerencja w wiązkę lampy zespolonej jest bezcelowa tym bardziej ze w tym aucie jest skrzynka bezpieczniów obok.
      Na filmie wciśnięto moduł włączanika miedzy karoserie a pokrywę skrzynki bezpieczników, jak wymienić bezpiecznik, moduł ma mocowania i trzeba je wykorzystać.
      Skoro ma to być film jak zamontować to pokazujemy wszystko tak jak to robi Łysy z milośnicy czterech kółek.
      Ja mam pojęcie o elekryce, elektronice czy mechanice w pojazdach i przyczepach czy naczepach ale filmy z YT są inspiracją dla całkowitych laików dusigroszy ( co żal mu 50 zł na fachowe podłaczenie) by na czymś zaoszczędzić i zrobić samemu nie mając o tym zielonego pojęcia.

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 4 lety +3

      pełna zgoda i zdajemy sobie sprawę z ograniczeń takiego sposobu pokazania (zresztą w każdym naszym filmie musimy wybierać czy pokazywać montaż od A do Z czy robić konieczny skrót). Ja wybieram opcję skrótu ponieważ wychodzę z założenia:
      - film trwający 45 minut ze wszystkimi szczegółami byłby nudny (jak ktoś chce 45 minutowego filmu, to ogląda Łysego i w porządku; u nas nie taka jest konwencja filmu)
      - jeśli ktoś wie jak to zrobić, to oczywiste, że w ruch pójdzie lutownica i peszel
      - jeśli ktoś nie wie jak to zrobić, to się za to nie weźmie i odda to instalatorowi (natomiast z filmu dostanie po prostu informację, że jest opcja zrobienie świateł dziennych z długich)
      - na całkowitych laików nie ma mocnych; wiemy bo prowadzimy sklep z elektroniką i musielibyśmy go zamknąć jeślibyśmy chcieli sprzedawać np. czujniki cofania tylko z montażem, bo może ktoś kupi u nas na stronie i zamontuje sobie to tak, że poleci z nimi w kosmos razem ze SpaceX

  • @GuitarMan85
    @GuitarMan85 Před 4 lety +4

    Trzeba jasno informować, że jest to nielegalne i leci za to dowód rejestracyjny. Poza tym montaż na filmie to porażka. Wystarczy się "bajpasami" podpiąć w skrzynce bezpieczników. Bez takiego druciarstwa. A biały do pozycyjnych! Nie mogą się świecić dzienne i pozycyjne.
    Zawiodłem się. Lepiej ten film usuńcie i zróbcie właściwy.
    Też mam u siebie takie światła czcams.com/video/tYiXb6p50lg/video.html
    ale wszystko podłączone w skrzynce bezpieczników, a nie na pająka po całej komorze silnika. :P

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 4 lety +2

      1. Co do nielegalności, to producent modułu ma na niego polską homologację i jest ona do pobrania w opisie produktu
      2. Wyraźnie powiedzielismy, że bialy np. do światłem mijania i jeśli Pan obejrzy film uważnie, to zobaczy że przy zapalonej pozycji wszystko działa jak powinno

    • @GuitarMan85
      @GuitarMan85 Před 4 lety +3

      SklepHadron.pl - Elektronika Samochodowa homologacja na urządzenie może i jest, ale lampa nie ma homologacji RL wybitej na kloszu. I dowód papa. (-;

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 4 lety +2

      A wystarczyło zajrzeć na naszą stronę, do instrukcji... jest wprost informacja w pierwszym akapicie, że modul można stosować do lamp z oznaczeniami R i RL. Oczywiście można bylo o tym powiedzieć na filmie, tak jak i przeczytać cala instrukcje. Cel był inny, czyli pokazanie podłączenia i tyle.

    • @PaweSlubowski
      @PaweSlubowski Před 4 lety +5

      @@GuitarMan85 Homologacja nie „może jest” ale z pewnością jest. Czy Pan ją widział i przeczytał ? Tam jest napisane do czego przeznaczony jest ten moduł dlatego o dowód byłbym spokojny. Nie ma obowiązku jazdy na światłach dziennych. Przypominam że nie wszystkie samochody mają światła dzienne. Jest obowiązek jazdy z włączonymi światłami i ten moduł to zapewnia, oszczędzając prąd, żarówkę, odbłyśnik a niektórzy twierdzą że paliwo i pieniądze 😉. Stwierdzenie że ze świateł długich robi się dzienne jest pewnym uproszczeniem, skrótem myślowym. Zespół lamp mijania i drogowych nie są lampami świateł dziennych i nie muszą posiadać homologacji RL. Pisanie że światła dzienne nie mogą świecić z pozycyjnymi jest nieprawdą. Kiedyś był bawet obowiązek mówiący o tym że wraz z dziennymi mają świecić się pozycyjne. Obowiązek zniesiono ale nikt tego nie zakazał. Podłączenie białego przewodu od światła mijania jest zgodne ze schematem instrukcją, zaleceniem producenta, przeznaczeniem a więc i z homologacją. Logika działania jest zachowana. Po wejściu do samochodu i rozpoczęciu jazdy, nie ma potrzeby włączania świateł postojowych. Pana uwagi o druciarstwie, przekażę instalatorowi, firmie BemoCar, która od ok 20 lat zajmuje się profesjonalnie instalacjami. Mam nadzieje że wezmą je do serca i zmienią technologię montażu 😊

    • @mirekk1775
      @mirekk1775 Před 4 lety +3

      Światła dzienne mogą sie świecić z pozycyjnymi jest to uregulowane przepisami:
      Przed tą datą mogą sie świecić tylko tylne pozycyjne przy światłach dziennych. W pojazdach zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 2009 r. połączenie elektryczne powinno być takie, iż światła do jazdy dziennej powinny automatycznie się włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. Przednie i tylne światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej.
      A mnustwo aut na drogach nie wyłącza Swiateł dziennych w przypadku załączenia swiateł mijania.
      Ponadto należy stwierdzić, iż zgodnie z Regulaminem nr 87 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - jednolite przepisy dotyczące homologacji świateł jazdy dziennej przeznaczonych dla pojazdów o napędzie silnikowym, światła do jazdy dziennej (dwa) oznaczają oświetlenie skierowane do przodu, stosowane w celu poprawy widoczności pojazdu w czasie jazdy w dzień. Powinny one być oznaczone dodatkowym symbolem „RL”. Światłość każdego ze świateł do jazdy dziennej nie może być wynosi mniej niż 400 cd (kandela - jednostka światłości) w osi odniesienia oraz najwyżej 1200 cd w dowolnym kierunku, z którego jest widoczne. Światło posiadające więcej niż jedno źródło światła (tzw. paski świetlne) musi spełniać wymóg minimalnej światłości w przypadku awarii jednego ze źródeł światła, a w przypadku gdy światło wysyłane jest ze wszystkich źródeł, nie może być przekroczona światłość maksymalna.
      Będę miał czas to poszukam przepisu odnośnie używania świateł drogowych jako dzienne ale pamiętam tyle, że mogą być używane jeżeli są przewidziane przez producenta pojazdu tj np. BMW , Rover niektóre VW gdzie ich uruchomieniem steruje moduł komfortu i z nimi pojazd był homologowany !!!
      Homologację wydano do automatycznego włącznika a nie reduktora mocy oświetlenia sprawdzałem w UDT.
      Lampa zespolona przednia nie musi mieć dodatkowego oznakowania na kloszu, takie oznqaczenie musi mieć lampa zespolona gdy w jej wnętrzu zabudowane są led-owe światła dzienne.
      Planowana nowelizacja przepisów na 2020 odnośnie świateł dziennych wobec propozycji zniesienia obowiązku jazdy na światłach mijania ma dopuszczać dodatkowe ledowe oświetlenie dzienne ale będzie to wbite w dowód rejestracyjny taka jak teraz haki czy instalacja lpg i diagnosta będzie rządał xera świadectwa homolohacji oraz sprawdzał trwałe oznaczenie na zamontowany lamp tj DLR i E.
      Ma to na celu zmniejszenie ilości spalin ale i wyeliminowanie tanich chińskich lamp nie spełniających wymogów a masowo montowanych przez garazowych Januszy.
      Co do montażu racja druciarstwo najwyższego lotu !!!
      Niepotrzebna ingerencja w wiązki lamp zespolonych, wszystkie podłaczenia można wykonać w skrzynce bezpieczników.
      Przewody winny być poprowadzone w rurce izolacyjnej i w postaci wiązki, ten montaż to robienie niepotrzebnej pajęczyny pod maską a w przypadku kolizji niebezpieczeństwo pożaru.
      Ponadto nic nie wspomniano jak włącznik ma się do pojazdów z szyną can sprawdzającą sprawność żarówek.

  • @piotrznane2070
    @piotrznane2070 Před 2 lety

    I chińczyka ten moduł jest za 15 zł Tu z marza 800% Dobry biznes 😂 Powodzenia

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 2 lety

      Nie wiem czemu chwali się Pan ignorancją w dziedzinie ekonomii, ale miło popatrzeć. Powodzenia.

    • @piotrznane2070
      @piotrznane2070 Před 2 lety

      @@SklepHADRON 😂 Boli że ktoś się zorientował i nie da się naciągnąć?

    • @SklepHADRON
      @SklepHADRON  Před 2 lety +1

      Nie, boli głupota. Modul Ampio jest produkowany w Polsce, więc porównywanie go z chińskim odpowiednikiem jest metodologiczną ignorancją. A jeśli nawet byłby to modul prosto od Chińczyka, to porównywanie cen u producenta w Chinach z cenami sklepu w Polsce jest dowodem potężnej ignorancji ekonomicznej. Chcę Pan to sprawdzić? Proszę założyć firme w Polsce, zatrudnić ludzi, sprowadzać elektronike wprost z Chin, zapewnić serwis, części i się z tego utrzymymywac. Skoro to taka przebitka, szybko będzie Pan milionerem. Śmiało. A tymczasem jesli Pan nadal sobie życzy to proszę się kompromitować do woli.

    • @piotrznane2070
      @piotrznane2070 Před 2 lety

      @@SklepHADRON pokaż zdjęcia z tej polskiej fabryki. Firmę prowadzę od 20 lat i nie narzekam w przeciwieństwie do większości która klnie na podatki, trudności, źle państwo, US czy ZUS. Ale spoko Poboli i przestanie Powodzenia.

    • @tomiscorpio
      @tomiscorpio Před rokem

      ​@@piotrznane2070 prowadzisz chyba kebaba, bo smutny jesteś jak ból zeba