🇺🇦 Синус-ліфтинг, чи варто робити?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 07. 2024
  • Синус-ліфтинг верхньої щелепи дозволяє відновити початковий об'єм кістки у місці втраченого зуба. Це, у свою чергу, дозволяє провести встановлення зубного імплантату без ризику ускладнень у майбутньому. Про нюанси операції розповідає кандидат медичних наук, хірург-імплантолог Максим Макаренко.
    Зміст відео:
    00:00 - вступ
    00:36 - що таке синус-ліфтинг?
    01:46 - що таке закритий синус-ліфтинг?
    02:47 - що таке відкритий синус-ліфтинг?
    05:29 - ускладнення після синис-ліфтингу
    06:33 - короткі імпланти допомагають уникнути синус-ліфтинг?
    08:06 - чи потрібно робити синус-ліфтинг?
    Синус-ліфтинг - один з видів кістковопластичних операцій, що проводяться в області бічних зубів верхньої щелепи перед імплантацією. Головне завдання маніпуляції - відновлення потрібного обсягу кістки та створення умов для встановлення дентального імплантату. Дана операція проводиться в області бічних зубів верхньої щелепи, так як ці зуби межують з анатомічним утворенням, що називається верхньощелепним синусом, або гайморової пазухою.
    Після видалення зуба відбувається зменшення об'єму кісткової тканини за висотою та шириною. Особливо цей процес виражений в ділянці бічних зубів верхньої щелепи, там, де зуби межують з верхньощелепним синусом. У зв'язку з цим встановлення дентальних імплантатів та синус-ліфтинг нерозривно пов'язані. Для якісної установки класичного коренеподібного імплантату кістка повинна мати достатній об'єм. Це важливо з точки зору надійної фіксації конструкції та подальшої функціональності протеза.
    Дентальна імплантація зубів без синус-ліфтінга можлива, якщо є необхідний об'єм кісткової тканини для надійного встановлення імплантату. Теоретично можна провести протезування й за умов недостатнього обсягу кістки, використовуючи нестандартні імплантати - короткі чи тонкі. Такі методики використовуються як альтернатива, якщо пацієнт має протипоказання до проведення синус-ліфтингу.
    Однак ці методики мають певні ризики. Короткі імплантати можуть не витримати жувального навантаження та відторгнутися через кілька років після імплантації. Також варто зазначити і те, що методика встановлення деяких коротких імплантатів має чимало ризиків, наприклад, якщо імплантат встановлено під кутом, то подальше протезування може буде ускладнено. Тонкі імплантати мають схильність до переломів, оскільки не витримують жувальне навантаження.
    Варто памʼятати, що якісна імплантація може бути проведена лише з використанням імплантатів коренеподібної форми та стандартних розмірів.
    Етапи синус-ліфтінга:
    ▪️ Консультація та діагностика. Перевірка стану ротової порожнини, аналіз крові, проведення рентгенографії або комп'ютерної томографії для оцінки стану кісткової тканини та будови гайморових пазух.
    ▪️ Анестезія. Синус-ліфтинг під загальним наркозом проводиться рідко. Як правило, достатньо застосування місцевої анестезії.
    ▪️ Хірургічний етап. Протокол і аспекти операції різняться залежно від виду операції.
    Кістковий матеріал для синус-ліфтингу зазвичай використовується тваринного або синтетичного походження. Часто при проведенні операції також застосовуються мембрани, що резорбуються, які виконують функцію бар'єру між кістковопластичним матеріалом і слизової верхньощелепного синуса.
    Будь-яка хірургічна маніпуляція має на увазі втручання в тканини, тому біль і навіть невелика кровотеча в перші кілька днів після проведення операції цілком нормальне явище. З іншого боку, можлива низка ускладнень, які спричинені помилками планування операції або порушеннями, допущеними в період реабілітації.
    Не пропустіть наступний ролик! Підпишіться зараз на канал Стоматології Максима Макаренка. І не забудьте поділитись цією інформацією з друзями, щоб здорових людей було більше!
    🔺 Посилання на сторінку лікаря-стоматолога Максима Макаренка: mm-dental.com.ua/team-member/... на цій сторінці можна побачити опис біографії лікаря, його документи, напрямки діяльності та за потреби можна записатися на прийом до Максима 🔺
    АДРЕСА КЛІНІК У КИЄВІ:
    ▪️ вул. Новомостицька, 25Б
    ▪️ вул. Професора Підвисоцького 20
    ГРАФІК РОБОТИ:
    ▪️ Пн - Пт: 09:00 - 19:00
    ▪️ Сб - Нд: 09:00 - 19:00
    КОНТАКТИ:
    ▪️ 097 332-4-999
    ▪️ 093 332-4-999
    ▪️ mail@mm-dental.com.ua
    ▪️ mm-dental.com.ua/
    МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:
    ▪️ Facebook / makarenko.dental
    ▪️ Instagram / makarenko.dental
    ========================
    #синусліфтинг #імплантація #стоматологія
    ========================
  • Věda a technologie

Komentáře • 21

  • @npav641
    @npav641 Před 9 měsíci +4

    Щиро дякую! Канал-космос. Багато що дізналася від Вас

  • @user-qf1hi1oz5e
    @user-qf1hi1oz5e Před rokem +2

    Дякуємо вам за таке інформативне відео ❤

  • @user-wp4cz3se1t
    @user-wp4cz3se1t Před 11 měsíci +2

    Какой кошмар теперь боюсь инплантанты как огня

  • @user-dt8dv1zu5c
    @user-dt8dv1zu5c Před 11 měsíci +1

    Дякую за відео, пане Максиме. Поясніть, будь ласка, чи справді після видалення 5-го зуба верхньої щелепи треба чекати 4-6 місяців, щоб розпочати підготовку до імплантації? Чи можна хоча б КТ зробити, щоб оцінити стан кісткової тканини і зважити можливі ризики? Боюся, що через довге очікування ситуація ще більше ускладниться. Буду дуже вдячна Вам за відповідь

    • @makarenkodental
      @makarenkodental  Před 11 měsíci +3

      Вітаю. В принципі ви правильно кажете, що спочатку треба зробити КТ-знімок, дивитися на ситуацію з кісткою і тільки тоді вирішувати, що і як робити.
      Бувають такі випадки, коли можна одномоментно встановити імплантат. Спочатку видаляється зуб і одразу встановлюється імплант.
      А буває і так, що навколо видаляємого зуба є запалення, і після видалення дійсно треба чекати 3-4 місяці аби зробити повторне КТ і дивитися на стан кістки (товщину, обʼєм).
      Тобто, перш за все потрібно зробити КТ.

    • @user-dt8dv1zu5c
      @user-dt8dv1zu5c Před 11 měsíci +1

      @@makarenkodental Дякую Вам за відповідь

  • @OlgaAnoshyna
    @OlgaAnoshyna Před rokem +4

    у мене як раз така ситуація... зуб видаляли з гайморової пазухи і там тепер немає кістки, як ви і кажете (пройшло багато років після того видалення).. і так само з іншого боку немає 4 і 5 (все це верхня щелепа) і там ну майже немає кістки теж... мені кажуть, або ліфтинг+ імплант, або мости... я вже 1,5 роки через війну на стопі і просто в шоці, що робити далі.

    • @alexstr9870
      @alexstr9870 Před rokem

      Как правило в области 4,5 кости хватает даже при тяжелых паталогиях и травматичных удалениях

    • @makarenkodental
      @makarenkodental  Před rokem +1

      Ольга, якщо у вас є КТ-знімок, можете відправити його мені на пошту, я подивлюся і запропоную рішення. Кілька думок лікарів краще.
      mail@mm-dental.com.ua
      Тільки в темі листа зазначте, що це питання з ютуба.

  • @Mor_ina
    @Mor_ina Před rokem +1

    Тоже такая проблема, зубы удалены после плохого протезирования , есть снимок , доктор я бы очень хотела чтобы вы посмотрели онлайн, я сейчас не в Украине …ответьте пожалуйста

    • @makarenkodental
      @makarenkodental  Před rokem

      Здравствуйте, есть онлайн-консультация, условия и стоимость описаны на сайте: mm-dental.com.ua/online-consultation/
      Если по какой-то причине нет возможности воспользоваться онлайн-консультацией, можете отправить снимок мне на почту с пометкой «вопрос из ютюба», в письме опишите свою проблему и прикрепите снимок, я просмотрю и отвечу.
      почта: mail@mm-dental.com.ua

    • @Mor_ina
      @Mor_ina Před rokem

      @@makarenkodental спасибо за адрес 🙏

  • @lilishevchenko1015
    @lilishevchenko1015 Před 10 měsíci

    Здравствуйте доктор. У меня на верхней челюсти нет 6 и 7 зуба с 2008 года. Из-за горе стоматолога. Сейчас предлагают синус лифтинг. Но у меня есть хронический гайморит. К тому же я курильщик со стажем. По поводу гайморита, то врачт хирург смотрел моё КТ по челюсти и сказал, что гайморита нет. По поводу курения, то он сказал, что уменьшить курение во время заживления. К тому же сказал, что нужно удалить зуб мудрости, который сейчас есть. Мол он не нужен. Получается картина такая: верхняя челюсть с правой стороны есть все зубы передние и 5 зуб есть, отсутствует 6 и 7 и после них зуб мудрости.
    Честно была всегда противником имплантов. Но врачь сказал, что в данной ситуации никак не обойтись без них.
    Если рядом находится пазухи носа, то как по мне это рискованная операция. Можно потом от лора не уходить....
    Стоит ли удалять зуб мудрости в этом ряду? Как правило последний зуб держит весь зубной ряд.
    И что будет если вообще ничего не делать?
    Буду очень признательна за ответ. Спасибо

    • @Sanatka
      @Sanatka Před 5 měsíci

      Я знаю, що якщо хочете імпланти, то про сигарети прийдеться забути

  • @sheraa4888
    @sheraa4888 Před rokem

    Удалили 26 зуб с кистой, уже предложили в стоматологии синус лифтинг через три месяца делать. Ещё лунка не затянулась даже. Сил терпеть снова боль, пить антибиотики, волноваться и а пазуху нет ...буду наверное мост ставить.

    • @makarenkodental
      @makarenkodental  Před rokem +1

      Все верно, нужно оценить риски и потом принимать решение.

  • @user-sd9hh4zo1c
    @user-sd9hh4zo1c Před 4 měsíci +1

    Предлагают синус-лифтинг, но есть возможность и мост поставить, бо 27 и 25 на месте, а вот 26 нету, и в районе 26 ушла кость совсем, и тут вопрос, лучше мост, или проходить все эти операции, бо в пазухе есть кисты, еще и с 26 был ондотогенный гайморит, гайморотомию делали.

    • @makarenkodental
      @makarenkodental  Před 4 měsíci

      В таких случаях я консультируюсь с ЛОР доктором и только потом принимаю решение.

  • @alexstr9870
    @alexstr9870 Před rokem

    На украинской действительно "против" - проти? Ну забавно. А еще "чи робим ли мы сыну лифтинг")