Vegyszermentes kertészkedés - 1. rész: Talaj előkészítése

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 27. 04. 2019
  • Weboldalamon mevasárolható több mint 600 féle nemesített, organikus vetőmag, melyek kizátólag vegyszermentes kertészkedés által lettek előállítva.
    www.biovetomag.hupont.hu
    Videóimmal szeretném lehetővé tenni minnel több ember számara, hogy könnyen és költségkímélően termessze meg maganak a finom és egészséges zöldségeket, gyümölcsöket.
    Az így előállított termések magjai újravethetők évről évre.

Komentáře • 20

  • @balintbenke1953
    @balintbenke1953 Před 2 lety +13

    Hatalmas ötlet a só! Pár év és vakszík lesz az egészből, rosszabb esetben Kártágó.

  • @evamagdolna373
    @evamagdolna373 Před 4 lety +5

    Érdemes felmenni erre a Honlapra, nagyon sok praktikus tanácsa van, különösen kevésbé gyakorlottaknak. De talán a profiknak is, hisz "jó pap is holtig tanul". A bio vetőmagjai kiváló minőségűek, árban is elérhető! Nem kell félni, hogy nem kel ki!

  • @kusmodizoltan465
    @kusmodizoltan465 Před 4 lety +1

    Nagyon hasznosnak és informatívnak találtam a videót. Jövőben tervezünk vidékre költözni és belekezdeni a biógazdlakodásba, önfenttartóvá válni pár éven belül. Jelenleg csak dokumentálodom és próbálok minél több hasznos tanácsot összeszedni az indulás hoz. Ha a továbbiakban megosztja velünk munkásságát én követni fogom! Erőt egészséget a továbbiakban

  • @ottofarkas5645
    @ottofarkas5645 Před 3 lety +1

    Nagyon szuper videók alig várom a folytatást! Jó lenne több ilyen videó tényleg profi! :)

  • @szabomarton8064
    @szabomarton8064 Před 4 lety +1

    sokan a talaj előkészítéséhez sorolnák a tápanyagok hozzáadását (pl. trágya, komposzt), nekem ebből a vidiből kicsit hiányzott.

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před 3 lety +4

      A legnagyobb gondom eddig a komposzt és vegyszermentes trágya volt. Használtam és használok baromfi trágyát a saját állataimtól. A komposzt előállításához kell várni 6 évet. Igaz fel lehet gyorsítani a folyamatot ha minden évben kibontjuk és átforgatjuk, vagy ha adunk hozzá Hunvitált (más néven EMbio). Kénytelen voltam használni a kereskedelemben forgalmazott virágföldeket. Ezekről kiderült, hogy komposzt, fűrészpor, szénpor, beitatva műtrágyával és kevés gyomirtóval. Ma már rendelkezek egy mini farmmal ami ellát vegyszer és gyógyszermentes trágyával. A farmban található 70 baromfi, 19 sertés, 5 alpesi kecske és 10 Racka (birka). Ezek szabadtartásban vannak tavasztól őszig. Ja, és hamarosan lesz egy 16m3 medence halaknak. Ezzel a vízzel tudom majd öntözni a palántákat. Így a kör bezárul.

  • @tok-tcfm
    @tok-tcfm Před rokem

    Elég megosztó videó :) Valószínű sok előítélet van a sóval, hiszen Karthagót is beszántották és sóval hintették be a tanultak szerint. És biztos nem kevesen vannak a folyamatosan takart talaj mellett is. Az is jó kérdés, hogy mi a vegyszer... a só, az oltott mész nem az? A kommentben leírt virágföld, ami szénport, műtrágyát és gyomirtót tartalmaz???
    Nálam is homokos (és törmelékes, szemetes) a talaj. Tavaly kezdtem a kerteskedést, egyelőre a tanulópénzt fizetem :)

    • @gaborkun396
      @gaborkun396 Před rokem

      Kárthágót nem szórták be semmivel, kamu az egész.

  • @alparivagy
    @alparivagy Před 4 lety

    Üdvözlöm. Az a kérdésem,hogy hol a tápanyag a humusz a talaj előkszitése után? Ha jól láttam a filmet,ugyan abba a löszös-homokos élettelen talajba húzta az ültető barázdákat .
    35 éve biokertészkedem , szép és ízletes termés átlagokkal. (Győri Iván Mélymulcsos kertművelés videóit ajánlom figyelmébe.) Sokat tanultam belőle Ez egyfajta szemlélet váltás. Sok sikert.

    • @siemaya7381
      @siemaya7381 Před 4 lety +2

      Gyulai Iván

    • @viktordeli2232
      @viktordeli2232 Před 3 lety +2

      Az én (talajom)ilyen volt. Öt éve Gyulai Iván módszerét csinálom 1000 nm 8cm televény keletkezett . Csodálatos érzés!!!

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před 3 lety +3

      A tápanyaggal fedem a magokat. Nem a magok alá teszem, mert a víz bemossa a talajba rövid idő alatt és a növény gyökerei nem érik utol. Ha viszont a tápanyag a magok fölött van, és az öntöző vízben is van hígítót trágyalé, akkor ez a növény gyökereire kerül és jobban felszívódik. Ami a Gyulai Iván módszerét illati, én azt kipróbáltam. Ez csak azoknak kifizetődő akik rendelkeznek nagy területtel, és sok állatot tartanak. Amúgy egy 1000-1500 m2 kertben a fű mulcs hozta a legjobb eredményt. A szalma takarás alatt elszaporodtak a rágcsálók akik aztán elhordták a termés 70% át. Sem a ragadozó madarak, sem a macskák nem tudták levadászni őket. Így veszélybe kerültek a baromfik is. Aztán kíváncsi lennék Iván milyen magokat használ, és miért támogatja az Agrárium. A kistermelők éhen halnak e módszer használatával.

  • @mihalymolnar1015
    @mihalymolnar1015 Před 3 lety +2

    Ne heragufjon uram de mejik ökörzöl látott már konyasót szorni a vetrményesbe tönkre teszi a földett jó ember. Sajnós a többi marha meg követi msgát. Isten barmai !! Bió kertész ès a konyhasó ez vicc!

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před 3 lety +5

      A stílusa alpári, közönséges. A tudása silány, nem érdemelne választ. De tanuljon! A só (NaCl) fertőtlenítő hatású. Rendkívül fontos minden élőlény számára. A súlyos betegeknek só oldatot adnak infúzióba. Télen az utakat sózzák keményen, mégis a növények az útszélen élnek és virulnak. Az intenzív mezőgazdaságban használt műtrágya, kálisó alapú (KCl). Ha valaki fogyaszt egyszerre 1/4 kg konyhasót meghal. Ha keveset használunk az jó hatású. És akkor most vissza kérdezek: Ki is az Isten barma?

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před 3 lety +3

      A csigák sok kárt okoznak kertünkben. Nálam ritka élőlény, pedig amikor megvettem az ingatlant, még a ház falain is másztak. Megszabadultam tőlük a némakacsák segítségével, akik összeszedték a csigákat és petéiket. Másrészt a só segített ebben a témában. Javasolok egy kísérletet: vegyenek egy kartont (40x40 cm), a közepére rajzoljanak egy 10 cm kört. A körön kívül szórjanak egy kevés sót . A kör közepébe tegyenek egy csigát. (nem Pataki Attilát!). A csiga el fog indulni, de amint találkozik a sószemcsékkel azonnal visszafordul és habzik mint a szappan.

    • @filipnorbi
      @filipnorbi Před 2 lety

      @@gyozogyori5405 Én sokat tanultam ezekből a videókból és teljesen logikus és érthető az egész. Ezek szerint a mész jó lehet egy meglévő kertben gombaölőnek is? A fákért aggódok és menteném őket moliniától.😔🙂

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před 2 lety +3

      @@filipnorbi ősszel és tavasszal a gyümölcsfák törzsét érdemes lemeszelni vagy festeni. Ezzel azt érjük el, hogy lezárjuk a kérgen lévő repedéseket ahol telelnek, szaporodnak és fejlődnek a kártevők. Nyáron a fehér szín visszaveri a fényt és nem forrósodik fel a fának a törzse. Így csökken a párolgás is. Célszerű ősszel és tavasszal bordói lével lemosni a gyümölcsfa koronáját és az alatta lévő területet.

  • @MzeeBwana
    @MzeeBwana Před rokem

    NaCl, szikesíti a talajt. Nagyon rossz ötlet!!!

    • @gyozogyori5405
      @gyozogyori5405  Před rokem

      Bizony-bizony! Télen országszerte sózzák rendesen az úttesteket, ezért aztán egész nyáron traktorok nyírják az út menti sivatagot.

    • @MzeeBwana
      @MzeeBwana Před rokem

      @@gyozogyori5405 A sziken is élnek növények.