Stand építés, standból való ereszkedés, átszerelés!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 07. 2024
  • Ebben a videóban kezdőknek mutatjuk be a sziklamászás során leggyakrabban használt standok építését és használatát. Megismerkedhetsz a standok különböző típusaival és azok helyes felépítésével, hogy biztonságosan rögzíthesd magad a falon. Bemutatjuk az ereszkedés folyamatát a standból, lépésről lépésre végigvezetve a technikán. Megtanulhatod, hogyan szereld át a felszerelést, hogy zökkenőmentesen és biztonságosan mozogj a falon. Gyere velünk, és sajátítsd el a sziklamászás alapvető technikáit!
    12 pontos szabály link: www.climbing.com/skills/learn...
    Képzéseinkről itt érdeklődhetsz:
    Web: hegymaszasoktatas.hu/
    Facebook: / climbingeducation
    Instagram: / maszasoktatas
    TikTok: / hegymaszasoktatas4
    #sziklamászás #standok

Komentáře • 5

  • @PeterAndras-d6o
    @PeterAndras-d6o Před 13 dny +3

    Sziasztok! Gratulálok a csatornához! Fontos, hogy legyen magyarul is tartalom ezekben a témákban. Néhány megjegyzés: 1. a videók elejére mindenképpen tegyetek ki egy disclaimer-t, hogy a hegymászás veszélyes és mindenki saját felelősségére próbáljon ki bármit, amit bemutattok a videókban, illetve mindig kérjen profi tanácsot stb. (ez a saját magatok védelmére kell, minden hasonló témákat tárgyaló külföldi csatorna tesz ki ilyet, hogy ne legyenek perelhetőek stb.). 2. A mászós, illetve standépítős részeket szerintem érdemes fentről filmezni inkább (tudom ez nem mindig megoldható), mert sokkal jobban néz ki és könnyebben lehet látni a lényeget. 3. Érdemes lenne egy olyan videó sorozatot készíteni ebben a témában, ahol gyakorlatban bemutatjátok azokat a leggyakoribb szituációkat, amivel egy magyar kezdő mászó leginkább találkozni fog pl. lehet kezdeni magyar mászóiskolákon gyakori helyzetekkel (ami lehet akár ez a videó is), de érdemes érinteni külön a környező népszerű műszóhelyeket (Paklenica, Tátra, Hohe Wand, Homokkövek, népszerű sportmászó helyek pl. Mišja Pec stb.), és külön videót szentelni a sportmászásnak és a tradicionális mászásnak, és ezeknél külön kezelni az egyhosszas-, illetve a többhosszas utakat. Ez a videó jó bevezető, de a való életben nagyon sok olyan szituációval lehet találkozni, ami nagyon különbözik a videóban tárgyaltaktól. Például a cseh homokköveken gyakran egy db gyűrűben kell standolni, a többhosszas sporturakban pl. Verdon vagy Paklenicaban jól kiépített nittelt standok vannak, de ha tradicionális utakra téved valaki pl a Tátrában vagy a Dolomitokban, ott sokszor kevésbé megbízható pontokból kell összerakni egy standot. A kötélből való standépítést én pl. a való életben csak angliai rövid trad utaknál láttam, ezt pl hosszabb utaknál nemigen szokták ajánlani. Tudom, hogy ezt könnyű ide bekommentelni és, hogy ehhez sok idő meg erőfeszítés kéne, de ez nagyon hasznos videó sorozat lehetne, ami sokkal életszagúbb lenne, mint bemutatni csak az elméleti alapokat, illetve pár olyan példát, amit itthon az Oszolyon lehet főként használni. További sok sikert a csatornához!

    • @gabortreszl4098
      @gabortreszl4098 Před 13 dny +2

      Szia! Nem hiszem, hogy könnyű volt ezt bekommentelni, mert elèg összeszedett az egèsz, szóval nagyon köszi, ezt át fogjuk gondolni, hogy valósítsuk meg! Mindezek mellett ha a többivel vagy bármivel kapcsolatban észrevételed, vagy vèleményed van, írd meg kérlek akár kommentben, akár PM , szívesen fogadjuk a tanácsokat! Kösziköszi

    • @hegymaszasoktatas
      @hegymaszasoktatas  Před 13 dny

      Köszönjük a tanácsokat 😉

  • @gabortreszl4098
    @gabortreszl4098 Před 13 dny +1

    😅

  • @gabortreszl4098
    @gabortreszl4098 Před 13 dny +1

    …Anna fog mászni, de… (ellustult😅😂)