3. David Grudl (5.9. 2023, Praha)

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 12. 09. 2023
 • Hosté: 1. Sirény, 2. Tereza Černochová, 3. David Grudl, 4. Eliška a Václav Noid Bárta
  Natočeno: 5.9. 2023
  Odvysíláno: 12.9. 2023
  Instagram: honzadedek7...
  Facebook: 7PADU
  Tiktok: www.tiktok.com/@honzadedek7pa...
  Vstupenky:
 • Zábava

Komentáře • 0

 • hanashobu
  hanashobu Před 18 dny +5

  Velmi vtipný pán 😁

 • Cat Final
  Cat Final Před 17 dny +2

  Dobrá ukázka toho, jak v současnosti nelze ničemu na internetu (a nejen na internetu) věřit :-D

  • Giorgio Corleone
   Giorgio Corleone Před 4 dny

   No kdyz na to jdete filozoficky, tak by jste mel vedet, ze se NIKDY nedalo necemu verit. I bez internetu. Kdyz to vezmete pragmaticky, tak je vsechno mozne a vse relativni.

 • Adam
  Adam Před 18 dny +16

  Jsem zvědavý na komentáře paní Černochové za pár let. 😅 "A k čemu to je?" To je věta roku. 😊 Nic proti, ono ji to dojde rychle.

  • Alena Dolezalova
   Alena Dolezalova Před 14 dny

   Neřekl jí, že to za její dítě bude psát úkoly, referáty, seminárky a tak...

 • Alvin Draven
  Alvin Draven Před 16 dny +2

  Dovedu si predstavit, ze hraje homera simpsona

 • Gabriela Kummerová
  Gabriela Kummerová Před 15 dny +2

  50. léta minulého tisíciletí rozhodně nejsou roky po roce 1950, ale po roce 1050 😁

  • Giorgio Corleone
   Giorgio Corleone Před 4 dny +1

   Dobre jste davala bacha 👍Nekolikrat jsem to nechal probehnout hlavou a mate pravdu.
   Vite co je ale nejvetsi sranda?
   To, ze si to mysli programator...teda spisovatel programu.
   Terazky uz vim, proc je v tech vsech programech tolik ocividnych chyb.

 • jana botova
  jana botova Před 16 dny

  Jo jo intelligence......pripada me to tak trochu jako lez

 • Katrisha
  Katrisha Před 14 dny +7

  Paní Černochové bohužel velmi chybí nadhled. Proslov pana Grudla zjevně nepochopila, otázky má jakoby on snad AI objevil a přišel propagovat. Přitom on je velmi kvalitně, jednoduše a zábavně popisuje její principy a taky negativa. Moc díky za tento rozhovor, byl nejen přínosný ale i vtipný 😍

  • Giorgio Corleone
   Giorgio Corleone Před 4 dny

   No tak pani Cernochova se instiktivne boji o sve misto/povolani. Ale takovou krasnou zenskou AI jen tak nenahradi. Vizualne na obrazovce ano, ale uz ne na dotek ;)

 • fufinjamia
  fufinjamia Před 17 dny

  Chápu to tak, že tohle povede k debilizaci lidstva, a to jsem životní optimista :) A pán je na svou práci evidentně pyšný, poněvadž nedokáže domyslet důsledky. Tohle už tu v dějinách bylo. PS, vydat desku můžete, ale co pak? Kdo za interpreta udělá tu práci na pódiu, ten kumšt, to není jen o tom dobře vypadat nebo se pohnout, no nic, raději nedomýšlet. Zkomprimovaný ne, ale doladěný antaresem či jiným nástrojem.

  • Miroslav Hlavička
   Miroslav Hlavička Před 16 dny +3

   Pán je na svou práci pyšný, protože ji dělá dobře - objektivně píše o umělé inteligenci. Jejich pozitivech, jejich negativech i o těch důsledcích.
   Ad interpreti - proto se říká (i Grudl to říká), že není potřeba se bát o práci, ale najít si ve své práci optimální využití AI. Nemusí to ani pro umělce znamenat konec kariéry. Ostatně, když vznikl film, prorokoval se zánik divadel. Když vznikla televize, prorokoval se zánik kin. No a dnes, kdy si doma můžete pustit bambilion filmů a seriálů všeho druhu, stejně pořád lidi nadšeně chodí do kina.

  • fufinjamia
   fufinjamia Před 16 dny +2

   Děkuji za milou a přínosnou reakci, velmi si jí vážím , za debilizací lidstva si ovšem stojím, to je vidět všude kolem nás, a je to díky IT. Například taková navigace, díky které lidé přestávají lidé vnímat spoustu věcí, na více úrovních, bohužel. Jinak, já jsem do kina chodit přestala neboť si "kvalitní film" vyberu jen stěží, to, že lidé nečtou je další věc, proč číst, když se to namluví, nebo nahraje jako video a nejlépe takové, které má 10 sekund, hlavně ať to netrvá moc dlouho. A mohli bychom vyjmenovávat další a další věci. Ale zase, je to mainstreamová záležitost, takže k debilizaci dojde pouze u 2/3 obyvatelstva.@Miroslav Hlavička

  • marty360
   marty360 Před 16 dny

   @fufinjamia to je tak trochu syndrom ''drive byla trava zelenejsi'' ;)

  • Miroslav Hlavička
   Miroslav Hlavička Před 16 dny +3

   @fufinjamia - já myslím, že debilizace tu je bez ohledu na AI. Ale nejde jen o debilizaci, jde prostě o zjednodušování složitého. Ano, vy jste člověk vysokého intelektu, takže vy si se složitým světem poradíte. Ale bohužel, obrovská masa lidí se narodila s mnohem horšími dispozicemi a svět je tu i pro ně. Proto když vidím něco a chce se mi říct, že jde o debilizaci, tak se zastavím a uvědomím si, že to prostě nebylo zjednodušeno pro mě, ale pro někoho, kdo to takové potřeboval, aby si s tím poradil.
   Zjednodušování není automaticky "zhlupování". Třeba ta navigace. O prázdninách jsme s rodinou projeli čtvrt západní Evropy a právě to, že jsme se díky navigaci nemuseli starat o to, kudy máme jet, jsme se mohli o to víc soustředit na to užívání si krajiny a tamější kultury. Používat papírové mapy by bylo určitě zajímavé, ale náročnější. A já jsem si jel mentálně odpočinout. Mentálně dost pracuju v práci, o dovolené chci být tupoň. :)
   Že lidé nečtou, to je samozřejmě pravda a je to jejich škoda. Rozhodl jsem se nezabývat se jimi. Já i manželka čteme hodně, dcera o poznání méně, ale pořád hodně oproti jejím vrstevníkům. A ostatní ať si klidně poslouchají podcasty. Já osobně vždy dávám přednost čtení před poslechem, ale respektuju, že někdo to může mít jinak. I to, že někdo nechce ani číst, ani poslouchat, a že si hodlá celý život vystačit jen s tím, co nasál během několika tříd základky. A co my víme - třeba i s tím bude mít šťastný život.
   Uklidňuje mě jedna věc - sice lidstvo dělá velké hovadiny a na důležitá rozhodovací místa volí strašlivé jedince, ale pořád je tu znatelný pokrok třeba ve vědních oborech. Když poslouchám vědce, tak pořád říkají, že ten vývoj je exponenciální. Nedávno jsem se bavil s neurochirurgem a říkal, že když se podívá na to, jak se lidé "dívali do mozku" před pouhými 3-4 roky, tak ve srovnání s tím, jak se dívají dnes, to vypadá, jako kdyby se tenkrát dívali přes poloprůhledný igelit.
   Takže určitá debilizace tu je, ale jí navzdory lidstvo pořád dělá pokroky.

  • Giorgio Corleone
   Giorgio Corleone Před 4 dny

   @Miroslav Hlavička Uplne s Vami souhlasim.
   A vsechno je v lidech. Ve vychove a v prikladu.
   At se nekdo podiva na deti...at malicke, ci velke jak reaguji treba na zive divadlo.
   Ve velke vetsine je prestane v tom okamziku Gameboy aj. zajimat.
   Lide (rodice) si dost casto neuvedomuji, ze k pocitaci...k jeho zneuzivani/k zavislosti na nem...privadi deti nejenom zvedavost, nybrz hlavne NUDA.
   Hodne lidi nadava no pocitace aj. vymozenosti. Je to ale tak povrchni a zaroven pokrytecke jako to nadavani na pocasi a politiky.
   Co bychom asi delali v dobe Covidu-19 bez pocitacu...nejenom deti, nybrz i hodne, hodne dospelych?!

 • predator 13
  predator 13 Před 18 dny +4

  Černochová evidentně neví co je komprimace