Łączniki do Method Feeder

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 04. 2024
  • W dzisiejszym materiale przybliżymy Wam temat łączników do Method Feeder. Do czego służą i co jest kluczowe przy ich doborze? Jak je zamontować do naszego zestawu?
    Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w tym filmie!
    Zapraszam Was również do odwiedzenia strony www.feeder-world.com/
    gdzie znajdziecie masę informacji na temat Method Feeder i nie tylko.
    ► E-mail: biuro.kubalak@gmail.com
    z kodem "AKADEMIA" otrzymasz 10% rabatu na cały asortyment w sklepie www.zemexpolska.pl
    ► SUBSKRYBUJ KANAŁ aby być na bieżąco z nowymi filmami
    ► Zostaw ŁAPKĘ W GÓRĘ jeśli podobał Ci się ten materiał
    ► Montaż filmu i kamera 🎬 @mira.mediapl
    Zajrzyj także na:
    - Facebooka: / akademiafeedera
    - Instagrama: / akademia_feedera
    - TikToka: / akademiafeedera
    #wędkarstwo #methodfeeder #feederworld
  • Sport

Komentáře • 33

  • @paulou33
    @paulou33 Před měsícem +2

    Piękna jest ta seria poradnikowa....WSZYSTKO czytelnie, dobre ujęcia....mega WIELKIE DZIĘKI

  • @KrisHoja
    @KrisHoja Před 2 měsíci +2

    Dzięki! takie filmy to skarb, przerobiłem już 5 różnych typów łączników - czas zakupić Prestona. Jeszcze więcej takich porównań proszę ♥

  • @ArkadiuszChwolek
    @ArkadiuszChwolek Před 2 měsíci +2

    Dzięki za każdy odcinek i cały wkład promowanie feedera.

  • @dawidbaryowski2103
    @dawidbaryowski2103 Před 2 měsíci +3

    Jakiś starz mam w metodzie i wiem co i jak z nią ale cały czas się uczę i twoje filmy mi w tym pomagają. Dzięki za cenne rady. A wracając do łączników Preston wymiata i lubię łączniki koruma

  • @Breyton1983
    @Breyton1983 Před 2 měsíci +5

    A gdzie łączniki Jaxona?! 20 sztuk za 5 złotych, a nie 20 złotych za 5 sztuk. Stosuję je już jakiś czas i bardzo polecam.

  • @WedkujzWolfem
    @WedkujzWolfem Před 2 měsíci +2

    Łączniki z Prestona są chyba najdroższe na rynku ale faktycznie są najlepsze i człowiek wie za co płaci.

  • @robertjanicki9198
    @robertjanicki9198 Před 2 měsíci +1

    I masz rację mówiąc, że Prestom ma najlepsze łączniki. Też ich używam i mam takie same zdanie, ale tego węzła nie znałem. Muszę go przetestować. Dzięki za filmiki, jak zwykle sztos 👍 Pozdrawiam

  • @gary851
    @gary851 Před 2 měsíci +3

    ja tam zawsze robie klasyczny wezel do kretilka i jest ok. Nawet po 8 piwach idze go zrobic

  • @wajdaradoslaw4298
    @wajdaradoslaw4298 Před 2 měsíci +1

    Materiał szkoleniowy bardzo dobry. Prawdziwy mistrz z doświadczeniem :) Pomysł na kolejny materiał: jak wiązać samemu przypony ? :)

  • @dariuszkaminski3196
    @dariuszkaminski3196 Před 2 měsíci +1

    Dla mnie najlepsze są laczniki z prestona
    Pozdrawiam

  • @Jerom__yt0
    @Jerom__yt0 Před 2 měsíci +3

    myślę ważny temat który nie został poruszony to swoboda przyponu w łączniku, w momencie gdy łącznik ma ciasne oczko zamknięty w nim przypon potrafi przez to odskakiwać (szczególnie przypony na grubszej żyłce)

  • @tomaszbalcerzak4940
    @tomaszbalcerzak4940 Před 2 měsíci +1

    Trochę tych łączników przerobiłem. Najbardziej nie lubię te typu Mikado Method Feeder - AMF16, które pokazywałeś, gdzie rurka zewnętrzna wchodzi do wewnątrz podajnika. Bardzo często się lubią rozłączać i traci się ryby lub chociaż sam przypon z podajnikiem. Bardzo podobne w budowie są łączniki Drennan Method Feeder Connectors ale te trudno się rozłączają, praktycznie nie wysuwają się z podajnika, co powoduje częste spinki podczas miotania ryby łbem na boki na krótkim przyponie.
    Dużo lepszy jest Quick Change Beads i stoper nad podajnikiem. Stoper podczas takich ruchów rybim łbem pozwala się podajnikowi odsunąć od przyponu. Najlepsze są Drennana i Prestona, ale trochą drogie. Szukałem podobnych i tańszych i można ich trochę znaleźć ale trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Kapturek nie może się łatwo zsuwać z łącznika i łącznik nie może być zbyt miękki, żeby go żyłka główna nie przecięła. Z tego ostatniego względu nie wiążę żyłki głównej do łącznika z tworzywa węzłem zaciskowym ale zwykłą pętlą wiązaną ósemką.
    Kolega poruszył temat swobody przyponu w łączniku, dość istotny. Tutaj chyba idealny jest Preston ICS In-Line 360 Beads P0030037, tyle że pasuje chyba tylko do Prestona.
    Guru Speed Beads wygląda podobnie obiecująco pod tym względem ale nie polecam, jest najdroższy a metalowa część potrafi przejść przez miękki kapturek do wnętrza podajnika.
    Przedstawiony na filmie sposób wiązania żyłki głównej do łącznika. Chyba zapomniano o wcześniejszym przewleczeniu żyłki przez kapturek. Tak, jak przedstawiono to kapturek będzie odpadał.

  • @piotrnowak9514
    @piotrnowak9514 Před 2 měsíci +2

    Używam prestona i jestem zadowolony duże oczko żyłka przechodzi 2razy

  • @marcinelsanescobar9656
    @marcinelsanescobar9656 Před 2 měsíci +2

    4:47 - Panie Marcinie - nie zgadzam się z tezą, że wszystkie przedstawione przez Pana łączniki są do łowienia na przelot. Otóż łączniki z Mikado są tak skonstruowane, że w połączeniu z podajnikami Mikado z systemem Q.M.F. tworzą "sztywny" zestaw. W trzpieniu, który przechodzi przez całą długość podajnika, w jego dolnej części jest zlokalizowane gniazdo właśnie na ten łącznik. Jest ono tak pasownie wykonane, że łącznik blokuje się wewnątrz wspomnianego trzpienia i trzeba użyć sporej siły, by wydobyć wspomniany łącznik z gniazda.
    6:15 - chyba najprostszym, a zarazem najmocniejszym węzłem do wiązania łączników, wszelakiej maści krętlików, jest węzeł typu Palomar. Bardzo łatwo się go wiąże, bardzo szybko i nie ma obawy o samoistne rozwiązanie się.
    Nie jestem specjalistą, nie jestem zawodowcem, ale też nie chcę być złośliwy - oglądają ten kanał młodzi adepci wędkarstwa. Zatem prośba - proszę przykładać baczniej uwagę do materiału. Rozumiem, że ogromna liczba osób zdaje sobie z tego sprawę, że przed zawiązaniem trzpienia łącznika do linki głównej, należy wpierw nasunąć kapturek. Ale w tm materiale pokazane wiązanie trzpienia i nasuwanie kapturka na linkę główną powodując jej "przyszczypanie" co ma wpływ na jej wytrzymałość. Później taki jeden z drugim młodzi wędkarze zawiążą w sposób w jaki "Pan Marcin" pokazał i wpierw odpadł kapturek, później pękła żyłka główna. Dlatego mając na uwadze te spostrzeżenia pokazujące niedociągnięcia w filmie - proszę pamiętać, że kierujecie wiedzę do osób, które być może mają pierwszy sezon w życiu przed sobą. A takie błędy, które tu są pokazane (i są to poważne błędy) wpłyną na wyniki i zniechęcą tym samym "młody narybek".

  • @mfiction6163
    @mfiction6163 Před 2 měsíci +1

    Pierwszy prezentowany łącznik firmy Mikado (podobny ma Drennan) to łącznik na stałe nie przelotowy.

  • @MaciejOzdoba
    @MaciejOzdoba Před 2 měsíci +1

    cześć. ja mam łączniki z aliexpress i przy mocnym zaciskaniu ten plastik sie przerywa nie wiem jak sprawa wygląda z markowymi bo nigdy nie używałem myślałem żeby założyć zwykłą agrafkę jaką np sie daje do robienia feederlinka pozdro

  • @Mati-yy4dw
    @Mati-yy4dw Před měsícem +1

    A łączniki do mikado też są przelotowe bo z tego co wiem to one wchodzą ta rurkę od podajnika? Może się mylę proszę mnie poprawić

  • @YOGI-wo6jf
    @YOGI-wo6jf Před 2 měsíci +2

    Kupiłem kiedyś z Ali... ale co któryś ma wadę, przerywały się na nich przypony.
    Do tej pory tylko Browning i Preston sprawdziły się bez zarzutu.

  • @RasDMK
    @RasDMK Před 2 měsíci +1

    Używam flagmana i śmiało mogę je polecić

  • @TheDominikpc
    @TheDominikpc Před 2 měsíci +1

    Czy sa na rynku łączniki na stale do podajników ARC?

  • @nizari116
    @nizari116 Před měsícem +1

    Czy jeśli nie uznaje/nie ufam zestawom samozacinającym i wole łowić przelotowo, stosując przy tym koszyczek metodowy -> stoper gumowy -> krętlik z wiązaniem głównej żyłki na stałe węzłem jak na suma (węzeł chowa sie w stoperku) -> podpinam przypon do krętlika przekładając haczyk przez jego oczko (w razie czego zdejmuje hiper szybko grotem haczyka 'rozplątując' to) to jestem w związku z tym jakiś inny albo dziwny? 🤔

    • @AkademiaFeederWorld
      @AkademiaFeederWorld  Před měsícem

      Każdy ma inne sposoby, ważne że skuteczny a jaki to inna sprawa. Jeśli sprawdza się i jesteś do niego przekonany to nie trzeba nic zmieniać, ja pokazuje jak ja łowie, nie znaczy że inne podejście jest złe, jest zwyczajnie inne ;)

    • @nizari116
      @nizari116 Před měsícem

      @@AkademiaFeederWorld ufff a of lat zastanawiam się czy nie robie czegoś niezgodnie ze sztuką 😀 Tak, działa działa

  • @piotrnowak9514
    @piotrnowak9514 Před 2 měsíci +2

    A miał pan do czynienia z GURU Speed Beads

  • @kamilszlachta6414
    @kamilszlachta6414 Před měsícem +1

    A dlaczego nie może to być zwykły kretlik zamiast łącznika?

  • @leonardodicarpio2906
    @leonardodicarpio2906 Před měsícem +2

    5:10 akurat te łączniki wcale nie trzymają się w rurce od koszyczka. Zmieniłem swój zestaw z Mikado na prestona właśnie dla możliwości wymiany metody na bombkę ale te łączniki zniechęciły mnie do tej firmy.

    • @Ayes_ir
      @Ayes_ir Před měsícem

      bo one nie mają się trzymać mocno w tej rurce, ich zadaniem jest zablokowanie na ułamek sekundy przelotu w momencie kiedy ryba pociągnie zestaw do góry lub na boki, wtedy ten kołeczek powoduje że łącznik na chwile zostaje przyblokowany w rurce od podajnika i następuje samozacięcie. W dalszej fazie zachowuje się to jak normalny zestaw przelotowy.