Ember és Természet - Harkályfélék, háromújjú hőcsik, fehérhátú és balkáni fakopáncs, hamvas küllő

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 02. 2020
  • Ember és Természet - Harkályfélék: fekete harkály, háromújjú hőcsik, fehérhátú fakopáncs, balkáni fakopáncs, hamvas küllő
    A rövidfilm létrejötte „A Csíki-havasok (ROSCI0323), és a Csíki-medence és Csíki-havasok (ROSPA0034) Natura 2000 területek egységes kezelési tervének elkészítése” című projekt keretén belül valósult meg.
    A Natura 2000 területeken folytatott természetvédelmi tevékenységek meghatározott irányelvek mentén folynak, és egyrészt az úgynevezett jelölő fajokra és élőhelyekre, másrészt pedig a területek ökológiai épségére összpontosítanak.
    A jelölő fajok azok a növények és állatok, amelyek ritkák, jellemzőek egy-egy területre vagy a jelenlétük arra utal, hogy több más faj is jól érzi magát az adott élőhelyen.
    A Csíki-havasok Természetmegőrzési Terület (ROSCI0323) hivatalosan nyilvántartott jelölő fajai a következők: barna medve, boldogasszony papucsa, botos kölönte, erdélyi avarszöcske, erdélyi ingola, szürke farkas, kárpáti gőte, kárpáti torokvirág, közönséges hiúz, közönséges vidra, lápi tarkalepke, sárgahasú unka, szibériai hamuvirág, tarajos gőte és tátogó kökörcsin.
    A Csíki-medence és Csíki-havasok Madárvédelmi Területen (ROSPA0034) a természetvédelem tárgyát 24 madárfaj és ezek élőhelyei képezik: balkáni fakopáncs, barna rétihéja, békászó sas, császármadár, darázsölyv, fakó rétihéja, fehér gólya, fehérhátú fakopáncs, fekete gólya, fekete harkály, gatyáskuvik, haris, háromujjú hőcsik, kékes rétihéja, kígyászölyv, kis légykapó, lappantyú, örvös légykapó, pettyes vízicsibe, siketfajd, szürke küllő, törpekuvik, tövisszúró gébics és uráli bagoly.
    Az említett Natura 2000 területeken a fő cél a különböző élőhelytípusok és az azokhoz kötődő állat- és növényfajok védelme. A területek legfőbb jellegzetessége a fajgazdag gyepek, elsősorban a kaszálók, nagy kiterjedése.
    Web: www.csiknatura2000.com
    A rövidfilm tartalma nem tükrözi feltétlenül az Európai Unió vagy Románia Kormányának hivatalos álláspontját. Az Európai Unió által társfinanszírozott programokról a www.fonduri-ue.ro oldalon talál részletes tájékoztatást.

Komentáře •